Volley baloverzicht heren Knap verweer Pech voor bezoeksters Wegens onvoorziene omstandigheden zal het artikel over de voorstelling van Martins's Velo Club volgende week verschijnen Isabelle De Brabander is prima gestart Moderna Lebbeke - Berlare 3-0 Moderna Lebbeke 26 - 2.2.1990 - De Voorpost D'Hauwe neemt het Beverse blok waar te nemen. Blijft Berlare op tiende plaats, dan is het doel berei Daartoe moet het zeker in staat zijn. Ereklasse V.C. Zele 0 Zonhoven 3 (7-15, 13-15, 6-15) De thuisploeg heeft in een ontspan nen sfeer voor degelijk weerwerk gezorgd in het bijzonder tijdens de tweede set. Na een initiële 3-0 voor sprong voor Zele konden de gasthe ren gelijke tred houden tot 6-6. Tot 7-9 kon Zele nog aanklampen maar dan eiste de scheidsrechter de hoofd rol op. De man in het wit gaf Zonho ven twee punten ten geschenke en bij 7-11 brak de veer bij de thuis ploeg. Maar in de tweede set zagen een vierhonderdtal kijkers een knappe thuisploeg aan het werk. De tweede bleef gelijkopgaand tot 5-6 nadat Zele een 2-6 achterstand had wegge werkt. Onder impuls van Danny De Maesschalck en Van Den Zande for ceerden de Oostvlamingen een 12-8 voorsprong. Guy De Beer droeg zijn steentje bij met een goede blokvor ming op Rousseaux. Deze voor sprong werd uit handen gegeven om dat Zele iets wou forceren en de bezoekers gingen niet meer in de fout. Wanneer De Maesschalck tweemaal werd afgeblokt door de Limburgers ging de skore van 12-13 naar 12-15. Het werd een gevleide 0- 2 voor de gasten. Zele bracht er in de derde en meteen de laatste set er niets meer van terecht en Zonhoven had geen problemen om via 6-13 de wedstrijd zegevierend af te ronden. Eerste VIV divisie Spectrum Moerbeke Waas 3 V.C. Mortsel 2 (15-12, 9-15, 5-15, 15-11, 15-11) Een goede kollektieve prestatie van Spectrum met de gebroeders Hey- ninck in de hoofdrol. Moerbeke nam de eerste set voor zijn rekening dank zij het goede aanvalswerk van Kurt Heyninck. Tegen een Antwerpse ploeg moet men steeds alert zijn. De gastheren lieten zich in de tweede set verrassen want vanaf de tweede na men de bezoekers het initiatief in handen. Via hun zwarte parel, de Zaïrees Kasadi skoorden de Ant werpenaren het ene punt na het andere en de bezoekers haalden de twee volgende sets binnen. De zwar te parel was niet te stoppen en het zag er naar uit in de vierde set dat Moerbeke naar een nederlaag toe stevende. Gelukkig herpakten de Spectrumspelers zich en ze slaagden erin het zwarte gevaar in te dijken. Kasadi werd monddood gemaakt in de aanval en Moerbeke slaagde erin alsnog deze spannende partij en bij- Mjlen met hoogstaand volleybal te V.C. Steendorp 1 3 (9-15, 16-14, 13-15,10-15) Bij de thuisploeg ontbraken Peter Cornelis die al een tijdje out is, ook Erik Moens en Kurt Stoop. Was hun afwezigheid ingegeven door de schrik van een pandoering te krijgen van de leidersploeg. Hun forfait liet zich gevoelen in een goede partij van hun maats. Zottegem beschikte over een betere invallersbank en dit gaf de doorslag. In de eerste set kon Steendorp lange tijd gelijke tred houden maar ze moesten in de eind fase hun tegenstander laten gaan. In de volgende set pakten de Waaslan- ders via een goede kollektieve ver richting de deelzege. In de derde set pakte Zottegem de set na puik weer werk van de thuisploeg. Dit was het keerpunt in de wedstrijd want in de volgende set konden de thuisspelers geen vuist meer maken en ze dien den de zege aan de leiders te laten. Bij Steendorp moest men in laatste instantie nog een beroep doen op Patrick Van den Eynde om toch iemand op de bank te hebben. De goede prestatie van Toff mocht niet baten. Zo hadden de leiders in de derde set bij een 10-14 stand niet minder dan tien setballen nodig om uit te maken. Zelfs een 8-1 voor sprong werd in de vierde set nog uit handen gegeven. Derde provinciale V.C. Buggenhout 0 V.K. Erembodegem 3 (2-15, 4-15, 11-15) In een tijdsbestek van acht dagen moesten de ploegen tweemaal tegen elkaar uitkomen. De bezoekers na men sportief weerwraak voor de 1-3 nederlaag van verleden week. Bug genhout kan wel verzachtende om standigheden inroepen voor deze zware nederlaag. Ze moesten de diensten missen van twee basisspe lers met name Luc De Decker en Mare Fleerackers. De afwezigheid van deze twee pionnen bleek een grotere aderlating te laten dan ver wacht. De eerste twee sets kregen de Boskrabbers een pandoering van je welste. Pas in de derde set kon de thuisploeg even in de wedstrijd ko men. Een supergemotiveerd Erem bodegem met een puike Dirk Cour- teaux in de glansrol neemt de tweede plaats nu steviger in handen. Derde VIV divisie Melvoc Melsele 3 Kontich 0 (15-5,15-6, 15-10) Melsele haalde onverwacht een vrij gemakkelijke zege binnen. De Waaslanders moesten nochtans treden zonder de zieke Roels. Hij werd puik vervangen door kapitein Wijn die in de ploeg gedropt werd als middenblokker. Melsele kon ook nog geen beroep doen op Pfeifer die nog altijd een konditionele achter stand heeft. In de heenronde liep Melvoc een droge 3-0 nederlaag op. Met dit in het achterhoofd liet Melvoc niets aan het toeval over en ze trokken resoluut in de aanval. De bezoekers zondigden in de receptie en ze sta pelden de fouten op zodat de bezoe kers aanvallend onmondig bleven. De gastheren haalden probleemloos de eerste twee sets binnen. In de derde set ondervonden de thuisspe lers meer tegenstand, maar uiteinde lijk pakte Melsele een vlotte 3-0 zege. Eerste provinciale Wachtebeke 0 Kruibeke 3 (6-15, 10-15, 6-15) Bij de thuisploeg ontbraken drie basisspelers. Deze afwezigheid woog zwaar door tegen een goed en vlot draaiend Kruibeke. Bij een 1-6 voor- Volleybal. Geer! D'Hauwe tipt de baI over (vh) sprong voor de bezoekers maakte de thuisploeg niet minder dan vijf net- fouten zodat de gasten de overwin ning op een geschenkblaadje kregen aangeboden. In de volgende sets was Kruibeke heer en meester op het terrein. Het hield het initiatief over het gebeuren. Gemakkelijke over winning voor Kruibeke. Tweede provinciale De bezoeksters uit Berlare hebben te Lebbeke voor knap verweer gezorgd en de thuisploeg tot het uiterste gedwon gen. Het was vooral in de eerste set dat Berlare de winst in handen had toen het zo maar tot 5-12 kon uitlopen. Een kalm akterend Moderna kwam echter stap voor stap dichterbij, zette de scheve si tuatie recht en won met 15-12. De bezoeksters, die in de aanvangsfaze vlot speelden, koden dan geen vuist meer maken. Er waren geen precieze aanvallen meer te zien en ook bij de service werden vele kansen gemist. Lebbeke maakte het tegenovergestelde mee. Naarmate de wedstrijd vorderde kwam het meer en meer in de wedstrijd. Het sloeg terug met als belangrijkste wapens de aanval en de receptie en kon zo de wedstrijd in handen nemen. Ook in de volgende sets kon de thuis ploeg steeds een kleine voorsprong be houden maar Berlare had wel de grote verdienste om te blijven aanklampen en Volleybal. Blauwe Hoek-Beveren 3-1. grazen en gaat scoren (vh) dat was een merkelijke verbetering in vergelijking met de heenwedstrijd, waarin diepe kloven geslagen werden. Moderna Lebbeke blijft door deze over winning in de top vijf van tweede provin ciale en het kan deze kompetitie nog alle kanten uit. Berlare moet vechten voor het behoud en ook daarin is een gunstige wending Volleybal. Blau we Hoek-Beveren 3-1. Van A vermaet wipt hoog en treft raak (vh) Derde provinciale Buggenhout Biekes Erembodegem 3-1 Volleybal. Blauwe Hoek-Beveren 3-1. Het Hamse blok Van Avermaet-D'Hauwe in aktie (vh) Volleybal. Blauwe Hoek-Beveren 3-1. Rudy Everaert kan de bal nog net over het net werken (vh) De bezoeksters van Erembodegem had den met pech af te rekenen in hun wed strijd tegen Buggenhout. Toen Erembo degem een ruime voorsprong had opge bouwd verzwikte de middenaanvalster haar voet en moest het terrein verlaten. Al konden de bezoeksters nog één set in de wacht slepen, de veer was kennelijk gebroken. Met een 1-1 stand op het bord bleef Buggenhout nu de baas op het terrein en het kon de twee resterende sets in de wacht slepen zonder noemenswaardige tegenstand. Ging het in de eerste set goed voor Bug genhout omdat er geen grote problemen te noteren vielen, dan bleek in de twee de set dat dit Buggenhout toch in het nauw kan gedreven worden. Een kom pleet Erembodegem had voor prima verweer kunnen zorgen. Buggenhout is nu wel zeker van de pro motie en volgend jaar speelt het in twee de provinciale. Tot dan zal het team van coach Thienpondt, dat door deze derde provinciale heenwandelt, moeten wach ten op grotere tegenstand. Deze ruime kern kan onder kundige leiding van thienpondt toch nog voor enkele verras singen zorgen. André Volleybal. Conny Franckaert van derna Lebbeke a Volleybal. De vijftienjarige Isabel- le De Brabander komt uit bij de Lebbeekse reserven (a) De vijftienjarige Isabelle De Brabander uit de Meerskant in Denderbelle startte zondag met de reserven tegen Berlare. Deze jonge speelster werd reeds voor de trainingen van de seniores opgeroe pen als veertienjarige en haar vorderingen waren zo opmerkelijk dat trainer Van den Berghe haar zondag al tussen de lijnen bracht. Na de wedstrijd was hij tevreden over het resultaat van deze jeugdspeelster, die vooral in de receptie goed uit de verf kwam. Isabelle komt uit een sportief gezin, waar sport troef is. Moeder en vader hebben ook voor volleybal gekozen in de liefhebberskompetitie en het is dus geen toeval dat ze er zich volledig voor inzet. Als illustratie van haar inzet kunnen we vertellen dat ze vorig jaar samen met een vriendin een vollcybalstagc ging volgen aan de kust. Omdat ze daar heelwat geleerd heeft, wil ze het nog wel eens overdoen. André

De Voorpost | 1990 | | pagina 30