Met de groeten van de Schroevers! S.K. Lutterzele: 18 goals in drie matchen Martin's Veto Club uit Oudegem start wielerseizoen met grandioos feest in Wieze Nieuwe V.W.F.-wielerbond heeft wind in de zeilen Ronde van de Denderstreek, interklub nieuwelingen B.W.B. Vierde provinciale Schroevers Moorsel 2 Oudegem 1 Vierde provinciale S.K. LUTTERZELE - RAC. BOONWIJK 7-1 De Voorpost - 26.1.1990 - 23 «Ik wist dat trainer Mareels de spelers tijdens de afgelopen week flink opge pept had, maar dat zij als jonge snaken het taktische plan zo goed ten uitvoer konden brengen dat had ik nooit durven dromen». Dat waren de eerste woorden die voorzitter Elektra Vinck van de Schroevers uit Moorsel over zijn lippen kon krijgen nadat zijn ploeg een ophef makende thuiszege had weten te beha len tegen Oudegem dat nog steeds in running is voor een promotieplaats in deze reeks terwijl zijn eigen schroevers ploeg tot op heden met veel minder diende tevreden zijn. Langzaam aan ko men de Schroevers echter ook de galerij van de groten in en Boonwijk de volgen de Schroevers tegenstander is meteen verwittigd want het is niet uitgesloten dat Mareels en zijn bende ook in de Boonwijk de volle pot wil. Kwestie van zich voor te bereiden want indien dat lukt wordt de pot pas echt heet met een echt stoofvleesfestijn waarbij geloof het of niet Julienke Triest als eerste met de benen onder tafel zal zitten. De wedstrijd nu. Terug ernstig dus en dan zien we dat de Schroevers het niet breed hadden gedurende de eerste twin tig minuten van de wedstrijd. Oudegem probeerde vanuit alle hoeken de thuis- verdediging te omspelen maar een uit stekende doelman Jan Albrecht gaf geen duimbreed toe aan de Dender- mondse aanvallers. Vercauteren en Van De Cauter vingen dus voorlopig bot ter wijl de Schroevers langzaam maar zeker zelf de neus aan het venster kwamen steken. Na enkele plaagstoten van Oscar de Witte en Marc Van Den Eede was het dan toch menens na 25 minuten in de eerste helft. Een ingestudeerd maneu ver op een vrije trap bracht André Heyn- drickx achter de bal die op zijn beurt Erwin guns wist te bereken met een ge lifte bal. Erwin guns kon op zijn beurt de bal achterwaarts naar de goed meege- volgde Marc Van Den Eede sturen die van dichtbij binnenknalde. 1-0 voor de Schroevers en feest langs de lijn natuur lijk waar 200 supporters van de Schroe vers (waarvan er al heelwat overgeko men zijn van E. Aalst) dit openingsdoel punt luid roepend verwelkomden. Nog maar nauwelijks was het thuisstadion tot rust gekomen of daar was het weer van dat. Een thuis-aanval vertrekkend bij Gunther Bomon bereikte snel Carl Cal- lebout die Oscar de Wit bemerkt had. Oscar schakelde vlug in zijn typerende stijl nog twee bezoekers uit alvorens hij met een harde knal nummer twee voor de Schroevers tegen de netten duwde. Op die manier konden de Schroevers dus genieten van een confortabele voor sprong bij de rust en het kwam er nu opaan om die na de pauze zo goed moge lijk te verdedigen. Jan Aelbrecht was dus een verwittigd man in de thuiskooi. Hij werd dan ook van alle kanten bestookt door een losgebroken Oudegemse ploeg die wat aan de situatie wou doen. Doch Jantje Aelbrecht toonde zijn uitzonde rlijke klasse en wilde geen duimbreed toegeven. Bij de thuisploeg werd Erwin Guns dan nog bedacht met een applausvervanging en voor hem kwam Roald Van der Meersch in de ploeg. Guns die de op dracht had bezoeker Bert Vercauteren uit de match te houden moet dat heel goed gedaan hebben want nog maar nauwelijks was hij van het terrein of daar kon Oudegem langs dezelfde Bert Ver cauteren een aansluitend doelpunt sco ren. Dat gebeurde dan wel via een straf schop nadat Jan Albrecht bij die ene maal dat hij geklopt leek naar de nood rem had moeten grijpen. Oudegem pro beerde in de laatste minuten dan nog wat terug te doeii maar het was de thuis ploeg die op de counter via De Wit en Callebout nog het dichtst bij een 3-1 stand kwam. Toen de scheidsrechter dan zes minuten liet overspelen bracht trainer Mareels nog Van Goethem in maar meer invallers mocht Mareels niet meer opstellen zodat die zes laatste mi nuten in blessuretijd ellendig lang duur den. De stand werd evenwel niet meer verontrust zodat de Schroevers nu vier op vier naast hun naam mochten schrij ven. Het stoofvlees met frieten komt dan ook heel dichtbij en kwatongen beweren dat Julien Triest en Voorzitter Elektro Vinck reeds om mayonaise zijn... Mare Stevelinck Een moedig Racing Boonwijk heeft zich ruim twintig minuten vanonder de Lut- terzeelse pletwals kunnen houden. Meer zat er voor de mannen van trainer Pissens niet in want dan kwamen de gebroeders Van Keer met hun gevrees de kanonnen opdagen en was het enkel nog afwachten hoeveel keer nu de groen witte formatie raak zou kunnen treffen. Het is uiteindelijk dan 7-1 geworden zo dat de thuisploeg met deze zeven doel punten hun aandeel na het nieuwe jaar op 18 brengt. Dat kan dus tellen als je weet dat dit de derde wedstrijd na de jaarwisseling is. Boonwijk ging dus verdedigend van start omdat gedacht werd dat dit de aanpak zou zijn tegenover dit superieure Lutter zele. Twintig minuten bleek deze taktiek te lopen maar dan vond generaal Yvo Van Keer het welletjes en hij gaf een ideale voorzet aan Alain Verbeke die van dichtbij zijn ploeg op voorsprong kon koppen. En nog voor het eerste halfuur verstre ken was stond het al 2-0. Nu was het Luc Van Den Breen die op voorzet van Pas cal De Man alleen voor de bezoekende doelman verscheen en deze geen kans liet. 2-0 en Boonwijk kon nu wel de verdedigende stelling verlaten daar zij toch ontdekt waren. Van Nuffelen en Van Der Meersche deden dat dan ook met enkele schuchtere uitbraakpogin- gen die die de thuisploeg evenwel niet in direkt gevaar bracht. Kort na de rust dan werd het 3-0 als een een-twee tussen de broertjes Eddy en Yvo Van Keer noodlottig afliep voor Boonwijk en Eddy scoorde. Een aandringen van Luc Van Den Breen van Lutterzele zorgde er dan voor dat de bezoekende doelman geen ande re uitweg meer vond om het vierde doel punt maar zelf aan te tekenen en zo de stand op 4-0 te brengen na 56 minuten. Sensatie dan even nadien als Boonwijk kon milderen tot 4-1 als gelegenheidsli bero Peter Meysman van de thuisploeg zich miskeek op een voorzet en Van Nuffel voor Boonwijk kon scoren. Meys- mans was tot Libero gepromoveerd wegens het uitvallen van zowel Van Damme als Danny Abbeel bij de thuis ploeg. Meysman was de veelzijdigste on der alle Lutterzelenaren dus... Eddy Van Keer ving zijn ploegmaat evenwel vlug op en met een vijfde thuis- treffer toverde hij weer een glimlach op het gelaat van Peter. Die glimlach werd zelfs een schaterlach als Pascal De Man een kwartier voor tijd het half dozijn rond maakte door een vrije trap feilloos rond de Boonwijkse muur te trappen. De leidersweg van Boonwijk was even wel nog niet gedaan want een zevende thuisdoelpunt liet niet lang meer op zich wachten. Wel diende de thuisploeg hier voor nog wel een vervanging door te voeren. Luc Van Den Breen en Patrick Redant mochten naar de kant komen en Pierre Willaert en Gertje Van Rans- beeck kwamen zo de 90 minuten vol maken. Het was trouwens dan deze Geert Van Ransbeeck die in de slotminuten nog het zevende en laatste thuisdoelpunt wist aan te tekenen op voorzet van Peter Moens. Zo eindigde deze wedstrijd dan alweer in een echt doelpuntenfestival verdient door de thuisploeg gewonnen in deze sportieve wedstrijd waarin ook Boonwijk een aandeel had en daarin geen enkele gele kaart diende getoond te worden door de scheidsrechter met dienst. M/S In het jongste nummer van "Huur dersblad" gaat alle aandacht naar de berekening van de huurprijzen van 1990. Het blad kan bekomen worden door 45 fr aan postzegels op te sturen naar "Huurdersbond", Fratersplein 6 te 9000 Gent. Men moet wel vermel den of men huurder is van een prive- ofvan een sociale woning. Het decembernummer van "Toerisme in Oost-Vlaanderen" heeft bijdragen overBelsele, Gent, Melle, Nazareth en Zottgem. Het nummer is verkrijgbaar aan de prijs van 100 fr. Men kan zich ook abonneren op het tijdschrift door overschrijving van 500fr op rekening nummer 446-4623761-08 van de Fe deratie voor Toerisme in Oost-Vlaan deren, Kon. Maria-Hendrikplein 64 te 9000 Gent (091/22.16.37.) Van 23 februari tot en met 9 maart heeft bij AB Computers Stock in de Pieterstraat 45 te 1190 Brussel een tentoonstelling plaats met werken van Femand Carette. Op zaterdag 13 januari werd in Ge- raardsbergen deze nieuwe bond boven de doopvont gehouden. Voorzitter Jean Verpoelst verwelkomde de renners, die talrijk opgekomen waren. Hij schetste het ontstaan van de bond en gaf een uitgebreide uitleg over de reek sen en de te winnen prijzen. Het bijzon dere aan deze bond is het systeem dat gebouwd is op het ware kunnen van de renners, niet op de leeftijd, maar op het prestatievermogen. Er zijn vier reeksen, A, B, C en D. Het dus goed mogelijk dat een twintigjarige in de D-reeks terecht komt, terwijl een oudere van bvb. 50 jaar in de sterkere A-reeks zou kunnen aan treden. Er wordt met een puntensysteem ge werkt zodat in de loop van het seizoen een renner naar een lagere of hogere reeks kan verhuizen. Verder is er een regelmatigheidscrite rium voor alle wedstrijden en een klasse ment voor de superprestige-koersen. Hieraan zijn prachtige prijzen verbon den. De wedstrijdkalender zit bij het begin van het seizoen al goed in mekaar: Zondag 4 maart: oefenwedstrijd te Ge- raardsbergen Zondag 11 maart: eerste wedstrijd voor het klubkampioenschap, geraardsber- gen, café Broucke Zondag 25 maart: Wetteren, café Mu- guet Zaterdag 31 maart: Grembergen, twee daagse met klassement Zondag 1 april: Grembergen Zondag 8 april: Erwetegem, superpre stige, café Belle-Vue Zaterdag 14 april: Deftinge, zaal Old' Barn Maandag 16 april: Grimminge, café Den Engel WIELRENNEN Zondag 22 april: Lierde, Taverne Tem pelhof Zaterdag 28 april: Waarschoot, café Nieuw Volkshuis En dit is pas een begin. Voor verdere inlichtingen: Jean Ver- paelst, Stadsweg 33, 9500 Geraardsber- gen, tel.054/41.19.24. Martin's Velo Club, een wielerploeg uit Oudegem, met slager Martin Vermeir als drijvende kracht heeft gedurende de voorbije jaren heelwat faam verwor ven. Vooral dan in de B.W.C.L., een bond die in onze streek vrij veel koersen organiseert. De ploeg werd duidelijk nog versterkt en er werden ook nog meer sponsors aangetrokken, zodat de renners opnieuw met een fraaie uitrusting van start kunnen gaan. Naast Martin zelf krijgt de ploeg nu reklame op de truitjes van Histor, Fitec Wielrennen. Martin Vermeiren van Slagerij Martin met zijn echtge note en Eddy Merckx Sport, Audi-VW Willy Buslot, de Grote Beer en 't Clubke. Uiteraard zullen al deze sponsors hun mannetjes sturen op zaterdagavond 27 januari naar De Voermansrust in Wieze, waar de nieuwe ploeg zal voorgesteld worden en waar de renners hun volledige uitrusting zullen krijgen. Er zullen heelwat grote namen aanwezig zijn op deze bijeenkomst. We noteer den nu reeds Dirk Heirwegh, Patrick Versluys, Lucien Van Impe, Guido Reybroeck en Herman De Gendt, die de nieuwe truitjes ontworpen heeft. Bijzondere gast die avond is Helmuth LottiHij arriveert rond 01.00 uur en zal er speciaal voor de renner, live-optreden. Uiteraard kan de kleine zaal niet opengesteld worden voor het publiek. Het grandioze eetfestijn wordt gepresenteerd door meesterkok Urban Denk van het gloednieuwe S.A.S-Hotel in Brussel. Denk zal er zeker voor zorgen dat de renners in goede konditie aan het seizoen kunnen beginnen. We gaan u niet laten watertanden door het ganse menu te publiceren, maar lekker zal het zeker zijn. Wel kunnen we de namen van de renners die aangesloten zijn bij Martin's Velo Club al geven en hun indeling per reeks: A-reeks: Bruno Heyvaert (Buggenhout), Luc Van der Eecken (Haaltert), Willy Van Dijck (Hoboken), een ex-kampioen V.W.B. B-reeks:Kapitein Gust Van Laethem (Zellik), Antoine De Mits (Eeklo), Patrick Van Renterghem (Bellem), ex-wereldkampioen en Kampioen van België (2x) W.A.O.D., Herman De Gendt (Aalst), de duivel-doet-al en Toine De Cabooter (Grimbergen) C-reeks: Frank Veldeman (Appels, de 'vliegende dokter', Marcel Van Impe (Erpe-Mere), José Sterckx (Oudegem) en Dirk Jansegers (Aalst) D-reeks: Georges Michiels (Aalter), mecanicien van Poulidor, Van Impe en C°, Willy De Clercq (Putte) en Jef De Wolf (Zellik) Martin Vermeir, de Oudegemse slager, legt er de nadruk op dat al zijn inspanningen voor de wielersport alleen maar een hobby zijn. Hij werd inderdaad met een fiets in zijn maag geboren. Gedurende enige jaren was hij immers assistent-sportbestuurder van een profplocg. Hij weet dus van wanten. Voor zijn renners wordt het alleszins een daverende start. Nu moeten ze ook nog op de weg bewijzen dat ze even goed kunnen fietsen als eten. Wielrennen. V.W.F.-voorzitter Jean Verpaelst uiterst rechts met mede werkster mevr. Wymeersch en Dendermondenaar Jefken die ook al geïnteresseerd is. Dat de wielersport in onze kontreien nog steeds populair is kunnen we vast stellen uit het feit dat er nog zeer veel wedstrijden worden georganiseerd. Toch ontbrak er iets, een evenement met de nadruk op de kwaliteit die de groei en de bloei van de wielersport bevordert. Het is de bedoeling van de organisato ren om jaarlijks, te beginnen in 1990, in de Denderstreek zes wielerwedstrijden in lijn te organiseren voor nieuwelin- gen-B.W.B. met medewerking van de Oostvlaamse afdeling. Uiteraard wordt er ook naar sponsors gezocht. Er werden vijftien wielerklubs geselek- teerd uit Oost-Vlaanderen, West- Vlaanderen en Brabant. Die klubs mo gen maximum zes en minimum vier ren ners afvaardigen. Opdat alles in goede banen zou verlo pen werd een beheerskomitee opgericht met elf leden, dat zal instaan voor alle financiële en administratieve formalitei ten. Ondertussen werd ook reeds een defini tieve wedstrijdkalender opgesteld: 5 augustus: Bambrugge 12 augustus: Erembodegem 2 september: Wieze 9 september: Moorsel 16 september: Denderhoutem 30 september: Haaltert (finale) In het begin van oktober worden de trofeeën uitgereikt. De plaats en de da tum zijn nog nader te bepalen. Voor meer inlichtingen kan men terecht bij voorzitter F. Pyck, Bredestraat 71 in Erembodegem of bij sekretaris R. Smet rijns, Burgemeester R. Eemanlaan 3, 9473 Denderleeuw-Welle, tel.053/ 66.33.36.

De Voorpost | 1990 | | pagina 23