OMP of Oilsterse Muziekpromoties Advies tot deklassering Heilige Geestkapel Karnavalprijs Willy Van Mossevelde Werken voor karnaval Jean-Paul en Yvan zingen voor de Makaberkes Etienne Van Heek nen rasechte "Ajoin" Herman De Winne blijft verder doen s f 2% f - De Voorpost - 26.1.1990 - 5 Figuur van het jaar Voor de eerste keer ging de titel "Figuur van het Jaar" niet naar een individu, doch naar een team. De Persbond van Aalst koos inderdaad voor die eretiel OMP wat staat voor Oilsjterse Muziekpromoties. Wat impliceert dat ook een jonge vereniging aan de bak kan komen als haar aktiviteiten maar tekenend zijn voor het bedoeld jaar. En met OMP was dat in elk geval zo. De uitstraling die OMP op muzikaal en andere vlakken aan de Keizerlijke Stede bezorgde tot ver buiten de eigen regio, is inderdaad merkwaardig. Kwaliteit van de gebrachte rock/concerten, optimale organizatiegeest in valabel teamwork en besteding van de opbrengst aan een goed doel in de regio staan daarbij centraal. Pas gestart in de loop van 1988 heeft OMP er reeds twee Beepopalulua 's en 2 Alleijong /concerten op zitten. Steeds met sukses. Reeds heel wat jeugdverenigingen mochten er heel wat graantjes van meepikken, want het hele gebeuren gebeurt door vrijwilligers en de integrale winst gaat naar de jongeren. In casu tot hiertoe reeds Levensvreugde, Ribso, RLSBO Erpe- Mere, beschuttende werkplaatsen, Alkuone, Vredon, Chiro Sjaloom, Chiro Baardegem, Eendracht Aalst en SK Aalst. De ploeg met onder leiding van Willy Van Mossevelde, John Wolley, Michel Van Brempt, Paul Peirlinck, Rik Van Steenberghe, Georges De Mette en William Ruyssinck, gaat allerminst op haar lauweren rusten. Op 15 maart brengt ze in premiere Fats Domino naar de Aalsterse Keizershal- len en gaat de opbrengst integraal naar de aktie "Witte Badge die de strijd aangaat tegen druggebruik. En in juni, wellicht top of the bill, komt er een heus festival gespreid over twee dagen. Een geberutenis waarvan respons wordt verwacht vanuit heel Vlaanderen (LH) Morgen zaterdag 27 januari geeft projektontwikkelaar Rewa die aan de Kattestraat een woon-, werk- en winkelcentrum wil realizeren, een perskonferentie in verband met de stand van zaken. Het lot dat de Heilige Geestkapel daarbij beschoren is staat daarin centraal. Toevallig of niet is het tegen deze datum dat de Koninklijke Kommis sie Monumenten en Landschappen haar advies zal verlenen. Uit een antwoord van gemeenschapsminister Louis Waltniel, vice- voorzitter van de Vlaamse Exekutieve, aan volksvertegenwoordiger Daan Vervaet, blijkt immers dat in verband met een eventuele deklas- sering van deze kapel naar het advies van de vermelde kommissie wordt gewacht. Recent diende Rewa een aanvraag in bij het Sociaal Ekonomisch Komitee voor Distributie om een machtiging te bekomen om ter plekke haar projekt te realizeren. Volgende week wellicht meer en definitief nieuws daaromtrent. Een zaak die de Aalsterse gemoederen reeds lang bezighoudt. (LH) Reeds voor de zesde keer zal de Karnavalprijs Willy Van Mossevelde worden toegekend. Een prijs die de meest originele onderwerpen of de uitbeelding ervan bekroont; zowel bij de officieel ingeschreven groepen als bij de 'losse'. Respektievelijk goed voor 10.000 en 5.000 fr. De klassering wordt opgemaakt onder voorzitterschap van Frans Vanvolsem door Johan Velghe, Ivo Van Cleemput, Antoine Van der Heyden, Stefaan Vinck, Harry De Maeseneer en Laurent Van Geert. De uitslag zal bekend gemaakt worden op karnavalmaandag. De eigenlijke prijsuitreiking gebeurt dan enkele weken later en is telkens een kreatief en ludiek gebeuren op zich (LH) In de karnavalwerkhallen wordt on danks een baare koude tegen de tijd gebokst om de verschillende praal wagens tijdig klaar te krijgen voor de 62e karnavalstoet. Lassen, kip pegaas spannen, bekleven met pa pier of mousse, de wagens krijgen stilaan vorm. Er wordt op geen liter tje verf gekeken. Koppen worden uit isomo op meesterlijke wijze "ge beeldhouwd". Iedereen wil op nieuw goed zijn. De prestatiedrang is groot. Er heerst een gezonde kon- kurrentiestrijd om een goede uit slag te behalen. Al werd er een nieuw reglement uitgevaardigd waarbij men de wagens wilde beper ken, in hoogte en in lengte. Maar karnavalisten zijn kreatieve geesten die deze beperking op een sublieme wijze weten te omzeilen. Voor hen moet het groot zijn en hij bespaart zich geen moeite om dat doel te bereiken. Korrosje, Schief regt'oever, Tettemoesjen... en nog vele andere groepen zullen dit jaar opstappen in immens grote kos tuums. Of dit de lengte van de stoet zal ten goede komen, is voor hen geen punt. Maar het reglement heb ben ze in elk geval gerespekteerd. (JMH) Aalst. Etienne Van Heek, een karnavalist van het zuiverste water De Makaberkes zullen dit jaar voor de derde keer opstappen in de Aal sterse karnavalstoet. Twee jaar ge leden beeldden ze de kuisvrouwen van De Benedetti uit. De wagen kostte amper 2.000 fr en voor 1.000 ■fr per persoon had iedereen een kostuum. Vorig jaar presenteerde men de Eddy Wally snow. Ook dit jaar zochten de Makaberkes hun inspiratie in de showwereld. Met de pin-up club willen ze hun versie ge ven van het druk bekeken Neder landse programma. Om wat geld in het laatje te brengen worden steunkaarten verkocht aan de prijs van 120 fr. Maar in ruil voor die bescheiden bijdrage krijg je de karnavalsuksessen "De Pick Up club" en de "Oilsjterse Lambada". De steunkaarten zijn nog verkrijg baar in de Tiger Club in de Kerk straat (JMH) Hij is 65 jaar en sedert enkele weken met pensioen. We hebben het over Etienne Van Heek, een rasechte "Ajoin" die "er geiren boi es" zoals hij het zelf zegt. Etienne woont in de Pontstraat en zijn kapperssalon is een echt karnavalmuseum gewor den. De muren hangen overvol met foto's, medailles en lintjes, die alle maal betrekking hebben op karna val. Hij vestigt heel speciaal onze aandacht op een foto van wijlen Al- bert Verbestel en voegt eraan toe "dat was ook nog nen echten". Etienne Van Heck was lid van de Sloebers, een van de eerste voor aanstaande Aalsterse karnaval- groepen. Nu is hij meer een indivi dueel karanvalvierder geworden. Al zeven jaar maakt hij deel uit van de vaste kern van de karnavaljury die de prins verkiest en de jurering van de stoet voor haar rekening neemt. Toch blijft hij erbij dat de esbattementen met de Sloebers u- niek waren. "Ik zwom regelmatig en zo kwam ik in kontakt met de Sloe bers. De groep werd in het oud zwembad gesticht. Ze was gegroeid uit leden van de waterpoloclub en van de kompetitiezwemmers", ver telt hij onsVijftien jaar lang bracht de groep humor en spirit in de Aal sterse stoet. Nu begint karnaval voor hem met de raadszitting, dan trekt hij met de rondgang van de oude garde mee om tenslotte "in een schoien pesenjeken" naar het Katrienenbal te gaan. Op zondag middag komt de jury bij Karei Van Heddegem bijeen. Gewoonlijk zien we de stoet twee keer en geven we ook twee keer een kwotering. Een maal de punten afgegeven, begint de karnavaluitstap met de hele jury- groep en dit tot in de vroege uurtjes. 's Maandags is Etienne er vroeg bij met het bezoek aan de bejaarden huizen, de ajuinworp en.de rond gangvan de groepen, de bekendma king van de uitslag en dan bezoek aan verschillende herbergen. De dinsdag kan je hem ontmoeten in "de comte" want daar zitten op dinsdagmorgen alle karnavalisten bijeen. In de namiddag trekt hij naar de voil jeanettenstoet. "Iets unieks" zegt hij. Op woensdagmorgen wil hij de sfeer aan het Stationsplein niet mis sen. Dan zie je de mannen van het laatste uur hun laatste geld opdrin ken en vermoeid van de zware dag en vaak strompelend over het plein flaneren, terwijl de man van de straat, opstapt om te gaan werken. (JMH° Aalst. Popoll van AKV de Popollekes ziet op geen litertje verf (Ihm) Aalst. Etienne Van Heck in gezelschap van Herman Louis, twee rasechte "ajoinen Jarenlang zagen we hem in de Aal sterse karnavalstoet en dan hebben wc het over Erpenaar Herman De Winne die met zijn karnavalgroep Oeiren en Poeiten de prinsenwacht van de Aalsterse prins uitmaakt. Het reglement van karnaval besliste nu dat er geen dieren meer in de stoet mogen opstappen. Het onge val van vorig jaar, waarbij een paard van de rijkswacht op hol sloeg, zal zeker tot deze beslissing bijgedra gen hebben. Voor Herman De Win ne en zijn prinsenwacht een spijtige zaak natuurlijk. "Mijn paarden zijn gewoon aan lawaai en ze werden speciaal opgeleid om in dergelijke stoeten te kunnen lopen. Toch blijft Herman voortdoen. Als lid van het feestkomitee is hij nauw verbonden met het wel en wee in de karnaval- stad Aalst. Karnaval is voor hem gewoon een passie. Een woekeren de virus die karnavalitis heet en waartegen geen remedie bestaat. (JMH) Aalst. Herkan De Winne tijdens zijn bezoek aan de kamavalwerkhalle (jmh) Aalst. De Tettemoesjes zijn al aan het plakken (jmh) mm Aalst. De koppenmaker van Korosje aan slag (jmh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 5