Stoofvlees met frieten voor iedereen Bijna tien om te zien Eerste puntendeling i Bezoekers deden aan potstamperij Thuisploeg herpakt zich E. Nieuwerkerken-Woubrechtegem: 1-1 Rac. Boonwijk-Schroevers Moorsel: 1-2 Retro van Muysewinckel S.K. Oudegem-Smetlede: 8-0 Herdersem - V.J. Baardegem 1-1 Bornem-Eendracht Zele: 0-0 KVKT-uitslagen De Voorpost - 2.2.1990 - 21 Vierde provinciale Vierde provinciale 'Gelukkig hebben we nog een punt in de wacht kunnen slepen tegen een ploeg als Woubrechtegem. Zij mogen dan wel op de vierde plaats gerangschikt staan maar jongens toch wat zijn dat potstampers', dat waren de eerste indrukken van thuis- trainer De Breuck van Nieuwerkerken na deze wedstrijd. In deze wedstrijd - als ge van een wedstrijd mocht spreken - kegelden de bezoekers trouwens alles omver wat zij op hun weg tegenkwamen. Luc Meysman en Pascal Adams werden hierbij niet ontzien en moesten afge voerd worden. Bovendien trapten de be zoekers ook alle ballen lukraak weg in de diepte zodat voetballen onmogelijk was. Toch kwam Woubrechtegem aan het eerste doelpunt. Op een eigenaardige manier hoe kan het anders? De thuis ploeg kreeg een strafschop na een fout op Pascal Adams. Delmotte gaf die elf- metertrap maar de bezoekende portier stopte de«strafschop. Hij trapte snel uit en aan de overzijde gingen de bezoekers met de bal aan de haal en scoorden. Strafschop dus voor de thuisploeg en e,en doelpunt voor de bezoekers. Na de rust probeerde de thuisploeg nog altijd voorbij de bezoekers te komen, maar dat lukte niet altijd. Op een voor zet van Veldeman op rechts kon De Smet op een kwartier voor het einde, niet bij de bal maar een bezoeker zorgde zelf voor de logica in deze match door de gelijkmaker zelf in eigen doel te depone ren. In een verwarde slotfase zou Franky Triest dan nog eens op een verdediger knallen en zou een center van De Smet eveneens te pletter vallen op de dwars ligger. Het bleef evenwel bij de 1-1 gelijke stand en daar waren ze in het lokale kamp allerminst gelukkig mee. M.S. KAVD-Temse 0-0. Guy De Baeregaat hier de verkeerde kant uit maar Moreels houdt een oogje in het zeil (vh) Vierde provinciale Opstal V. Overmere Vierde provinciale 1 O Het is in Opstal een wedstrijd zonder geschiedenis geworden. Beide clubs dobberen rustig naar het einde van deze competitie zonder doel en dat was te merken. In een ordeloos geheel was het enige lichtpunt het doelpunt van Yves Muysewinckel in de tweede helft. De manier waarop het gescoord werd - met een omhaal - was zeker het zien waard. Daarmee was de kous dan ook af want Overmere kon niet voor het minste re pliek zorgen in deze flauwe wedstrijd met slechts één hoogtepunt: het doel punt. M/S C lii Aöj haj Thuisploeg Oudegem heeft me daar Smetlede een draai om de oren gegeven! In elke speelhelft speelden de thuiska- nonnen het klaar om telkens viermaal te' scoren. Met de wind mee of tegen de wind in, het kon Oudegem allemaal niet deren en na deze opmerkelijke zege was de thuisploeg dus duidelijk de frustratie be{ kwijt van vorige speeldag, toen het in Moorsel tegen de Schroevers twee kost bare punten verspeelde nadat het ginder maai niet tot scoren kon komen. Nu liep het tegen een voetballend ingesteld Smetlede wel los en het resultaat mag gezien worden. Reeds na 12 minuten opende Hans Hof- mans het recital. Op rechts afgezonderd besloot hij juist naast de doelman bin nen. Nog een twaalf minuten later was het de beurt aan Marnix Van Boven om op zijn beurt de diepte te worden inge stuurd en de bal tegen de nettemte du wen. Smetlede panikeerde op dat mo- M ment nog niet want er was nog altijd de tweede helft die hen wachtte met wind- voordeel. Doch eer het zover was knalde Oudegemp nog de nummers drie en vier tegen de nétten. Eddie Vermeir was de volgende die raak trof en op slag van rusten was het Bert Vercauteren die op Vierde provinciale hoekschop van Van Den Houwe de juis te richting vond. Rust dus 4-0 voor de goede gang van zaken. Na de rust Oudegem dus tegen de felle wind in, maar dat deerde hen blijkbaar niet want Bert Vercauteren werd nog maar eens afgezonderd om nummer vijf te scoren. En dezelfde Bert Vercauteren was nu niet meer te stuiten, want even later diende Smetlede hem omver te halen in de grote rechthoek waardoor Pascal Van der Jeugd ook een kans kreeg om het half dozijn rond te maken. Enig lichtpunt voor de bezoekers was de strafschop die ze kregen op de 67ste minuut. Maar zelfs dan ging het fout want thuisdoelman Jurgen Van Der Po ten stopte deze bezoekende strafschop. Bert Vercauteren was van zijn kant niet meer af te stoppen, hij tekende inmid dels voor nummer zeven, terwijl Patrick De Greef de eer en het genoegen kreeg om nummer acht op de plank te bren gen. Er restte nadien Oudegem nog maar een vijftal minuten meer en dat was niet genoeg om het aantal op te trekken tot tien. Zou dat niet mooi ge weest zijn om te zien? M.S. Boonwijk-Moorsel 1-2. Van der Meersch omspeelt zijn tegenstrever en zet voor (vh) Beloofd is beloofd. De spekslager uit Moorsel die de ploeg stoofvlees met friet beloofd heeft, heeft het spek al aan zijn been. Voorwaarde was dat de Schroevers vijf op zes moesten halen in drie wedstrijden. En de Schroevers vol deden onder het alziend oog van trainer Mareels aan deze opdracht. Meer zelfs, het werd zelfs zes op zes nadat S.K. Kalken, S.K. Oudegem en nu Racing' Boonwijk eraan moesten -geloven. Een weelde die ze in Moorsel nog niet zo vlug gekend hebben, zodat men er best aan doet enkele porties friet met stoofvlees extra te bestellen want de opkomst zal enorm zijn. De wedstrijd nu. Thuisploeg Racing Boonwijk keek helemaal niet gerust uit naar deze wedstrijd. Er was ten eerste de reputatie van Schroevers Moorsel en ten tweede diende men in de wijk zowat alle valabele mannen te missen. Guy Olbrecht, Danny Van Den Bossche, Jer ry Van Der Meersche en Luc De Mees ter konden niet komen kijken, laat staan aantreden terwijl Patrick Callaert en Pierre De Wolf én van de partij waren maar slechts op halve kracht speelden. De basis van de Racing Boonwijk-ploeg mankeerde dus volledig en dus koos men maar om met de wind mee de eerste heft aan te vangen. De Schroevers wachtten geduldig af om de thuisaanval- len af te stoppen die wel geregeld naar voor kwamen. Yvan De Meersman kwam zo halfweg die eerste helft, ge stuwd door de wind, alleen voor de be zoekende doelman maar deze dacht aan de frieten en dook gezwind in de voeten van De Meersman, zodat de eerste echt grote kans van de wedstrijd naar de ma- rollen was. Geen nood echter voor Boonwijk, want nog steeds profiterend van de wind was het Mare Buggenhout .die zijn kans waagde. Hij geraakte dan wel voorbij de Moorseldoelman maar die werd op zijn beurt bijgestaan door alle heiligen én door de dwarsligger zo dat aan de rust de niet onlogische blan co-score het bord sierde. Na de pauze genoten de Schroevers van he(t windvoordeel aangezien zij nu naar de andere kant mochten sjotten. Doch wie dacht dat zij daarvan nu gingen pro fiteren kwam bedrogen uit, want wie scoorde het openingsdoelpunt? Juist ja, Boonwijk! En dan nog tegen de wind in. Een voorzet van Mare Buggenhout werd door Roger Sterckx verlengd buiten het bereik van de Schroeversdoelman. Heel Moorsel zag op die manier dus het stoof vlees aan de neus voorbijgaan. Bij Boonwijk moest nu de zich werkelijk voortslepende Patrick Callaert vervan gen worden door De Backer en dat was een kentering in de wedstrijd. Niet di- rekt evenwel maar toch voor de reste rende tijd. De organisatie van Boonwijk geraakte een beetje zoek en Moorsel, gedreven door een drang die rook naar stoofvlees met friet, begon zich meester te maken van de wedstrijd. Een kwartier voor tijd lukte men dan ook nog de ge lijkmaker. Een slecht ontzetten van De Backer belandde pardoes in de voeten van Dré Heyndrickx. Deze mocht kalm aanleggen en iedereen weet wat dat be tekent: 1-1 na 75 minuten. De slotfase was dan ongemeen span nend, omdat beide teams zich met volle overgave op de aanval stortten. Boon wijk dacht eerst de winnende goal te kunnen scoren, maar zowel Sterckx als De Meersman werden door de klasrijke bezoekende doelman van hun opzet ge houden. Het dreigde dus een gelijkspel te blijven, ware het niet dat oscar De Wit van de bezoekers nog een toetje in voor raad had. Een domme dekkingsfout ach teraan bij de thuisploeg liet Oscar toe om door de mazen van het net te glippen en zo zijn ploeg een derde opeenvolgen de overwinning te schenken. Hoeft het gezegd dat het moreel van de Schoevers na deze wedstrijd opnieuw als een pijl de hoogte inschoot. Zes op zes en stoof vlees met friet voor iedereen dat komt men niet zo vlug tegen in de voetballerij. Mare Stevelinck Thuisploeg Herdersem heeft zich na twee katastrofale wedstrijden dan toch herpakt tegen Baardegem. Een puntje legen het nummer twee uit de rangschik king mag dan ook als winst beschouwd worden. De thuisploeg heeft het even wel niet onder de markt gehad met het technisch beter Baardegem dat even eens de beide punten ambieerde. De thuisploeg die nog steeds aan moet 'reden met drie junioren en een scholier startte met windvoordeel maar toch Weef aanvankelijk alles zeer gelijkop- |aand in moeilijke omstandigheden. Flip Marcoen had de eerste kans van de Wedstrijd aan de voet maar hij werd af gestopt door doelman De Rop van Baar degem. Meer geluk had Baardegem zelf ben thuisspeler Goffin verraden door Ie wind naast het leder trapte. De snelle ïerbie Van Renterghem van Baarde- [em kon met de bal aan de haal gaan en tonder al te veel moeite scoren. 0-1 na 20 Binuten. Baardegem bleef dan op zoek pan naar een vlugge ontknoping in deze krste helft waarin het de thuisploeg op tfstand kon houden, maar Bart Hey- wert en Van Renterghem zouden nog 3P het einde van de eerste periode enke le wenkende kansen laten liggen. Na de rust kwam Herdersem dan toch wat meer in de wedstrijd en Van Den Bossche wist zelfs Bart Heyvaert goed aah banden te leggen zodat Baardegem het niet meer zo makkelijk had. Toch zou de snelle Herbert Van Renterghem na een uur spel nog dicht bij een tweede bezoekende doelpunt komen als hij al leen op thuisdoelman Chantal Janssens af mocht gaan. De plaatselijke doelman kon het leder echter uit de voeten halen van de bezoekende spits zodat dit gevaar ook weeral geweken was. Met nog een kwartier te spelen viel dan de beslissing in deze wedstrijd. Junior Davy Corthals was leeggespeeld bij de thuisploeg en werd vervangen door Hans Heyvaert. Deze stond nog geen minuut op het veld of hij ging diep door in de bezoekende afweer waar doelman De Rop hem noodgedwongen moest neerleggen. Louis De Cock zette de strafschop rustig om en de einduitslag stond vast. Meteen toch een puntje voor Herdersem dat met 1 op 6 evenwel maar karig beloond werd de laatste weken en een goede rangschikking dan ook stilaan ziet teloor gaan. M/S De Zeienaars zijn er na een wilskrachti ge partij in geslaagd het zegedriftige Bornem een punt af te snoepen. Dank zij dit eerste gelijkspel na achttien kompeti tiewedstrijden blijven de tricolores in de terugronde ongeslagen en totaliseren nu een zeven op acht. 'Het is niet zonder slag of stoot gegaan', aldus een opgeluchte en tevreden Een- drachttrainer Rudy Haleydt. Tk startte met de opstelling die vorige zondag te gen Ninove na de rust het verschil kon doordrukken. Frank Van den Broeck kreeg nu de opdracht Fredix als opko mende foerier te ringeloren. Dat is be hoorlijk gelukt alhoewel Bornem een enorm wilskracht aan de dag heeft ge legd om een voor hen kostbare overwin ning te bedingen. De Antwerpenaars speelden overigens een goede partij en lijken me op basis van deze prestatie best in staat om zich te handhaven in derde klasse'. De zegedrift van de thuisploeg noopte Eendracht noodgedwongen tot het hanteren van de tegenaanval. Eens te meer speelde doelman Danny Van Puyvelde een uitstekende partij. Stefan De Wolf daarentegen kreeg het niet ge makkelijk met de snelle Luc Van de Wijngaerj en werd halfweg de tweede helft vervangen door Mare Palmaerts. Dat leverde Eendracht nog enkele sco rekansen op via spelmaker Palmaerts en Dirk Van Renterghem. Tien minuten voor tijd werd Dirk Van Craen wegge zonden na twee gele kaarten. Deze nu merieke minderheid van de lokalen bracht de tricolores geen baat meer bij. 'We reizen nu met volle vertrouwen naar titelpretendent Harelbeke', be sloot Rudi Haleydt. 'Daar wacht ons een aartsmoeilijke opdracht. Harelbeke kwam hier in de Elststraat onverdiend winnen. Het is begrijpelijk dat de spe lersgroep op sportieve weerwraak aast. Het staat nu reeds als een paal boven water dat we onze huid er duur zullen verkopen'. (Joost Arens) Boonwijk-Moorsel 1-2. Drie Boonwijkspelers op een rij met Buggenhout in de hoofdrol (vh) Boonwijk-Moorsel 1-2. De Meerschman in duel (vh) 1' afdeling Patro A - Juvenes A 8- 2 Hingene - Dynamica A 0-10 Eendracht A - BAC A 6- 4 2' afdeling Vlierkouter A - Patro D 5-5 Patro E - Patro F 8-2 Madeion A - Okapi A 10-0 Madeion B - Ons Huis A 4-6 BAC B - Stekene A 4-6 3' afdeling Juvenes C - Herleving A 4-6 Juvenes B - BAC C 10-0 Eendracht B - Vlammers 9-1 Eendracht C - Vlierkouter 5-5 Lede A - KWB A 3-7 4' afdeling A Triumf A - KWB B 9-1 St.-Pauwels - BZP 7-3 4' afdeling B Ons Huis B - Patro G 8-2 Ons Huis C - Viktory 3-7 Teneramonda A - S. Stut B 5-5 Lede B - Egmont A 4-6 Eendracht D - Herleving B 4-6 5' afdeling A Troelant B - St.-Niklase A 7-3 Dynamica B - St.-Niklase B 10-0 5' afdeling B Opwijk B - Eendracht G 7-3 Opwijk C - Triumf C 1-9 Patro H - Juvenes F 7-3 Triumf D - Eendracht E 10-0 Juvenes E - Teneramonda B 2-8 5' afdeling C Sterke Stut C - Madeion C 3*7 Herleving C - Ons Huis D 3-7 Eendracht F - Madeion D 6-4 Opwijk A - Teneramonda D 3-7

De Voorpost | 1990 | | pagina 25