Motivatie weg punten weg! Gewestelijke B- Indoorkampioenschappen Ter joden stuit nog maar eens op anti-voetbal Venijn zat in de staart Kamillekes moesten voorsprong prijsgeven Beerse - Kamillekes 2-2 De Voorpost - 26.1.1990 - 21 Damesvoetbal. 'n trouwe inzet werden de medewerk- S. Moorsel-Oudegem 2-1. Een fraaie opname van een retro dooreen lokale balkunstenaar (da) Oordegem - Nieuwerkerken 2-0 Op het zanderige terrein van Oordegem heeft Eendracht Nieuwerkerken een on verdiende nederlaag aangesmeerd gekre gen. In een wedstrijd waarin doelkansen eerder zeldzaam waren kon de thuisploeg immers aan een eerste doelpunt geraken op drie minuten voor het einde. Het werd dan zelfs in de slotminuut nog 2-0 voor de gastheren hetgeen Nieuwerkerken zeker niet verdiende. In de eerste helft nam de thuisploeg wel vlug het initiatief maar doelman Abdon Beque was telkens pa raat voor Nieuwerkerken. Na de rust zou Nieuwerkerken zelfs lange tijd een eigen wil opdringen aan de thuisploeg maar Pascal Adams kegelde de enige grote kans op voorzet van Dirk Veldeman net naast het thuisdoel. Het zag er dus naar' uit dat Nieuwerkerken met een punt huiswaarts zou keren maar op de 87c minuut werd Abdon dan toch verslagen op een vrije trap. De thuisploeg kon dan nadien nog opor- tuun aan een tweede doelpunt komen wanneer Steven De Grote van Nieuwer kerken de bal tegen de hand van een medespeler trapte in de grote rechthoek en de scheidsrechter naar de stip wees. De laatste strafschop werd dan ook door de thuisploeg benut zodat Eendracht in de slotfase van deze partij in het verlies werd gesteld. Als er een prijs mocht uitgereikt worden voor de ploeg die het meest anti-voetbal kan aantonen dan was die prijs ongetwij feld weggekaapt door Letterhoutem. De ze ploeg handteerd werkelijk alle moge lijke stunts om toch maar elke voetbal lende gedachten van de tegenstrever om ver te werpen'. Dat gaat van hardhandig aanpakken van spelers tot en met het bespuwen van de tegenstanders. Praktij ken waarbij zelfs ook het thuispubliek zich aangetrokken voelt. Opmerkelijk feit is wel dat dit Letterhou tem, wat het ook maar moge kunnen op voetbalgebied, Terjoden toch lekker drie punten op vier weet afhandig te maken in 'd^ze kompetitie. Terjoden startte sterk en kansen waren er direkt voor Gino De Kerpel op hoek schop, Erik De Smet op persoonlijke doorbraak en Richard Van Audenhove. Deze laatste werd op enkele centimeters van de grote rechthoek getorpedeerd zodat ook deze kans net als de twee vorige geen sukses konden kennen. De thuisploeg had teveel rond het hoofd om zich ook maar een seconde met het voetbal bezig te houden zodat zij geen doelkans wisten af te dwingen in de eerste helft. Na de rust weer Terjoden dat het laken naar zich toetrekt maar bij de laatste voorzet durft het nog wel eens fout lopen. De thuisploeg bleef ondertussen alle middelen aanwenden, om overeind te blijven en daj die soms niet door de beugel konden bewijst het feit dat de scheidsrechter met dienst twee thuisspe- lers van het terrein diende te verwijzen met een rode kaart. Met elf tegen negen zag Terjoden het nu wel zitten en niet lang nadien was het ook raak. Jean Claude Kerstens werd nog maar eens gepakt in de grote rechthoek. Richard Van Audenhove plaatste de elf- metertrap feilloos tegen de thuisnetten en het stond meteen 0-1 voor Terjoden. Nadien kreeg Terjoden nog ettelijke kan sen op een verdubbeling van de stand, maar tegen een versterkte thuisverdedi- ging was niets meer in te brengen. Als klap op de vuurpijl dan zou de thuisploeg nog aan een gelijkmakend doelpunt ko men. En hoe!. Een thuisspeler had de intentie om de bal naar de scheidsrechter te trappen, maar... miste die jammerlijk. De bal botste echter tegen Terjoden- verdediger Bart Vermoesen die zo op een ongelukkige manier zijn eigen doelman Delanoit op het verkeerde been plaatste waardoor Letterhoutem op deze manier aan een doelpunt kwam. Ongelooflijk maar waar. Nu zondag moet Terjoden dan Ede proberen af te houden wil het de gunstige rangschikking behouden. Smetlede - Opstal 3-1 Bij Opstal geeft men grif toe dat de motivatie verdwenen is na de mislukte start in de tweede ronde. Een punt tegen H.O. Kalken liet nocjitans iets anders vermoeden maar wanneer verliesbeurten tegen Appels en anderen op het uitsla genbord kwamen dan boog men in Op- stalse kringen het hoofd. Misschien wel iets te voorbarig jongens want heb je de uitslagen van deze voorbije speeldag al eens bekeken? Feit was wel dat Opstal in Smetlede nog stevig van start ging. Na een kjvartier stond het immers 0-1 wan neer Steven Coeck met wat geluk in balbezit kon komen en de plaatselijke doelman het nakijken gaf. Opstal pro beerde dan op rustige wijze deze voor- sprong te verdedigen maar kort voor de rust liep dat falikant af. Een slecht ont- DAMESVOETBAL zetten bracht de bal in de voeten van thuisspeler Rasschaert die in het bezoe kende doel besloot, 1-1 na 40 minuten. En het werd ei zo na nog zelfs 2-1 als een nieuwe blunder achteraan de thuisploeg een strafschop opleverde. Rasschaert probeerde het nogmaals maar Opstal doelman Gert De Backer stopte de elf- metertrap. Na de rust werd het dan toch 2-1 voor Opstal wanneer de thuisploeg een hoek schop mocht geven en die over iedereen heen waaide behalve Blondeel die zijn ploeg op 2-1 kon koppen. Opstal ging nu duidelijk aan het zwalpen en wanneer Blondeel na een goed uur de cijfers kon optrekken tot 3-1, toen doelman De Backer van Opstal blunderde, stond de einduitslag op het bord. Opstal wisselde Vierde provinciale nog wel Van Damme en Huyck voor Ronny Vermeir en Peter Bourgeois maar dat bracht niet de verwachtte kentering. Wel dient nog gezegd dat Opstal een kwartier voor tijd een aansluitingsdoel- punt werd onthouden toen Dirk Van Damme op voorzet van Dirk De Backer alleen voor de plaatselijke doelman ver scheen, maar de ref deze aanval afblies wegens vermeend buitenspel. Naar het einde toe dan kwetste Opstal speler Pas cal De Ridder zich ernstig, zodat Opstal met 10 de wedstrijd diende uit te maken. Nu zondag moet Opstal zich dus herpak ken tegen Valentino's Overmere in wat toch de allerlaatste waterkans moet bete kenen voor Opstal. MS S. Moorsel-SK Oudegem* 2-1. Volle aktie tijdens deze interessante MS wedstrijd (da) BADMINTON Bart De Buyser... en de grote sprong voorwaarts Bij de heren, 24 deelnemers, werden de klassementen volledig gerespekteerd. Al had dat ook anders kunnen uitdraai en want David Sarafien (TC Ritspop) speelde tegen Luc Weynants (TC Eeklo) een sterke halve finale. Het snelle tennis van Luc Weynants haalde tenslotte toch de bovenhand. Bart De 'Buyser (Top spin) kreeg in zijn halve finale met Guy De Pauw (TC Eeklo) nauwelijks tegen stand. De finale tussen De Buyser en Wey nants, beiden B -15, kon nooit echt beko ren. Er werd weinig inventief gespeeld en te veel gerekend op fouten van de tegenstander. De jonge Bart De Buyser bewees met 6-3, 6-4 dat zijn snelle op mars in het Vlaamse tennisland voorlo pig niet te stoppen valt. Met Vicky Maes en Bart De Buyser, beiden nog maar 15 jaar, wierp tenslotte óok de stevige jeugdwerking van Topspin-Zele weer haar vruchten af. De uitslagen Luc Weyants - David Sarafian 6-3, 7-5 Bart De Buyser - Guy De Pauw 6-0,6-1 Finale: De Buyser-Weynants 6-3, 6-4 Bij het Gentse TC Lumsport werden de gewestelijke B-indoorkampioenschap- pen betwist. Wedstrijdleider, en voorzit tervan Topspin-Zele, Jos Francotte was na afloop een gelukkig man. Met Vicky Maes en Bart De Buyser als nieuwe Oostvlaamse kampioenen had immers de jeugd van Topspin het gehaald. Vicky Maes wettigt klassement Bij de dames werd het dit jaar een duel tussen TC Temse en Topspin. In halve finale stond Sylvie Gabriel (TC Temse) tegen Greetje De Prest (Topspin) ter wijl zus Charlotte Gabriel het tegen Vi- rslwj cky lylaes opnam. Het eerste duel be loofde spannend te worden met twee speelsters die even hoog geklasseerd stonden maar Greetje De Prest kon toch nooit voor echt weerwerk zorgen. Vicky Maes zat drie klassementspunten hoger dan Charlotte Gabriel, maar daar viel in een spannende wedstrijd nauwe lijks wat van te merken. 7-6, 6-4 voor Macs en een zucht van opluchting bij de Topspin-delegatie. In de finalewedstrijd tegen Sylvie Ga briel kon Vicky Maes haar B- 4/6 klasse ment wel wettigen. Gabriël probeerde het aanvankelijk met verdedigende ten nis maar Maes sloeg hard en precies. De uitslagen Sylvie Gabriel - Greetje De Prest 6-1,6-1 Vicky Maes - Charlotte Gabriel 7-6,6-4 Jeugdvoetbal. Avondtraining voorde miniemen van S.K. Aalst (da) Finale: Maes - Gabriel 6-2,6-2. Kamillekes Aalst kon opnieuw rekenen op Helga Van der Donckt en Peggy Van der Maelen, die hun wederoptreden vierden. We speelden amper vijf minu ten toen Renilde Clompen een hoek schop op de goede voet van Peggy Van der Maelen schilderde. Peggy besloot in één tijd in het doel van de gastvrouwen: 0-1. Aalst bleef de forcing voeren en dat resulteerde na een goed kwartier op nieuw in een doelpunt. Alweer na een hoekschop kon Katleen Stevens in de vlucht binnénshotten: 0-2. Het werd ei zo na nog 0-3 toen Myriam Van Slembroeck drie minuten voor de rust de lokale keeper omspeelde maar Sylvia De Roy kon in extremis redding brengen. Ook een afstandsschot van Ann Eeckhoudt moest nog voor afflui ten in hoekschop verwerkt worden. De tweede helft was nog maar juist be gonnen of alweer werd een handspel van Nadine Janssens onbestraft gelaten. Via Frangoise Boonen geraakte Beerse aan de aansluitingstreffer na slecht uitverde digen van de Aalsterse meisjes. Wat iedereen venvacht had gebeurde. In de 28e minuut hingen de bordjes weer gelijk. Na een hoekschop kon Nancy Caeckaert in één tijd binnenschieten. Kamillekes probeerde nog via hoek schoppen en vrijschoppen van o.a. Paula Bisback het tij te keren, maar de uitslag bïeef. Zaterdag a.s. spelen de Kamillekes om 15 uur thuis tegen Union. De jeugd speelt diezelfde dag om 13.00 u tegen Heverlee. Indien de Aalsterse jeugd de ze wedstrijd wint dan is ze er zeker van ook de eindronde te halen. De provinciale Kamillekes speelden 2-0 tegen Wippelgem en bekleden hierdoor een derde plaats in de rangschikking. De jeugd speelde 3-3 gelijk in Beerse. JMH sters van Kamiel Sergant gehuldigd, (da) Damesvoetbal. Tijdens de viering van de trouwe Kamillekes (da) Letterhoutem - Terjoden 1-1 Vierde provinciale

De Voorpost | 1990 | | pagina 21