INFOBO, Bouwbeurs Aalst waardig Onverantwoorde toestanden Aalsters stadsbestuur tegen motorcross op Meysberg Aktiegroep Rozendreef: "Zone 30, voor wanneer Aalst krijgt nieuwe autobuswachthuisjes "Respekt voor de anderen" Komende paasdagen Vriendenkring Onze School Binnenstraat Reklame voor sigaretten, alkohol en gokken mag... Laureaten 10 - 9.2.1990 - De Voorpost INFOBO, beurs voor bouwen en wonen, is reeds aan haar negende editie toe. Met de komende paasdagen, van vrijdag 13 tot dinsdag 17 april beleven geïnteresseerden aan bouwaktiviteiten dan andermaal een buitenkans en is al wat naam en faam heeft tot ver buiten de regio in de Aalsterse Keizershallen present. Eerder bescheiden van start gegaan in het Vrij Technisch Instituut Aalst moest vlug overgeschakeld worden naar de ruime Keizershallen. Doch ook die bleken geleidelijk te klein geworden en moest gewerkt worden met een aanbouwtent, opdat de wachtlijst niet al te uitgebreid zou worden. INFOBO is voor de regio zowat de B ATI BOUW op nationaal vlak. Nu de bouwnijverheid terug in de lift zit, krijgt de komende editie wellicht nog ruimere respons ook al moesten een paar stichtende leden door omstandigheden afhaken; Jozef De Neef en René De Ridder, voor wie INFOBO-voorzitter Hubert Vinck woorden van dank had, voor de geleverde jarenlange prestaties. De ene was verontschuldigd en van de andere was de echtgenote present op de samenkomst in Hostellerie Bovendael te Erondegem, waar schepen Emiel Bogaert het stadsbestuur vertegenwoordigde. Hubert Vinck en zijn team zullen zich alleszins optimaal inspannen opdat de komende INFOBO andermaal uitgroeit tot een 'beurs de Keizerlijke Stede waardig'. LH Het stadsbestuur van Aalst dat reeds twee keer in het zand moest bijten, is nu vast besloten zich met alle middelen te vezetten tegen de voor 10 en 11 maart en 5 en 6 mei geplande motorcrossen op de Meysberg te Meldert-Baardegem. In de jongste gemeenteraadszitting die nota bene weer uitliep tot een paar uurtjes na middernacht, inter pelleerde Agalev-raadslid Luc Van Lierde over deze netelige kwestie. Zowel in april 1987 als in februari 1989 leverde minister Kelchter- mans, bevoegd voor leefmilieu, ver gunningen af om twee keer per jaar op de omloop Meysbergen motor crossen te organizeren. Twee keer ging de stad daartegen in beroep en dit jaar worden weer op de vermel de data motorcrossen gepland. On der druk van jagers zou de tweede cross verplaatst zijn van het najaar naar de maand mei. Om te verhin deren dat deze manifestaties zou den plaatshebben, kan het stadsbe stuur in kortgeding gaan, ook voor aleer de Raad van State zich heeft uitgesproken. De rechter kan pre ventief deze crossen schrappen. Dat is dan ook het doel van de leef milieugroeperingen en van het stadsbestuur. Angst voor een schadeclaim is er niet, aangezien het verslag van de auditeur gunstig is voor het stadsbe stuur, aangezien de zwakheid van de argumenten van de tegenpartij en het feit dat Aalst geen tergend noch roekeloos geding inspant met het opzet aan de tegenpartij schade aan te brengen. Van Lierde vraagt dan ook dat het stadsbestuur alle mogelijke middelen zou aanwen den om beide motorcrossen te ver hinderen. Geluidshinder Schepen De Meerleer heeft nog een ander been om op te staan. De wet op de geluidshinder. Ook die moet op de Meysberg gerespekteerd wor den. Er is inderdaad een mogelijk heid een kortgeding aan te gaan, terwijl een zaak bij de Raad van Staten og lopende is. Iets wat enkel voor de Raad van State mogelijk is. Gevraagd zal worden op er een ex ploitatievergunning noodzakelijk is voor een cross. Dan heeft het stads- betsuur een pluspunt meer. Het stadsbestuur engageert zich alles zins formeel om met alle middelen de geplande crossen te verhinde ren. (LH) Aan de reeks verkeersongevallen in de Rozendreefbuurt komt duidelijk geen einde. Sinds november werden er dat weer zes steeds met een of meedere gewonden. De "Aktie groep Rozendreef' is dan ook aan het einde van zijn geduld en heeft het in een open schrijven over harde akties. De komende Karnaval en Topdag willen de aktievoerders aangrijpen om hardere akties te voeren zo ze tenminste tegen die data geen genoegdoening hebben gekregen. Ze nemen het niet meer dat na ruim twee jaar akties allerhande, infor matieronden, petities, onderzoe kingen en besprekingen allerhande gekruid met beloften aan de situatie nog niets is veranderd. "Voor de burgemeester is één pen- netrek voldoende om het systeem Zone 30 waar naar gevraagd is in te voeren maar die pennetrek is er nog steeds niet. Na de "dodenmars" in oktober kreeg de aktiegroep de belofte van de burgemeester in december in de bevoegde adviesraad over Zone 30 te kunnen diskussiëren maar de cember en januari gingen onver- richterzake voorbij. Over and out. "De aktiegroep Zone 30 distantie ert zich volledig van nog te vrezen verdere ongevallen. Men wil geen enkele verkeersdode meer in de woonzone". Aan burgemeester De Maght wordt gevraagd waarom ze de broodnodige pennetrek die zo vele zwakke weggebruikers kan hel pen beschermen nog steeds niet heeft gezet alhoewel ze er de wette lijke bevoegdheid voor heeft". Gevraagd wordt dan ook met aan drang dat nog voor karnaval het politiereglement door de gemeen teraad zou worden gewijzigd. Deze vraag krijgt alleszins geen ant woord want de volgende gemeente raadszitting werd verschoven naar 6 maart.en dan is karnaval reeds een week voorbij. Aangedrongen wordt alleszins op kontrole van de snelheid en op het beperken ervan tot 30 km in afwach ting van de uitvoering van noodza kelijke aanpassingen aan de wegen. LH Voor de rest is nog nooit enige ver nieuwing in de keuken gebeurd. En kel een nieuwe friteuse diende aan gekocht ingevolge verkeerd gebruik door buitenstaanders. Een gedeelte van de keukeninstallatie werkt niet meer. Nadat een schrijven aan het college geen gehoor kreeg, antwoorden op een interpellatie kant noch wal raakten wendde de Vriendenkring zich in laatste instantie tot de pers. LH Het antwoord dat Luc Van Lierde op zijn interpellatie in de gemeenteraad kreeg in verband met toestanden o.m. van personeel in het Stedelijk Onderwijsinstituut nr. 2, Binnenstraat 157 lokte een reaktie uit van de Vriendenkring Onze School. De Vriendenkring vraagt zich af op welke basis de door schepen Hooghuys vermelde doorlichting op 28.3.89 plaatsvond. Hij had het dan over 20 schoonmaaksters in dienst waarvan 5 deeltijds. Na afvoer van een aantal personeelsleden zouden er nu nog 3 te veel zijn. Op bedoelde datum waren er inder- Voor onderhoud van de 30 lokalen daad 20 in dienst. 7 ervan in de van een infrastruktuur van 5350 m2 keuken, waarvan 3 slechts 4/5 pres- is er één voltijds werkman. En voor taties wat neerkomt op 6 2/5. 10 het schoonmaken van deze opper- schoonmaakster waarvan 2 half-ti- vlakten zijn er 6 voltijdse en 2 half- me wat dus 9 wordt. En verder 2 tijdse schoonmaaksters. Totaal 7. onderhoudswerkmannen en 1 per- Volgens de Vriendenkring kan men soneelslid voor het ekonomaat. moeilijk spreken over 'overbodige Wijzigingen 'uxe' alhoewel de schepen nog stelt Ondertussen werden een onder- dat er nog 3 personeelsleden te veel houdswerkman en een schoon- 1 maakster naar stadsdiensten gemu- Onverantwoorde toestanden teerd, werd een kokkin (4/5) die met Betreffende het administratieve pensioen ging met vervangen, werd werk heeft de school één enkele een schoonmaakster in dispombili- bediende ter beschikking. Deze teit gesteld en niet vervangen en moet instaan voor het opstellen der werd het personeelslid dat instond menu's, opmaken van alle bestellin- voor het ekonomaat en meer dan 11 gen (voor ongeveer 1100 maaltijden jaar de school zeer goede diensten per week), bestellingen doen, verte- bewees, afgedankt en niet vervan- genwoordigers ontvangen, leverin- gen- gen nakijken, fakturen kontroleren De Vriendenkring tekende schnfte- en betalen, ophalen van alle gelden lijk protest aan bij het kollege op der leerlingen (spaargelden, eetma- 6.11.89 en kreeg op 6.1.90 als ant- jenj frisdranken, zuivelprodukten, woord dat de taken van het afge- schoolbusvervoer, enz.), het bezor- vloeide personeelslid verder uitge- gen van de nodige bonnetjes hier- voerd zullen worden. Maar men Voor en alle boekhouding hiero- zegt niet door wie. mtrent, werk- en verlofregelingen Huidige situatie van a"e keuken- en onderhouds- In de keuken worden dagelijks 250 P«s°neel e" kinderverzorgster de maaltijden klaargemaakt Hfervoor v,ol ,edlSe administratie en alle be- zijn er 1 voltijdse kokkin, twee kok- ?.el'lnSe,n voor he. kmderdagver- kinnen 4/5 Waarvan een een hulp- blijf instaan voor alle verzendingen kokkin is, een voltijds helper voor en de dage ks opvang van onge- de keuken en een voltijds schoon- veer 70 le"1,DJ&f?nln de nasch.oolse maakster voor de keuken. In totaal °Pvan§ ,ot !7'30 °P 4 2/5 woensdagnamiddag, stencils door- Er is dringend behoefte aan nieuwe autobuswachthuisjes op diverse plaatsen te Aalst. De overeenkomst met de nv City Advertising, een reklameflrma die de vorige wachthuisjes, planimeters en wegwijzers te Aalst gratis plaatste, onderhoudt, opkuist en elektriciteitsapparatuur aansluit is vervallen. Deze firma is bereid een nieuwe overeenkomst te sluiten onder de zelfde voorwaarden mits uiteraard, zoals trouwens eerder ook het geval was, op de achterwand publiciteit te mogen aanbrengen. Het kontrakt zou lopen over een periode van 12 jaar te rekenen vanaf 31 maart 1993, datum waarop het laatste wachthuisje moet geplaatst zijn. Danny Denayer heeft daarbij vol gende opmerkingen. In feite ver bindt Aalst zich dus tot 2005. Ver volgens is Denayer van oordeel dat niet de publiciteitsfirma doch wel het stadsbestuur de plaatsen moet aanduiden waar wachthuisjes die nen te komen. Dus ook op plaatsen waar minder huizen staan en de pu bliciteitsfirma allicht minder ge neigd zal zijn daar een wachthuisje te deponeren. En tenslotte vraagt Denayer dat alleszins publiciteit voor verbruik van sigaretten en al kohol en voor gokken zou verboden worden. Voor Luc Willems werkt de stad verder mee aan de verloedering van Aalst door nog meer publiciteit te dulden. Schepen Hooghuys preciseert dat de plaatsing van wachthuisjes steeas met het stadsbestuur wordt besproken. Voor Julien Vinck zijn wachthuisjes goed omdat ze het openbaar vervoer een handje toes teken en Willy Van Mossevelde vraagt waarom niet bepaalde eve nementen een bevoorrechte plaats in die reklamepanelen zouden krij gen. Voor de burgemeester is dat geen probleem want die evenementen zijn voorzien. In februari is dat kar naval, in april de topweek (topdag), in juli het criterium, in augustus de jaarbeurs, in november de aktie 11.11.11 en de andere maanden een type-affiche. In januari telkens het stadsplan. Bovendien worden al die affiches geleverd door de firma zelf en kunnen eventueel niet verkochte periode (in elke maand zijn er drie periodes van 10 dagen) door het stadsbestuur gebruikt worden naar eigen goedvinden. Terloops werd daarbij vermeld dat dergelijke wachthuisjes zowat 160.000 fr kosten, dat de jongste uit voeringen zeer mooi zijn en dat zon der deze firma Aalst nooit dergelijk mooie en vele wachthuisjes zouden kunnen plaatsen. Daarenboven brengt dit heel wat tewerkstelling mee voor mensen van de streek. Bij stemming wordt het amende ment van Denayer in verband me verbieden van reklame voor sigaret ten, alkohol en gokken meerder heid tegen minderheid afgewezen. Bij de stemming over het punt zelf onthielden VU en Agalev zich. LH draaien en de nodige formulieren bezorgen aan de leerkrachten... Voor zowel de organisatorische, ad ministratieve als pedagogische ta ken bij het onderwijsgebeuren be schikt de schooldirektie over geen enkele hulp! In het antwoord op de interpellatie van de heer Van Lierde werd door het schepencollege nog aangehaald dat men voor de school onlangs nog een nieuwe dakbedekking had laten plaatsen en dat de keukeninstallatie werd vernieuwd. Het is inderdaad zo dat een paar jaren geleden een nieuwe dakbe dekking boven de overdekte speel plaats werd aangebracht, maar bij regenweer moet een emmer in de zaal worden geplaatst om het water op te vangen omdat het nieuwe dak een lek vertoont. Deze toestand duurt reeds meer dan twee maan den. Aalst. Na afloop van de bijeenkomst "respekt voor anderen werd op het stadhuis een receptie aangeboden (a Iri het kader van de kampagne "Respekt voor de anderen" van Vredeshuis Aalst, Esplanadestraat 8 werden in de stadsfeestzaal verleden vrijdagavond de laureaten gehuldigd. Een 300-tal inzendingen werden genoteerd vanwege diverse schoolinstellingen zodat een voorselektie noodzakelijk was voor de ingestuurde opstellen en tekeningen allerhande in verbandet het opgegeven tema. Het tema "Anders zijn betekent niet minder zijn" kreeg ook andere facetten in de kampagne: filmvoorstellingen en debatten in klas- of schoolverband zowel in het lager als in het middelbaar onderwijs. In de kategorie eerste graad van het middelbaar onderwijs werd An Baert van het Koninklijk Lyceum laureate gevolgd door Ilse Verhulst van RMS 3 werd laureate van de eerste graad middelbaar onderwijs. De tweede prijs ging naar Stefaan De Cock, eveneens van RMS3 en Stefaan Philips van RMS 2 ontving een speciale prijs. In de tweedfe graad M.O. werd de eerste prijs behaald door An Baert van het Kon. Lyceum Aalst én door David Callebaut van het Sint-Jozefskollege. En verder was er een speciale prijs poëzie voor Freya Dawaud van het Kon. Lyceum en voor Thoma Bruyland van het Sint-Jozefskollege voor verhaal. De eerste prijs voor stellen in de derde graad was voor Serge Moschowski van het Sint-Jozefskollege. De speciale prijs voor het sprookje werd toegekend aan An Van Hoorebeeck van de Dames van Maria. Tekenwedstrijd Voor het basisonderwijs werd Kitty Missotte van het Sint-Vincentiusinstituut van Gijzegem laureate en voor het sekundair onderwijs was dat Daniël Janssens van RMS 3 voor Veerle Fleurinck van het technisch onderwijs Dames van Maria en Cindy Ailaer van RMS 3. LH Enkele jaren geleden werd in de keuken eindelijk een dampkap ge plaatst. Het is eigenlijk onvoorstel baar dat gedurende 20 jaren dage lijks werd gekookt zonder damp kap! Aalst. Enkele laureaten van de wedstrijd "respekt voor anderen" (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 10