Intercom Noord levert totaal service aan de gemeenten King Norbert Detaeye 'Arm in Arm with the Moon' Energieverbruik neemt steeds toe Polderpeinzers lopen nog verder uit Toch autobusverbinding Aalst Station - Ziekenhuis 10 - 2.2.1990 - De Voorpost Vorig jaar presenteerde Intercom Noord in premiere op de jaarlijkse persdag haar speciale verkeerssi- gnalizatie. Het was een uitgebreid pakket aan mogelijkheden dat ten dienste werd gesteld van de ge meenten. Het bleek al spoedig dat de gemeenten gretig gebruik maak ten van deze nieuwe dienstverle ning. Op een jaar tijd werden niet minder dan 136 projekten in 65 ver schillende gemeenten aangevat. En heel wat van die projekten zijn on dertussen al gereiaizeerd. Intercom Noord kreeg van de ge meenten meteen ook vragen naar een verdere, meer uitgebreide dienstverlening. Gemeenten heb ben immers niet alleen te maken met de problemen rond de ver keersveiligheid, maar evenzeer leeft de bekommernis om gebou wen te beveiligen, radioparken te onderhouden, de signalizatie van pompstations kontroleren en nog vele andere diensten meer. Inter com Noord, zo werd gezegd heeft niet alleen de know-how, maar evenzeer de manschappen en de mogelijkheden. Kontrolecentrum De technische kennis, de arbeids krachten en de mogelijkheden, drie belangrijke hoekstenen waarop de totaalservice voor de gemeenten steunt. In Mechelen beschikte In tercom Noord over een pracht van een dispatching centrum. Het werd opgericht om via telebediening op afstand te schakelen in de elektrici- teitskabines en het gehele net in de gaten te houden. Dat betekent een lOOtal gemeenten permanent onder kontrole hebben en dat 24 uur op 24. Hoe belangrijk dat is geweest, bleek nog tijdens de recente storm die over ons land heen raasde. In het centrum bevindt zich ook een telefooncentrale en een eigen ra diosysteem zodat de Intercom per- manentie-agenten in alle omstan digheden kunnen bereikt worden. Dat dispatchingcentrum werd nu omgebouwd tot een volledig kon trolecentrum van waaruit men alle diensten die men aan de gemeenten verleent kan kontroleren en wat be langrijk is, ook snel kan ingrijpen. Uit die filosofie groeide "Intercoms totaalservice", een nieuwe dienst verlening naar de gemeenten toe. In die totaalservice naar de gemeen ten toe zit bievoorbeeld de telebe waking van verkeerspunten, de tele- bewaking van gebouwen, een info- kanaal op het televisienet, een spe ciale telefoon voor politie en brand weer, de telebewaking van pomsta- tions, de afstandsbewaking bij sto ringen op het televisienet, en ga zo maar door. Intercom Noord is hele maal klaar om die service aan de gemeenten ter beschikking te stel len en wil dat doen met dezelfde nauwgezetheid en precisie die het steeds aan de dag heeft gelegd bij zijn meer bekende en haast traditio nele aktiviteiten elektriciteits-, aardgas- en kabeldistributie naast de openbare verlichting. Een overzicht Vorig jaar werd begonnen met een up to date pakket aan verkeerssig- nalizatie. Er werden 136 projekten ter studie voorgelegd door de ge meenten. Wat Intergem betreft wa ren dat er 44 in de 21 gemeenten die de Interkommunale kent. Bij die studies hadden er 11 betrekking op nieuwe kruispunten, 17 op kruis punten voor overname, 38 op ge- vaarsignalizaties scholen inbegre- Zo ziet het kontrolecentrum te Mechelen er uit. Televisieschermen en compu ters zorgen ervoor dat alle storingen en onderbrekingen onmiddellijk worden doorgeseind Het beveiligen van openbare gebouwen, Intercom Noord is klaar om deze taak tot een goed einde te brengen Op eenzame hoogte Sedert 1985 is het energieverbruik steeds toegenomen. Bij Intercom Noord stelde men jaarlijks een flin ke toename vast van het elektrici teitsgebruik. In 1985 steeg dat zelfs met 7 procent en dat was heel wat boven het nationaal gemiddelde. Vorig jaar was er een stijging van het elektriciteitsgebruik met 3,15% en ook dat ligt boven het nationaal gemiddelde dat 2,9% groei ver toont. De gemiddelde stijging van de laatste vijf jaar bedraagt 3,5% of 1% hoger dan wat het uitrustings plan had voorgehouden. Nog steeds wordt de grootste produktie ge haald uit de kernenergie, ofschoon men daar een daling met 5,2 pro cent kent. De produktie van energie uit vaste brandstof is dan weer toe genomen, wat ook zo is voor fuel en aardgas dat spektakulair de hoogte inging. Belangrijk voor de verbrui ker is dat de normale stijging van de prijs met 4,5% kon worden beperkt tot 2% dank zij tariefmaatregelen die de sektor heeft voorgesteld. De stijging is toe te schrijven aan het verminderde aandeel van de kern energie. Ook het verbruik van aardgas nam toe. Met 4,1 bij Intercom Noord. Naar eenheid Ondertussen is het bekend dat Ebes, Intercom en Unerg gaan sa mensmelten tot een enkel bedrijf. Men wil deze eenheid binnen de vijf maanden realizeren, want zo zeg gen de verantwoordelijken, wil men de toenemende internationale kon- kurrentie kunnen aangaan, dan moet men sterk staan. Buitenlandse producenten zouden zich kunnen aandienen als leverancier op de bin nenlandse markt en wil men die konkurrentiestrijd met sukses aan gaan, dan moet men de krachten bundelen. Door deze fusie zullen de Belgische energiebedrijven in elk geval een stuk sterker staan en Eu ropees ook een woordje kunnen meepraten. Het felle onweer Het stormweer van donderdag heeft ook het personeel van Inter com-Noord druk in de weer gehou den. Tot 22.00 uur waren meer dan 85 mensen op post om de telefoons te beantwoorden en tot midder nacht werden om en bij de 400 men sen ingezet om defekten te verhel pen. Bepaalde ploegen bleven zelfs de hele nacht doorwerken. Men heeft, gezien het groot aantal op roepen, prioriteiten gelegd. In eer ste instantie wilde mens de gevaar stoestanden wegkerken zoals dra den op de grond, afgeknakte palen, bomen in de netten. Vervolgens werd er naar gestreefd om iedereen zo snel mogelijk te voorzien van e- nergie en in laatste instantie werd gewerkt aan het televisie-net. pen en 21 projekten als wegmarke ring, verkeersborden, lichtkegels, biflash, straatnaamborden, snel- heidsdetektie en brandweeruitgan gen. Intercom presenteert een afstands bewaking en afstandsbesturing van kruispuntsignalizatie. In het kon trolecentrum kan men via de com puter deze kruispunten bestendig onder kontrole houden en men kan ook ingrijpen wanneer dat noodza kelijk is. Defekten worden automa tisch naar de centrale eenheid door gestuurd en Intercom zorgt ervoor dat ze zeer snel worden verholpen. Zo wordt de verkeersveiligheid in de hand gewerkt. Hetzelfde gebeurt in het kontrole centrum voor het televisienet, waar bij elke storing, het uitvallen van een kanaal, van een zender onmid dellijk wordt gesignaleerd en men ook dadelijk kan tussenbeide ko men om het euvel te verhelpen. Op het infokanaal van het TV-net kan Intercom nog een aantal andere dingen kwijt. Allerlei informatie en berichten die voor de kijkers van belang zijn kunnen doorgeseind worden. Is die informatie tot op he den beperkt dan is Intercom Noord klaar om te beantwoorden aan nieuwe behoeften. Wanneer de weg wordt geopend voor een "kabel krant" met lokaal en gemeentelijk nieuws, dan kan dat. Intercom Noord is er klaar voor. Via het kontrolecentrum is ooi ijzeldetektie mogelijk, worden pompstations die meestal op afgele gen plaatsen zijn gelegen, bewaakt zodat defekten snel kunnen oord en hersteld worden. Een ander belangrijk pakket is dc telebewaking van gebouwen en hiervoor komen de gemeentelijk gebouwen in aanmerking. Intercon heeft een ingenieus bewakingssys teem uitgewerkt. Op het compu terscherm in het kontrolecentrua kan men zien waar ergens het svs- teem is onderbroken. Men kan das ook dadelijk ingrijpen. Belangrijk om weten is dat het kontrolecen trum permanent, 24 uur op 24 be mand is. Voor de scholen Speciaal om de veiligheid aan de scholen te bevorderen, heeft Inter com Noord nu een systeem van dub bele knipperlichten uitgewerkt. Hei systeem kreeg de naam "bi-flashes* en wordt electronisch bestuurd. Wanneer er een wagen nadert gaan de "bi-flaches" op het verkeersbord aan het knipperen en vestigen zij op die manier de aandacht van de be stuurder op het mogelijke gevaar. Wel is het zo dat deze knipperlich ten alleen zullen werken aan hei begin en het einde van de lesuren. die De Dendermonds kwistornooi Na een nieuwe avondzege bouwen de Polderpeinzers hun al ruime voorsprong nog wat verder uit. Ri vaal Podorie kan slechts via een ze ge op de laatste kwisavond van 23 februari de eer nog wat redden. Na de eerste vragenreeks kwamen De Backervrienden, Podorie en Polderpeinzers nog samen door en dat was niet zo verwonderlijk want die drie ploegen stonden in omge keerde volgorde ook vooraan in de algemene rangschikking. Opval lend was daar al dat Scheidsrechters §oed meekwam. :r zaten trouwens enkele adders onder het gras dat Rudy Verstrepen in zaal Tijl had uitgezet. De Engelse Hood die door de Duitse Bismarck werd gekelderd, Trotsky 'Bron- stein' en de beschrijving van po lio,.... geen makkies. De samenstel- nd 'Wie zich nog die zondagmorgen herinnert toen Norbert zijn 'Every Man a King' aan zijn vele Dendermondse fans presenteerde, weet dat hem een eivolle, warme Bunker wacht met veel gezelligheid én schitterende mu ziek'. U dacht dat we overdreven, dat het wel zo'n vaart niet zou lopen? En u kwam maar tegen 11 uur? Ja, dan bent u wellicht ook bij die velen, die zelfs in de mollepijp-toegang van de Bunker niet meer binnenkonden, die ook in voorgeborchte-kamertje achter het podium geen plaatsje konden be machtigen. Penningmeester Fernand De Backer op rust Tussen de twee optredens van Nor bert Detaeye in bracht Honky Tonk, uiteraard bij monde van voorzitter Piet Heuvinck, hulde aan penningmeester Fernand De Bac ker, die er na 15 jaar het H.T.-bijltje bij neerlegt. Piet Heuvinck schetste in korte woorden wat Fernand voor de klub betekende: gestart met een voor die tijd serieuze financiële put, wist hij een spaarpotje aan te leggen voor eventuele bijzondere projek ten. Fernand was de man die men nooit op de foto of achter de mikro- foon kreeg (slechts één uitzonde ring: hij leidde het Bunkerkoncert in op de avond van de begrafenis van den Bert, met zijn fijngevoelig heid was hij hiervoor de aangewe zen persoon!). Hij was de man die, nuchter en beredeneerd, de lijnen aangaf, waarbinnen er kon gepro grammeerd worden zonder te grote risiko's te nemen! Een lekkere fles, de jongste plaat van Norbert en een mooi bloemstuk waren hier zeker verdiend! Kompetentie, beschei denheid en beminnelijkheid be staan nog. Fernand zelf dan achter de mikro- foon, natuurlijk voor slechts enkele woorden: 'Achter een mikrofoon hoort een artiest, geen penning meester; deze hoort thujs achter zijn bureau'. Een sublieme Norbert Detaeye Zoals hij dat ook een week voordien in Merksem had gedaan, program meerde Norbert Detaeye twee acts. In een eerste gedeelte kwamen een zevental nummers uit 'Songs' (1983, de eerste solo-elpee) en 'Every Man a King' (1986, de tweede L.P.) aan Dendermonde. Norbert Detaeye aan het werk (arch) bod. We hoorden Norbert zelden meer gedreven aan het werk dan tijdens deze eerste act, ook niet in de prachtige koncertzaal te Merk sem! 'Tishomingo Blues', 'All by myself, 'Me ana Bobby Mc Ghee 'Every Man a King' en 'I wish I was in New Orleans' klonken nooit voorheen zo mooi in onze oren. En dan, na de pauze, kregen we alle nummers te horen van zijn derde plaat, de CD 'Arm in Arm with the Moon' die een paar weken geleden toch op de markt geraakte. Een at tent publiek luisterde met bewon dering naar de nieuwe nummers en spaarde zijn waarderende applaus niet. Terecht, want wat Norbert en zijn begeleiders, Kristof Steenhaut op akkordeon en Stef Minnebo op gitaar en toetsen, lieten horen, was gewoon eerlijke en heerlijke mu ziek, gebracht met echte gedreven heid en bezieling. 'Arm in Arm with the Moon' Een binnenhuisarchitekt kan moei lijk anders dan een gespleten per soonlijkheid hebben. Hij moet wer ken naar de wensen van zijn klanten en rekening houden met de ruimte waarmee en waarbinnen hij moet werken. Maar hij wil ook zijn eigen inzichten en principes vertaald zien in wat hij realiseert. Norbert Detaeye is binnenhuisar chitekt van beroep. Maar ook in zijn passie, de muziek, is hij dit even zeer. Hij debuteerde in de zestiger jaren, kreeg bekendheid in de ze ventigerjaren: de tijd van de gezelli ge sociale kontakten, dé ideale voe dingsbodem voor de revival van vro lijke New Orleansdeuntjes, de di xieland, de gezellige jazz. In de 80- cr jaren slaagde Norbert erin de Jeggpap, waarvan hij deel uitmaak te, ook een ander repertoire aan te praten. Maar ook de tijd dat Nor bert solo ging, alleen met zijn Bö- sendorfer en zijn gevoelens, met de muziek die hém beviel en waarmee hij zo veel meer en beter uitdruk king kon geven aan zijn emoties. Zijn vorige soloplaten toonden reeds zijn grote voorliefde voor de muziek uit het diepe zuiden van de Verenigde Staten én voor de mu ziek die er zijn wortels had. En de nieuwe CD 'Arm in Arm with the Moon' sluit hierbij aan. En toch... Hoe breng je Dr. John, Mamie Desdume, Kurt Weil en Berthold Brecht, Sting, Randy Newman, Tom Waits, Jacques Brei én Norbert Detaeye en Hugo Boe- laert onder één noemer? De CD is veel meer geworden dan een verzameling'covers'van de gro ten, het is een echte Norbert De- taeye-plaat. Alle nummers van de 'anderen' sluiten - tekstueel én mu zikaal - perfekt aan bij de twee eigen nummers 'Loneliness' en 'Arm in Arm with the Moon' (beide op tekst van Hugo Boelaert). Dertien nummers staan op deze CD: 'Dorothy', een pianosolo van Dr. John, 'de traditional Boomer's Story', Mamie Desdume's 'Mamies Blues', 'Bilbao Song', uit 'Happy End' van Kurt Weil en Berthold Brecht; 'I'm so lonely I could cry' van Hank. Williams; 'Moon over Bourbon Street' naar Sting; 'Sep tember Song' ook weer van Weil en Brecht, ditmaal uit 'Knickenbocker Holiday'; de twee eigen nummers 'Loneliness' en 'Arm in Arm withg the Moon', beide op tekst van Hugo Boelaert; 'Wolverine Blues'van Jel ly Roll Morton; 'Guilty' van Randy Newman; 'Time' van Tom Waits en 'Port of Amsterdam' van Jacques Brel. Vermelden we nog dat Norbert in sommige nummers bijgestaan wordt door (in wisselende bezet ting) akkordeonist Kristof Steen haut, gitarist en toetsenist Stef Min nebo, Frans leven (double bass) en trombonist Mare Godfroid; voort reffelijk trouwens! Firmin De Maitre zorgde voor een erg mooie foto van de 'maan boven Bourbon Street'. 'Arm in Arm with the Moon' is een DDD-opname (dus alleen op CD te verkrijgen) van Eustachius (CEJO 10); ze wordt verdeeld door CBS- Belgium en is te koop aan 750 BF. ling van de jagersaus was trouwen wee slechts voor Scheidsrechters gee legf geheim terwijl dc Planetoïden doo sch. niemand uit het heelal werden ge Sch haald. De kwismaster zou voor de pauz met Pascale Vandegeerde al»» CCC-lid een tweede solo opteki y] nen maar Mistinguette, Cronos e Mozart scoorden behoorlijk. Hal weg bleef Polderpeinzers op ko Am voor Scheidsrechters en Podorie. van Het werd na de pauze niet eci iui makkelijker met de Karch 5, auten rolj Pipi Langkous Lindgren, Koef Crucke en de Mjolnir als hamer vi Thor. Het syndroom van Dawn i ontdekkingsreiziger Diaz warejj ook al een tijdje geleden te gast i Dendermonde. De Polderpeinzel haalden ook nu een overtuigende zege en het was de ploeg Scheidr rechters die voor de verrass zorgde door Podorie en De Backt vrienden van de tweede plaats 1 houden. In de tussenstand groeitl kloof tussen Polderpeinzers en F dorie nog wat verder. Op vrijdag 23 februari sluit het Dd dermonds kwistornooi met de zesij avond in zaal 't Moleken. De eenf drie plaatsen liggen echter ai land vast. De vijfde avond 1. Polderpeinzers 104 p., 2. Scheid rechters 89 p., 3. Podorie 86 p., 4. II Backervrienden 76 p., 5. PLo( Moons 73 p., 6. Pater De Smedtd p., 7. Appels 58 p., 8. Sint-Joris 52j^ 9. Cementboy's 48 p. HJ Aal Het stadsbestuur heeft tegenover de Nationale Maatschappij der Buurtspoorwegen (NMVB) het been stijf gehouden en dat heeft vruchten afgeworpen. Ten opzicht van de bustritten georgamzeerd door een prive-maatschappij is de prijs verlaagd, doch komt er slechts 1 heenrit en 2 terugritten. Ingevolge besprekingen tussen de NMVB en het college van burge meester en schepenen van de stad Aalst en in afwachting van de door het college gevraagde herstrukture- ring en sanering van de busdiensten op het grondgebied van Aalst, werd nu overeen gekomen om toch een busverbinding tussen het Algemeen Stedelijk Ziekenhuis (ASZ) en het station van Aalst in te leggen. Voor lopig zal de NMVB enkel de meest aangewezen ritten uitvoeren, in funktie van de bezoekuren van het ASZ, namelijk een heenrit en twee terugritten per namiddag. De hier bij toegepaste uurregeling is de vol gende vertrek aan het station van Aalst om 13.45 uur en vertrek aan het ASZ om 15.15 en m 16.15 uur. Deze busregeling brengt geen kos ten mee voor de stad: het stadsbe stuur moet niet bijdragen in de ka ten die de NMVB maakt. De prij voor de gebruiker per rit werd vast gesteld op 30 fr. Voor wie een rit tenkaart (8 ritten aan 140 fr) koop zal een rit slechts 17,5 fr kosten. D f inwoners die gebruik maken van dc ze busverbinding worden uitgei digd te allen tijde opmerkinf suggesties en voorstellen met trekking tot de wijziging of uitbi ding van deze busverbinding aj het college van burgemeester schepenen over te maken. Er is emers een afspraak tussen NMVB en het college om bestendi overleg te plegen, met alleen in vei band met deze ene busverbindii maar ook over het geheel van bi verbindingen op het grondgebii van Aalst (LH) Toneelkring Bezeboot uit Doorslaar te. keren speelt "Lifeline" van Bruno Tii een regie van Annie Schamphelaere. Hl een sfeerstuk met een tragisch gebeui waarmee danig kan gelachen worden. Mi speelt op 16 en 17 februari om 20.00 uuri het Sint-Lodewijkscollege in DoorslaarC op 18 februari om 15.00 uur. lö/ói

De Voorpost | 1990 | | pagina 10