Promotie wenkt voor Rapid Lebbeke Steriele druk levert Lebbeke geen punt op... Om zo snel mogelijk te vergeten Moeilijk gaat ook Rapid Lebbeke - Stekene Sportief 1-0 Oudenaarde - S.K. Lebbeke 1-0 Voetbaluitslagen J. Schoonaarde 1 Sp. Appels 1 Opdorp 1 Lutterzele 2 mm De Voorpost - 2.2.1990 - 19 Met het kleinste verschil heeft S.K. Leb beke tegen S.V. Oudenaarde de duimen moeten leggen. De thuisploeg kwam zeer snel op voorsprong, waardoor Leb beke al vroeg op achtervolgen was aan gewezen. Vooral in de tweede helft ging Lebbeke in het offensief maar de druk was té steriel en voor de zoveelste keer kwam aan het licht dat de Lebbeckse afwerking niet helemaal je dat is. Het Oudenaardse doelpunt dat reeds na vijf minuten op het bord verscheen, was van degelijke makelij. Even daar voor was onze ganse defensie onderste boven gespeeld. Ik doe dus geen afbreuk aan de waarde van deze treffer, aldus trainer Fons De Berlanger. Nadien was Oudenaarde in geen enkel opzicht meer een bedreiging. Johan Vinck is zelden of nooit meer op het voorplan gekomen. Naarmate de match vorderde namen we meer initiatieven en voor de rust kreeg Frankie Van Heek een kans die hij even wel overknaldc. Na de hervatting gingen we domineren maar we slaagden er toch niet in om een échte vuist te maken. In het middenveld mangelde het ons aan een organisator. Met nog tien minuten te gaan werd Dirk De Vliegher onderuit gehaald. De logi sche penalty werd niet toegekend. Glo baal gezien kreeg de thuisploeg één kans en die werd dan nog verzilverd ook. Wij kregen in de eerste periode één kans die jammer genoeg geen resultaat ople verde en dan was er nog die strafschop, die door de scheidsrechter werd gewei gerd. Aan inzet ontbrak het ons zeker niet, maar voetballend komen we niet zo sterk uit de verf. Dat kan beter. Bert De Schrijver en Werner van heek waren er niet bij door een schorsing en Claudio Bancheri is gekwetst. Al bij al moet er zondag thuis tegen Zultse gewonnen worden. Het gaat hier immers om een vierpuntenmatch', aldus De Berlanger. E.G. R. Lebbeke-Stekene 1-0. Boven het hoofd van Van Puyvelde kan de Stekense doelman de bal wegplukken (vh) Vierde provinciale 0-0 2e nationale Zwarte Leeuw-E. Aalst 3e nationale Bornem-E.Zele Bevordering A E. Aalter-VW Hamme 4-1 J.Lede-Wielsbeke 1-4 le provinciale Oudenaarde-SK Lebbeke 1-0 Meldert-Ertvelde 0-2 KAVD-Temse 0-0 2e provinciale B SK Aalst-Rac.Wetteren 1-0 Nederename-Baasrode 0-1 TK Meldert-Borsbeke 3-0 3e provinciale B Zwijnaarde-Schelleb. 3-1 Serskamp-Edeboys 1-1 3e provinciale D Doggcn-Meerbeke 1-0 Herzele-Erembodegem 1-2 Heldergem-Gijzegem 2-2 Kerksken-Bambrugge 0-1 Erpe-Edixvclde 1-3 W.Moorsel-Aaigem 1-3 Mere-E.Houtem 2-1 Hofstade-Denderleeuw 2-1 3e provinciale E Heikant-Gerda 3-1 Wicze-St.Gillis.D. 0-2 Haasdonk-Grembergen 3-1 SK Overmere-Buggenh. 1-2 R.Lebbeke-Stekene 1-0 4e provinciale D Terjoden-Ede 2-0 Erondegem-Oordegem 0-3 Burst-FC Aalst 3-0 4e provinciale G SK Kalken-Berlare 6-0 Wichelen-HO Kalken 1-0 Schoonaarde-Appels 1-1 Opdorp-Lutterzele 1-2 Boonwijk-S.Moorsel 1-2 Oudegem-Smetlede 0-0 Opstal-Val.Overmere 1-0 Herdersem-Baardegem 1-1 4e provinciale H VK Hammc-Moerbeke 2-0 De thuisploeg speelde een zwakke wed strijd en kon nooit het peil van de voor bijgaande wedstrijden halen. Gelukkig zat er nog een puntendeling in anders waren de gevolgen niet te overschatten geweest in dit burenduel. In de eerste helft gebeurde er omzeggens buiten het feit dat de bal veelvuldig zoek was, ei genlijk niets. Daarom vlug naar de twee de periode waarin Schoonaarde toch een doelpunt kon scoren. Mario Baeyens die op de plaats speelde van Danny Van Hauwermeiren kon de bal recupereren, omzeilde twee bezoekers en besloot hard in de Appelse kooi. Lang duurde het evenwel niet dat de thuisploeg van deze voorsprong kon ge nieten want op een hoekschop werd Frank Roelandt in de thuiskooi wat ge hinderd, geraakte niet goed bij de bal waardoor vier bezoekers te gelijk in de bres sprongen om de gelijkmaker aan te tekenen. De thuisploeg kon geen vuist maken te gen Appels dat nog de beste kansen kreeg in deze wedstrijd die door de thuisploeg zo snel mogelijk wil vergeten worden. Moet ook want met deze forme zal in Lutterzele niet veel geraapt wor den. M.S. Vierde provinciale R. Lebbeke-Stekene 1-0. Vrij gevaarlijk spel op Rogiers (vh) Tegen een zich sterk verdedigend Op- dorp heeft leider Lutterzele het niet breed gehad om de zege te pakken. De thuisploeg die de leiders lieten komen wisten in de eerste helft zelfs 44 minuten stand te houden. Dan dienden zij te ka- pituleren toen Eddy Van Keer bleef aandringen en een thuisspeler niets an ders restte dan zijn eigen doelman te verslaan. Na de rust bleef Opdorp alle middelen aanwenden om Lutterzele van zich af te houden. Enkele gele kaarten ten spijt natuurlijk. Op een hoekschop dan half weg de tweede helft kon Opdorp dan voor de stunt zorgen om langs Goeman tegen te scoren. Bezoekend trainer Aerts wijzigde dan direkt de ploeg en liet Peter Van Dam me inkomen ten nadele van Van Den Breen. Hierdoor schoof Peter Meysman op naar voor en dat bleek een goede zet te zijn want al dadelijk knalde Meysmans op de lat en een tien minuten voor tijd knalde hij zelfs onder de lat het winnen de Lutterzeelse doelpunt binnen. Het was wel even wennen voor Lutterze le dat het zo moeilijk ging maar ge ziet op deze manier gaat het ook. M/S R. Lebbeke-Stekene 1-0. Thuisspeler Ringoot probeert door deze tweemans-l waking te geraken (vh) R. Lebbeke-Stekene l-O. Opnieuw is Van Puyvelde gezien want de Wase bezoeker kan de bal wegwerken (vh) promoveerde aan het einde van de vorige kompetitie naar der de provinciale. Het zou kunnen dat de Lebbekenaars volgend seizoen in twee de spelen. Er promoveren vier ploegen en Lebbeke staat momenteel tweede. Het verschil met de ploeg die op de vierde plaats staat bedraagt al zes pun ten. Tweemaal promoveren in evenveel sei zoenen is té mooi om waar te zijn, stelt sekretaris Eddy Van Overstraeten. Uiteraard zullen we de kans grijpen in dien die zich voordoet. De wedstrijd van vorige zondag tegen Stekene had niet veel om het lijf. De pittige wind speelde een nadelige rol. Na tien minuten kon den we scoren. De bezoekers konden ons nooit in verlegenheid brengen. Doorlopend hadden we de veldmeer- derheid en vooral in het middenveld waren we veel sterker. Toch hebben we buiten dat doelpunt maar zelden een vuist gemaakt. Ik herinner me geen en kele doelkans uit de tweede helft, al wonnen we niet onverdiend. Ik^ieen dat we recht hebben op de volle inzet'. Bij Rapide Lebbeke liet Franky Verhey- den een goede indruk in de afweer. Dan ny Willaert ontbrak wegens schorsing en ook de twee komende weken zal hij naast de lijn blijven. Nu zondag onderneemt Rapid de ver plaatsing naar Gerda Sint-Niklaas. Men zal er al erg tevreden zijn met één punt. E.G. R. Lebbeke-Stekene 1-0. Verheyden van Rapide kopt op doel maar de hal zal via de lat overgaan (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 23