Invaller Hans Houben wijst de weg Jan De Weghe niet in zijn dagje Pat. De Backer effent de weg i Goed offensief voetbal aflEra S.K. Wichelen 1 H.O. Kalken 0 Burst-F.C. Aalst: 2-0 André, de ouderdomsdeken van SK Aalst Terjoden-Ede: 2-0 Kamillekes Aalst- Union 2-1 Selekties 20 - 2.2.1990 - De Voorpost Bmmm Vierde provinciale Thuisploeg S.K. Wichelen is op deze twintigste speeldag van de kompetitie de ontegensprekelijke winnaar geworden. Terwijl heel het garnizoen konkurren- ten in het zand beet en één of meerdere punten te grabbel gooiden won S.K. zelf de kapitale wedstrijd tegen Hoger Op Kalken, dat eveneens hoog in de rang schikking een stap moet terugdoen. Hoger Op was wel gehandikapt naar Wichelen afgezakt want zowel De Bos- scher als Raes moesten langs de kant blijven en dat waren toch twee basis pionnen die konden tellen. Maar wat gezegd in het thuiskamp? Daar liep de ziekenboeg opnieuw vol nadat men ge dacht had dat dit tot het verleden zou behoord hebben. Ernstig spelbreker was ditmaal de jonge Van de kerkhove die opnieuw ergens te lande gekwetst raakte en dus zijn ploeg in de steek moest laten voor dit kapitale treffen, net als Van Poecke, Van Den Brempt en Verstrae- ten die nog niet speelklaar waren. Vier afwezigen dus en voeg daar dan nog de beide afwezige soldaten Kurt Fonteyne en Eeckhoudt bij en ge weet dat Wiche len er helemaal geen goed oog in had voor de aftrap. Enig lichtpunt in deze lange duistere tunnel was het feit dat de aangekondigde Werner Houben er wel bij was, evenals zijn broer Hans die voor lopig nog alles vanop de bank mocht aanschouwen. Wichelen won de «toss» zoals dat heet en startte direkt met windvoordeel. (Hoe zou je zelf zijn?). Hoger Op werd op die manier tot voor de eigen doel- mond teruggedrongen maar het duurde dan toch tot de 25ste minuut alvorens Wichelen van een eerste kans mocht gewagen. Na een heleboel mogelijkhe den viel de bal plots voor de voet van Ricky Riveira maar die besloot onbe grijpelijk hoog over het bezoekende doel. Nog onbegrijpelijker was evenwel enkele minuten laten de kans die Leo Van Damme verkwanselde. Hij speelde het niet alleen klaar om naast de goal te trappen maar hij trapte daarenboven ook nog naast de bal! Wichelen werd dan met de minuut zenuwachtiger want het besefte dat het voor de rust en genie tend van de windvoordeel een slag moest slaan. Het werd evenwel een slag in een glas water want als de eerste vijfenveertig minuten om waren stond de bordjesman nog altijd zonder werk in de strakke wind. Hetzelfde kon gezegd worden van thuisdoelman De Wilde, maar daar kwam na de koffie heel snel verandering in toen bezoeker Van Uy- treyve enkele centimeters te kort kwam om een bezoekende aanval voorbij de zelfde De Wilde te duwen. Wichelen besefte het gevaar maar kon tegen de wind in niet meer voor zoveel gevaar zorgen terwijl Kalken besefte dat de tweede plaats in de rangschikking op het spel stond, gezien de kalender. Hoger Óp trok dan ook nog nadrukkelijker in het offensief zonder de thuisploeg even wel op haar doel te plakken. Thuisdoel man De Wilde was in die periode zeer attent. Want eerst hield hij Van Uytrey- ve van een doelpunt waarna hij nog maals in de voeten moest van dezelfde bezoeker. Een kwartier voor tijd hadden De Wilde én Wichelen dan heel veel geluk toen dezelfde Van Uytreyve een vrije trap op het hoofd schilderde van Pieters maar deze kopte gelukkig voor Wichelen tegen het kruishout zodat de gelijke stand behouden bleef. Iedereen dacht dan ook dat de brilscore zou standhouden tot op het einde. Doch thuistrainer Foré wisselde dan twee spe lers en dat bleek de juiste zet te zijn. Bonnaerens en De Winckler (gekwetst) werden vervangen door Alain Spaer- keer en Hans Houben en deze laatste die amper één minuut op het terrein was kon bij Kalken een misverstand afdwin gen tussen doelman Van Malderen en verdediger Pieters. Hans Houben kwam zo in balbezit maar week echter te ver uit om nog sukses te hebben. Toch probeer de deze luky-invaller zijn kans en hoe de bal in de kooi geraakt is vanuit de scherpste hoek aller tijden is zeer de vraag. Wat wel vaststond was dat Wiche len de dans leidde met 1-0 en dat op de 82ste minuut de zege binnen was. Een wanhoopsoffensief van de bezoekers bracht niets meer op zodat Wichelen met 7 op 8 dit nieuwe jaar bijzonder goed ingezet heeft. De vijfde stelling ligt nu in hun bereik en met een nieuwe opdracht tegen S.K. Kalken ziet het er niet naar uit dat die stelling vlug zal opgegeven worden. Mare Stevelinck S.KAalst-Rac. Wetteren 1-0. De Aal- stenaars blijven goed spelen maar kun nen moeilijk scoren (da) Terjoden-Ede 2-0. Terjoden moet ermee rekening houden dat er véél stijgers zijn in vierde (da) Voetbal. Het eerste elftal van SK Aalst dat de volle buit binnenhaalde tegen Rac. Wetteren (da) Vierde provinciale Na het pijnlijk afscheid van Jan Van Schelvergem was dit het eerste treffen voor de ajuintjes in twee weken. Het was hen evenwel niet aan te zien want Burst dat nog steeds in running is voor een promotieplaats werd gedurende de hele wedstrijd meer dan repliek gegeven. En kel twee individuele flatertjes achteraan van clubspeler nummer één Jantje De Weghe liet een achterpoortje open voor de thuisploeg om alsnog de zege te pak ken. Reeds na vijf minuten was het reeds van dat. Jantje verkeek zich op een ogen schijnlijk gemakkkelijke bal, maar met die sakkerse wind mistte Jan zijn schot en de thuisploeg scoorde. Aalst gaf zich in die eerste helft nog niet SKAalst-Rac. Wetteren 1-0. In de 78e minuut kopte Arijs een vrijschop van Van gewonnen en op een hoekschop kon Ki- den Bergh tegen de touwen (da) non de thuisdefensie laten daveren net als Braem trouwens, die met een onge looflijk afstandschot de thuisdoelman André's tweede verblijplaats ligt op de terreinen van SK Aalst. Hij heeft er nu een 50-jarige voetbalcarrière opzitten, waarvan 17jaar als scheidsrech ter. Hij begon als speler bij Sparta Waasland en is een gewezen speler van de Adelaars in Aalst. Nu zetelt hij in het bestuur van SK Aalst (da) tot de safe van zijn leven dwong. Het bleef evenwel bij de 1-0 aan de rust zodat alle kansen nog in de weegschaal lagen. Na de pauze eenzelfde scenario. De hal ve maantjes drukten wel maar Burst spe- kuleerde op de counter, en dat kwam hen goed uit want op ontsnapping kon Jan De Weghe de bal weer niet goed ontzetten zodat zijn doelman Chris Pos- sez genoodzaakt was om een strafschop te veroorzaken. Die werd door de thuis ploeg zonder moeite omgezet en de wedstrijd was beslist. F.C. Aalst pro beerde nog via Redant die alleen voor de thuisdoelman verscheen, maar over haast naast trapte de eer te redden, maar dat was ook al tevergeefs zodat men nu alle aandacht kan vestigen op het derby met E. Nieuwerkeken. M.S. Terjoden-Ede 2-0. Terjoden bekleedt nu de derde plaats in 4e provinciale D (dij Vif»rHp nmuinpiale Vierde provinciale Thuistrainer Egeyd had zijn jongens vooraf gewaarschuwd om Ede zeker niet te onderschatten. In de heenronde was Terjoden gemakkelijk over Ede geraakt, maar die ploeg haalde toen een 6 op 20, zodat zij op zijn zachtst uitgedrukt hun start gemist hadden, nadien herstelde Ede zich echter knap en een 16 op 20 was voor hen weggelegd. Het is dus begrijpe lijk dat Teijoden op hun hoede moest zijn. Het werd evenwel een logische en verdiende zege van de thuisploeg die Patrick De Backer terug in de rangen zag verschijnen ten nadele van De Smet. Geen slechte zet evenwel want juist deze Patrick De Backer maakte beide thuis- doelpunten in deze belangrijke wed strijd. Na goed een halfuur spel werd Mare Aendekerk in de grote rechthoek foutief gestuit door de bezoekers en het was Patrick De Backer die de strafschop feil loos omzette. Dat bleek evenwel het hoogtepunt te zijn van de eerste helft in deze nogal gegroepeerde wedstrijd, die vooral veel volk bijeen bracht op het middenveld. Na de rust zou Terjoden duidelijk ht laken naar zich toetrekken. Mare Act dekerk, Dirk Rijckeghem en Richan Van Audenhoven misten enkele wen ^mi kende kansen. Doch het was uiteindelijl 'n toch weer Patrick De Backer die de bi slissing moest forceren. Na mooi vooi bereidend werk van Dirk Rijckegheme Jean Claude Kerstens was hij het die m een ouderwets 'puntertje' de bezoeko de doelman op het verkeerde be< plaatste waardoor zijn ploeg op een n gehechte zege afstevende. Want al ho( wel de bezoekers nog eens tegen de pa! knalde en het feit dat De Smet nog R chard Van Audenhove mocht kom^ vervangen in de slotfase, gebeurde omzeggens niets meer, zodat Terjode de verdiende punten binnen had. Hi staat nu stevig op de derde plaats e heeft liefst vijf punten voorsprong op bi nummer vijf, zodat zonder noemen waardige problemen het wel snor i voor Terjoden op tien wedstrijden w het einde. MJ DAMESVOETBAL Boonwijk-Moorsel 1-2. Boonwijkenaar Sterckx zal schieten maar de paal bracht redding (vh) Een eerste doelpunt komt er na tien minuten spel. Na een mooie doorbraak besluit Kathleen Stevens hard op doel. Via de vingertoppen van Tricnot be landt de bal in doel. Frigo sprong haar keeper bij en redde met allebei de han den. Zo geraakte de bal bij Renilde Clompen die zonder pardon binnen schoot. Toch bleef Union niet bij de pakken zitten en stuurde drie spitsen naar vo ren. In de 21e minuut werd dat offensief voetbal beloond. Linda Van Zeebroeck ging door op de rechtervleugel, zette voor en de inlopende Nicole Van Camp kopte in twee tijden de bal over Brenda Van Eeckhoudt: 1-1 Na de rust kregen we ook een offensieve Kamillekesploeg. Een hard schot van Kathleen Stevens werd door Hazaert op de lijn gered. Drie minuten later was er een redding nodig van Frigo na een mooie kopbal van Peggy Van der Mac- len. In de vijftiende minuut, na voorzet van Myriam van Slembrouck zette Kathleen Stevens de bal in doel: 2-1. Volgende zaterdag speelt Kamillekes op verplaatsing in Brussel. De jeugd won tegen Oud-Hevcrlee met 2-1 en speelt zeker de eindronde. J.M.H. Eerste Provinciale K.A.V. Dendermonde Freddy Jacobs is geschorst. Alain Moens vat post in de basis. De ploeg: Van Meirvenne, Moens, Cooreman, Van De Perre, De Schrijver, Seghers, De Bruyn, Mo reels, Van Roy, De Visser, De Bae- re (De Coninck, De Kinder, Rob- brecht). S.K. Lebbeke Bart De Schrijver en Werner Van Heek behoren weer tot de kern. De ploeg: Vinck, Peeleman, Hals, Frankie Van Heck, Werner Van Heek, Meulenijzer, Cooreman, De Vliegher, Balis, Van Langenhove, De Schrijver, Claessens, Tonnelier, Dicrickx. Robur Moerzeke Luc Vercauteren behoort weer tot de basis. De ploeg: Laureys, Fons en Luc Vercauteren, W. Raemdonck, Ver- helst, De Malsche, Ost, Wuytack, Nimmegeers, Van Moerzeke, Ben ny Huylebroeck (Eddy Huyle- broeck, Ringoot, De Ruysscher). Tweede Provinciale F.C. Baasrode Eric De Decker is onbeschikbaar ingevolge een lieskwetsuur. De ploeg: Baert, Michiels, Michel De Man, De Cock, Van Der Vre- ken, Ivan De Man, Pieters, Van Keer, Van Dorpe, Van Hamme, Schelkens (De Vos).

De Voorpost | 1990 | | pagina 24