KB TV-Ekspres zoekt 200 lezers om mee op vakantie te gaan. Alles gratis De Voorpost Auto en moto retrosalon in Wieze Belle bridgeclub La Krokodiletoj jubileis Langlaufpiste attraktiepool op Vakantiebeurs te Wieze HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Tenerife de parel van de Canarische eilanden. Ten-Bel de parel van Tenerife. Een vakantiepark van 40 hektaren met tien bungalow-residenties, acht zwembaden, bars, restaurants en snackbars, en alles voor sport, spel of niksen... Waag je kans om mee te gaan Neem deel aan de prettige wedstrijd van TV-Ekspres. Nü bij uw dagbladverkoper 16 - 9.2.1990 - De Voorpost DE 3 KLOKKEN van langerthovaltraat 1 st. gillis, dvndarmonde Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. ,16/762-AS Uitslag van de winnende paren op donderdag 1 februaririch ting noord-zuid1echtpaar De Saeger; 2. Yolande De Jonge en Werner Cornelis en 3. echtpaar Christiaens. Richting oost-west 1. echtpaar De Ridder; 2. Her man De Cuyper en Mare Ver- eecken en 3. Jeanne Dierick en Magda Weymans. Elke donderdagavond is er bridgeavond om 20.00 uur in het lokaal De Drie Klokken, Van Langenhovestraat 1 te Sint-Gillis Dendermonde. Elke dinsdag om 20.00 uur is er een oefenavond voor beginners. Estas tru'en sitelo... of Er is een gat in mijn emmer De Esperantoe-kindergroep "La Krokodiletoj" of de Krokodilletjes vierde haar eenjarig bestaan met een groots feest, in aanwezigheid van heel wat buitenlanders, zoals dat voor een Esperantofeest be taamt. Voor het feest had het eksamen plaats van de zopas beeindigde kur- sus. Acht kandidaten slaagden in hun eksamen voor een jury bestaan de uit Japanse, Hongaarse, Kata- laanse en Amerikaanse Esperantis ten. Voorzitter van de jury was pro fessor dr De Schutter, professor linguistiek aan de UIA. Op het einde van een kursus die nauwelijks 13 weken duurde, slaagden de stu denten erin een moeilijke Neder landse tekst zo maar van het blad te vertalen. Op hun feest hadden de Krokodille tjes Esperantisten uitgenodigd uit het hele land, maar ook uit Frank rijk en Nederland. Uit Heemskerk, helemaal in het noorden van Ne derland, was een groep kinderen, met hun leraar gekomen om kennis te maken. Het hele programma werd ook gevuld uitsluitend met het optreden van de kinderen. Meer dan twee uur lang speelden zij to neel, droegen ze gedichtjes voor en zongen ze in het Esperanto. Dansen deden ze ook, maar daarvoor had den ze geen talige kommunikatie nodig. De bijeenkomst werd afge sloten met -hoe kan het anders in ons Breughellandje?- een gemeen schappelijk feestmaal, waardoor het einde van de bezigheden wel later viel dan oorspronkelijk ge pland. Zo begint de groep nu aan zijn tweede jaar, waarin de kinderen meer en meer begrip krijgen van wat echte intemationahteit kan beteke nen. Enkele kinderen korresponde- ren reeds met Russische, Israëli sche of Amerikaanse leeftijdsge nootjes, uiteraard in het Esperanto. Op 17 en 18 februari zijn de grote hallen van Wieze opnieuw de plaats van afspraak voor al wie begaan is met oldtimers. Zowel wagens als motoren komen er aan bod net als de wisselstukken. Wieze is in de loop der jaren het kloppend hart geworden van de oldtimers. Honderd jaar FN De organizatoren van deze beurs, Ben Beeckman en Bernard Mar- reyt, vereniging BEMA, willen van deze beurs meer maken dan een louter kommercieel gebeuren. Ben was er vanbij de aanvang bij betrok ken en was vroeger voorzitter en stichter van de Vlaamse Vehikel Club. Bernard was als verzamelaar bezig met de vroegere beurs van Affligem en is zelf bezeten door En gelse wagens. Deze tentoonstelling staat dit jaar in het teken van honderd jaar FN, het Belgische merk dat wagens en motors produceerde, maar in de zestiger jaren deze auto- en motor- afdeling zag ter ziele gaan. De affi che die voor deze organizatie ge bruikt wordt is nu al een item voor verzamelaars. Dat ondervinden de beide organizatoren. Ze hangen een affiche uit en een dag nadien is ze reeds verdwenen. Honderd jaar FN werd vorig jaar gevierd door het bedrijf maar niet door de vereni gingen rond oldtimers. FN was vooral gekend voor zijn motors, hierbij werden steeds allerlei nieuwigheden uitgetest. De origine le affiche, waar Ben een motor bij schilderde, toont een achtcilinder auto die de strijd aangaat met een trein. De auto overbrugde de af stand tenslotte met een voorsprong van meer dan 8 uur. Van files van TGV zal er toen nog geen sprake zijn geweest. Voor de echte liefhebbers Waar andere beurzen ook een groot publiek trekken van nieuwsgierin- gen, mag men zich bij de beurs van Wieze verheugen in de enorme aan wezigheid van de echte liefhebbers. Men komt er de sfeer opsnuiven of uitkijken naar een goede koop. Een wagen die men al zo lang zocht, of het ontbrekende onderdeel, men vindt het er dikwijls. Ben wil de komendejaren op deze beurs het aandeel van de motors vergroten. Naast de tuigen zelf, zijn ook vele clubs aanwezig uit binnen- en bui- tenland. De hallen zijn in feite nu al te klein om alles te tonen, daarom dat men een ruimte zal bijplaatsen om toch iedereen zijn kansen te bie den. Om het geheel aangenaam te houden, zowel voor de huur van de stand als voor de toegang, willen de organizatoren de prijzen bewust de- mokratisch houden. Men wil im mers ook de jeugd welkom heten op de beurs. Praktische informatie De beurs beslaat in totaal meer dan 6.000 m2 in de hallen van Wieze. De bezoeker betaalt 200 fr toegangs-i geld, maar alle clubs en belangstel lenden kunnen reduktiekaarten be komen ter waarde van 50 fr. Een eenvoudig seintje volstaat om deze kaarten alsnog te verkrijgen. De be urs heeft plaats op 17 en 18 februari en dat telkens van 9.00 tot 19.00 uur. Voor verdere informatie kan men teredcht op de nummers 02/ 582.59.28 of 053/66.20.85 van Bema Belgium, Kerkeveldweg 7 te 1743 Dilbeek. Lebbeke. Oldtimers van alle slag zullen er te zien zijn Tijdens het weekend van 9,10 en 11 februari heeft opnieuw in de Okto- berhallen van Wieze een vakantie- februari heeft opnieuw in de Okto- Lebbeke; Centraal staat de FN, eens het boegbeeld van onze autoindustrie beurs plaats. De VW Dendermon de brengt dan de vakantiedromen voor een tijdje tot leven. Speciale attraktie op deze beurs is een langlaufpiste van de Kristelijke Ziekenfondsen waarop de bezoe kers kunnen uitzoeken of zij inder daad bekwaam zijn om op de lange latten te staan. Het Kristelijk Zie kenfonds van Dendermonde is dit jaar in feeststemming. Tijdens een i "Zwitsers Weekend dat onlangs werd georganizeerd in het stadhuis van Dendermonde, vierde men "40 jaar vakanties Jeugd en Gezond heid in ZwitserlancP'. Men kan deze langlaufpiste vinden aan de stand van Intersoc/Jeugd en Gezondheid waar men ook de nodi- ge inlichtingen kan krijgen. Ervaren monitoren zijn er bij om alles vlek keloos te laten verlopen. Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Spodredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Wie is hij? Waar woont hij Begrip voor de anderen Wttkbiad van Dnfer - Darm n kltMutmk

De Voorpost | 1990 | | pagina 16