Roemloze afgang voor onmachtige Waaslanders E. Aalst als een bescheiden ploeg Zeven sportlaureaten gehuldigd te Aalst Volgende wedstrijd Lokeren - RC Mechelen Antwerp - Lokeren 5-0 1/4 finales Beker van België Lokeren - RC Genk Aalst - Lommei: 0-2 Voetbal kalender 20 - 26.1.1990 - De Voorpost Deze wedstrijd moet Lokeren zeker de twee punten bezorgen. Racing Meche - len, al van bij de aanvang van de kompetitie rode lantaarn, is een zwak elftal dat rijp is voor export naar tweede klasse. Toch mag ook deze opdracht (en vooral deze opdracht) niet onderschat worden. RC Mechelen is nog steeds niet helemaal uitgeteld. Het telt slechts één puntje achterstand op Waregem en 2 op Beerschot. Daarbovenop heeft het vorige speeldag een 1-1 gelijkspel behaald tegen Charleroi, een ploeg waartegen Lokeren al verloren heeft. Uitkijken is de boodschap. Lokeren heeft een goede zaak gedaan met de loting van de kwartfinales van de Belgische beker: RC Genk, de fusieploeg van Waterschei en Winterslag, wordt de tegenstander. Deze met Europese aspiraties opgerichte ploeg, die na één seizoen naar tweede klasse degradeerde en daar waarschijnlijk dit jaar ook zal blijven, lijkt een hapklare brok. Toch is enige nuancering niet overbodig: zowel Waterschei als Winterslag hadden vroeger een stevige bekerreputatie, en zonder ooit echt topploegen geweest te zijn, hebben zij het ook Europees kunnen waarmaken. Waterschei speelde ooit de halve finale van de Europese beker der bekerwinnaars tegen Aberdeen (na eerst o.a. Paris St. Germain te hebben uitgeschakeld). Deze bekerspirit spookt blijkbaar nog altijd rond in het verre Limburg. Eendracht Aalst, dat een week voordien al door het oog van de naald kroop tegen Eisden, werd nu in eigen huis door Lom mei voor een voldongen feit geplaatst. De ontgoocheling was groot in de Aal- sterse rangen, en velen beginnen zich vragen te stellen over de werkelijke hui dige waarde van het Eendrachtteam. De zwakte was vooral merkbaar op het mid denveld van waaruit raar een valabele voorzet naar de spitsen vertrok, terwijl in de zone van de waarheid niemand bij machte scheen om de Limburgse defen sie te ontwrichten. Aalst werd boven dien totaal verrast door het fris counter voetbal van de bezoekers, die als ijverige schietspoeltjes doorheen de Eendracht- rangen renden en de openliggende ruimte, uitstekend wisten te benutten. Nog een geluk dat doelman De Schrijver nog enkele schitterende reflexen in pand had, of het had op een ramp kun nen uitdraaien. 'Ja, we kunnen nu maar direkt een punt plaatsen achter die tweede periodetitel. Ik had vandaag op meer gerekend, maar we botsten op een goed voetballend Lommei, dat een paar foutjes in onze verdediging behendig wist uit te buiten. Onze eerste helft vond ik nog enigszins redelijk, maar na de rust hebben we m.i. slecht gespeeld. Geen kwestie van ge brek aan motivatie, maar het geloof was er niet meer. Bovendien was Lommei veel agressiever dan wij, met het geken- E. Aalst-Lommel 0-2. De Wolf gooit in (da) de gevolg. We moeten nu trachten zo snel mogelijk weer een paar punten te pakken, om gewoonweg wat meer ver trouwen te krijgen in de ploeg', aldus Jan Poortvliet, die meteen ook aankondigde dat voor de komende uitwedstrijd tegen Zwarte Leeuw een paar spelers van het toneel zullen verdwijnen, elementen die blijkbaar over hun beste kunnen heen zijn. De terugronde in de kompetitie is niet bepaald onder een goed gesternte ge start voor de trikolores. De 5-0 pandoe ring is misschien wel overdreven, maar geeft toch wel het (huidige) klassever- schil weer tussen Antwerp en Lokeren. Met Lehnhof in de rol van generaal Wel lington werd het Bosuilstadion een waar Waterloo voor de jonge pupillen van oefenmeester Anthuenis. Ook Loke- rens Napoleon, namelijk Stalmans, kon niet verhinderen dat de forfaitcijfers werden bereikt. Het Antwerp van vorige zaterdag was het Antwerp van de schitterende uit wedstrijd bij KV Kortrijk (met 0-6 ge wonnen). Tegen deze ploeg zouden de zogenaamde topteams (u vult ze zelf wel in) óók op hun donder gekregen hebben. Toch mag deze boutage niet klinken als een excuus, als een verantwoording voor de vernedering die de wit-geel-zwarten hebben moeten slikken. In het klassement was het verschil tussen beide ploegen eerder klein: slechts vijf punten scheidden de teams van elkaar. Duidelijk was het onderscheid op het veld veel groter. Antwerp, dat alles op de kompetitie zal moeten zetten, wil het volgend seizoen Europees spelen, moest winnen. Lokeren, dat nog een ijzer in het vuur heeft (de 1/4 bekerfina les tegen Genk, waarover verder meer) kon zich wel een misstap(je) veroorlo ven, zolang de middenmoterplaats in het klassement maar niet in gevaar komt. Bij een doorlichting van de klassering valt trouwens op hoe goed Lokeren wel getaxeerd is op zijn waarde. Behalve in het geval van Charleroi (waartegen werd verloren), won of speelde Lokeren gelijk tegen alle negen teams die lager geklasseerd zijn en verloren of speelden de trikolores gelijk tegen alle hogerge- klasseerde elftallen, acht in totaal. In tegenstelling tot wat soms op de suppor- tersbanken wordt verkondigd, is Loke ren een konsistent en konsekwent ge heel: er wordt gewonnen wanneer er moet gewonnen worden, en af en toe valt er dan ook nog eens een extraatje op de Wase dis, zoals op Kortrijk. Lokeren is misschien geen grote ploeg, wat ook moeilijk kan met de beperkte financiële middelen, maar handhaaft zich nu toch al enkele jaren tussen 's lands beste teams, wat op zich al een verdienste is. De match zelf was zeer het bekijken waard, ondanks het zware verlies. Een zwierig Antwerp (dat gerust in het blauw en geel van de Braziliaanse ploeg had mogen spelen) maakte brandhout van de Lokerse équipe. Zelfs zonder Frans van Rooy (Lehnhof was meer dan zo maar een stand-in voor deze klassebak) rolden de Antwerpse aanvalsgolven met de kracht van een orkaan over de weer loze Wase defensie. In het begin van de partij wekte Lokeren de indruk dat het een waardige tegen strever zou zijn maar na een goed kwar tier werd deze droom aan diggelen ge slagen door Lehnhof, die niet voor de laatste keer D'Hondt passeerde. De 1-0 stand op het bord, en even leek het erop dat Lokeren wakker geschud was. Tot aan de rust kon het de indruk wekken dat een tegendoelpunt in de lucht hing. Zowel Geens als Samson (voor de rest trouwens zo goed als onzichtbaar) kre gen kansen om de bezoekers langszij te brengen. De reageersnelheid van Svilar lag echter té hoog, zodat de rust werd ingegaan met een 1-0 stand in het voor deel van de thuisploeg. Blijkbaar had Davidovic zijn mannen duchtig de mantel uitgeveegd, want het fluitsignaal was nog niet helemaal uitge storven of Danny D'Hondt kon zich al omdraaien in zijn doel. Patrick Van Veirdeghem, de man van de blitztrans- fer, trok de bal voor doel waar Stojadi- novic (één van de nieuwkomers in het Antwerpteam) maar binnen te duwen had. Nog maar amper was het lederen klein ood op de middenstip teruggelegd, of nummer drie hing al tegen de Lokerse netten. Lehnhof lobte op een simpele manier de onmachtige D'Hondt. Ant werp op 3-0, en de wedstrijd was ge speeld. Lokeren kwam nog amper in het stuk voor, aangeslagen als het was door die twee opdoffers. Een enkel kansje kregen de tricolores in de tweede helft: Myyry kon zich op zijn typische manier tot bij Svilar werken maar moest in de Ant werpse doelman zijn meerdere erken nen. Aan de overzijde was het constant pompen of verzuipen voor de Lokerse verdediging. Onder impuls van het kwik zilveren duo Stojadinovic en Lehnhoff werd Lokeren voortdurend het vuur aan de schenen gelegd. Gek genoeg had Anthuenis na een tien tal minuten in de tweede speelhelft zijn toch al weinig aktieve spitsen Samson et Taibi van het veld gehaald. De t*ee werven vervangen door Bosman et Etim zodat vanaf dat ogenblik Lokeret alleen nog kon denken aan verdedigen Toch was zelfs dit maneuver niet vol doende om de 3-0 stand te behouden. Een kwartier voor tijd werd Lehnhd (wie anders?) door Stojadinovic (alweo hij) afgezonderd, met een vierde doel punt als logisch gevolg. Lokeren sleepte zich moeizaam voort e- wachtte gelaten op het eindsignaal. Vij: minuten voor tijd kwam de genadeslag Nico Broeckaert, in zijn vrije tijd som internationaal, kanonneerde de bal kei hard voorbij Lokerens sluitstuk. De vei nederende 5-0 was meteen een feit. Hoe is het mogelijk dat een ploeg me: een zo stevige uitreputatie zo zwaar ter onder kan gaan? Die vraag werd door de ex-Lokerenspeler Van Veirdeghem al doend beantwoord: «Het is de eerste keer dat ikin een dergelijk zwierig elftal zit. Toen de 1-0 op het bord kwam, wis ik dat de klus geklaard was. Het feit da: Lokeren zelf onmondig bleek in de aan val, en dat D'Hondt geen al te sterb prestatie leverde, bevestigde mijn ver moeden.» Al bij al een partij om zo snel mogelijk t: vergeten voor de Waaslanders. Pk Janssen werd weer enorm gemist in defensie, en enkel Stalmans kon proh ren de meubelen te redden. Beterscha gewenst. In de feestzaal van het Aalsters stadhuis reikte de Sportersbond van de Dender streek verleden vrijdag de trofeeën 1989 uit. Uiteraard niet te verwarren met de uitreiking niet zo lang geleden van de Sporttrofeeën van de Stad Aalst. Het werd een langdurig gebeuren waar in uiteindelijk aan zeven laureaten een sporttrofee werd uitgereikt na een veel heid van intervieuws en heel wat verbaal geweld. Niet in het minst vanwege BRT-sportjournalist Jan Wauters. De gelauwerden waren bij de individue- len karateka Hilde De Smet en loper Jean-Paul Praet. Deze laatste zelfs reeds voor de tweede keer. In ploegverband werden dat Kaatsklub Eendracht Meer- beke en bowlingklub Allo Aalst. Drie sporters werden speciaal gehul digd omwille van het geheel van hun prestaties de jongste jaren. Het waren kaatser Raymond Bauters, loper Remi Boterberg en balboogschieter Philemon Rasschaert. BRT-sportjournalist Jan Wauters toon de er zich niet langs zijn meest simpatie- ke kant. Een paar jaar terug toen hij in de Keizershallen present was samen met andere sportfiguren of mensen uit de sportwereld bij een avond in verband met 'geweld op het voetbalveld' georga niseerd door Vredeshuis, monopoli seerde hij het gesprek. De andere uitge nodigde sprekers kwamen nauwelijks aan bod. De vlotte prater, die Jan inder daad is, liet hen daarbij niet de minste gelegenheid. Nu gebeurde zowat het tegenovergestel de. Althans prijkte Jan Wauters als laatste spreker op het programma wat hem duidelijk niet zinde. Niet in het minst omdat de uitreiking een zeer tijd rovende en al te uitgerokken bedoening was. Wauters had dan ook kritiek op alles en nog wat en was duidelijk uit zijn humeur. Wat door het publiek aller- I minst gewaardeerd werd. De Sportpersbond heeft het duidelijk bij dergelijke manifestaties niet getroffen. Verleden jaar was het inderdaad onze nationale Jean-Marie die alle aandacht persoonlijk opeiste wat toen reakties uitlokte van Gaston Roelants. Past bij 'sportmensen' niet een ietwat meer sportieve houding? (LH) Persprijzen in Aalst. Een familiefoto van de laureaten (da 2e nationale Zwarte Leeuw-E. Aalst (Bils) 3e nationale Bornem-E.Zele (Meese) Bevordering A E. Aalter-VW Hamme (Vereecke) J.Lede-Wielsbeke (Hus) le provinciale Oudenaarde-SK Lebbeke (Lievens) Meldert-Ertvelde (Van Extergem) KAVD-Temse (Van der Eecken) 2e provinciale B SK Aalst-Rac.Wetteren (Eeckeman) Nederename-Baasrode (Raveel) TK Meldert-Borsbeke (De Decker) 3e provinciale B Zwijnaarde-Schelleb.(V.Ransbeeck) Serskamp-Edeboys (Van Damme H.) 3e provinciale D Doggen-Meerbeke (Gheerolfs) Herzele-Erembodegem (Kneuvels) v a i Heldergem-Gijzegem (Keerstok) E.Aast-Lommel 0-2. Lozano kreeg het aan de stok met ref Waute- Kerksken-Bambr.(De Meulemeester) let-(da) Erpe-Edixvelde (Put) W.Moorsel-Aaigem (Dilis) Mere-E.Houtem (Van Cauwenberghe) Hofstade-Denderleeuw (De Wilde) 3e provinciale E Heikant-Gerda (Coppens) Wieze-St.Gillis.D. (Teugels) Haasdonk-Gremb.(Van de Moortere) SK Overmere-Buggenh.(Van Damme) R.Lebbeke-Stekene (Roelandt) 4e provinciale D Terjoden-Ede (Drieghe) Erondegem-Oordegem (Heerwegh) Burst-FC Aalst (Van Ongevalle) 4e provinciale G SK Kalkcn-Berlare (Meul) Wichelen-HO Kalken (Boone) Schoonaarde-Appels (Heirbaut) Opdorp-Lutterzele (Behiels) Boonwijk-S.Moorsel (De Meester) Oudegem-Smetlede (De Troyer) Opstal-Val.Overmere (Duynslager) Herdersem-Baardegem (Weyn) 4e provinciale H VK Hamme-Moerbeke (De Gussem) Sportpersprijzen in Aalst. Spreken met Bruno Rossi, terwijl de perslui toehoren (da) Sportpersprijzen in Aalst. Jan Wauters was eerder een 'droeve gast'(do}\ tusst final lege wijl: cky looft spee stom nooi Vick hoge viel i lijks Mae: Tops In d< briel ment beta nis m De u: Sylvii Vick Final

De Voorpost | 1990 | | pagina 20