I Alles over de komende karnalstoet in Aalst i Uitbating van drankenstand Verkoop van tribunekaarten voor karnaval i De Voorpost - 2.2.1990 -3 Voor wie het echt nog niet moest weten, Aalst viert op zondag 25 en maandag 26 februari met nog een uitloper naar dinsdag toe, karnaval. De dolle driedaagse of hoe men dat ook wil noemen, ligt dus weer in het veschiet en heel wat karnavalisten maken zich nu al op tegen de dag van het grote gebeuren. Voor hen en voor het publiek, hier een pak praktische informatie over wat er allemaal te gebeuren staat. Het stadsbestuur en het stedelijk feestkomitee zijn het er over eens dat er geen losse groepen met ge- motorizeerde voertuigen worden toegelaten in de stoet. Losse groe pen kunnen wel op voorhand in schrijven zodat ze kunnen opgeno men worden in de globale verzeke ringspolis. Zij kunnen de stoet en kel vervoegen vanop de Werf, aan de kant van kapel en ze krijgen in de stoet hun vaste plaats. Dat kan zijn voor of na de echte stoet, of tussen de volgnummer 6 en 7, 28 en 29 en 38 en 39. Losse groepen kunnen een deelnamekaart gaan afhalen samen met bierbons vanaf 12.00 uur in cafe Brughuis aan de Werf. Zonder die kaart krijgt men geen toegang tot het trajekt. Men moet er rekening mee houden dat de reklamestoet al vertrekt om 13.00 uur stipt en dat een half uur later en ook stipt de karnavalstoet op de Werf van start gaat. De maandagstoet vertrekt om 15.00 uur aan de Sint-Annalaan. Geen voertuigen in stadscentrum Omwille van de veiligheid zullen geen voertuigen worden toegelaten in het stadscentrum gedurende de karnavalfeesten, tenzij natuurlijk ingeschreven voertuigen tijdens de twee karnavaloptochten. Alle ge- motorizeerd verkeer wordt in de au tovrije zone verbonden op zondag 25 februari van 19.00 tot 24.00 uur, op maandag 26 februari van 0.00 tot 8.00 uur en van 12.00 tot 24.00 uur, op dinsdag 27 februari van 0.00 tot 8.00 uur en van 12.00 tot 24.00 uur en op woensdag 28 februari van 0.00 tot 8.00 uur. Volgende straten en pleinen zullen op die vermelde data ij en uren autovrij zijn alle straten j die uitgeven op de Grote Markt: de Kattestraat vanaf het kruispunt met De Ridderstraat, de Molenstraat vanaf de Rozenmarijnstraat-Kapel- lestraat, de Kerkstraat en de Lange Zoutstraat. Alle straten die uitge ven op de HopmarktNieuwstraat vanaf het kruispunt met de Keizer straat, de Korte Nieuwstraat, de Boterstraat en de Sint-Jorisstraat. Samenstelling stoet Aan de 62e karnavalstoet nemen 57 verenigingen of kamavalgroepen deel en traditioneel openen de Gil les de stoet. Zij worden gevolgd door de Show- and Marchingband Victory uit Den Haag. Dat is een korps dat vorig jaar op het Wereld muziek Concours van Kerkrade de gouden medaille behaalde. Ver volgens stapt een delegatie op van het Stedelijk Feestkomitee, dan de Stopnoillekes met de Aalsterse reu- pful^Prin'stoS'woriÏÏk AaUL Me,man m macf" ^d, er aan de wagens gekerkt (a) jaar in een speciaal uitgeklede cere- groepen van de kategorie "kleine de karnalgroepen die deelnamen momewagen vervoerd en gaat Kei- groepen en 19 van de kategorie aa'n'de zöndaKtoet."' zer Kamielenzijngevolg,deKamil- "grote groepen j o O' rtt ^ivtojavti lekes vooraf. Dan volgt een deel van De reklamestoet bestaat uit een de losse groepen, gevolgd door 32 dertigtal publiciteitswagens en Officieel programma Het officieel programma wordt in gezet op donderdag 15 februari om 20.00 uur met een bezoek aan de werkhallen. Op vrijdag 16 februari om 18.00 uur wordt dan in de trouw zaal van het stadhuis de winterfoor geopend gevolgd door een rond gang op de foor met de Pat Moore Jazzband. Zondag 18 februari om 10.00 uur gaat men naar het kerkhof voor de herdenkingsplechtigheid van de overleden karanvalisten. Za terdag 24 februari is er om 18.00 uur de karanvalraadszitting in de Bel fortzaal en om 19.30 uur staat de openingsoptocht met de Oude Gar de op het programma. Zondag volgt de 62 karnavalstoet met nadien van af 20.00 uur muzikale animatie op de Grote Markt. Maandag 26 fe bruari is er om 14.30 uur de bezem- dans van de Aalsterse Gilles op de Grote Markt, om 15.00 uur de 30e Aalst. Met ballonnetjes, affiches werd de auto opgetuigd. Voor hen is Michelle- ^"'n,worP jP Grote Markt, de ken de te kloppen kandidaat (jmh) tweede rondgang van de groepen, u om 20.00 uur de kroegentocht met de Pat Moore Jazzband en om 21.00 uur de prijsuitreiking in de Keizers- hallen. Vanaf 20.00 uur is er ook muzikale animatie op de Grote Markt. Dinsdag 27 februari om 15.00 uur worden de Voil Jeannet- ten verwacht voor hun optocht met de Oude Garde en om 19.30 uur verzorgt de Kon. Harmonie Con cordia et Docilitas uit Herdersem wordt gevormd aan het Wijngaard- veld, waar men om 13.00 uur stipt van start gaat. De karnavalstoet wordt vanaf 12.30 uur gevormd aan de Molendries, de Hovenierstraat, de Moorselbaan, de Leopoldlaan en de Heilig Hartlaan. De stoet ver trekt om 13.30 uur en volgt de om loop Werf, Vaartstraat, A. Lie- nartstraat, Stationsplein, Stations straat, Esplanadeplein, Zeshoek, Dirk Martensstraat, Koolstraat, Gentsesteenweg, Gentsestraat, Vlaanderenstraat, Keizerlijk Plein, Korte Zoutstraat, Lange Zout straat en Grote Markt om te worden ontbonden via de Molenstraat. De maandagstoet wordt gevormd vanaf 13.00 uur aan de Sint-Anna laan en vertrekt om 15.00 uur stipt. Hij volgt deze omloop: Meule- schettestraat, Schoolstraat, Gent sestraat, Vlaanderenstraat, Keizer lijk Plein, Zonnestraat, Houtmarkt, Pontstraat, Kerkstraat en Grote Markt en eveneens ontbinding in de molenstraat. Die stoet wordt voor afgegaan door de Aalsterse Gilles gevolgd door de nieuwe groepen en/of de groepen die niet deelna men aan de stoet van vorig jaar. Dat zijn de Beddezjiekers, Deftig, de Kezzeleers, de Treetzakken, DHete Pitoe's, Gekloetj, Kert en Goed, Possensje, Zjaareg en de Perrewet- temoakers. Dan volgt de wagen van Prins Karnaval, Keizer Karnaval en op de Grote Markt het taptoe, waarna om 22.00 uur de ranagang met de vastenavondpop en om 22.30 uur de verbranding. Op zon dag 4 maart is er een halve tarief dag op alle foorpleinen. Rond dit officieel programma ko men og allerlei andere festiviteiten. Zo op zondag 18 februari om 11.00 uur in de Sint-Martinuskerk de mis voor de overleden karnavalisten Op donderdag 22 februari om 13.30 uur is er met vertrekt aan het stad huis een rondgang met de minder- valide kinderen op de foorpleinen. Hiervoor staat ook de Prinsencae- mere in. Zaterdag 24 februari om 14.00 uur begint in Erembodegem het kinderkarnaval met rondgang in de voornaamste straten en ook in Netwerk in De Ridderstraat is er vanaf 14.00 uur een kinderkarnaval. Om 15.00 uur wordt de aftrap gege ven van de voetbalwedstrijd van de Kamillekens op de Zandberg. Om 15.00 uur karnavalfuif in Rollerland en vanaf 16.30 uur kinderkarnaval in de parochiale feestzaal aan de Momenteel doen er zich nogal wat geruchten voor in verband met de mogelijke uitbating van een drankenstand op de Grote Markt tijdens het karnavalfeest. Sommige herbergiers zijn de mening toegedaan dat het stadsbestuur in samenwerking met het feestkomitee deze dran kenstand gaan uitbaten. Niets is minderwaar. Integendeel, men wacht op een voorstel van de herbergiers om de karnavalisten van drank te voorzien. Vermits middenstanders over het algemeen zeer vindingrijk zijn bij het zoeken van oplossingen, zal ook hier wel iets uit de bus komen. Na advies van politie, rijkswacht, brandweer en feestkomitee en na een bijeenkomst van alle groepen, heeft het stadsbestuur beslist de uitgangswagens tijdens het karnaval in de autovrije zone te verbieden. Dat is een goede zaak, want de veiligheid wordt in de hand gewerkt. Anderzijds schept dit ook problemen. Met het verbieden van de wagens verdwijnen ook de geluidsinstallaties die de laatste jaren toch zorgden voor animatie op de markt en al even erg, de karnavalisten gebruikten deze wagens als drankenvoorraad. De herbergen in de omgeving van Grote Markt zijn op dat moment inderdaad overbelast zodat de groepen daar slechts in de vroege uurtjes terecht kunnen. Het college van burgemeester en schepenen wil aan dit tweeledig probleem een oplossing geven. Het feestkomitee zal bievoorbeeld instaan voor het plaatsen van een geluidsinstallatie die vanop het stadhuis zal bediend worden, zodat de muzikale animatie verzekerd is. Wat het probleem van de drankbevoorrading betreft, is het college van burgemeester en schepenen te rade gegaan bij het feestkomitee, de herbergiers en de kamavalgroepen. Men wil in elk geval dat de karnavalisten gedurende de drie dagen op de Grote Markt tegen lage tarieven dranken kunnen kopen, zoals in het verleden het geval was door de eigen bevoorrading. De herbergiers hebben beloofd aan het schepencollege een voorstel in die zin te formuleren. Het feestkomi tee onderzoekt de mogelijkheid om het AKV een drankenstand te laten uitbaten, waar de karnavalvierders hun drank kunnen aankopen met tickets die aan een gereduceerd tarief op voorhand kunnen aangekocht worden, beperkt in aantal per officieel ingeschreven karnavalist. Maar men wil eerst het voorstel van de herbergiers afwachten. Het ligt helemaal niet in de bedoeling van het stadsbestuur om zelf een bierstand uit te baten of zich te mengen in de prijzenpoli tiek van de herbergiers. Men wil alleen de onvervalste en eigen Aalsterse karnavalsfeer op de Grote Markt behouden en die sfeer wordt voor een groot deel bepaald door muziek en drank. Aalst. De supporters van Kris zagen het wat Iudieker. Verkleed en met de fiets trokken ze door Aalst om stemmen te ronselen voor hun kandidaat (jmh) delijl Aalst. In de werkhalle stijgt de kamavalkoorts met de dag (a) pro :htti Moorselbaan 128 te Aalst, een or- ganizatie van het Davidsfonds Mijl beek. Om 20.00 uur Jefkesbal in de parochiezaal Sint-Anna om 20.00 uur verkleed karnaval TD in zaal Katolieke Kring aan de Statiestraat te Moorsel georganizeerd door JK Alewin en om 21.00 uur het Katrie- nenbal onder het tema "Katrini- dad" in de Keizershallen te Aalst. Op maandag 26 februari om 14.00 uur een kinderkavalkade met stoet en zaalamusement in de Sint-Anna- zaal georganizeerd door de Jefkes. Van zaterdag 24 tot en met dinsdag 27 februari in 't Koerken, Sint-Mar- tensplein 2 restaurant. Op zaterdag vanaf 19.00 uur, zondag en maan dag vanaf 13.00 uur, dinsdag vanaf 17.00 uur. Vrijdag 2 maart om 20.00 uur de prijsuitreiking aan de kama valgroepen door Amylum in de feestzaal van de Brouwerij Safir en op zaterdag 3 maart om 18.00 uui in de strouwzaal van het stadhuis de 19e prinsendag. Tenslotte nog op zaterdag 10 maart om 20.00 uur eveneens in de trouwzaal van het stadhuis, de dag van de Prinsengar de. Aalst. De autokaravaan van kandidaat Michelleken startte op de parking van Eendracht Aalst (jmh) Ter gelegenheid van de karnavalstoet van zondag 25 februari zullen een aantal zitplaatsen op de tribunes die op de Grote Markt staan opgesteld, te koop worden aangeboden. In eerste instantie worden alle zitplaatsen van tribune E met 200 plaatsen verkocht. De prijs voor die zitplaatsen is 250 fr per plaats. Alle eregenodigden van de stad die gratis kaarten ontvangen, zullen die kaarten op 25 februari persoon lijk moeten afhalen in het stadhuis. De kaarten die om 14.30 uur nog niet zijn afgehaald, worden dan ook te koop aangeboden, in de promobus, aan de prijs van 250 fr per plaats. Ook ter gelegenheid van de maandagstoet zullen kaarten worden verkocht. De noofdtribune op de Grote Markt wordt zondag immers niet afgebroken maar blijft staan tot na de maandagstoet. De prijs van die 350 zitplaatsen is 100 fr per zitplaats. De verkoop van al deze tribunekaarten heeft plaats op zaterdag 10 februari van 10.00 tot 12.00 uur in de onthaaldienst van net stadhuis-(de inkomhall) Aalst. Enkele karnavalisten aan het werk (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 3