Dubieus geval tijdens Edo-Excelsior M.T.S.A.-Liefhebbersvoetbal De Voorpost - 2.2.1990 - 25 LIEFHEBBERS VOET BA L In de eerste afdeling verliep de wedstrijd tussen Edo en Excelsior in een gespannen sfeer. De scheidsrechter kreeg maar geen vat op de match en zag zich genoodzaakt na tien minuten in de tweede helft het spel voortijdig stil te leggen toen Edo scoorde vanuit een 'al of niet' buitenspel. Doelman Pots kreeg een aanval van woede en sleepte nog een tweetal spelers mee om de scheidsrechter te gaan belagen. Zij scheurden diens regenjasje aan flarden. De ref wist niet goed wie van de drie het gedaan had en zonder een rode kaart te tonen besliste hij dat het ermee uit was. De daad van de Excelsiorspelers is zeker niet goed te keuren. Een scheidsrechter, al heeft die dan misschien een verkeerde beslissing genomen, moet men met rust laten. Beide afgevaar digden toonden zich echter langs hun sportiefste zijde en namen de man in het zwart in bescherming tot bij het naar huis rijden. Wat de gevolgen hiervan gaan zyn, moeten de heren aan de groene tafel uitmaken. Waterval moest op eigen veld tot het uiterste gaan om Leeuwerik-A tot de puntendeling te dwingen. De thuisploeg zit echter met een volle ziekenboeg en kan dat aanvoeren als excuus. FL Sportief dat bij Camu op bezoek moest, keerde puntenloos huiswaarts. De ploeg die bij het begin ambities had om mee te draaien aan de top, sluit nu aan bij de degradatiekandidaten. Blauw-wit zag op eigen terrein zyn zegereeks gestuit door een machtig Snas. In tweede afdeling blijven de koplopers onbedreigd. Zo ontving leider Zffaanvrienden een moedeloos Vrij Denderleeuw en stuurde het schaamte vol huiswaarts met een half dozijn treffers. Tweede gerangschikte Hout markt boekte een krappe zege tegen De Kring. Bartan, dat aan eigen huis Endoka ontving, kwam niet verder dan een gevleid gelijkspel. De bezoekers zullen er de komende weken alles aan doen om de degradatie te ontlopen. Het weze hen gegund. In derde afdeling stond maar één ploeg in de kijken Reynaerds, dat bij Jong Timarcha zeer produktief was en nadert nu op leider Galop dat reeds lang geleden aan de Bond had gevraagd om deze zondag niet te moeten spelen negens de kandidatuur van sekretaris Michelleken voor de Aalsterse prin- sentroon. Hij moest echter nipt de duimen leggen voor gebuur Kris. In de zondagafdeling kon men duidelijk merken wie er de karnavalviering had meegemaakt. Zo kwam Adelaars met vijf fitte (nou ja) spelers aan de start en twee gekwetsten, zodat deze laatsten zich nog ernstiger bezeerden en scheidsrechter L. Van der Veken vroegtijdig moest affluiten nadat hij reeds negenmaal in zyn pijpzakje moest om de Real Familial-doelpunten aan te tekenen. Leider Rode Roos en co-leider Nieuwe Wijk wonnen allebei hun wedstrijd op verplaatsing. Blauw-wit - Snas 0-3 In deze genietbare partij toonden de thuisspelers nogmaals hun kunde en drukten de leiders terug op hun eigen speelhelft. Uit de daaruit voortvloeien de kansen konden de spitsen door pech en de parate Snasdoelman geen enkel doelpunt puren. Na deze razende start, die zowat 20 minuten duurde, begon de thuismotor te. sputteren en kwamen de bezoekers stilaan meer in de wedstrijd, vat al gauw resulteerde in een doelpunt. Hutsebaut vond een bres in de thuis- verdediging en zette de doelman op het verkeerde been: 0-1Dat bleef zo tot aan de rust. Na de koffie kwamen de bezoe kers ontspannen uit de kleedkamers en voelden de winst binnen bereik. Zo sla lomde Geeroms voorbij iedereen en scoorde beheerst: 0-2. Een aangeslagen thuisploeg had de kracht niet meer om terug te slaan en dus maakten de bezoe kers hun karwei af met een derde treffer van I. Van Mieghem. Een verdiende zege van de gasten na een sportieve wedstrijd. Camu-R. Sportief 4-0 De thuisploeg was weer superieur en liet de gasten nauwelijks in het spel komen. De eens zo ambitieuze Gijzegemse ploeg is de laatste tijd zo uit haar lood geslagen dat ze al moet knokken tegen de degradatie..H. Van Cauwenbergh en J. De Man (3) bezegelden het lot van de slordig spelende bezoekers, die nodig opnieuw wat punten moeten sprokke len. hugdvoetbal. Een beeld uil de Uefawedstrijd tussen de juniores van E. Aalst en FC Brugge (da) wgdvoetbal. Uefa 's E. Aalst-FC Brugge 0-3. (da) Edo-Excelsior 2-0? Een vrij bitsige wedstrijd waarin scheids rechter Degrieck meer dan de handen vol had. Speler D. Verleyen die voor de gelegenheid terreinafgevaardigde was maakte het al te bont, zodat hij met een vermanende vinger tot de orde werd geroepen. Cammerman zorgde evenwel voor de verdiende 1-0 ruststand. Na de rust was er amper tien minuten gespeeld toen hij er 2-0 van maakte en de heibel begon, zoals we hoger al vertelden. Melckenbeekvr.-Octopus 2-1 Een zeer goede leiding van ref D.Van den Steen die beide ploegen tot een sportief optreden dwong. De thuisploeg kon langs C. Troch de score openen en na de rust gingen de bezoekers op zoek naar de gelijkmaker. Deze kwam er langs P. Vijverman. In de slotminuten toonde C. Troch nogmaals zijn tref- krachtr door de gastheren een gevleide zege te bezorgen. Waterval-Leeuwerik A 1-1 De thuisploeg, zwaar gehavend aan de aftrap, miste vijf basisspelers. Ze kon dus haar wil niet opdringen tegen een scherp spélend Leeuwerik-A, terwijl 'scheidsrechter Dalschaert toonde dat hij opnieuw in beste vorm is ondanks een lange carrière. De bezoekers kwamen vroeg op voorsprong langs D. Van den Bossche. Pas in de allerlaatste minuten kon de thuisploeg toch nog een punt in de wacht slepen via Baeyens. O.C. Aalst-Giwo 1-1 De moedige thuisspelers die maar met tien aan de aftrap verschenen, keken al vlug op een achterstand aan toen M. Daeleman raak trof. Deze keer speelde de thuisploeg zeer kameraadschappelijk met mekaar, welk een verschil met vori ge week. Vijf minuten voor affluiten mocht ze een verdiend gelijkspel beha len toen J. Van Lysebeth een terugspeel bal onderschepte en klassedoelman De Boeck het nakijken gaf. Zwaanvr.-V.Denderleeuw 6-0 De toekomstige kampioenen maakten brandhout van de moedeloze bezoekers die met een half dozijn korven terug- moesten naar Denderleeuw. F. De Grauw (2), de broers Christophe en Yves Van Gijseghem, R. Stevens en S. Keppens deden in oefengalop de bezoe kende netten trillen. Scheidsrechter Gancia kende een rustige namiddag. Houtmarkt-De Kring 2-1 De thuisploeg blijft weerstand bieden en wil samen met de Uitbergenaars naar de hoogste afdeling. Weymeis en Keymeu- len stonden achter het kanon voor de thuisploeg. De gasten verdienden de aansluitingstreffer. Bamboe-O.d.Toren 1-1 De bezoekers waren met te weinig manschappen vertrokken zodat enkele bestuursleden de rangen moesten ver sterken. Oud-Gijzegemspeler Verspeet, die al negen jaar uit de running is, maak te een opmerkelijke indruk en speelde alsof hij nooit had opgehouden, maar of de bezoekers daarmee in orde zijn met de reglementen is een andere vraag. Voorlopig houden we het bij dit gelijk spel met doelpunter van Stockman en Verleyen. Bartan-Endoka 2-2 De mannen van Jos Vinck herstelden zich van de zware nederlaag die ze vori ge week opliepen en spelen nu voor het behoud. Toch kwam de thuisploeg langs De Schrijver op voorsprong. Bij de rust was het 1-0 en de bezoekers lieten zich in de tweede helft niet op hun kop zitten en kwamen op gelijke hoogte langs Van Hoeck. Nogmaals De Schrijver maakte er 2-1 van maar L. Adam stelde verdiend gelijk. AZ.'77 - Groenwit 0-2 Een ondermaats akterende thuisploeg moest de zege aan de bezoekers laten die scoorden langs Cooreman en Van den Berghe. Scheidsrechter Van Belle wasdt keer in uitstekende doen en moest G. Coster en B. Jacob gelijktijdig de laan uitsturen, wat zeker een stempel drukte op deze nochtans goed gespeelde wed strijd. Zandput-BI.Vlam 1-3 De thuisploeg kwam vlug op 1-0 toen Verstockt zijn lijn afliep en schitterend voorzette aan de tweede paal waar Arijs ongehinderd binnenknikte. Net voor de rust kon eeckhoudt de gelijkmaker sco ren. In de tweede helft draaide het mid denveld van de thuisploeg vierkant en er vielen enorme gaten. Daarvan kon de zelfde aalvlugge Eeckhoudt profiteren om de 1-3 eindcijfers vast te leggen. Scheidsrechter G. Klein die nog maar aan zijn eerste seizoen bezig ismaakt een uitstekende indruk. Tot slot stuurde Ex-Leeuwerik-B Dres- sel puntenloos huiswaarts: 2-1. Van der Vurst en osselaer troffen raak voor de thuisploeg en Dubois voor de bezoe kers. Alle doelpunten werden in de tweede helft gescoord. J.Timarcha-Reynaerds 1-8 Reeds bij de rust stond de zege zo goed als vast. De gasten leidden immers met 0-3. Na de rust kon de thuisploeg terug komen toen Servranckx er 1-3 van maak te, maar dan was het bekeken want Rey naerds wil zo graag samen met Galop naar tweede afdeling. F. Eeckhoudt (2), De Paepe (2), D. Van Couwenberghe (2)Van Tittelboom en Van Lippevelde zorgden voor de ruime winstmarge. Animalia-N.Hofstade 2-2 De bezoekers die ook nog in strijd zijn voor de tweede plaats, deden een slech te zaak. De thuisploeg verbaasde ieder een door haar wilskracht en kon langs Van den Borre en Van Berlamont de bezoekende doelman te grazen nemen. De gasten kwamen op vrij kansrijke wij ze langszij. Baccara-Sneeuwwitje 5-0 Een uiterst zwakke wedstrijd, waarin ref Minnen misschien nog de minst goede was en onbegrijpelijke beslissingen nam. Beide ploegen toonden zich echter zeer sportief en vooral de bezoekers lieten maar betijen en vochten het verlies niet aan. De zege was echter verdiend. De Brucker, Van der Steen, Abbeloos (2) en R. Schockaert zorgden voor de for faitscore. Brughuis-Pie Boys 3-0 Beide teams waren aan elkaar gewaagd zodat een logische ruststand werd be reikt. Na de koffie kwam de thuisploeg los en scoorde langs H. Van Goethem Jeugdvoetbal. De preminiemen van SK Aalst (da) l. Koen De Pelsmaecker staat bij de juniores in het doel van Eendracht Aalst (da) (2) en S. De Backer. Poreistampers-N. Wijk 1-4 In de zondagafdeling waren de bezoe kers naar Ternat afgereisd en zagen daar een humeurige scheidsrechter Van den Eeckhoudt, die ondanks de vraag van beide ploegen de match niet wilde uitstellen daar het onmogelijk voetbal len was bij die storm. De bal bleef mis schien tien minuten binnen de lijnen gedurende de ganse match en de slimme bezoekers probeerden dan maar het le der in de voeten te houden en met sukses laag over de grond te spelen. Bael, Sae- rens, cobbaut en Van hauwermeiren keerden met verdiende winst huis waarts. Park-Rode Roos De Leiders, nog met zware benen en een draaiend hoofd na een lange karnaval- nacht, konden toch de zege meenemen.' G. Bombeeck, die waarschijnlijk iets vroeger dan zijn kompanen was thuisge komen, zorgde voor beide treffers. F. De Cock kon tegenscoren. Sportkring versloeg een machteloos Amapola met 4-1. W. Van Hauwe (2), J. Van Wesemael en een own-goal deden de bezoekers de das om. Tot slot won Sunset met 1-4 op Pano en kon Gipak met 1-4 de zege smaken op Star Boys. Hans Van Campenhoud Voetbal. Zele Heikant won mooi met 3-1 tegen Gerda (vh) Voetbal. V.K. Hamme won met 2-0 tegen Moerbeke (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 29