Tronen wankelen... Appels en Lebbeke blijven winnen... Omni-sportkampen In Lebbeke 1 hA Hamse Zaalvoetballiga 24 - 2.2.1990 - De Voorpost ZAALVOETBAL Het opvallendste deze week was het feit dat de topformaties van vrijwel alle reeksen struikelden. Disco De Kroon verslikte zich aan Deurdrijvers, een formatie die zowat middenin meehuppelt en Picca Friends werd door Vossenhoek in het hoekje gezet. Ook Sportiv liet zich gelden en versloeg Goalgetters. Een dubbeltje kan soms eigenaardig rollen. Jumo D'Holda-Gar. Michta 9-3 De bezoekers leverden in het eerste deel forse inspanningen maar slaagden er toch niet in om de lokale ploeg van de wijs te brengen. Ze werden al snel op KORFBAL Met nog amper drie wedstrijden voor de boeg blijven KC Appels en Atlantis Lebbeke met de regelmaat van een klok hun wedstrijden winnen. Beide teams voeren dan ook de rangschikking aan in hun respektieve reeksen en staan eigenlijk op het punt de reeksoverwinning en de daaraan verbonden promotie in de wacht te slepen. .Ago Aalst daarentegen moest een verre verplaatsing maken en leed in Houthalen, een team waartegen de Aalstenaars in de heenronde een gelijkspel behaalden, nu een nederlaag. KC Appels - Minerva 18-10 Boeiende wedstrijd We beleefden in de Appelse sporthal vorige zondagnamiddag inderdaad een boeiende partij korfbal. Vooral aan Ap pelse kant demonstreerden sommigen, o.a. Wim De Wilde in de aanval en Dirk Van Royen in de verdediging een grote vorm. De wedstrijd was amper twee minuten oud of de thuisploeg moest op een ach terstand aankijken. Ann Schuddinck lokte enkele ogenblikken later echter een strafworp uit en Dirk Duym zette hem 'cool' om. Opnieuw echter slaagde Minerva erin om op voorsprong te ko men, maar na zeven minuten spel was alles te herdoen. Wim De Wilde scoorde vanop afstand een pracht van een korf. We durven zweren dat de bal niet op één plaats de korf raakte, zo precies had Wim gegooid. Ann Schuddinck zette haar ploeg op voorsprong (vanop afstand), maar Mi nerva kwam langszij. Dat over en weer scoren zou zich nog één keer herhalen Van Appelse kant scoorde Wim De Wil de opnieuw. Na zowat een kwartier spel zette Dirk Duym, ook al via een afstandsworp Ap pels op voorsprong. Minerva zou er niet meer in slagen gelijk te maken, ook al omdat in de verdediging Dirk Van Royen (die in dat vak switchte met Wim De Wilde) de gevaarlijkste Mincrva- aanvaller kompleet uit de wedstrijd hield. Appels bleek er toen blijkbaar zin in te krijgen want het liep uit tot 9-4, dankzij korven van Dirk Duym (inleggertje), Veronique De Paepe (afstand), Wim De Wilde (van dichtbij) en opnieuw Dirk Duym (na een pivotbeweging). Twee minuten voor de rust milderde Minerva, via een strafworp, de achter stand, maar in de laatste sekonden van de eerste wedstrijdhelft slaagden de Antwerpenaars erin een verloren situa tie alsnog recht te zetten, vermits ze nog tweemaal scoorden: 9-7. Erop en erover, gaf Appels-coach Tony Lissens zijn dames en heren mee en Ann Schuddinck volgde meteen zijn advies op want ze scoorde, spijts een straf- schopfout van haar rechtstreekse tegen strever, van dichtbij. Minerva liet de moed echter niet zak ken, keerde terug tot 10-8, maar moest weerloos toezien hoe Dirk Van Royen (na een verrassende draaibeweging on der de korf), Wim De Wilde (van bij de middellijn) en Ann Schuddinck (vanop afstand) de stand op 13-8 brachten. Een bij momenten allesbehalve onpar tijdig leidende (Antwerpse) scheids rechter Junes, kende Minerva toen een strafworp toe en de bezoekers lieten dat cadeau niet liggen. Wim De Wilde (af stand) en Veronique De Paepe (van halfver) dreven echter opnieuw de Ap pelse voorsprong op. Winnie Janssens verzuimde dat, door een strafworp te missen. Nog één keer zou Minerva scoren en Appels zou nog driemaal de weg naar de korf vinden. Dit via Dirk Duym (af stand), Wim De Wilde (afstand) en nog maals Wim De Wilde na een doorloop- beweging die hij inzette bijna vanaf de middellijn. Appels had de wedstrijd meer dan verdiend gewonnen. Volgende zondag moet K.C. Appels op bezoek bij Kapellen. Daar zullen de Dendermondenaars ongetwijfeld meer tegenstand te verduren krijgen. Atlantis Lebbeke Temse 14-5 Gesmeerd lopende scoremachine Atlantisch Lebbeke gaf vorige zondag namiddag een uitstekende verrichting weg. Het lag misschien aan de nieuwe korven die voor het eerst gebruikt wer den, maar het was in ieder geval prettig om zien hoe de Lebbekenaars, vanop diverse plaatsen van het terrein, aan legden en ook raak troffen. Steven Callaert gaf al na twee minuten spel het voorbeeld. Hij scoorde na een knappe assist van Piet Maesschalck, een inleggertje. Laatstgenoemde speler zou zich trouwens tijdens de gehele duur van de wedstrijd manifesteren als een knap spelverdeler. Zelf scoren deed hij niet, maar de autoriteit waarmee hij zijn vak leidde, was zo vanzelfsprekend, dat zij op bepaalde momenten op nonchalance ging lijken. Steven Callaert demonstreerde, enkele minuten later, nu vanop afstand, zijn shotkracht. Lebbeke zou overigens tot 5-0 uitlopen, dankzij korven van Damien De Rouck (afstand), Frank Veldeman (afstand) en Sara De Meersman (af stand) Temse stond erbij en keek ernaar. Het slaagde er pas in de 18e minuut in om voor het eerst te scoren, via een straf worp. Damien De Rouck trof voor de tweede maal, vanop afstand, raak. Tem se miste nog een strafworp en in de laatste minuut voor de pauze zou Frank Veldeman, ook al via een strafworp, Lebbeke een komfortabele 7-1 voor sprong bezorgen. Na de pauze ging het Lebbeekse korven- festival verder. Nadat Temse eerst scoorde, nogmaals via een strafworp, dreven Steven Callaert (doorloopbal), Damien de Rouck (doorloopbal) en Frank Veldeman (van bij de middellijn) de voorsprong tot 10-2 op. Piet Maes schalck faalde bij het nemen van een strafworp, maar Carla Van Rossem dik te, via een doorloopbal, de Atlantis- voorsprong aan tot 11-2. Eindelijk vond Temse nog eens de korf, maar Damien De Rouck bracht via een pracht van een doorloopbal, de stand op 12-3. Ook Frank Veldeman zou nog sco ren in de 19e minuut via een doorloop hal. Temse kreeg dan zijn vierde strafworp toegekend en zette die ook om maar in de 20e minuut bracht Sara De Meers man, vanop afstand, de stand op 14-4. In dezelfde minuut scoorde ook Temse nog. Eindstand 15-4. Opvallend in deze wedstrijd was de lei ding van de scheidsrechter. Die man presteerde het om tegen Damien De Rouck een gewoonweg rancuneuze houding aan te nemen. De Atlantis- coach mocht niet eens zijn neus snuiten of er werd al fout tegen hem geblazen. Gelukkig legde Lebbeke een overtui gend overwicht aan de dag. In wedstrij den met kwasi evenwichtige teams kan dergelijke leiding immers over winst en verlies beslissen. Atlantis Lebbeke ontvangt zondag Hout- halen. Houthalen Ago Aalst 4-2 Gebrek aan afwerking bij Ago Voorzitter Steven Daelman over de uit wedstrijd van Ago met Houthalen als tegenstander: 'Houthalen kwam vrij vlug op voorsprong, maar via een straf worp, omgezet door Jan De Rouck, kwa men we op gelijke hoogte. Tegen het midden van de eerste helft aan liep de thuisploeg tot 3-1 uit. Die score zou on veranderd blijven tot diep in de tweede helft. Houthalen scoorde toen nog één keer, Ago ook, via een strafworp omge zet door Koen Uytterhaegen. Bij Aalst viel vooral het gebrek aan afwerking op, bij alle spelers trouwens. Zondag krijgt Aalst Leuven op bezoek. Pierre Van Rossem een 5-0 achterstand gezet. De schietgra ge thuisploeg met Francois Pelemans (2), Marc Vercauteren, Rudy De Maere en P. Laemens zorgden in die periode voor de treffers. In de tweede helft kwam er weinig verandering. Jumo D'Holda bleef doordrukken. Deze keer kon Michta echter milderen met drie doelpunten, telkens van Luc De Clippe- leir, maar een bedreiging voor de thuis ploeg was dat niet want ze scoorde op haar beurt even regelmatig langs Pele- man, Vercauteren en De Maere De Doncker-Royal Lebbeke 7-3 Deze nederlaag van Royal is een verras sing. Het had van in het begin last om een geweldig draaiend De Doncker op veilige afstand te houden. Hoewel de schutters moeilijk op dreef kwamen zou het snel veranderen. Bij de kampwissel was het 3-1. JP Vehent, Callewaert en Rasschaert hadden de thuisploeg al op voorsprong gebracht. Bij de bezoekers was alleen het doelpunt te melden van Alain De Munck. De spanning zou na dien verdwijnen toen Nico Rosschaert en zijn vrienden zich achter het kanon gingen scharen en menig kansje in een treffer ombogen. Royal Lebbeke kon nog tweemaal scoren maar het bezat geen echte stuwkracht. Pat. Antoine-De Mulder 4-4 Een spannend duel dat eindigde op een logische drawn. Beide ploegen hadden het moeilijk om te scoren. Vroman en Geens hadden wel het goede voorbeeld gegeven in de aanvangsperiode maar ze kregen weinig navolgers. Van Raem- donck kon scoren voor De Mulder. De strijd kwam ook na de rust niet los. Eric Geens scoorde tweemaal voor Pat. An- toine en aan de andere zijde kwam be taald antwoord van Van Raemdonck en Vernimmen. Naar het einde toe werd het zeer spannend maar niemand kon het winnend doelpunt tegen de touwen toetsen. Donalds-Five Stars 3-5 Een goede zaak voor de mannen van Five Stars die deze twee punten best kunnen gebruiken. De rode lantaarn is immers nooit ver af. Het werd aanvanke lijk een boeiende kamp tussen twee elf tallen die niets aan het toeval overlieten. Viette en Bontinck scoorden voor de lokalen en Legat kon daarop een gepast antwoord vinden: 2-1. Men dacht dat de thuisploeg na de rust wel zou losbarsten, maar het tegenovergestelde gebeurde. Het was Five Stars dat het waarmaakte. Vooral Wim Olens maakte het verschil. Zijn twee doelpunten betekenden een extra-stimulans voor de bezoekers om ermee door te gaan en ze hielden het vol tot het eindsignaal. Veev.Cloet-Atl.Brothers 6-11 De bezoekers waren duidelijk sterker. Vooral Geert Moens met drie doelpun ten in de eerste helft gaf de doorslag. Daardoor zaten de gasten halfweg met 1-5 op rozen. Dirk Vercammen zorgde voor het enige thuisdoelpunt. Die trend zette zich na de karapwissel verder, hoe wel het geweer van schouder werd ver anderd. Bij Veevoeders Cloet was Dirk Vercammen moeilijk te houden en op zijn eentje zorgde hij voor drie treffers. André Vermoesen scoorde driemaal voor Athletico Brothers. Ook Van Mol leek onvermoeibaar en scoorde drie maal. Deurdrijvers-Disco De Kroon 7-5 Dat De Kroon zou struikelen tegen Deurdrijvers hadden er weinig voor speld. Het begin was spannend en Deur- drijvers hield moedig stand: 3-2. Nadien begon Disco De Kroon wat parels te verliezen en moest achternahinken. De Decker en zijn vrienden zorgden ervoor dat Deurdrijvers steeds op voorsprong kwam en al was die vrij klein, tot op het einde werd die met hand en tand verde- digd. Centrum-Lietbeka 4-8 De bezoekers wisten vooraf dat het te gen Centrum niet gemakkelijk zou wor den. De Lebbekenaars gaven zich niet verloren en de thuisploeg had het niet breed: 3-2. De drie treffers van Freddy Vermorgen gaven de doorslag. Mén had echter zonder Roland Delsin gere- kend...Deze knaap zorgde met vier doel punten voor betaald antwoord en met een stond Lietbeka met 3-5 op winst. Daardoor aangemoedigd bleef Lietbeka Zaalvoetbal. Avza-ploeg Fortuna uit Aalst (da) doorduwen. Roland Delsin (2) en Dirk Delsin (1) sloegen een diepe kloof zodat de thuisploeg niet kon terugkomen. Meteen was Centrum eraan voor de moeite. Vossenhoek-Picca Friends 8-5 Een vurig spelend Vossenhoek heeft Picca Friends ijlhands naar huis ge stuurd. Vooral in de eerste helft moes ten de bezoekers meermaals naar adem snakken. Ze stonden toen al met 4-1 in het krijt. Johan Cornelis had wel kunnen milderen. Na de verfrissing veranderde er niet veel. Een zegedronken Vossen hoek bleef het goed doen en Picca Friends moest toegeven dat de lokalen beter waren. Grote vreuede dus bij de ploeg van kapitein Jan Callaert. Van Ranst en Matthys scoorden de vier doel punten van Picca Friends in de tweede helft. Goalgetters-Sportiv 1-2 Een uitslag die aan de rust al bereikt was. Zerouali zou voor het lokale doel punt zorgen, terwijl Kurt Schoepen tweemaal zou tegenscoren voor Sportiv. Wat beide ploegen ook ondernamen, de stand veranderde niet meer en daarmee was Sportiv best tevreden. Slag.Patrick-Durmezonen 12-1 De thuisploeg heeft zich niet moeten inspannen om rode lantaarn Durmezo- nen een zware nederlaag toe te dienen. Peter Cappaert (4) en Guido Michiels (2) hadden al voor de treffers gezorgd in de eerste helft. Guy De Clercq scoorde een eerreddertje voor de bezoekers. Dat lukte hem geen tweede keer. Na de kampwisseling bleef Slagerij Patrick de volle maat geven en maakte het dozijn rond. Sjotters-'t Klokhuis 5-4 Spannend was het zeker met nog een verrassende overwinning bovenop. Aanvankelijk scheen 't Klokhuis weinig moeite te zullen hebben met deze tegen standers. Willy Van Mullem en C be zorgden hun formatie een 2-4 voor sprong. Nadien leken ze het scoren wel verleerd en brachten er niets meer van terecht. Voor Shotters was het nu aan vallen geblazen en meer dan eens wer den de bezoekers overtroefd. Doelpun ten konden natuurlijk niet uitblijven en Michel Heylen zorgde voor het orge lpunt. De Kroon-Sportwereld II 6-1 De thuisploeg heeft zich niet moeten inspannen om een weinig aandringende bezoeker de das om te doen. Sportwe reld was té onmondig om een gevaar te kunnen zijn. De Kroon liep uit tot 4-0 en pas dan kon kapitein Willaert de bezoe kende nul van het scorebord vegen. Het werd uiteindelijk een forse lokale over winning. C.R.R. Rijkswacht 8-2 Dat een wedstrijd eigenaardig kan ver lopen bewijst deze uitslag. Aanvankelijk speelde de Rijkswacht flink mee met een 1-1 zowat halfweg de ontmoeting. Van Moeseke had gescoord voor de thuis ploeg en Frans Vlassenroot was de beste schutterbij de Rijkswacht. In het tweede gedeelte ging de arm der wet echter de mist in. Dré De Boe en Guy De Pauw scoorden om beurten en ze werden dan nog flink bijgestaan door Van de Velde en van Moerzeke. Tegen al dat burger lijk geweld had Rijkswacht weinig ver haal, al konden Vlassenroot en Luc Clayé wel wat milderen Ware Vrienden-Tivoli 5-3 De Ware Vrienden hebben zich de sterk- sten getoond in een zeer even wichtige wedstrijd. Halfweg was er nog niets beslist (2-2) met lokale treffers van Jozef Straetman en Van den Broeck. Langs de overzijde scoorden Van der Helst en Van Praet, Naderhand was Wa re Vrienden toch iets beter met Roland Van den Eynde als de beste goalgetter. Van Huychem/De Blende-Déja Vu 5-3 Voor de thuisploeg was het geen gemak kelijke opgave om de gasten op veilige afstand te houden. Met een 2-1 halfweg liep het uiteindelijk toch uit op een loka le overwinning. Vooral De Wint zorgde voor de treffers. H.V.C Omdat de vorig jaar georganiseerde sportkampen van de kant van de doel groep, de Lebbeekse jeugd, van een enorme belangstelling mochten genieten, besloot sportfunktionaris Alfons Abbeloos het initiatief dit jaar over te doen. Ook het gemeentebestuur verleent andermaal zijn medewerking. Alle kampen, zes in totaal, krijgen hun verloop in de akkommodaties van het Gemeentelijk Sportkomplex langs de Albert I-straat. Dagelijks komen negen verschillende sportdisciplines aan bod, begeleid door gekwalificeerde sport- monitoren. Als laatste uur van de dag wordt telkens gezwommen. Welk aanbod krijgt de jeugd nu voorgeschoteld? - Sportkamp 1: Krokusvakantie, van 26 februari tot en met 2 maart. Inschrij ving voor 16 februari, kost: 700,-F - Sportkamp 2: Paasvakantie, van 17 tot en met 20 april. Inschrijving voor 6 april, kost: 700,-F - Sportkamp 3: Zomervakantie, van 13 tot en met 17 augustus (niet op 15 augustus). Inschrijving voor 3 augustus, kost: 600,-F - Sportkamp 5: Zomervakantie, van 20 tot en met 24 augustus. Inschrijven voor 10 augustus, kost: 700,-F - Sportkamp 6: Zomervakantie, van 27 tot en met 31 augustus. Inschrijving voor 17 augustus, kost: 700,-F Deze sportkampen zijn toegankelijk voor zes- tot en met dertienjarigen, alle I deelnemers genieten van een Blosoverzekering. Een gereduceerd tarief wordt toegepast voor een tweede en derde kind uit éénzelfde gezin. Zo betaalt het eerste kind 700,-F, het tweede 600,- en het derde 500,-F. Sportkledij, inklusief zwemuitrusting, is vereist. De deelnemers kunnen onder I toezicht in de cafetaria van het sportkomplex een middagmaal gebruiken. De betalingen gebeuren via de kantoren van de ASLK, Stationsstraat, rek.nr. 001-1987764-19, van de Kredietbank, Grote Plaats, rek.nr. 445-4617321-8" onder 'Sportkampen Lebbeke', met vermelding van naam en voornaam van de deelnemer en het nummer van het sportkamp. Inschrijfformulieren zijn eveneens te verkrijgen op deze bankkantoren en aan de kassa van het sportcentrum. Meer informatie over deze sportkampen kan worden bekomen op de Gemeentelijke Sportdienst of het Sportkomplex (vragen naar Fons Abbeloos, sportfunktionaris), of via de telefoonnummers 052/41.12.91 en 41.21.11. Pierre Van Rossem Korfbal. Ook de jeugd doet aan korfbal. Hier de Atlantiskadetten die vorige zaterdag Ago Aalst versloegen. Coach Freddy Van Bocklandt staat er glunderend bij (foto Guy)

De Voorpost | 1990 | | pagina 28