Vat nu met industriezone II te Erpe-Mere? Ondanks promotiekansen krijgt Lokerse waterpolo zware klap!!! Patro A grijpt naar de macht Tejater 80 gelauwerd in Tornooi der Lage Landen De Voorpost - 2.2.1990 - 31 De vraag naar gunstig gelegen industriegronden, zowel in de kleinere gemeenten als in heel de provincie is ons wel bekend maar de toestand in het arrondissement Aalst vergt toch speciale aandacht. Er is nog steeds een behoefte aan industriezones en men wil hieraan tegemoet komen door de bestaande terreinen uit te breiden wat meestal met milieu-moeilijkheden gepaard gaat. Het is wel enigszins logisch dat beschermers van het leefmilieu zich tegen nieuwe inplantingen verzetten omdat er nog terreinen beschikbaar zjjn, minder gunstig gelegen weliswaar. van het toekomstig spaarbekken van het Nesteveld, in de driehoek van de spoorweg, de Oudenaardse steen weg en de E-40. Van de overheid kreeg men hier praktisch overal gunstig advies met uitzondering van de dienst Landbouw die uiteraard betreurde dat eens te meer 15 ha landbouwgrond hiermee zou verlo ren gaan. Voorlopig komt er van dit voorstel van gemeenschapsminister L. Walt- niel nog niets in huis, dit vooral onder druk van de Aalsterse CVP en ACW-kringen die wijselijk verwij zen naar de onvolzette industriezo nes in Zottegem en Geraardsbergen. Volgens burgemeester De Langhe moeten de zones voor KMO's nu door de gemeentebesturen aange pakt worden. Aktiegroep rust niet De Aktiegroep Neen aan de Indus triezone II, heeft zich steeds gekant tegen het inpalmen van landbouw grond in de buurt van Steenberg maar men staat wel positief tegen over de KMO-zone gelegen aan de spoorweg Brussel-Oostende. Voor de aktievoerders is het een 'waarde- Door de huidige toestand is de Inter- kommunale Land van Aalst - die de zorg heeft om dergelijke terreinen ter beschikking te stellen - genood zaakt 'ergens' naar uitbreiding uit te kijken. Dit gaat tegenwoordig niet meer zo gemakkelijk vooral omdat aktiegroepen zich terecht kritisch opstellen tegen hinderlijke bedrijven en het inpalmen van steeds meer landbouwgrond waardoor vooral de omwonenden sterk benadeeld wor den. Industriezone II Het voorstel om te Haaltert in de Anderenbroek een terrein van 85 ha in te palmen stuitte op protesten allerhande en onder druk van de publieke opinie heeft men dit dossier de diepvries gestoken. Een andere mogelijkheid zag men in Erpe-Mere, eveneens een heet hangijzer dat er nog een tijdje kan rondbengelen want men heeft het dossier naar een werkgroep binnen de Vlaamse Ge meenschap verwezen wat er op neer komt dat ook deze zaak op de lange geschoven is. Intussen was er al naar een alternatief gezocht en vond men een geschikt terrein in de buurt vol initiatief voor de ontsluiting van een nieuw industrieterrein op Steen berg'. Men stelt duidelijk dat de onwil om deze KMO-zone te verwe zenlijken geen motief kan zijn om de tweede industriezone er door te drukken. De aktiegroep beweert stellig nooit tegen de KMO-zone geweest te zijn als ze in de eerste plaats dient 'om de plaatselijke KMO's, met uitbreidingsmoeilijkhe den of milieuverstoring in de woon gebieden, een gepaste herlokatie te bieden in de eigen gemeente, eerder dan naar die terreinen nieuwe en vreemde bedrijven aan te trekken. Indien toch geopteerd zou worden om de KMO-zone te schrappen van het gewestplan, zullen wij ons steeds verzetten tegen gelijk welke nieuwe inplanting onder gelijk welke vorm'. Als protest tegen een tweede indus triezone in Eipe-Mere had men an dermaal een informatieavond geor ganiseerd in hef Patronaat maar de ze werd afgelast wegens het storm weder. Als volgende datum verkoos men donderdag 8 februari, te 20 uur. Het initiatief gaat thans uit van de kristelijke organisaties die er in feite een besloten zitting van maken. Als gespreksleden heeft men uitgeno digd: H. Petit (Interkommunale Land van Aalst), P. Van Tittelboom (ACV), W. Hostens (Aktiekomi- tee), F. De Wolf (KWB Erpe), G. Baten (Verkeerssituatie) en K. Van Gutte (AVW-moderator). JV ialst. De prinsenverkiezing. De aftredende prins overhandigt aan zijn opvolger Kris zijn scepter (a) WATERPOLO DA Saterdag 1.1. heeft de Lokerse Waterpo el in een spannend duel tegen de toen- aalige ere-klasser, Brugge een mociza- K zege behaald. De wedstrijd werd op raag van de Lokeraars met 15 minuten ertraging gestart in de hoop dat de toen g afwezige trainer Maes toch nog het embad zou binnenkomen. Helaas nesten de LZV-spelers de wedstrijd «vangen zonder hun trainer en on adellijk nam Erik Peeters de volle wantwoordelijkheid voor deze wed- urijd op zich. Door het onverwacht uit een van de trainer die hoofdzakelijk bpivotspeler fungeerde, moest de po- ilie van enkele spelers gewijzigd wor- tn. Dit zorgde voor de nodige proble- *n in het KZV-team, maar gelukkig on de sterkspelende Erik Peeters op 5 Konden van het eindsignaal het beslis- :nd doelpunt skoren. Onmiddellijk na c wedstrijd zocht waterpolosekretaris 'ves Wauters kontakt op met trainer «ïido Maes. De Lokerse Waterpolo reeg na hun overwinning al direkt een Dude douche, toen de sekretaris enkel on zeggen dat een zeer triestige Guido laes éen pijnlijke beslissing moest ne en wegens gezondheidsredenen en jn ontslag indiende. Een overstuur jndc hulptrainer Erik Peeters kon de rpaste woorden niet vinden. Nu we ist de promotie afdwingen, want we aan op de derde plaats op 1 punt van •ider Willebroek, waar we zondag thuis ;gen spelen, aldus Peeters. 5 seizoenen lieden kwam Guido Maes het toen op erven na dood LZV ter hulp en werd »rt daarop trainer, coach, en speler, lichtte een jeugdploeg en speelde 2 eizoenen geleden na hard werken karn en en promoveerde naar 2e nationa le. Vorig seizoen startte hij opnieuw met een poloschool 'Polly' genaamd en voor dit seizoen zat er duidelijk de promotie naar 1ste nationale in. Het is iemand van wie we veel geleerd hebben en namens de ganse poloploeg danken we Giiido Maes, voor zijn opmerkelijke prestaties, besluit hulptrainer Erik Peeters. Deze wedstrijd was goed voor amper 12 uitsluitingen, 2 penalty's en de definitie ve uitsluiting van Yves Wauters met ver vanging wegens protest. Een partijdige scheidsrechter verknalde deze wedstrijd en had tijdens de slotset de wedstrijd niet meer in handen. Door de onverwachte afwezigheid van de trainer die een belangrijke plaats als pivotspeler in het spel innam, gooide hulptrainer Erik Peeters in de openings set de hele ploeg bijna door elkaar. Cen traal verdediger Yves Wauters werd pi votspeler, terwijl Patrick De Block zijn positie in het spel niet kon vinden. Half weg de eerste set skoorde Yves Wauters de openingstreffer en Eddy Van Puym- broeck bracht de bordjes gelijk, stand 2-2. De tweede periode werd woelig, werd er beurtelings geskoord en de Bruggelin gen namen deels de leiding. Eddy Van Puymbroeck kon skoren uit de man meer situatie, terwijl Erik Peeters de penalty benutte, stand 4-4. De derde periode werd een meevaller voor het LZV-team, men verdedigde sterk en kon de 2 man meer situatie benutten via Mestdagh en De Block die er nog één doelpuntje bij skoorde, doch liet men enkele prachtkansen liggen, stand 7-4. In de slotperiode vielen weer een reeks persoonlijke fouten te noteren en werd Yves Wauters definitief uitgesloten met vervanging. Ook benadeelde de wed strijdleiding LZV nu. Het publiek liet nu van zich horen. LZV benutte de man meer situatie via Patrick De Block, ter wijl de bezoekers 3 van deze kansen lieten liggen. Erik Peeters skoorde op 5 seconden van het einde het beslissende doelpunt, stand 9-7. Zondag 4.2.90 speelt de Lokerse Water polo thuis tegen de leider Willebroek. De wedstrijd vindt plaats na het distrikt- kampioenschap van LZV en vangt aan om 18.45 uur in het Durmebad, Sport- laan te Lokeren. De ploeg: Wettinck Peter, De Block Patrick (3), Wauters Yves (1), Peeters Erik (2), Van Puymbroeck Eddy (2), Mestdagh Rik (1), Bleyaert Peter en Blockland Jan- Willem. Uitslagen Lokeren-Brugge 9-7 Ciney-Brussel 21-14 Tielt-Antwerpen 16-11 Genk-Seraing 4-9 Willebroek-Roeselare 13-6 Dendermonde-Blankenberge 9-17 Volledig klassement na 10 speeldagen Willebroek 10 9 0 1 137 82 17 Tielt 10 8 0 2 143 75 17 Lokeren 10 7 1 2 122 103 16 Roeselare 10 5 2 3 122 100 13 Blankenberge 9 6 3 0 131 87 12 Ciney 10 5 3 2 158 116 12 Antwerpen 10 6 4 0 131 113 12 Seraing 9 3 4 2 68 85 8 Brugge 10 3 6 1 102 120 7 Dendermonde 10 1 9 0 94 131 2 Brussel 10 1 9 0 97 159 2 Genk 10 0 10 0 56 190 0 P.B. Het gebied Yaü het Nestev.eld waar men een spaarbekken heeft voorzien dat er misschien nooit zal komen in aeze omgeving is ook de nieuwe alternatieve industriezone voorzien (jv) Niet minder dan 78 toneelgroepen uit Vlaanderen en Nederland had den met een teaterproduktie inge schreven voor het 37e Tornooi der Lage Landen in het Nederlands- Limburgse Elsloo. Uiteindelijk wer den er hieruit 7 geselekteerd. On der hen Tejater 80 uit Aalst met hun jongste produktie 'De Fysici' van Friedrich Dürrenmatt, dat ze eind november in een regie van Achiel Van Malderen opvoerden op de planken van het Netwerkcentrum. Tejater 80 kwam als laatste aan de beurt op 6 januari in het Maasland centrum. Een week later, op zater dag 13 januari werd de uitslag be kendgemaakt. En ook nu viel het binnen de prijzen. Voor de tweede maal Teeds behaalde Tejater 80 de TAFELTENNIS tweede prijs op dit tornooi, met 77% der punten, één procentje min der dan de winnaar, Teater Krakeel uit Gent, dat 'Rhinoceros' van Eu- géne Ionesco had opgevoerd. Ver melden we trouwens dat ook de der de plaats voorbehouden was voor een Vlaams gezelschap, Kunst en Geest uit Westerlo met 'Het dag boek van Anne Frank' van Goorich en Hackett (71%). Maar er was meer! Luc Van den Broeck, die in de Tejater 80-pro- duktie de rol van Möbius, een der drie krankzinnige fysici uit het stuk, speelde, kreeg de prijs van de Beste Akteur van het Tornooi toebe deeld. Dat Tejater 80 al lang behoort tot wat Vlaanderen op het gebied van het 'amateur'-teater aan kwaliteit te bieden heeft, weten velen al lang. Maar het doet toch deugd dat dit ook (nog maar eens!) in het buiten land bewaarheid wordt! Proficiat Tejater 80! L. De Koninklijke Federatie van Belgische Notarissen in de Bergstraat 30-32 te 1000 Brussel stelt elke maandag een kosteloze informatiedienst ter beschikking van het publiek dat er van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.30 uur terecht kan. Ook telefo nisch op het nummer 02/511.90.73. In de KVKT tafeltenniskompetitie heeft Patro A een greep naar de macht ge daan. Thuis kregen ze het bezoek van Juvenes A die hun grootste belager was en waartegen Patro A amper 5-5 ge speeld had in de heenronde. Patro A heeft getoond de sterkste formatie te zijn uit het hele lot. Het werd in het begin een 2-2' score. Maar dan schoten de Hammenaars uit hun krammen en gin gen vlot naar een 8-2 overwinning Frans Messagie was de beste man met drie overwinningen. Johan Van Hecke en De Keyser wonnen elk twee keer. Alleen Kurt De Cock kon tweemaal winnen voor Juvenes A. Daarmee is Patro A op weg naar de titel en wellicht zal niemand die greep naar de macht stuiten. In een uitgestelde wedstrijd trok Patro A nog naar Eendracht A en ze drukten er opnieuw een grote 7-7 overwinning af. Aanvankelijk konden de Eendracht-jon- gens een voetje mee 2-3. Daarna kwam Patro A onder stoom en trokken ze naar een vlotte overwinning toe. Johan Van Hecke was de beste man met drie over winningen. Opmerkelijk dat Messagie maar éénmaal kon winnen. Patro A en B stonden tegenover elkaar en alleen Dirk Stallaert kon zorgen voor de twee over winningen van de B-formatie. Eind stand 7-3. Patro C had gehoopt het be zoekende Eendracht A een puntje te ontfrutselen. En dat stak er wel in. Aan vankelijk een gelijkopgaande ontmoe ting 3-3 en 4-5 na de enkels. In het dub bel dat een punt kon opleveren werd geen overwinning voor de lokalen die daarmee naast een draw pakten. Mare Stallaert en Mike D'Hollander zorgden voor de Patro-punten. In tweede afdeling een harde strijd tus sen Patro F en D. Beide formaties kon den de punten gebruiken. Het werd 3-3 en dan kon de F-ploeg een 4-3 vastleg gen. Daarna ging de D-ploeg naar een kleine 4-6 overwinning. Op Vlierkouter A weer pech voor Patro F dat daar ver loor met 6-4 cijfers. Na een 3-3 moest de Patro-ploeg de koord lossen. Danny Ruys won nog de meeste wedstrijden. Alleen Johan Van de Vreken van Vlier- kouter deed het beter. Patro E en F stonden ook tegenover elkaar. Hier was het de E-ploeg die met vlotte cijfers kon winnen. In de vierde afdeling twee wedstrijden voor het onderaan spartelende Patro G. Tegen Ons Huis B kwamen ze niet ver der dan een 8-2 nederlaag. Geert Stal laert en Kris Van Geert wonnen elk een wedstrijd. Ze deden het beter tegen het niet zo sterke Eendracht D 5-5. Aanvan kelijk deed de Hamse ploeg het geweldig een 3-0 voorsprong. Via een 4-2 moest Patro G wachten tot de allerlaatste en kelwedstrijd om één puntje vast te leg gen. In het dubbel hadden ze weinig kansen. Patro H lukte op Vlierkouter C een 5-5 score. En zeggen dat ze eerst met 1-4 op winst kwamen, maar daarna de mist in gingen. Erik De Keyser met vijf overwin ningen was de beste man. HVC Duivensport. Het Aalsterse hok Van Cauter-Plas behaalde in Ninove een mooie prijs (da) Duivensport. Het bestuur van de Dendervallei'afdeling Ninove (da)

De Voorpost | 1990 | | pagina 35