Disco De Kroon stilgevallen! m Atlantis Lebbeke wint tegen rivaal AGO Aalst SE 4 V i Zege in eerste helft veilig gesteld Hamse Zaalvoetballiga V S'ffJM1!"' Ij f-wgp J ;J D. Buggenhout Racing Temse Bij de Hamse schutters 30 - 26.1.1990 - De Voorpost ~r -Vt- ZAALVOETBAL In de eerste reeks kregen we een verrassing. Leider Disco De Kroon uit Grembergen werd geklopt door De Doncker met 1-3. Dat brengt opnieuw wat spanning aan de top, al is het voor De Kroon een serieuze opdoffer. In de derde reeks nog een verrassing. De Sjotters, die zowat achteraan bengelen, hebben Van Huychem-De Blende vertrappeld en dat lag ook niet in de lijn der verwachtingen...Een verzekering tegen dergelijke uitslagen bestaat al licht nog niet. Gar. Michta - Antoine 7-5 Het gaat niet zo best met Pat. Antoine want het geraakt moeilijk aan een over winning. Tegen het niet veel beter ge klasseerde Garage Michta moest het op nieuw de duimen leggen. In het eerste gedeelte had doelman Willy Van Royen zijn domein zeer goed verdedigd. Hij moest zich maar tweemaal omdraaien op treffers van Van Laere en Stalpaert: 2-1. In het tweede gedeelte werd er wat losser gespeeld en meteen vielen er doelpunten aan beide zijden. De jon gens van Michta deden het vooral langs Jan Van Laere en Van den Hauwe. Langs de andere kant kwamen er vier treffers maar dat was niet voldoende om te winnen. De Doncker - Sportwereld I 3-8 Een interessante wedstrijd die zeker door Sportwereld niet mocht verloren worden om nog wat voeling te houden met de top. Het heeft er keihard moeten voor vechten. Halfweg was nog niets zeker want de thuisploeg had flink van zich afgebeten: 3-4. Vehent, Everaert en Callewaert hadden al gescoord voor De Doncker. Toch zou De Doncker in de tweede helft van zijn pluimen verliezen. Het heeft daarvoor echter een excuus. Toen Luc Callewaert wegviel wegens geel was de handicap te groot. Toch bleef het een sportieve wedstrijd. Sportwereld - Jumo D'HoIda 6-3 In het eerste deel waren de bezoekers van geen tel. Ze botsten steeds op de stevige thuisploeg die alles hermetisch afgrendelde. Sportwereld kon er een forfaitscore van maken langs Van Hese (2), Keymolen, Baert en Van Moeseke. Na de kampwissel viel de thuisploeg stil. De wedstrijd was al gewonnen. Voor Jumo D'HoIda was dit de gelegenheid om langs Van Cauteren, Van Erdegem en De Graef voor de nodige doelpunten te zorgen. Van Hese scoorde nog voor Sportwereld en daarmee was de zaak rond. Disco De Kroon - De Doncker 1-3 De leiders hebben deze week moeten onderdoen voor De Doncker. Het is een boeiende ontmoeting geworden waarin beide ploegen zich volledig gaven. Het werd met de tijd duidelijk dat Disco De Kroon het zeer moeilijk zou hebben om overeind te blijven. Theo Waegeman had wel voor De Kroon gescoord maar daar bleef het in de eerste helft bij: 1-1. Iedereen verwachtte dat De Kroon na de kampwisseling alles op alles zou zet ten. Dat deed het ook maar De Doncker zorgde prompt voor betaald antwoord. Ook de doelman liet zich niet verrassen en hield stand. Luc Callewaert, De Loo se en Rasschaert zouden scoren voor De Doncker met als gevolg dat de leiders voor de eerste maal dit seizoen door de knieën gingen. Een formidabele uitslag voor De Doncker, dat kollektief beter was. Nu komt er bovenaan de rangschik king opnieuw leven in de brouwerij en dat is maar goed ook. Sportiv - Durmezonen 17-0 Een wedstrijd van kat en muis en dat lag voor de hand als we de klassering bekij ken. In de eerste helft konden de bezoe kers zich nog goed verdedigen: 5-0. In de tweede periode kreeg Durmezonen dan toch de volle lading. De doelpunten kwamen er aan de lopende band. Van Leugenhaege (2), Raf Philips (3), Gun- ther De Smet (3) en Geert Spitael (2) zorgden voor de meeste voltreffers. Toch mag de moed van Durmezonen geloofd worden. Sjotters - Van Huychem-De Blende 3-2 Een verrassend resultaat voor de thuis ploeg die een beter geklasseerde tegen stander klopte. De bezoekers waren in de eerste helft de beteren en drukten dat uit met twee treffers van Tas en Van Moortel. Men dacht dat in de tweede helft hetzelfde zou gebeuren, maar dat was buiten de Sjotters gerekend. Ze kwamen fraai terug en ze konden de bezoekende doelman driemaal van de wijs brengen met treffers van Heylen, Patrick Smet en Van Buyten. De Sjotters hebben deze kleine voorsprong tot de laatste sekonde met hand en tand verde digd. Robberecht - Bierhoeve 3-6 Ondanks vele goede pogingen slaagde de thuisploeg er niet in een bedreiging te vormen voor de bezoekers in de eerste helft: 0-4. De Vogel, Verhaeghen, Van Goethem en Van Wiele schoten telkens weer in de roos. In de tweede helft scho ten Robberecht en C° opnieuw uit hun krammen, zodanig zelfs dat Bierhoeve in elkaar stuikte. Op een zeker moment stond het 34. Bart Goossens en van Eygen schoten raak. De bezoekers kon den echter tijdig de rust herstellen en dan viel de thuisploeg stil. Dat was de kans voor de gasten om de zege defini tief vast te leggen. 't Klokhuis-VK Post 2-2 De thuisploeg speelde een goede eerste helft die ze kon afronden met doelpun ten van Weyn en Van Mullem. Ondanks vele goede pogingen van de Postjongens slaagden ze er niet in om 't Klokhuis van de wijs te brengen. Na de verfrissing (wat kregen die mannen eigenlijk?) zag men een andere Postploeg aan het werk. Ze deden het goed en aan de andere kant had 't Klokhuis pech toen het zijn grote animator, Hugo Maes, wegens kwetsuur verloor. In elk geval slaagden de Postmannen er nog in om tijdens de laatste minuten de gelijkmaker te sco ren. Een puntje dat ze verdiend hadden voor hun betere tweede helft. Sportiv - De Kroon 9-6 De Kroon uit Grembergen, nog steeds in puntennood, zorgde voor veel weer stand. Punten leverde dat echter niet op. Ook Sportiv kan en wil niets cadeau doen. Het vecht immers nog steeds voor de titel. In de eerste helft ging de strijd gelijk op: 4-3. Kurt Schoepen (1) en de beide Philipsen hadden gezorgd voor de vier lokale doelpunten terwijl De Smet en Drieghe scoorden voor De Kroon. In de tweede helft kwam Sportiv pas voor SCHÖE8CETO f Zaalvoetbal. De ploeg van A.S.Foncé met Andy Dierickx, Erik Ver doodt, Koen verhavert, Hans Van Varenbergh, Sven Michiels, Filip Redant en Verhavert (da) KORFBAL In de zaalkorfbalkompetitie legde Atlantis Lebbeke vorige week zondag een degelijke basis voor de eindzege in de reeks 5B. Het ging immers rechtstreek se rivaal Ago Aalst op eigen terrein kloppen. KC Appels, van zijn kant, dat vorige zondag op bezoek ging bij Rapid Gent, sleepte eveneens een overtuigende overwinning in de wacht, hoewel de Appelse supporters bij de rust op een meer afgetekende overwinning van hun team hadden gehoopt. Zowel Appels als Lebbeke voeren de rangschikking in hun respektievelijke reeksen aan en zijn noch min noch meer dan kandidaten-reekswinnaars. Rapid Gent - KC Appels: 6-11 Een zeer goeie eerste helft Ann Schuddinck, die haar zoveelste se- lektie voor de nationale ploeg beet heeft -op zondag 18 februari neemt België het in de Antwerpse Arena op tegen Neder land- over de wedstrijd van haar klub KC Appels tegen Rapid Gent: 'We speelden in elk geval een betere wedstrijd dan de week tevoren. Vooral in de eerste speel- helft draaide het in beide kompartimen- ten vlot en werd er ook afgewerkt. Bij de rust was de stand dan ook 2-8. Na de pauze speelden wij echter heel wat minder sterk. Een gebrek aan kon- centratie? Misschien. Feit was dat we nog slechts driemaal tot scoren kwamen terwijl onze tegenstanders zelfs vier maal de weg naar de korf vonden. Let wel, in die tweede speelhelft werden heelwat kansen gekreëerd, maar de af werking, vooral dan in één vak, bleef achterwege. Scoorden voor Appels: Dirk Duym (3), Wim De Wilde (3), Dirk Van Royen (2), Edwin Borms (2) en Winnie Janssens (2). Zondag krijgt Appels in de Appelse m m Korfbal. Carmen Henckens bij de bal tijdens de ontmoeting tussen Atlantis Lebbeke en Hasseltse (gdv) sporthal Minerva op bezoek. Ago Aalst - Atlantis Lebbeke 4-7 Verdiende zege na spannende wedstrijd Wanneer Ago Aalst het opneemt tegen Atlantis Lebbeke, blijkt het altijd een 'tandje méér te steken'. Zo ook vorige week zondag. Het derby-treffen was trouwens extra- gekruid, vermits Aalst na een eventuele overwinning de leiding van Lebbeke in vijfde B zou overnemen. Lebbeke heeft in de zaalkompetitie we liswaar nog niet verloren, maar kreeg vanachter de groene tafel een 0-5 neder laag aangesmeerd omdat het in de eer ste ontmoeting met Aalst, Lieven Maes schalck, een speler die een schorsing van negen maanden had opgelopen, zou hebben opgesteld. Wie die bewuste wedstrijd gevolgd heeft weet echter dat die bewuste Lieven Maesschalck zich niet eens in de sport hal bevond. Hij liet zich trouwens nog op geen enkele wedstrijd van de zaalkom petitie zien... Atlantis Lebbeke heeft tegen deze bondsbeslissing dan ook bezwaar aange tekend. Voorlopig is Lebbeke echter wel twee punten kwijt... De wedstrijd nu. Meteen bleek dat twee sterk gemotiveerde teams het terrein be volkten. Het tempo lag van in het begin trouwens erg hoog. De Aalsterse aan vallen beperkten zich aanvankelijk hoofdzakelijk tot afstandsworpen, ver trekkend vanuit de handen van Koen Uytterhagen. In het Lebbeekse aanvals- vlak bewoog Damien De Rouck hemel en aarde om te scoren, maar hij faalde bij de afwerking. Het was uiteindelijk Frank Veldeman die, na vijf minuten, de eerste korf van de wedstrijd aantekende: 0-1. Eén mi nuut later lokte Koen Uytterhagen een penalty uit en zette die zelf om: 1-1. Vrij vlug bleek dat het Lebbeekse kwar tet Sandra en Carla Van Rossem, Piet Maesschalck en Steven Callaert, beter funktioneerde dan hun collega's. De bal cirkuleerde er vlotter tussen alle pion nen en wat nog belangrijker was: er werd aan die kant gescoord. Sandra Van Ros sem deed dat in de 10e minuut, via een doorloppbal (1-2) en vier minuten later vanop afstand (1-3) Ago ging toen een potiger korfbal pro duceren -vooral Koen Uytterhagen be zondigde zich al te vaak aan ongepaste tussenkomsten en probeerde bovendien ook nog verbaal te intimideren- maar Mare Sanders bewees in de negentiende minuut vanop afstand dat het ook 'clean' kon: 2-3. Een opvallend duel in de wedstrijd voch ten Damien en Jan De Roeck uit. Bei den losten elkaar van geen vin en geen van beiden kwam tot scoren. Na de rust -bij Lebbeke werd Lutgarde Coppens vervangen door Cindy Meer sman- kreeg Ago reeds na één minuut de kans om op gelijke hoogte te komen, maar Koen Uytterhagen miste de straf- worp. Bij Atlantis beperkte het aanvals- vak Damien De Roeck, Frank Velde man, Cindy Meersman en Carmen Hen ckens zich al te duidelijk tot een 'twee mansvak', dat echter al te veel kansen onbenut liet. Na zeven minuten wed strijd bracht Frank Veldeman, via een doorloopbal, de stand toch op 2-4. Ste ven Callaert volgde vanop afstand zijn voorbeeld en in de 13e minuut wees het bord zelfs een 2-6 stand aan. Piet Maes schalck zette de strafschop, uitgelokt door Sandra Van Rossem, immers om. Nog gaven de Aalstenaars zich niet ge wonnen, want danzij Koen Uytterhagen (een doorloopbal) en Dorien De Winne, die de hoffelijkheidsregels in zwang in het korfbal (er wordt niet naar doel ge schoten wanneer je rechtstreekse tegen strever ingevolge bvb. een valpartij zich in de onmogelijkheid bevindt te verdedi gen) aan haar laars lapte, kwam Aalst tot 4-6 terug. De wedstrijd werd in de slotfaze geken merkt door een nog hardnekkiger be twisten van elke bal, maar het was uitein delijk Sandra Van Rossem die in de laatste minuut, via een doorloopbal, de 4-7 cijfers vastlegde. De technisch sterkste ploeg had het ge haald. Voor-Atlantis Lebbeke ligt de weg naar de reeksoverwinning nu breed open. Op voorwaarde natuurlijk dat men beide voeten op de grond houdt en de inzet waarvan alle spelers en speel sters vorige zondag overduidelijk blijk gaven, ook tijdens de vier wedstrijden die nog op het programma staan, aan de dag gelegd wordt. Te beginnen al tijdens de eerste wedstrijd, wanneer Temse op bezoek komt. Pierre Van Rossem goed onder stoom en zorgde voor een afgetekende overwinning. Goaigetters - Durmezonen 16-5 Een wedstrijd tussen kop en staart. Lei der Goaigetters heeft willen tonen dat er met hem niet te lachen valt. Toch heb ben de Durmezonen zich in de eerste helft niet zo maar naar de slachtbank laten leiden en konden de zes doelpun ten die Goaigetters scoorde milderen met vier eigen treffers. In de tweede helft was vooral Zerovalli bedrijvig. Hij scoorde vijfmaal voor Goaigetters. Aboc Bostroë - Scotch Inn 4-5 De vice-leiders hebben op hun tenen moeten staan om de lokale ploeg van de wijs te brengen. Dat was al duidelijk in de eerste helft toen er maar geen af scheiding kwam: 1-1. De doelpunten kwamen van De Clercq en Vermeulen. Na de kampwisseling bleef het vechten om te overleven. De bezoekers haalden het nipt in dit duel tot de laatste sekon- den. Frank Huyck scoorde in deze twee de helft tweemaal voor Bostroë en aan de andere kant vielen de doelpunten langs Ronny Eeckhoudt, Chris Bosmans en Rivera. Noice - Dolf Boys 3-7 Het was duidelijk dat Dolf Boys de bete re formatie was. Reeds van bij de start kon het weglopen naar 1-4. Alleen van Boven scoorde in die periode voor Noi ce. In de tweede helft zagen we hetzelfde scenario en Dolf Boys haalde het met een straat verschil. Delta Den Beer - KLJ. 134 Ook hier een duel tussen kop en staart Alleen in de eerste helft konden de be zoekers een beetje stand houden. Daar na kregen ze de volle lading. Sport Femina - Déja Vu 1-6 In deze dameswedstrijd hadden de be zoekers duidelijk de beste ploeg. Marti- ne Fiers had wel voor de thuisploeg gescoord in de eerste helft maar dan zouden Ilse Fiers en Marjan Thienpondl de lokale doelwachter van de wijs bren gen. Het was vooral de totale inzet van Déja Vu die voor de zege zorgde. Na de kampwisseling zouden Thienpondt en Boon de score definitief vastleggen. H.V.C Racing Temse blijft de overwinningen opstapelen. Nu werden de Doomvogels uit Buggenhout weer te licht bevonden door De Leenheer en Co. Racing staat dan ook op een prachtige tweede plaats in eerste provinciale en de komende vier weken zijn van groot be lang in verband met een eventuele titel zelfs. Racing moet dan wel over Erem- bodegem, Gima Hamme en de beide Aalsterse ploegen geraken. De generale repetitie in Buggenhout Boe Zaalvoetbal. Hendrik Leeman, een bekend scheidsrechter uit het AalsterseAVZA-Verbond (da) was nochtans perfekt. In de eerste helft sloeg Racing een kloof die de thuisplo* nooit meer kon overbruggen. Reeds na 4 minuten trof Eli Van Assche raak op voorzet van Geert Verhelst. Deze goedi start deed de thuisploeg wel nog eens voor wat weerwerk zorgen met een scholi van Van Ingelghem net naast en de ge-|[ lijkmaker van Jan Guns, maar nadieiT zou Racing vlot de rust bereiken met eed 1-4 voorsprong. Van der Jeugd legdd nummer twee in de voeten van Ronnjj Peeters en samenspel tussen Ronny C Leenheer en Eli Van Assche deed de2 laatste nummer drie tegen de thuisnet-l ten knallen. In de slotfase van de eerste helft dan was het Geert Verhelst die op n voorzet van Patrick Riské (Belg) voor* nummer vier zorgde. Na de rust dom' neerde Racing dan verder het gebeure met pogingen van De Leenheer, Riské Peeters en Van Assche maar zondt sukses ditmaal. De thuisploeg trok ziel op aan de bezoekende missers en Val Tilburen en Jan Guns wisten de slotfas nog aardig spannend te maken. Helj bleef echter bij een 3-4 stand voor Tenf se dat de basis van deze zege dus in dejj eerste periode wist te leggen. Week van 26.1 tot 1.2.1990 Vrijdag 26: Vier Gekroond Zaterdag 27: Den Bonj Zondag 28: Vier Gekroond! Alle schiet ingen beginnen te 15 uur uitl gezonderd op maandag en vrijdaj 19u30.

De Voorpost | 1990 | | pagina 30