Heel wat schade te Aalst ((Vredesprijs voor Annemie Tas «Niet aan de orkaan weerstaan» De Voorpost - 2.2.1990 - 11 Aalst. Op meerdere plaatsen begaven het de gevels of kwamen dakpannen naar beneden (a) vallen. - Erembodegem - Kromme Elle boogstraat: dakpannen op rijweg - Diepestraat 14: dakpannen van woning op auto van eigenaar. Geen vaststellingen - Sterrestraat - Schampheleer ABW: boom op auto gevallen. P.V. werd opgesteld. - Onderwijsstraat: stormschade aan gebouwen van de Dames van Maria. Burgerlijke regeling. - Affligemdreef: elektriciteitska bel over straat. Bewaking ter plaat se tot de komst van Intercom. - De Gheeststraat: dakpan in auto ruit. - Nieuwerkerken - Kwalestraat: verkeersbord op straat. Dit bord werd weggenomen. - Zonnestraat: dakpannen op ge parkeerde auto. - Oud Hospitaal: verkeersgevaar. Brandweer werd opgeroepen en het verkeer werd omgeleid. - Molenstraat: vallende afsluiting Bon Marché. Dit werd onmiddellijk hersteld. - Molenstraat - Kapellestraat: ge vaar van vallende lichtreclame. Het verkeer werd tijdelijk omgeleid en er werd bijstand gevraagd van de brandweer. - Korte Zoutstraat 15: schouw naar beneden gevallen. De brandweer kwam ter plaatse om de resterende stukken steen naar beneden te gooi en. Het verkeer werd tijdelijk omge leid. - Meldingen van omgevallen bo men: Erembodegemstraat: wegge haald door de stadsdiensten Boudewijnlaan-Square Gee- rinckx: geen verkeershinder dakpannen op de rijweg. Dit werd zelf opgeruimd. - Katoenstraat - Dendermondse- steenweg: dakpannen op de rijweg. De eigenaars hebben dit zelf opge ruimd. - Gasthuisstraat 6: dakpannen op auto van Linthout. - Parklaan - appartement Ascot: vallende dakbedekking. Er werd een nadarafsluiting geplaatst. - Meldert - Doment: elektriciteits kabel op rijweg - Albrechtlaan - gebouw verkeers veiligheid: dakpannen afgewaaid. - Moorsel - Waverstraat: elektrici teitskabel op rijweg. Het verkeer werd geregeld tot de komst van In tercom. - Dendermondsesteenweg - firma Standing: afsluiting weggewaaid. - Hammestraat: elektriciteitskabel op rijweg, paal van elektriciteitslei ding omgewaaid. Er werd een af sluiting geplaatst en de brandweer werd opgeroepen. - Meuleschettestraat - Kapel: ge vaar voor instorting. Er werd een afsluiting geplaatst na een oproep van de rijkswacht. - Erembodegem - Leuvestraat: ge vaar van vallende stenen. Er werd een nadarafsluiting geplaatst. - Gentsesteenweg 12: omgewaaide antenne. - Bergekouter: bomen uit het bos van de heer Moyersoen waaiden op de rijbaan. Het verkeer werd gere geld tot de komst van de stadsdien sten. - Brusselbaan - garage Van De Wiele: boom op fietspad. Dit werd zelf opgeruimd. De politie beperkte zich niet tot het Ook in de regio Aalst heeft het noodweer dat hopelijk voorbij is ge zorgd voor heel wat ravages? Brandweer, politie en rijkswacht en de stadsdienst openbare werken hadden dan ook hun handen over vol. L Brandweer Bij de eerste storm (donderdag) diende de brandweer 259 keer tus sen te komen. Op zondag, bij de tweede stormvlaag, telde men 22 interventies. Er dient echter op gewezen te wor den dat er ook een groot aantal interventies 100) gebeurd zijn op rechtstreekse vraag van partikulie- ren aan interventieploegen waar aan onmiddellijke hulp geboden werd. n dt in totaal vielen, voor zover bekend, 9 gewonden, waaronder 2 ernstig. Is uitschieter werd de interventie in Nieuwerkerken genoteerd waar bij treinen op de lijn Brussel-Oos- n ter- 9gev dub- Als u Het j, hes' urd. tende werden opgehouden door toren. De brandweer werd ingeschakeld om eventueel reizigers te helpen evacueren vanuit de treinen die op een hoge berm stilstonden. Het stormweer veroorzaakte ook zware schade aan 3 woningen: aan de Varkensmarkt, in de Wegge voerdenstraat en in de J.F. Vonck- straat te Baardegem. In de Siesegemlaan werd een vrachtwagen door de wind omver jeblazen en op de Houtmarkt sneu velden een aantal bomen. Overal pverd stormschade genoteerd: weg geblazen dakpannen, reclame-pa nelen enz. n het dak van het slachthuis werd :en groot gat geslagen van 6 op 20 I. Heel wat bedrijven, o.a. op het industrieterrein, leden ook schade lan de dakbedekking. De brand- iwen^cer diende ook een nooddak te gee leggen op de kapel aan de Meule- doo cnettestraat. :n gt ichade weid ook genoteerd aan de gebouwen van de Academie voor Schone Kunsten (Nieuwbeek- straat), aan stadswoningen aan de Schietbaan en Kloosterweg en aan heel wat gemeentescholen. De technische diensten voerden ook kontrole uit aan de torens van de stad (o.a. Belfort). Hier bleek geen onmiddellijke schade aangebracht te zijn. Bij dit noodweer kwam een uitste kende samenwerking tot stand tus sen de brandweer, de politie, de rijkswacht en de civiele bescher ming. Ook de Groendienst van de stad werd ingeschakeld, zowel met personeel als met materiaal (boom- zagen, hoogwerker). Een speciale radioverbinding werd ingesteld tussen de kontrolekamer van de politie en die van de brand weer. 2. Politie en rijkswacht Hieronder volgt een opsomming van alle schadegevallen, veroor zaakt door de storm op donderdag 21/1/1990, gemeld tussen 12.30 u. en 24 u., waaraan de politie zijn mede werking verleende, hetzij door we- gomleggingen te voorzien, hetzij door barelen te plaatsen of andere diensten erbij te roepen. - Internaat aan de Ridderstraat: afgevallen bepleistering. De straat werd afgesloten tot de komst van de brandweer met elevator. Er werd kennis gegeven aan de Burgemees ter. - Arbeidstraat: auto beschadigd door vallende dakpannen. P.V. werd opgesteld. - Zonnestraat: reclame-paneel af gevallen op eigendom van Van Droogenbroeck. - H. Hartlaan: verkeersongeval - Moorselbaan: dakpannen op au to - Korte Zoutstraat: gevaarssitua tie: zware balk dreigt op rijweg te vallen. - Dendermondsesteenweg 132: an tenne van vrije radio Mars dreigt te 1 ko tonemie Tas is de tweede laureate rie. .van de door het Aalsters Vredes- ed luis uitgereikte Vredesprijs. Ze uteu 'olgt daarmede Marcia De Neve op Koe Aalst. In het Vredeshuis werd de ndesprijs uitgereikt (a) die beroepshalve maar door per soonlijk engagement gedreven, zich reeds jaren inzet o.m. voor Ontwik kelingssamenwerking. Annemie Tas is reeds jaren de drij vende kracht voor vredesinitiatie ven, meer bepaald dan in verband met migrantenwerking, vaak voor velen een steen des aanstoots. Marcia wenste haar opvolgster veel geluk met deze oververdiende on derscheiding. «Ik zelf was er niet alleen gelukkig mee, maar mocht ervaren dat, onder meer voor de hulp aan Roemenië, tal van mensen de weg naar mijn deur vonden», voegde Marcia eraan toe. Annemie toonde zich even geluk kig. «Wat ik deed is toch eigenlijk mijn job». Ze gooide dan ook eerder met figuurlijke bloemen naar de vrijwil lige welzijnswerkers die zich voor migranten inzetten en zelf die prijs zouden verdiend hebben. Positief voor Annemie is alleszins dat de migrantenproblematiek niet alleen is aangekaart, doch dat er reeds een koninklijk kommissaris voor be staat en dat de problemen van mi granten duidelijk via alle media en in alle instanties aan bod komen. Een kunstwerk van de Japanse ar tieste Mie Tabé, zal Annemie aan haar «Vredesprijs» blijvend herin neren. LH Aalst. Dakwerkers kregen na de storm een massa werk. Overal moesten daken Aalst. Op de Houtmarkt werden een 15 tal bomen uit veiligheidsredenen worden hersteld (a) verwijderd (a) a» Hoezestraat: oprijweg: particu lier haalt zelf boom weg Eikstraat - Watertorenstraat: boom over rijbaan, afgevallen elek triciteitsleiding. Het verkeer werd tijdelijk omgeleid Burchtstraat: boom omgewaaid - werd zelf weggeruimd. - Moorsel: dak afgewaaid op rij weg. Werd zelf opgeruimd. - Molenstraat: kabel sierverlich- ting afgebroken. Dit werd onmid dellijk hersteld. - Scherreveldstraat: boom op 2 ga rageboxen. Privaat terrein. - Siesegemlaan: vrachtwagen om gewaaid. Er waren geen gekwet sten. - Hofstade - Tuinmeubelen Van Hoof: tentoongestelde tuinmeube len waaiden op de rijbaan. De ei genaar was afwezig en de buren hebben dit opgeruimd. - Lambrechtstraat 20: dakpannen op de rijweg - Hersthage - Plastic Synthese: k'1 Bij de uitreiking van de vredesprijs was er flink wat belangstelling (a) De rijkswacht van haar kant meldde li ons geen noemenswaardige ver- -%>i keersongelukken of andere speciale Jf* f interventies, wel meerdere inter- jjf yy venties en bijstand aan brandweer. ff Hun belangrijkste tussenkomst was fï- zeker die te Nieuwerkerken bij de "V... PajJ*-- stilstaande treinen. a -Ss, if 4Ï 3. Openbare Werken, stadsdienst Eerst en vooral doet het stadsbe- Aalst. De fietsen waaiden gewoon weg uit de stalling (a) stuur een oproep tot de gegadigden de stedelijke begraafplaats waar fa- I milieleden of kennissen rusten eens te gaan bekijken. Het stormweer I heeft inderdaad ook daar lelijk huis I gehouden en heel wat schade werd I Voor de on- begonnen werk daaraan te willen I verhelpen. Verwacht wordt dan ook y dat de nabestaanden eraan zullen I Scholen: pannen weg te Edixvelde, M - Erembodegem, Tinnenhoek, Mei- S dert, Hoveniersstraat, Kerrebroek. Damkouter. Glasramen stuk in -'ÜM Zuipstraat Vrijheidstraat. J|^BH Noordbomen stuk en pannen weg te I Moorsel-Dorp. Verder kwam de schouw te Baarde- yoBP gem naar beneden, werd te Meldert ÉMSÉ de metalen afsluiting van het ardui- nen onderstel weggerukt, sijpelt wa- ter binnen via het glasdak te Her- Aalst. Op vele plaatsen moest de brandweer uitrukken met de hoogwerker en dersem, werden deuren uit schar- onder het sterke licht van de schijnwerpers werd het vaak ook een gevaarlijke nieren gerukt in de Vrijheidstraat opdracht (a) en zijn ramen stuk. r- Gemeentehuizen: Pannen kapot te Nieuwerkerken, pannen weg te Erembodegem en Moorsel, golfpla ten afgerukt te Gijzegem, boom uit gewaaid in tuin van Gemeentehuis. Sportterreinen: ruiten stuk in Beu kenhof, roofing los in Denderdal, schade aan materialen in Osbroek en pannen weg in Ten Rozen. Openbare gebouwen: pannen weg van stadhuis aan Hoofdingang, boom ontworteld te Nieuwerker ken naast dodenhuisje, dak van bergplaats afgerukt te Erembode gem, barsten met gevaar voor in storting te Baardegem (gemeente huis) en puntgevel volledilg bloot aan gemeenschapsgebouw Herder- se m. LH Aalst. Aan het VTI begaf een 20 jarige den het onder de stormwind (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 11