Grote kampioenendag Wanneer speelt De Decker met echte veren Trofeeën voor Zeelse duivenkampioenen Moeizame zege voor Lokerse Waterpolo René en André De Clercq duivenmelkers te Hamme! DUIVENSPORT Duivenmij 'De Verenigde Vrienden' - Moerzeke op zondag 28 januari 1990 Programma: 24-26.1.1990 - De Voorpost BADMINTON WATERPOLO LZV 11 CW 10 Afgelopen weekeinde vonden enkele belangrijke waterpoloduels plaats in He nationale. Eén daarvan was de wedstrijd Lokeren-Ciney. Dat het tussen beide ploegen tot een bikkelharde konfronta- tie zou komen kon men afleiden in het klassement, LZV vierde gevolgd op 2 punten door Ciney. Vorig seizoen wonnen de Lokeraars wel tegen de Waaltjes maar dit dankzij de definitieve uitsluiting met vervanging van de bezoekende doelman wegens aanhoudend protest, dit met nog 2 minu ten te spelen en met een 8-8 stand. De Durmejongens profiteerden van deze gelegenheid en skoorden nog 2 doel punten, zodat de eindstand tegen de toen degradatie kandidaat, amper 10-8 werd. Ook nu werd het een zeer span nende wedstrijd, werd er beurtelings ge- skoord en de leiding genomen. Nooit liep éép van de ploegen meer dan één doelpunt uit. LZV kon zijn aanvalsspel niet perfekt uitvoeren doordat het zone verdedigde. Dit belette de bezoekers heel wat doelkansen. Toch zag men na deze sportieve wedstrijd een tevreden trainer-speler Maes. In een vraagge sprek met de LZV trainer gaf hij toe dat men moeizaam aan de overwinning kwam maar dat er zeer verstandig is gespeeld zowel in verdediging als in de aanval, trouwens beide ploegen waren elkaar waard. Ook doelwachter Peter Wettinck die als allerlaatste man in het spel ligt heeft een ondankbare taak, hij ontpopte zich tijdens de 2 laatste sets als een klassekeeper, aldus trainer Maes. Deze wedstrijd, geleid door een sterke scheidsrechter, was goed voor 1 penalty en 9 uitsluitingen. In de eerste periode viel er dan ook weinig te bespeuren. Ciney skoorde de openingstreffer al na 30 sekonden en kon verder niets meer uithalen, ook de man meer situatie be nutte mén niet. In de slotminuut van deze set kon toch een prachtige LZV aanval afgewerkt worden. Erik Peeters kon op aangeven van verdediger Wau- ters, skoren, stand 1-1. De tweede perio de werd de woeligste want erwielen heel wat persoonlijke fouten te noteren. De stand verliep trapsgewijze en de Loke raars namen nu deels de leiding. De bezoekers faalden opnieuw tijdens de man meer situatie, zij benutte maar één van de twee kansen terwijl de Durme jongens de twee man meer situaties be nutte via de specialist in die afwerking, Patrick De Block. Verder in deze set wisten Maes, verdediger Wauters en tenslotte de jonge Patrick De Block nog ieder één doelpunt te skoren, stand 6-5. In de voorlaatste periode werd het rustig in beide ploegen, vielen er geen zware fouten te bespeuren en misten de Loke raars nu tal van doelkansen. Ook kreeg, doelwachter Peter Wettinck heel wat werk aan de winkel. Opnieuw was het de aktieve Patrick De Block die de bezoe kende doelman versloeg terwijl Guido Maes de bordjes gelijk bracht in de slot minuut van deze setstand 8-8. De wed strijd kon in de laatste periode nog alle kanten uit want er was zeker nog geen winnaar aangeduid, even zag het er naai uit dat LZV de overwinning uit hun han den zou geven. Zoals vorig seizoen werd het weer rumoerig in de bezoekende ploeg maar benutten beide teams wel de man meer situatie. Verdèdiger Rik Mestdagh kon halfweg deze set opkijken naar de definitieve uitsluiting (3 per soonlijke fouten) met vervanging. Doel wachter Peter Wettinck wist zijn manne tje te staan wat heel wat stof in de Frans talige ploeg deed opwaaien. Weerom zag men de talentvolle Patrick De Block op aangeven van Maes een prachtig doelpunt skoren terwijl Eddy Van Puymbroek een verdiend doelpunt skoorde. Met nog een halve minuut te spelen wist trainer Maes de winninggoal te maken uit de man meer situatie, stand 11-10. Even twijfelden de bezoekers nog een klacht neer te leggen tegen het opzette lijk tijdverlies van LZV maar later moest men hun nederlaag toegeven. Zaterdag 27.1.90 speelt de Lokerse Wa- Buggenhout - Met 140 deelnemers zorgde Drive uit St. Gillis-Dendermonde voor een bijna volledig geldig C tornooi. Alleen de enkel en dubbel dames in de C1 waren niet geldig. Voor de 17-jarige Pascal Piessens (Mintons) en Dirk Van Cauwenberghe (Lebbeke) was het deze keer het uur van de waarheid. Piessens domineerde de finale, maar Van Cauwenberghe verplichtte hem tot het uiterste te gaan. Piessens won zeer moeizaam met 18-15. Tot 6-6 ging het dan gelijk op in de tweede set, maar dan maakte de St. Niklazenaar de definitieve kloof om met 15-10 C1 te worden. Ook Miet Van de Velde (Danlie) moest spelen voor wat ze waard was om met 11-4,6-11 en 11-7 te winnen van Sandra Van den Bossche (De Lieve). Ondanks haar verlies besliste de NBL klassementskommissie om Van den Bossche vanaf dinsdag na het tornooi tot het C1 klassement toe te laten. Dat de jeugd onstuitbaar komt opzetten bewees na Pascal Piessens ook Alain Berckmoes (Drive) met clubgenoot Jan Buyle in de dubbel tegen Thomaes- Praet (De Lieve). Met 15-2 en 15-8 wonnen ze van het zwak spelend Gents duo. Van den Bossche nam in de dubbel weerwraak voor haar verlies in de enkel. Met Carlier won ze na een spannende finale van Baert-Truyens (Snaar Af). Vooral Baert domineerde de finale. Het echtpaar De Maeyer-Maes (Plumula) speelden weer eens een finale. Reynard-Hendrickx maakten het hen zeker niet gemakkelijk. Met een nipte 17-14 overwinning in de derde set schreven de Bornemnaars weer een finale op hun palmares. Maar de hoofdrolspeler van dit tornooi was zeker de 16-jarige Thierry De Decker (Drive). Na op het tornooi van de Mintons C 1 te zijn geworden, speelde hij op eigen tornooi voor het eerst in zijn nieuw klassement. Tot ieders verrassing bereikte hij de halve finale waarhij zondagmorgen tegenover clubgenoot Eddy Mannaert kwam te staan. Een onmogelijke partij tegen 'kanon' Mannaert beweerde iedereen. Maar De Decker speelde zo subliem dat na twee sets Mannaert mocht gaan douchen. Kandidaat B 2 Johan Muller (De Lieve) was in finale zijn laatste en zwaarste opdracht. In de eerste set speelde de jonge De Decker aanvallend zo perfekt dat een onthutste Muller met 15-4 tenonder ging. In de tweede vocht Muller dapper terug. Op 10-10 brak de veer bij De Decker. Een derde set dus. Muller goed op dreef wisselde met 5-8 voorsprong. Vechtend kwam de jonge Drive-speler tot 8-8 terug. En waar maakte Muller een 8-10 kloof, en weer egalizeerde De Decker. Met zijn verrassende gekapte cross-drops begon De Decker dan aan een serie winstpunten die hem op matchpunt brachten. Na enkele service-wissels sprong De Decker en de ganse club een gat in het sporthalplafond als hij met 15-11 de finale won. Daarmee ligt de weg voor De Decker naar een B 2 klassement en spelen met echte veren, meer dan open. Voor Dunja Melis (Merchtem) en Hilde De Bremme (Flying Shuttles) was de enkelfinale een formaliteit. De krachtiger clearende Melis dwong De Bremme een 12-9 en 11-7 winst af. Ervaren spelers Moeyersons-De Ridder (Buggenhout) hadden maar even last in de dubbel met de jongere Inslegers-Van Riet (Merchtem) toen die in de tweede set na een 4-14 achterstand plots tot 15-12 kwamen opzetten. Meteen was dit de 25e finale voor Pierre De Ridder in zijn badmintonloop- baan. Melis-Melis pakten de dubbel met 15-7,12-15 en 15-7 van De Bremme-Masyn (Flying Shuttles en Mintons). In de tweede set kwamen De Bremme-Masyn uit een verloren 12-3 positie tot 12-15 winst terug. Ondertussen is ook Peggy Masyn door de NBL klassementskommissie tot B 2 gepromoveerd. En als om dit tornooi een prachtig einde te geven speelde voorzitter Patrick De Smet, die al twee jaar niet meer aktief aan badminton doet maar zich fysiek wel uitstekend verzorgd, finale met Rita Van Boven. Spijtig moesten zij met 12-15, 15-6 en 15-9 het onderspit delven tegen Procureur-Carlier (De Lieve). (CL) Vanaf 10 uur: TENTOONSTELLING Om 17 uur. HULDIGING DER KAMPIOENEN met overhandiging der trofeeën en gratis prijzen. Om 17u30: BONVERKOOP Volgende duivenliefhebbers stellen twee duiven tentoon en/of schenken een bon of jonge duif 1990: Uit Moerzeke: Maurits Peelman, William Van Driessche, Willy Vercauteren, Frans Van Riet, Thierens-Wilgenhof, André Van Haute, Frank Van Haute, Jean D'Hollander, Louis Van Vossel, Jean Van der Kelen, Henfi Delcart, Remy Verhelst, Raymond Peelman, Norbert Thierens, Leon De Clippeleir, Frans Willaert (Boonstr.) Uit Kastel: Jozef Quintelier, Henri Hermans, Benoit De Sager, Georges Van Haver, Paul Van Haver, Bernard Vercauteren. Uit Hamme: Wilfried Rottiers, Pierre D'Hollander, Jozef De Donder, Franky Peleman, Jozef Van den Branden, William Saey, Maurits Vertongen, Roger Van den Branden, Frans De Schrijver. Uit Grembergen: Spanoghe en zoon, André Van Uytfangh, Jozef Matthijs, JozefInze. Uit Baasrode: Jozef Debbaut, Frans Spiessens, Domien Van Hoeck, Omer Quisquater, Jozef Aubroeck, Leopold Meskens, Jozef Van Haesendonck. Uit Dendermonde: Sylvain Verstraeten, Jozef Van Damme, Van Damme en zoon,, Etienne De Backer. Verden Edmond De Kerpel (Buggenhout), Daniël Martens (Drongen), Geor ges Roels (Zele), Basiel Poppe (Appels), Roger De Witte (Sint-Gillis), Emiel Naudts (Elversele), Roger Thierens (Elversele), Louis Geernaert(Sint- Amands) Bovenstaande kampioenen hebben beloofd om van hun beste duiven te schenken, profiteer van deze gelegenheid en breng een bezoek aan deze kampioenenhulde Na de bonverkoop: prachtige tombola met ongeveer vijftig prijzen. De duivenmaatschappij Eerlijk duurt De hoogste eer op de Quiévrain-vluch- Langst, bij Jos. D'Hollander aan de Van ten ging opnieuw naar Gilbert De Witte, Hesedreef te Zele, vierde ter gelegen- de kolonie die de laatste seizoenen het heid van het jaarfeest de Quiévrain- en Quiévrainspel domineert. Noyonkampioenen van het voorbije sei- Hij werd algemeen kampioen naast zoen. kampioenen bij de jaarse- en de jonge duiven en asduiven in dezelfde catego rieën. Quiévrain: Oude duiven: 1. Leon Seymortier, 2: Paul Seymortier, 3. Gilbert De Witte, 4. Firmin Rombout en Georges Van de Duivensport. Duivenvereniging 'Eerlijk duurt langstuit Zele vierde haar Quiévrain- en Noyonkampioenen met respektievelijk Gilbert De Witte en Gilbert De Vijlder als algemene kampioenen (gvw) Wielle. Jaarlingen: 1. Gilbert De Witte en Paul Seymortier en Eddy Van de Velde; 4. Marcel Deschoemaecker, 5. Gerard De Wandel. Jonge: 1. Gilbert De Witte, 2. Maurits Van de Velde en Gaston en zoon Snoeck, 4. Georges Van den Abbeele, 5. Robijns-Rombout. Asduiven: oude duiven: Paul Seymor tier; jaarlingen en jonge duiven: Gilbert De Witte. De algemene kampioenstitel op Noyon was voor Gilbert De Vijlder, die ook dt titel won bij de jaarlingen en jonge dui ven en een asduif presenteert bij de jaar lingen. Noyon: Oude duiven: 1. Jos D'Hollander en Gil bert De Block; 3. Leon Seymortier, 4, Gilbert Van den Hof, 5. Petrus Seymor tier. Jaarlingen: 1. Gilbert De Vijlder, 2. Pe trus Seymortier, 3. Cyriel Van Hecke,4. Luc Quintelier, 5. Petrus Steeman en Ydens-Steeman. Jonge duiven: 1. Gilbert De Vijlder en Leon Seymortier, 3. Gerard De Wandel, 4. Gilbert Van den Hof, 5. Luc Quinte lier en Leon Steeman. Asduiven: oude duiven: Jos D'Hollan der; jaarlingen: Gilbert De Vijlder; jon ge duiven: Leon Seymortier. Beno In de duivenmaatschappij De Reisduif te Hamme werd de vader en zoon, tand em René en André De Clercq, gevierd als Quiévrain-keizer, omdat ze drie sei zoenen tereke algemeen kampioen wer den. De uitslagen 1989: Algemeen kampioen: De Clercq R. OUDE DUIVEN 1. Kamp. De Clercq R.A. 2. Kamp. D'Hollander P. 3. Kamp. Van Damme-Steels 4. Kamp. Mettepenningen Zn. JAARLINGEN 1. Kamp. Van Damme-Steels 2. Kamp. De Clercq R.A. 3. Kamp. Aubroeck G. 4. Kamp. Van Den Branden R. JONGE 1. Kamp. De Clercq R.A. 2. Kamp. Ruys Alb. 3. Kamp. Mettepenningen H. 4. Kamp. D'Hollander P. ASDUIVEN Oude duiven: Van Damme-Steels 12 prijzen Jaarlingen: Van Den Branden R. II prij zen Jonge: Ruys Albert, 12 prijzen MEESTE PRIJZEN OUDE DUIVEN 1. Dè Schrijver Albert 2. Van Damme-Steels JAARLINGEN 1. Van Den Branden R. 2. De Clercq R.A. 3. Van Damme-Steels JONGE 1. De Clercq R.A. 2. Van Den Branden R. 3. Raemdonck-Wuytack Duivensport. In De Reisduif te Hamme werden de kampioenen gehuldigd: René en André De Clercq, Emiel D'Heer, Roger Van den Branden, Raemdonck-Wuytack, Albert Ruys, Luk Kockelkoren en Van Damme- Steels (vh) terpolo opnieuw thuis tegen het zwakke Brugge. Indien het wint kan men hun positie in het klassement nog verstevi- gen. De wedstrijd wordt gespeeld in het I jjjj Durmebad, Sportlaan te Lokeren, aan vang 19.45 uur. De ploeg: Wettinck Peter, De Block Patrick 5, Peeters Erik 1, Maes Guido 3, Wauters Yves 1, Van Puymbroeck Eddy 1Mestdagh Rik, Bleyaert Peter, Bokland Jan-Willam en Drieghe Bart, P.B. Hi vas Pa de Volleybal. Liliane Breuckelaers arriveerde via Adec Baasrode en het landelijk spelende Boom bij Moderna Lebbeke. Als midden aanvaller staat zij er geregeld in de kijker (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 24