Aalsterse stadsadministratie komt volledig op computer Hot News uit 't kollege In De Werf Kuituurcentrum De Werf Aalst Vlaams Blok protesteert tegen Lashing Int. Hopelijk meer sukses van de 20.5 dan van de 17,5 miljoen 32 - 2.2.1990 - De Voorpost De volledige automatisering van de diensten van de stadsadministratie werd verleden dinsdag door de gemeenteraad finaal goedgekeurd. Een lange bespreking van het in samenwerking met de stadsdienst automati - satie door bvba Consult opgesteld stuurplan ging eraan vooraf. Hamvraag bleef of de stad over gekwalificeerd personeel beschikt om dergelijke gesofisticeerde apparatuur te bedienen. Hoe het personeel daartoe gemotiveerd kan worden opgeleid? En of na de aankoop van opleidings- en onderhoudskosten niet al te fel de pan zullen uitswingen. Voorbeelden in andere instellingen zijn niet steeds bemoedigend. Vaak is het immers zo dat 'men moet blijven betalen tot men het onder de knie heeft. En blijft men niet betalen, dan krijgt men het niet onder de knie'. Burgemeester De Maght stelde vooraf dat het wegens de delegatie die de gemeenteraad gaf aan het schepenkolle ge eigenlijk een bevoegdheid van het kollege betreft. Niet van de gemeenteraad. Om haar woorden kracht bij te zetten liet ze even stadssekretaris Roger Schampheleer aan het woord, "t Gaat hier inderdaad om een uitgave in de gewone dienst waarvoor het kollege krachtens die delegatie bevoegd is. Een ambtenaar te Brussel raadde ons wel aan het struktuurplan toch voor te leggen aan de gemeenteraad'. Wat dan ook het geval werd. Zonder beleidslijn Na schuchtere pogingen in de jaren '70 om de informatica in de stadsad ministratie ingang te doen vinden kwam een beslissing tot een zekere automatisatie in 1981. Naargelang de behoeften zich deden voelen werd er uitgebreid. Boekhouding en waterbedeling kwamen eerst aan bod voor 2,5 miljoen. Andere dien sten volgden doch een beleidslijn ontbrak. Alle hard- en software werden geleverd door Cevi Gent. In De Werf werd grote automatisatie ingevoerd voor zaalverhuring en ti cketverkoop. Een kontrakt met 'Professional Software' dat loopt tot 1993. Tot hiertoe is er in totaal een bedrag mee gemoeid van 17,5 miljoen. Nu Stuurplan Na doorlichting van de bestaande automatisatie werd geopteerd voor een algemeen automatiseringsplan voor alle diensten. Behalve wat strekt onontbeerlijk was werden in '89 dan ook alle uitgaven voor auto matisatie bevroren. Een extern des kundige evalueerde de bestaande infrastruktuur, deed een marktstu- die en deed een voorstel om de - In de Keizershallen is er ruimte voor 2300 zitplaatsen. Dat aantal is berekend in funktie van het aantal centimeter uitgangen. Tijdens de prinsverkiezing waren er wellicht 3000 aanwezigen. Heel wat ston den recht of hotsten in de gangen. Kontrole op het juiste aantal heeft men uiteraard niet. Na 23 u. was er geen toegangsgeld te betalen en groepen die zich aandienen weigeren is bijna niet te doen. Het is wel zo dat er bij dergelijke manifestaties voorafgaandelijk de niet al te manifeste aanwezigheid van de veiligheidskorpsen is en dat voor iedere uitgangspoort en eer verantwoordelijke is aange steld. Uiteraard is er noodverlichting voorzien. - De frituurstory is in een volgende episode getreden. Reeds vorig jaar werd aan het Vredeplein op een extra-brede stoep duidelijk iets voorzien. Wie opperde dat net om een frituur zou gaan werd wandelen gestuurd. Daar waren in de buurt reeds frituren genoeg. Maar de buizen en andere attributen wezen voor wie er enigszins weet van had wel in de richting frituur. Voor enkele weken verscheen een mobiele frituur dan ook ter plekke. Omdat de voorziene vergunningen nog niet waren afgele verd kreeg de uitbater, een Haaltenaar, bevel de plaats onmiddel lijk te ontruimen. Hij trok inderdaad weg maar pas enkele dagen later. Momenteel staat het gevaarte ergens in de buurt van de Koolstraat. Het is nu zo dat de gemeenteraad in dat verband een beslissing heeft genomen en dat deze beslissing nog moet goedge keurd worden door de voogdijoverheid, in casu de gouverneur. Voor een frituur op bewuste plaats is er inderdaad een bouwver gunning aangevraagd. Dat moet inderdaad voor alles wat de grond raakt. Ook bv. voor een caravan. Omwonenden kregen zopas een schrijven en dat staat dan in verband met het lopend onderzoek commodo et incommodo. Bovendien is er een reglement waaraan uitbaters zich dienen te houden. Als beide voorwaarden vervuld zijn kan het stadsbestuur beslissen of die frituur er al dan niet mag komen. Wat volgens burgemeester De Maght niet uitsluit dat bewuste aanvrager tijdens de karnavaldagen er toch zal mogen staan en friet aan de man brengen. Maar dan in het kader van een (georganiseer de) inname van de openbare weg waarvoor dan wel moet betaald worden.... - Tijdens de opening van Kasteel Terlinden als ekonomisch centrum van de stad had schepen Gilbert Bourlon in een euforische bui het over nieuwe KMO's zones. Iets wat op de perskonferentie als een vluggertje werd bestempeld. Wel is het zo dat de intentie bestaat langsheen de Siesegemkouter dergelijke zone zou kunnen worden aangelegd. Het is voorlopig nog slechts een intentie en alleszins gaat het over een mini-zone. Deze terreinen liggen in het Biezonder Plan van Aanleg 'Beekveld' en het zou de bedoeling van het stadsbestuur zijn in BPA's kelien KMO-zones te realiseren op voorwaarde dat ze niet hinderlijk zijn. - Als eerlang de riolerings- en wegenwerken aan de Zonnestraat aanvangen wordt het verkeer als volgt omgeleid komende uit de richting Zoutstraat: Kalfstraat, Sint-Jobstraat, Sint-Mamielstraat, niet rond de Watertoren, Scherreveldstraat, Sint-Janstraat en Houtmarkt. - Tegenwoordig gebeurt het meer dat verkeerslichten defekt zijn met alle hinder en risico's vandien. Het betreft hier lichten waarover het ministerie het voor het zeggen heeft. Het stadsbestuur kan enkel verwittigen en hopen dat het niet te lang uitslentert. Waar nodig wordt tijdens spitsuren dan wel een politieagent geplaatst. Ge vraagd wordt wel of er tussen ministeries en stad op dat vlak geen overeenkomst kan worden gesloten? - Met de nieuwe postnummers waarbij bv. de 4 Faluintjesgemeenten het zelfde nummer krijgen werd de vraag gesteld of het niet aan te raden is het aantal Kerk-, Hoog-, Molenstraten en andere waarvan er op het grondgebied van Aalst toch veel gelijknamige zijn te beperken. Het stadsbestuur meent van niet. Dat zou o.m. een stuk eigenheid van de deelgemeenten schenden, emotioneel gevoelig zijn en materieel veel kosten meebrengen. - Op de perskonferentie van het O.C.M.W. vernamen we dat eerste schepen Edgard Hooghuys zou spelen met de gedachte aan realisa tie van 'focuswonen' op de plaats aan de vroegere bibliotheekafde ling Sint-Job. Dat liet Hooghuys verklaren 'die mannen van het OCMW weten meer van ons dan wij van hen'. En schepen Gracien- ne voegde er lachend aan toe dat het vragenuurtje waarbij de persjongens aan het kollege een en ander vragen ook wel eens in de andere richting nuttig zou kunnen zijn.... Alleszins zegde Hooghuys dat er daar mogelijkheid is tot het realiseren van een dozijn flatjes voor zowat 30 miljoen. Behuizing voor gehandikapten met speciaal brede deuren, met lage tafels en met aangepast sanitair. 'Ook nog toekomstmuziek' stelde hij. Stadswoningen herstellen via het Fonds Van Den Bossche zoals gevraagd kan niet. Niet dat de minister zou geschrapt hebben omdat het projekt niet goed zou zijn. Wel omdat het genummerd is in de buitengewone begroting in plaats van in de gewone dienst. De herstellingen zullen alleszins gebeuren maar dan met eigen midde len. Dat uitvoering van werken aan de stad zo lang op zich laat wachten ligt volgens de bevoegde schepen vooral aan het feit dat de adminis tratieve procedures al te omslachtig zijn. En ook wel wegens het ontbreken van de nodige geiden, was onder te verstaan. LH stadsadministratie dekwaat en te gen haalbare prijs te automatiseren. Het lastenboek dat erop volgde moest na onderzoek door de be voegde ambtenaar amper enigszins worden aangepast. Naar 2000 Bedoeling is naar het jaar 2000 toe de informatica op een juiste manier te kunnen aanwenden en dit binnen haalbare financiële perken. Voor 20,5 miljoen zullen nu alle stads- dien- sten over een geïntegreerde informatisatie beschikken met alle voordelen vandien. 50% gaat naar hard- ware, 35% naar software en 15% naar transmissie. Houden van de prijs binnen een variabele forfait gedurende 5 jaar en opleiding van personeel zijn in het kontrakt opgenomen. Uiter aard zal de stadsadministratie geïn tegreerd zijn in een veel ruimere automatisatie met andere adminis traties en instellingen. Aalst wil de boot naar 2000 alleszins niet missen. Aldus schepen A.E. Bogaert. Te weinig geïnformeerd 'We kunnen bezwaarlijk positief meewerken want als oppositie we ten we inhoudelijk uiterst weinig van dit projekt', zegde Vera Van der Borght (CVP). Wat schuilt er achter 'We moeten te veel betalen voor wat we krijgen'? 'Waarom blijft men niet bij Cevi?'. 'Kan dit punt niet verdaagd worden en besproken worden in een kommissievergade ring? 't Gaat om veel geld'. Ook Willy Van Mossevelde (VU) vindt dat de informatie al te sum mier is. 'We hebben slechte erva ring met de 17,5 miljoen uitgegeven zonder resultaat. Moeten we nu ge woon carte blanche geven? Is er voldoende gekwalificeerd perso neel? Zal opleiding gebeuren op mensenmaat? En als na levering blijkt dat niet verder meer kan be taald worden, wat dan?' Deskundige Luc Latoir PW-raadslid Luc Latoir houdt zich buiten de zaak doch geeft als man van het vak volgende tips. De hoofdapparatuur moet gescheiden staan van het personeel. De oplei ding geschiedt best door een be kwaam team en iedere dienstchef zou zo mogelijk een computerfreak erheen sturen. Met het huidig lastenboek kan het bestuur nog alle kanten uit. Volgens hem is een '32 bit proces sor' alleszins voldoende perfor mant. Repliek Bogaert Schepen van personeel André- Emiel Bogaert zegt dat moeten voorzien worden een consulent, een operator en enkele administratieve krachten. Een basisopleiding is noodzakelijk en per dienst kunnen er zich speciale opleidingen opdrin gen. Het stadhuis gaat in zijn werking niet in een mum van tijd van uitzicht veranderen. De hele operatie wordt gefaseerd, zo in de tijd als in de kosten. Voor de behuizing is reeds 3 mil joen voorzien. De machinecel blijfi waar ze is maar personeel en archie verhuizen naar een gedeelte van he vroeger rijksregister. Verder volg een extern bureau alles op en rat porteert aan het kollege. 'Als 32 bit processor goed is zijn daarmee kontent. We zijn immei eerder nog analfabeten in de bran che', besluit Bogaert. Gedécentraliseerd? Luc Van Lierde vreest dat men vat een gedécentraliseerd sisteem b gaat overschakelen naar een uiteij gecentraliseerd. Bogaert stelt hel echter gerust. Er is rekening gehoi den met alle afstanden, alle and» gebouwen ook in de deelgemeenffl en alle afstanden. Naast het een! traal punt komen er inderdaad eti aantal aftakkingskernen met dl een eigen lokaal netwerk. ^ïnaal werd het Stuurplan w :eurd. De CVP onthield zich. In het Kultureel Centrum De Werf aan de Molenstraat te Aalst koncer- Zaterdag 10 februari: Raamteater speelt erg mooie 'Spoken' van Ibsen Wie gebukt gaat onder kronische depressies, gaat best niet naar de gastvoorstelling die het Raamtea ter, op uitnodiging van Tejater 80, op zaterdag 10 februari om 20 uur in De Werf op de planken zet. 'Spoken' van Henrik Ibsen is, in een regie van de Oostenrijker Nikolaus Windisch-Spoerk, een wreed schoon, maar ook wreed triestig stuk geworden, je bent gewaar schuwd! Toch raden we alle anderen - zij met een vrij stabiel psychisch geestesle ven - aan deze produktie niet te missen. Toen Henrik Ibsen (1828-19061 na zijn dood een staatsbegrafenis kreeg was dit een onverbloemde er kenning van zijn waarde als auteur. Het was ooit anders geweest: met bijna al zijn toneelwerken waren er problemen, diskussies, kontrover- sen geweest. Dit was zo in 1890 met 'Hedda Gabler'. En eveneens reeds in 1881 met 'Spoken' dat geen enkel Skandinaviscn toneelgezelschap op de planken wou zetten. De werela- iremière ervan kwam er een jaar later wel in Chicago. 'Spoken' handelt over leugens, be drog en illusies. Mevrouw Alving (Julienne De Bruyn) heeft een hels leven geleid met haar liederlijke echtgenoot, maar heeft dit steeds voor de buitenwereld weten te ver bergen. Haar zoon Oswald (Yves Bombay) heeft ze ver weggehouden van zijn vader, in de hoop hem een gelukkiger leven te verzekeren. Op de vooravond van de plechtige opening van een gesticht dat de overleden echtgenoot kapitein Al- ving moet gedenken, steken de 'Spoken' uit het verleden op een tragische manier de kop op en ma ken het bouwwerk van leugens en hipokrisie met de grond gehik. Het centrale vertrekpunt in de regie van N. Windisch-Spoerk is het zichtbaar maken van mislukte le vens. Met leugens, door geheim- doenerij en door gebrek aan inzicht blijven Ibsens mensen in gebreke tegenover elkaar en dragen ze ertoe bij, dat de andere de waarheid over zichzelf niet ontdekt. Ze maken tenslotte van hun eigen leven een mislukking. Een sfeer van drukkende donkerte, druilerigheid overheerst alles, ook het toneelbeeld zelf draagt hiertoe bij, evenals de vrij afstandelijke ak teerstijl. De dramatiek wordt zel den een uiterlijke laag vernis, ze is vooral onderhuids aanwezig, zoals alle spanningen in dit gezelschap achter facades schuilgaan. Maar stilaan worden deze facades ge sloopt en blijft alleen de trieste rea liteit over, het onvermogen tot kom- munikatie en tot het bedwingen van de 'spoken' uit het verleden... Een aangrijpende produktie van een stuk dat na meer dan een eeuw nog niets van zijn aktualiteit en al- femeen-menselijkheid heeft inge- oet. Naast J. De Bruyn en Y. Bombay zien we ook een weer schitterende Bert André en een even briljante An Nelissen en Dirk Lavrysen. Toegangsprijs 300 bfr, groepen van minimum 15 personen betalen slechts 240 bfr. Telefonisch reserve ren kan op nr. 053/21.83.70. 10/12/17/18 februari: teater 'Zwijg, Kleine!' door De Schakel Het stuk 'Zwijg, Kleine!van Fitzge rald Kusz wordt door de Aalsterse amateur-teatergroepen blijkbaar erg gewaardeerd. Enkele jaren ge leden werd het nog op de planken fezet door Tejater 80, nu door De chakel in een regie van Paul Sonck. Wat is er aan de hand in 'Zwijg, Kleine'? Een plechtige kommunie- feest thuis. Aan de tafel wordt gege ten, gedronken, geruzied en... ge zwegen. Banale alledaagse gesprek ken 'tussen de soep en de patatten', maar toch veelbetekenend en diep gaand. En daarenboven soms erg komisch. Kusz zegt: 'Ik ga uit van mensen die ik ken; ik ben opgegroeid in de lage re bevolkingsklasse. Andere groe pen heb ik pas aan de universiteit leren kennen. Het is mij opgevallen dat mensen voor het eerst het teater binnenstappen, omdat ze dit stuk wilden zien. Door de mondelinge reklame is die groep steeds groter geworden. Velen hebben zo de drempelvrees overwonnen en gaan nu ook naar andere stukken kijken'. Dus: herkenbaar, levensecht, pre tentieloos; zo vertrouwd toont dit toneelstuk 'het' leven... We hopen, ook voor De Schakel, dat velen ook bij hen voor het eerst een teater zullen binnenstappen en dan ook naar andere stukken gaan kijken! De cast: Karin De Lil, André Hen- drickx, Griet Van der Straeten, Christine Bogaert, Tuur Van den Brulle, Benny D'Haeseleer en Lie ve Kuys. Informatie: 053/70.51.26 en 78.16.65. Zondag 11 februari: Marco Bakker met totaalshow 'Wenen - Londen - Parijs' Jacob Marinus Bakker werd gebo ren op 8 februari 1938 te Beverwijk in Nederland. Als Marco Bakker verwierf deze lyrische tenor een be nijdenswaardige faam over heel Eu ropa. Hij studeerde zang aan het Amsterdams conservatorium bij Boby Riemersma en Ruth Horna, en later te Munchen bij H. Hotter en te London bij O. Kraus. Tijdens de zomer van 1967 debu teerde hij, tijdens het Holland Fes tival in de 'Orfeo'van Claudio Mon teverdi. Sindsdien nam zijn faam zeer snel toe en werd hij een veel gevraagd tenor voor allerlei genres vokale muziek. Hij won verscheidene prijzen op binnen- en buitenlandse wedstrij den als 's Hertogenbosch, Munchen en Rio de Janeiro. Sinds enkele ja ren is hij ook de levensgezel van aktrice Willeke van Ammelrooy. Op zondag 11 februari is Marco Bak ker om 14.30 u te gast in de Schouw burg van De Werf met zijn totaal show 'Wenen - Londen - Parijs'. In deze show wordt het publiek meegenomen doorheen de wereld van de operette, de musical en het chanson. De liefhebbers van Marco Bakker krijgen deze voortreffelijke bariton op een moderne, nieuwe manier 'voorgeschoteld'. De duetten die hij zingt met Jeanine Martony (een zangeres die, evenals Koen Crucke, sinds de sluiting van de Gentse opera, aan alternatieve optredens werkt) zijn voortreffelijk teert op 4 februari om 15.30 uur de gekende "Koninklijke Symfonische Kring Door Eendracht Groot" uit Aalst. Het wordt een matineekon- cert met werken van A.E.M. Gretry, W.A. Mozart, J. Haydn, R. Schu mann, Borrodine en F. Mendel sohn. Peter Thomas zal het 50 leden tellende orkest dirigeren. Men kan kaarten voor het koncert reserveren in De Werf op het nummer 053/ 76.13.12. Op zaterdag 3 februari om 20.00uj is het Nieuw Belgische Kamerd kest onder leiding van Anton Kq sjes, die de door ziekte weerhoua Jan Caeyers vervangt, te gast in D Werf. Op het programma staan! Symfonie nr 1 in C opus 21 vil Ludwig von Beethoven; het Co^ certo voor piano en orkest nr 1 ini opus van 15 en de Symfonie nr 2iT D, opus 36 van Ludwig von Beetholf ven. De toegang bedraagt 500 fr el reserveren kan op het nummtl 053/76.13.14. en verraden de stielkennis van deze charmante en fantastisch veelzijdi ge zanger. Het musicalgebeuren wordt verzorgd door het duo Kathy Varna en Freddy Grey, die even eens op een bijzonder geslaagde manier de stap zetten naar het chanson. Het geheel wordt opgeluisterd door het ballet Lime-Light en het combo van Danny Rousseau met violist Jef Batens. Een organisatie van FG Produc tions. Toegangsprijs 475 bfr. Voor meer info: 053/76.13.12. Woensdag 14 februari: film 'West Side Story' met 10 Oscars bekroond Een film die wij totnutoe zesmaal zagen en die onuitwisbaar in ons feneugen ligt, is zeker 'West Side tory' met de onvergetelijke muziek van Leonard Bernstein en de schit terende vertolking van o.m. Natha lie Wood. De basisidee van West Side Story werd gelegd in 1949 maar onderging drie wijzigingen gedurende het pro- duktieproces. Het koncept is van Jerome Robbins die, gefascineerd door het verhaal van Romeo en Ju lia, het tema wou gebruiken in een musical, geplaatst in een heden daagse kontekst, gelokaliseerd in de East Side van New York en hande lend over een ioods meisje en een Italiaanse katolieke jongen, hun fa milies in een godsdienstkonflikt ge wikkeld. In 1955 werd tenslotte de definitieve idee geboren: geen godsdienstkon flikt meer maar de strijd tussen twee rivaliserende gangs, tegen de brede re achtergrond van de jeugdmisda digheid. Het verhaal zou zich afspe len niet meer in de East maar wel in de West Side van New York en het konflikt werd cr een van raciale oor sprong: een Puertoricaanse jeugd bende tegen een Amerikaanse. Het hoofdidee - twee verliefde jongfyj mensen, wie het onmogelijk g. maakt wordt mekaar te beminnc v door allerlei maatschappelijke fal Ie*j toren - bleef echter behouden. J" West Side Story werd de geslaagi i,grn vermenging van alle facetten v het teater, het resultaat van e< k,en markante samenwerking, die e< heel eigen stijl opleverde, waai alle elementen dezelfde waanrolle hebben en samengebracht zijn )e een werkelijk indringend, ontroi enp( rend en spektakulair resultaat. West Side Story ging inpremièrec cns, 26 september 1957 in New Yorki c|eij een jaar later in Londen. De she an c kreeg in 1958 de Evening Standai Award voor de beste musical vï anz( het jaar en de filmversie uit 15 t verwierf niet minder dan til w Oscars, waaronder die van de bes film. Het libretto is van Arthur Laurefll de schitterende muziek van Lc nard Bernstein, de liedteksten vi Stephen Sondheim en de koreogl a| fie van Jerome Robbins. Wie deze film nog niet zag - enl |neen veronderstellen dat dit voor vei jongeren het geval is - kunnen» fm niet anders dan deze film warm aa bevelen! En voor wie de musicalversie in 1* Nederlands wil zien, kunnen 1 J vertellen dat de musicalafdelingvt het Koninklijk Ballet van Vlaand ren met deze produktie van maa n o.m. eii 1 tot mei rondtoert en maart in Gent ermee te gast is, half mei in de Antwerpse Opera. Deze film wordt geprogrammet door Jeugd en Muziek Aalst woensdag 14 februari om 19.30 u in de Teaterzaal. Toegangsprijs:! bfr voor 30-jarigen, voor de and ren 100 bfr. Reserveren kan op i 053/21.81.07. la/.v aanc aang Nieu ten Dien word De Vlaams Blok afdeling van Ham- me heeft een open brief gestuurd naar het college van burgemeester en schepenen met betrekking tot de p.v.b.a. Lashing International in de Guillaumestraat te Hamme. Het Vlaams Blok protesteert met name tegen het feit dat het gemeentebe stuur zinnens is een vergunning tot vestiging af te leveren aan dit be drijf. In de open brief zegt het Vlaams Blok ook dat het gemeente bestuur de staalfabriek zonder ver gunning heeft laten werken. Ge beurde dat vroeger met enkele ma chines, dan is er dat nu ai met zeven en dat is de reden waarom het ge meentebestuur een kommer en ba ten onderzoek op gang heeft ge bracht. Volgens het Vlaams Blok maakt de fabriek heel wat lawaail men steunt zich daarbij op verÜ .'l8a ringen van deskundigen die bew .c ren dat het lawaai dat van eend s stijgend straalvliegtuig benade or De fabriek is ingeplant in ccn woo Waai gebied en de zware vrachtwage zond zorgen daar ook voor heel wat pi dc pi blemen. Volgens de open bn het v komt de "onwettige en sluiks toej 30-tal stane" industriezone tot op amp he k 10 meter van de woonhuizen. I ^olci trillingen veroorzaakt door de ™an briek veroorzaken heel wat schat Pfj.8 Bijv. »aande van gebroken ruiten tot barsten muren, zegt het Vlaa É7 Blok dat de uitbreiding van de ■■1 (ie briek totaal onaanvaardbaar vil Victo en dat met alle beschikbare midi het St len zal verhinderen. (HVC) Csm v rcttai De 6 »ord Voor 'erg» want karn bij as Dei'j feit o Lossi

De Voorpost | 1990 | | pagina 36