Endoka in d(f)alende lijn... De leider kreeg het moeilijk M.T.SA-Liefhebbersvoetbal 28 - 26.1.1990 - De Voorpost 4>' LIEFHEBBERS VOET BA L Giwo-Melckebeekvrienden 1-2 Een vrij tumultueuze wedstrijd, waarin scheidsrechter Dalschaert het laatste woord had. Zijn gezag was meer dan nodig om de gemoederen te bedaren. Zo lang het 0-0 was verliep alles vlekke loos. Na de rust zag hij een foute tussen komst van de Giwodoelman die twee maal de bal opraapte en bestrafte dat met een onrechtstreekse vrijschop in het 16 meter-gebied. L. Van Hauwermeiren kon uit deze faze met een listig pasje de score openen: 0-1. De thuisploeg kwam echter terug tot 1-1 toen J. Diaz de Leed- se netten bol zette. Toen Giwospeler A. Steghers vroegtijdig onder de douche moest was het bekeken en kon C. Troch de moedeloze thuisploeg het genade schot toedienen. Een gelijkspel ware bil lijker geweest. R. Sportief-Alexander 0-1 In deze vierpuntenwedstrijd waren de bezoekers kollektief sterker en ze boek ten een nipte maar verdiende zege.De eindscore was reeds in de eerste helft bereikt toen D. Bambust de thuisdoel- man in gebreke vond. De thuisaanhang dacht-dat Sportief de achterstand wel zou ophalen maar het middenveld bleef zo stuntelen dat de spitsen er voor spek en bonen bijliepen. R. Espagnol-Octopus 0-0 Een goede wedstrijd, waarin de talrijk opgekomen supporters zich aan het spektakel konden opwarmen. Beide ploegen zochten en vreesden de aanval niet maar spijtig genoeg vielen er geen doelpunten. Excelsior-Camu 3-5 Veel spankracht in deze spektakulaire wedstrijd, waarin scheidsrechter Flores niet kon verpozen. De doelkansen volg den elkaar op en reeds aan de rust wis ten de toeschouwers wat vertellen in de kantine bij een 2-3 stand. Ph. Sonck zorgde met een echte hattrick voor de Camutreffers. E. Beuckens lukte er twee. Na de pauze bleef de spanning erin toen G. De Bruecker de 3-3 kon vastleggen. De bezoekers beseften het gevaar en drukten wat dieper op het gaspedaal. De moedige thuisploeg was er meteen aan voor de moeite toen J. De Man en H. Van cauwenberghe de eind cijfers konden bepalen. Snas-Edo 3-0 Scheidsrechter Van belle was deze keer niet in beste doen en beaamde dat in alle sportiviteit na de wedstrijd. Dat doet echter niets af aan de verdiende thuisze ge. De ploeg speelde ,net als in de begin periode, opnieuw eendrachtig. C. Ottoy, H. Van Mol en Ph. Helin scoorden. Waterval-Blauwwit 1-1 Een gespannen thuisploeg keek al vlug tegen een Q-l achterstand aan toen E. De Boeck de thuisdefensie omzeilde en de watervaldoelman geen schijn van een kans liet. Een domper dus op het en thousiasme van de mannen uit Wichelen die deze opdoffer maar niet te boven kwamen tot op een paar minuten van het einde. Tijdens een geharrewar voor het bezoekende doel veerde een Waterval speler het hoogste op en gaf een tot dan toe schittere,nd keepende doelman het nakijken. Een logische puntendeling. om een rekordaantal gele kaarten boven te halen. Alleen al de bezoekers kregen er zeven en toen het nog niet geluwd was, kregen twee belhamels er nog een tweede bij. Zij mochten dus naar huis. Wat het échte voetbal betreft, werden er enkele kleine kansen geschapen. Van Mulders en Van Lysebeth zorgden nog voor de spankracht. Beide ploegen kre gen nog een terechte vrijschop, maar schoten die naar de wolken. Endoka-Zwaanvrienden 0-7 Scheidsrechter Peirlinck zag een loom thuiselftal aan de wedstrijd beginnen en moest aan de rust reeds een 0-4 noteren. De eens zo gevreesde thuisploeg is am per een schim van vroeger en is dringend aan vernieuwing'toe. Na de rust beterde Liefhebbersvoetbal. Herman Van Molle is ook een MTSA-speler (da) Leeuwerik-A - O.C.Aalst 1-1 het niet en de bezoekers die net gewoon op training waren, maakten het karwei af. R. Stevens, C. Van Gijseghem (2), R. De Cock (2), W. De Coster en F. De Grauwe zorgden voor een karrevracht doelpunten, waaraan de thuisdoelman zeker geen schuld had. Houtmarkt-Ex Leeuwerik-B 2*1 In een goede eerste helft konden de gasten verdiend op voorsprong komen toen Van der Vurst een mistasten van de doelman kon uitbuiten. Aan de rust was het 0-1. Nadien konden de Aalstenaars Een harde wedstrijd waarin scheidrech- ter A. Bovendaerde meermaals zijn kun de moest tonen om vooral in het bezoe kende kamp de gemoederen te bedaren. Maar als de trainer de man in het zwart obscene woorden naar het hoofd slin gert en de sekretaris, die al drie maan den geschorst is (hij is ook ex-scheids rechter B.V.B.),vanachter de omhei ning de spelers ophitst, wat wil je dan? Gelukkig deed de thuisploeg hieraan niet mee. De ref zag zich genoodzaakt HANDBAL In de eerste afdeling vielen enkele verrassingen te noteren. Zo moest Water val op eigen veld een punt afstaan aan Blauw-wit dat vriend en tegenstander verraste door goed en kollektief voetbal. Ook Camu blijft verbazen en rukt na een nieuwe zege tegen Excelsior op naar de tweede plaats in de rangschik king. Toch moet het nog een achterstand van vier punten ophalen tegen leider Snas, die zich nog eens van zijn beste zijde toonde en verdiend won legen Edo. Leeuwerik-A boekte een verdiend gelijkspel tegen O.C .Aalst. Aanvankelijk werd het een sportieve wedstrijd tot sekretaris Mare De Schrijver, reeds voor drie maanden geschorst, het al te bont maakte en vanachter de omheining zijn spelers ophitste zodat een sublieme scheids rechtertot zevenmaal toe in zijn pijpzakje moest gaan om gele kaarten boven te halen. Het ging zelfs zo ver dat hij tweemaal rood moest trekken voor O.C.-spelers zodat het strafkomitee weer heelwat werk krijgt Giwo moest aan huis de zege laten aan de Leedse Melckenbeekvrienden. Scheidsrechter Kamiel Dalschaert, die een schitterende wedstrijd floot, zag zich genoodzaakt thuisspeler Adrianus Steghers vroegtijdig naar de kleed kamers te sturen. In de tweede afdeling toonden de Uitbergense Zwaanvrien den zich een waardig leider door het eens zo geduchte Endoka op eigen veld zwaar af te straffen. Houtmarkt geraakte tegen Leeuwerik-B maar nipt met de hakken over de sloot en Onder den Toren moest een 0-3 nederlaag inkasseren van de bezoekers uit Erembodegem, Groen-wit. In derde afdeling won Reider Galop moeizaam van een moedig Pie Boys en zorgde achtervol ger reynaerds voor een ruime zege tegen een zwak bezoekend Baccara. Nieuw Hofstade, dat bij Cobilas op bezoek was,moest een 0-2 voorsprong afstaan aan een kollektief sterke thuisploeg. In de zondagse afdeling wonnen de eerste vier hun wedstrijd. Nieuwe Wijk is terug van weggeweest en zorgde voor een goede prestatie door Sunset met forfaitcijfers naar huis te sturen. Liefhebbersvoetbal. De ploeg van Den Bonten Os uit Grembergen (foto Piet Hermans) 4e afdeling Nj pit meer drukken maar hun slordige passen en samenspel waren niet gevaarlijk. Op zeven minuten voor het einde speelde een bezoekende verdediger onnodig de bal met de hand en de scheidsrechter wees naar de stip. J.C. Van Houdenhove aarzelde niet en schoot laag langs de verste paal binnen. Toen keerde het tij.Amper twee minuten later werd een aarzeling van keeper en verdediger om te ontzetten afgestraft. M. Wymeersch zag die aarzeling en als een duiveltje uit een doosje keilde hij de bal in doel, een hele opluchting voor de thuisaanhang, terwijl de bezoekers ontmoedigd waren. Blauwe Vlam-Bamboe 1-2 De onklopbaar gewande thuisploeg moest zich toch gewonnen geven voor de bezoekers uit Kerksken toen F. De Pels- maecker staalhard binnentrapte: 0-1. De thuisploeg ging meteen op zoek naar de gelijkmaker en vocht een beslissing van de ref aan toen de bamboedoelman een bal achter de lijn pakte (hij gaf het zelf sportief toe) maar ref Borms beslis te er anders over zodat de verdiende gelijkmaker uitbleef. Er werden toen te grote risiko's genomen met een opdoffer als gevolg. G. Verhofstadt maakte er 0-2 van. Verder dan een eerreddend doel punt kwam de thuisploeg niet. Uiteraard had de man in het zwart het verkorven. V. Denderleeuw-AZ 77 .0-1 Het werdeen matig vertoon waarin de veteranen van de thuisploeg hun tegen stander in slaap wiegden. R. Stadtfeld hoorde plots de wekker aflopen en zag het doel toch staan met een magere en gevleide zege als gevolg. Dressel-Zandput 4-0 De zwakte van de bezoekers was duide lijk zodat de gastheren niet veel moeite moesten doen om de zege in eigen huis te halen. E. Lanoy en M.Taelemans scoorden voor de rust en M. Van der Borght en B. De Saedeleer na de rust zodat de rode lantaarn stevig in bezoe- Liefhebbersvoetbal. De voorzitter en de lokaalhouder van den Bonten Os in Grembergen (foto P.Hermans) kende handen blijft. Onder den Toren moest een smadelijke 0-3 inkasseren van Groen-Wit en De Kring pakte weer een punt door Bartan met een 0-0 naar huis te sturen. Reynaerds-Baccara 8-0 De thuisploeg, al lang in goede doen, gaf de mannen uit Nieuwerkerken geen kans en die mochten zich nog gelukkig achten dat de thuisploeg zich mild toon de bij de afwerking. P. Eeckhout met een hattrick, S. De Temmerman(2), Johan De Temmerman, D. De Paepe en J.Van den Berghe zorgden voor deze grote zege. Pie Boys-Galop 0-2 De thuisploeg kwam aardig voor de dag en maakte het de leiders lastig. Aan de rust was het 0-0 maar alle hoop ver dween toen een thuisspeler de bal in eigen netten deed belanden. L. De Wolf tot dan toe uit de wedstrrijd gehouden, speelde zich toch eens vrij en nette num mer twee, tot grote opluchting van se kretaris Michelleken die nu met gerust gemoed kan verder werken aan zijn kampanje als kandidaat-prins karnaval. Cobilas-N.Hofstade 2-2 De gasten begonnen goed en konden de 0-2 bij de rust rechtvaardigen. D. Key- meulen had tweemaal gescoord. Na de rust lieten de Hofstadenaars de gasthe ren wat meer in de wedstrijd komen met alle gevolgen vandien. G. Uytterspot dacht 'Wat Keymeulen kan, kan ik ook' en prikte de eindstand op het bord. N. Wijk-Sunset 5-0 In de zondagafdeling lijkt de thuisploeg door haar zwarte periode heen en speel de kollektief een sterke wedstrijd. De bezoekers konden geen tegenzet vin den. L. Van Hauwermeiren (2), G.Verhofstadt, Cobbaut en Saerens hebben hun torinstinkt teruggevonden. Rode Roos-Poreist. 3-0 De Brabanders waren voor niets naar Aalst gekomen want de overmacht van de thuisploeg was te groot. Voorzitter Dirk De Meerleer liet zijn spelers niet vieren maar porde hen aan om zo snel mogelijk naar de Molendreef te gaan voor het aan gang zijnde eetfestijn, dat daags voordien reeds zoveel bezoekers over de vloer had gekregen. Bombeeck, Romero en Bracke, die de doelpunten hadden gescoord, stonden een uur later reeds met een dienblad in hun handen. Zo hoort het waar er tussen spelers en bestuur een goede verstandhouding heerst. Amapola-R.Familial 0-3 Verdiende zege van de gasten die met veel inzet en goed voetbal aan de wed strijd begonnen waren en de thuisploeg de wil van de sterkste opdrongen. Huyle- broeck, Carael en De Smet namen alle twijfels weg. Gipak-Sportkring 0-2 De bezoekers zochten eerherstel na hun thuisnederlaag van vorige week en ze zetten alles op alles om dat goed te ma ken. De Gipakjongens wisten meteen hoe laat het was toen L. Van Geert en J. Van Wesemael de geruststellende winst op het bord plakten. Pano-Adelaars 2-0 De bezoekers zitten in het sukkelstraatje en verloren hun zoveelste match op rij. D. Van Boxlaer en P. Van der Borght deden de jubilarissen de das om. Samen met Gipak en Sunset wordt Adelaare gehuldigd tijdens een grootse ontvangst op het stadhuis. Deze klubs bestaan im mers in juni van dit jaar twintig jaar. Hans Van Campenhoud Brasschaat 24 Brabo Denderbelle 19 Bij beide ploegen ontbraken een paar basisspelers en in de eerste helft zag het er naar uit dat Brabo de handicap van het ontbreken van doelman Van Ros- sem en E. Van Keer het best kon opvan gen. Met drie treffers van Van der Jeught en met de steun van o.a. J. Wal- raevens namen de bezoekers een 2-5 voorsprong na 10' en het was in die pe riode duidelijk dat de leidersploeg het moeilijk kon krijgen. Brabo bleef gedis ciplineerd spelen en ook na 22' bedroeg de voorsprong nog altijd drie doelpun ten (5-8). Met nog drie minuten te spe len in de eerste helft leidde Uyttersprot en C° met 7-10 maar dan ging het plots fout. In de slotfase van de eerste helft kon Brasschaat rekenen op enkele mis sers bij Brabo en samen met een portie tegenslag resulteerde dat in een 10-10 ruststand. Meteen had Brasschaat het goede ritme te pakken en als Denderbel le, slechte gewoonte getrouw, een moei zame start kende in de tweede helft, was het wedstrijdbeeld omgeslagen. Bras schaat, nu boordevol vertrouwen, plaatste een 15-11 score op het bord na 40' en deze slag kwam Brabo niet meer te boven. De bezoekers slaagden er wel in het evenwicht te herstellen in de wed strijdontwikkeling maar dichter dan 19- 16 7' voor het einde geraakten zij niet meer. Ook al omdat in de tweede helft de afwerking niet meer hetzelfde niveau haalde als in de eerste 30' kon Dender belle nooit echt gaan dreigen en wan neer men dan risiko's ging nemen in de slotfase kon Brasschaat hiervan gebruik maken om een 24-19 eindstand op hei scorebord te prikken. Bij Brabo gaf mer toe dat leider Brasschaat inderdaad de kompleetse ploeg is in vierde afdeling maar men voegde eraan toe dat zij zater dag nochtans 'te pakken' waren. Het heeft niet mogen zijn... Brabo Denderbelle: Uyttersprot, Van der Jeught 6, B. Walraevens 1, J. Walrae- vens 1, D. Van Goethem 3, P. De Smedt 2, Batselier, Van den Abbeel 1, P. Ver- meir 1, R. Van Keer. EVA Volleybal. De Lebbeekse jeugd (links) in de wedstrijd tegen Oudegem. Lebbeke was ongeslagen en won ook. die laatste ontmoeting a

De Voorpost | 1990 | | pagina 28