.„WIN 00K DEZE WEEK JE GRATIS VIDEO De Voorpost Vakantiebeurs in Oktoberhalle te Wieze Openhartige gesprekken in TV-Ekspres Eerste en laatste trein van lijn 60 op beter uur Emilia Romagna in de kijker HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Panasonic Ontdek hen eindelijk zoals ze zijn. Een primeur van TV-Ekspres In een exclusieve reeks van TV-Ekspres vind je een door-en-door eerlijk antwoord op die vraag door Luc Appermont, Nadine de Sloovere, Lynn Wesenbeek, Walter Capiau, Goedele Liekens en andere bekende gezichten van de tv. 16 - 2.2.1990 - De Voorpost DE 3 KLOKKEN van langanhovestraat Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMIQ- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. met topkwaliteit Fantastisch, die ultramoderne Panasonic-video. TV-Ekspres geeft er in totaal honderd kado Win meteen zo'n technologisch wonder I Een greep uit de mogelijkheden variabele, extra-fijne vertraging supersnel stilstaand beeld razendsnel vooruit- en .achteruitspoelen toets voor onmiddellijke programmatie en schakelklok voor 8 programma's in 1 maand bliksemsnel opsporen van fragmenten nieuwe, elegante vorm afleesstift voor programmatie met streepjeskode 99 zenders 10-bits servobesturing weergave tegen dubbele snelheid en nog heel wat meer extra's I tussen Dendermonde en de kust en zal ook het verzoek voor het inleg gen van een semi-direkte trein in de latere avondspits uit Brussel, ten behoeve van de belangrijkste tus senstations, nader onderzoeken. De werkgroep Openbaar Vervoer onder leiding van gemeenschapsmi nister Lenssens heeft opnieuw aan gedrongen om een betere bediening vanuit Brussel, tussen 17.40 en 18.40 uur. Voor deze laatste twee projekten verwacht de werkgroep een gunstige oplossing tegen het seizoen 1991-1992. Van 9 tot en met 11 februari organizeert de VW Dendermonde voor de zesde keer zijn ondertussen genoegzaam bekend geworden vakatiebeurs. En net als vorig jaar heeft men een ideale ontmoetingsplaats voor de vakantiegangers en vele bezoekers gevonden in de Oktoberhalle te Wieze waar de beurs zal plaatsvinden. Wie reeds denkt aan de komende vakantie kan in de grote en ruime Oktoberhalle de nodige informatie vinden over busreizen, vliegreizen, eendagsuitstappen, boottoerisme evenals heel wat informatie over aanverwante takken als daar zijn de fotografie, de tuinrekreatie en reis artikelen. Zo wordt de Oktoberhal le gedurende deze drie dagen als het ware omgetoverd tot een droomparadijs voor iedere bezoe ker. De expozanten die deelnemen aan deze zesde Vakantiebeurs kan men als volgt indelen reisagenten en organizaties die reizen verkopen, firma's die vakantieartikelen verko pen en tenslotte de diensten voor toerisme en de VW's. In de Okto berhalle kunnen de vele bezoekers vergelijkingen maken, vakantiebe stemmingen afwegen en de service nagaan die de verschillende reis agentschappen en touroperators aanbieden. Steeds staat er vriende lijk personeel ter beschikking om de nodige en vooral duidelijk en klare toelichtingen te verstrekken. Tot de echt uitgesproken vakantie maanden aanbreken, blijft het voor lopig nog maar bij dagdromen over de vakantie die later misschien en naar we hopen, ook werkelijkheid zal worden. Wordt het de zee, het strand, de zon, de bergen, het na tuurschoon, de kulturele beziens waardigheden, er zijn mogelijkhe den in overvloed en op deze Vakan tiebeurs kan men er van nabij mee kennismaken. Met deze Vakantiebeurs wil de VW Dendermonde u ertoe aan zetten om samen met het hele gezin vakantieplannen te maken. De toe gangsprijs tot de beurs bedraagt 50 fr en kinderen tot 12 jaar kunnen geheel gratis binnen. Door de deel nemende expozanten en door de VW Dendermonde worden even wel op grote schaal gratis toegangs kaartjes verspreid. Bezoekers die toch toegangf betalen, hebben met deze kaart recht op een deelname aan de tombola waaraan dan weer waardevolle prijzen zijn verbonden, zoals reizen, gastronomische week- endn, boekenpakketten, enz. Als extra aantrekkingspool wordt gezorgd voor de nodige animatie en dat is dit keer een langlaufpiste. Al zittend op de terrasjes van de cafe taria, kan U genieten van een lekker drankje, terwijl de kinderen zich heerlijk amuseren op de langlauf piste. Technische gegevens De zesde Vakantiebeurs van de Vanaf 27 mei zal er een lichte wijzi ging komen aan de uurregeling van de eerste en de laatste trein op de lijn 60 Dendermonde-Brussel. De eerste stoptrein P 3079 Dender monde 5.00 - Brussel Zuid 5.52 ver trekt dan 4 minuten vroeger en komt zelfs 6 minuten eerder aan. De laatste trein uit Brussel L 5520 Brussel Zuid 22.40 - Dendermonde 23.30 uur wordt 10 minuten later gezet. Hiermee geeft de NMBS een posi tief antwoord op de vraag van de CVP werkgroep Openbaar Vervoer van het arrondissement Dender monde om deze treinen in Brussel beter af te stemmen op de daar ver trekkende en toekomende treinen. De vroegmorgen-aanpassing levert in Brussel een aansluiting op naar Vilvoorde-Mechelen, Halle-Binche en de luchthaven en de avondtrein zal in Brussel centraal voorbijko men om 22.54 uur en dus beter ge schikt zijn voor wie in Brussel een avondaktiviteit heeft. In Brussel Noord komen er nieuwe of ruimere aansluitingen uit Keulen, Oosten de, Antwerpen en Namen. Op deze wijze zal men ook later vanuit deze steden kunnen vertrekken en toch nog een van de stations tussen Brus sel en Dendermonde kunnen berei ken. De NMBS beloofde ook een onder zoek aan de vraag om een tweede rechtstreekse weekend-verbinding In het kader van zijn toeristisch-kul- turele informatie-avonden brengt de Dendermondse TCB-TW afde ling een avond rond Emilia Romag na. De avond heeft plaats in de Ay- monzaal van het stadhuis van Den dermonde en vangt aan om 20.00 uur. Emilia Romagna tussen Po en Apennijnen is de titel die Herman Taelman gaf aan deze toeristische reportage. Emilia Romagna is een streek in noord-Italie die neel wat te bieden heeft aan de toerist. Men vindt er de rijke Podelta terug en verder bergen die toch een hoogte van 2.100 meter bereiken. Ook de geschiedenis heeft in dit deel van Italië zijn sporen nagelaten. De Etrusken heersten er en de Romei nen lieten er de Via Emilia achter. Ravenna is een van de plaatsen die men er moet aandoen. Men vindt er nogal wat voorbeelden van de By zantijnse kuituur. Ook de renais sance heeft er heel wat prachtige voorbeelden nagelaten. Naast het kulturele aspekt wordt in de repor tage aandacht besteed aan de rijke gastronomie, het kleurrijke markt leven, de Adriatische Riveira, het stadje Faenza, waar de keramiek- kunst in de 15e eeuw haar oor sprong vond. Weekblad van Deader - Darme - ea Sebeldeitreek Wie ben ik Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 VW Dendermonde heeft plaats van vrijdag 9 tot en met zondag 11 februari in de Oktoberhalle te Wie- ze. De toegang bedraagt 50 fr en kinderen beneden de 12 jaar mogen gratis binnen. Men verwacht op de ze beurs een 20.000 bezoekers en die kunnen er terecht op vrijdag 9 februari van 19.00 tot 22.00 uur, op zaterdag 10 februari van 14.00 tot 21.00 uur en op zondag 11 februari eveneens van 14.00 tot 21.00 uur. Roland Gillion, voorzitter van de Bel gische Jonge Schilderkunst zal de wedstrijd "Jonge Belgische Schilder- ^unsi voordien e"de tentoonstel- Berlare. Op de foto de gelukkige winnaars van de 50.000 fr die de OvermeèSt mg retrospectieve 1950-1990 van de middenstand schonk als hoofdprijs van de eindejaarsaktie. Herman Brackeé Jonge Belgische Schilderkunst inlei- zijn vrouw waren in de woUcen met deze prijs (foto gvdw) den die loopt van 17 maart tot en met 1 april in het Paleis voor Schone Ku-I nsten te Brussel. "Carnaval en halfvasten in de provin cie Luik" is de titel van een nieuwe brochure die uitgegeven werd door de toeristische dienst van de provincie Luik. Het is een handige brochure in vier kleuren die alle kamavalesbatte- menten opsomt die in de provincie plaatsvinden. Te verkrijgen op hety kantoor van de toeristische dienst, Boulevard de la Sauveniere 77 te 4000 Liege. Staatssekretaris Miet Smet heeft nieu we gegevens gepubliceerd over de be staansminimumgerechtigden. In 1989 kwamen 49.851 gerechtigden op het bestaansminimum in aanmer king. Vlaanderen nam daarvan 44,3 procent voor zijn rekening of 3,9 per duizend inwoners. Men kan de gege vens die in brochurevorm werden sa mengevat, gratis verkijgen op het Ka binet voor Maatschappelijke Emanci patie, Wetstraat 56 te 1040 Brussel 02/230.44.25. Uitslag van de winnende paren op donderdag 18 januaririch ting noord-zuid 1. gelijk Lu- cienne De Visscher en Paul Veldeman en Karei Colpaert en Toon Van Tilborgh; 3. echt paar De Saeger; richting oost west 1. echtpaar Michiels; 2. Herman De Cuyper en Hubert De Troch; 3. Jeanne Dierick en Werner Cornelis. Uitslag van de winnende paren op donderdag 25 januri 1. Andre De Saeger en Bert De Caestecker; 2. Godelieve Van Nuffel en Herman De Cuyper; 3. Magda Weymans en Paul Veldeman; 4. Michel Mathys en Albert Maes en 5. gelijk Magda Secretin en Hubert De Troch en Werner Cornelis en Mare Hofmans. Bridgevavond elke donderdag om 20.00 uur in het lokaal "De Drie klokken", Van Langenho- vestraat 1 te Sint-Gillis Den dermonde.

De Voorpost | 1990 | | pagina 16