Regionale aktiegroep "Red de Dender" schiet uit de startblokken ekhlad van De&der Conny Van der Straeten eindelijk Miss Bette LimeeRaen Hirst - ti Scheldestreek New look voor Aalsterse Prinsenverkiezing I, r Alle goede dingen bestaan nu uit vier Voor wie iets beter zoekt HUWELIJKLIJSTEN PORSELEIN GESCHENKEN MEUBELEN DECORATIE Sensibilizeren, drukken en desnoods hardere akties Aalst. Voorlopig zijn de Keizershallen nog leeg maar morgenavond blijft er geen stoel onbezet voor de prinsenverkiezing. Dat staat nu al vast. (a) De Voorpost VRIJDAG 26 JANUAR11990 43- JAARGANG NR. 4 - 42 F Verleden zaterdag voormiddag, reeds om 9.00 uur -een onzalig uur voor Ook in en met Wallonië een zaterdagmorgen- waren tientallen afgevaardigden van milieuvereni gingen en ook individueel geengageerden in De Werf present voor de officiële startvergadering van de regionale aktiegroep "Red de Dender - SOS Dendre". Onder de aanwezigen ook een vertegenwoordiger (1) van over de talgrens, doch meerdere Waalse milieuverenigingen beloofden alvast hun medewer king. Ook een aantal politici als volksvertegenwoordigers Lisette Nelis - Van Liedekerke (CVP), Jan Caudron (VU) en Dirk Van der Maelen (SP) samen met gemeenteraadslid Luc Van Lierde (Agalev). Md, legt» Het lag in de bedoeling een perma- Bovendien is men ervan overtuigd nentc informatie- en sensibilize- dat (taal)grensoversehrijdend moet nngscampagne te voeren, wat een worden gewerkt. De Dender loopt 'dokumentaitemap impliceert en van zuid naar noord doch de taal- ivendien als drukkingsgroep op grens van west naar oost. In hoever- het beleid te gaan wegen. Alhoewel re de schuld voorop op Waalse be- Eer uit Deux-Acres meldde zich aan oou; /OO ie, Naast een aantal individueel geën gageerde burgers waren er afge vaardigden present van milieuver- eni- gingen als Wielewaal Ninove en Geraardsbergen, het Atelier Na tuur van Jeugdhuis Snuffel uit Den- dermonde, het Haalterse Natuur en Milieu, de regionale aktiegroep Dender en Schelde (Raldes) en het verenigingen tellend samenwer kingsverband van milieugroepen uit de Denderstreek. Van Waalse kant waren er verschillende toezeggin gen genoteerd doch enkel een bur- icdereen ervan overtuigd was dat drijven mag worden geschoven, sensibilizeren een noodzaak blijft, bleef wel een bediskussieerbarema- Ivooral naar de jongeren toe, toch terie. "Liever Wallonië niet op de was voor de meesten het moment beschuldigden bank zetten. Daar- 3Jaangebroken om tot hardere aan- mee hypotikeert U verdere samen- Jak over te gaan. Al te lang heeft werking", werd onder meer gezegd oen het gehad over informatie en terwijl anderen uitpakten met kon- e >Hjft en vooral dan de welkbespraakte afgevaardigde van de "Féaération Provinciale des Pécheurs du Hai- naut, secteur Dendre". Dat overleg met het Waalse lands gedeelte een noodzaak is, blijkt dui- delijk dat de vervuiling reeds begint nsibilizering doch tot op heden krete"1 gevallen van^Waalse firma's 'n het Waalse landsgedeelte met de Dender even vervuild. Een die vervuilen tot en met. ,ehet open riool op sommige momenten. :n onlangs nog een berg schuim in et Geraardsbergse die zich nu eeds heeft verplaatst tot Dender- eeuw. Als u deze regels onder ogen crijgt is die misschien reeds in Aalst teland. Of in Dendermonde. aar l Kan zo niet verder edereen is ervan overtuigd dat het o gewoon niet verder kan. De ver- uiïing neemt niet af. Beleidsmaat- egelen zowel op nationaal als op cgionaal en gemeentelijk vlak drin- en zich op. Uitoefenen van voort- urende en sterke druk van de be- olkingop het beleid is een conditio ine qua non. Vervolg op blz. 4 HOOGSTRAAT 28 - AALST - 053/21.33.22 Aalst. De leden van de karnavaljury kwamen alvast even poolshoogte nemen (a) Aalst. Een beeld van de vele aanwezigen op de perskonferentie (a) Vier keer heeft Conny Van der Straeten haar kans moeten wagen om Miss Bette te worden, de hoogste onderscheiding die voor een vrouw in het Leedse karnavalwereldje is weggelegd. Vierde keer goede keer en Conny zo fier als een gieter met haar behaalde kroon. Het heeft evenwel heel wat inspanningen gekost eer ze zover was. Voor deze 16e titeleditie van Miss arena waagde. Bette hadden twee kandidates -in- In de zaal Peanuts was zoals de tra- derdaad deze wedstrijd staat alleen ditie het voor een Miss Bette-ver- open voor vrouwen- zich gemeld, kiezing het wil, geen plaatsje meer Outsider Conny Van der Straeten vrij toen de twee jonge dames aan t die voor de vierde keer haar kans hun presentatie mochten beginnen. TJZoCn7e7jan der S'rae,m de handm Van Keher ™"eepkent eh„MikrdrDneVMaanesde! neer die zich voor het eerst in de dat is een weinig benijdenswaardige eer, het podium op. Mireille, die haar "roots" buiten Lede heeft startte dus met een handicap. AI kon zij wel rekenen op de luidruch tige vokale steun van de plaatselijke karnavalgroep "Ze zen weer Al leen". Een riem onder het hart voor Mireille die zich langs haar beste zijde liet zien. Zij zwaaide met haar lied de lof over zichzelf en probeer de zo de jury aan haar kant te halen. Verder in haar optreden een pittige show waarin we helaas soms aftand se elementen terugvonden. Urba- nus en Eddy Wally kwamen er bij te pas en Mireille wist zich telkens weer om te toveren in de figuren die ze uitbeeldde. Ze besloot haar pre sentatie met het onvervalste Leedse karnavallied "Leeneirs" Maar het mocht niet baten. Tegenkandidate Conny Van der Straeten had zich voor de gelegen heid in sjieke kanten kousen gesto ken en een pracht van een bontjas over de frele schouders gehangen. Wees gerust, ze droeg ook nog een Vervolg op blz. 4 Aalst. Keizer Kamiel drukt welgemeend de handen van de verantwoordelijken voor de muzieK in de Keizershallen. Hij is een tevreden man (a) Zaterdag 27 januari kiezen de Aalsterse karnavalisten hun Prins Karnaval in de Keizershallen. Het is een evenement dat van jaar tot jaar een groeiend sukses kent, zodat de Keizershallen stilaan te klein worden. Om de toeschouwers achteraan de zaal nauwer bij het showgebeuren op het podium te betrekken, zal zaterdag een videoscherm worden gebruikt waarop close-up-opnames van de optredens rechtstreeks worden geprojekteerd. De opnames en de regie van deze projektie is in handen van Videomanie. De kandidaten worden voorgesteld aan het publiek door middel van een videoclip. Deze clip werd opgenomen tijdens de generale repetitie van vorige woensdag. Daarenboven zal Videomanie van de volledige verkiezingsshow een montage op video/cassette maken. Deze kan men aankopen na telefonische bestelling bij Emiel De Schrijver op het nummer 053/67.05.41. Om veiligheidsredenen hebben de organizatoren beslist slechts 2300 toegangskaarten te verdelen. In voorverkoop zijn er reeds 1850 aan de man gebracht. De overige 450 kaarten zullen de avond zelf vanaf 19.00 uur worden verkocht aan de kassa. Per persoon kan men er 4 kaarten kopen. Dit om de totale opkoop door een kandidaat te vermijden. Let wel opslechts tot 21.00 uur krijgt men een stembulletin bij zijn toegangskaart. De verkiezing van Prins Karnaval van Aalst 1990 wordt veelbelovend.

De Voorpost | 1990 | | pagina 1