PORT Dendermondse Rugbyclub herovert de 3de plaats in 1ste Nationale Jeugd bevestigde Werk op de plank! Dat zal geen ijsbeer zijn, zeker? V.W. Hamme kan in vieze papieren komen Aalst-Th. Diest: 2-0 V. E. Aalst: Zaken verstandig aanpakken Reserveteam Dendermondse Rugbyclub zoekt ernstige tegenstander De Voorpost - 9.2.1990 - 17 bterook Poortvliet dichter bij de spitsen ging tanleunen. was Diest eraan voor de moeite. De terreinverzorgers beleven moeilijke tijden als de wedstrijdbal tussen het sprokkelhout verdwijnt. Ook tijdens de week moeten zij herhaaldelijk uitrukken om omgewaaide bomen en afgedwaalde takken van de terreinen, die dikwijls in een boomrijke omgeving liggen, opnieuw speelklaar te maken (da) Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel 052/21.40.60 E. Aalst-Diest 2-0. Bij de rust verlietren de Eendrachters blijkbaar ontgoocheld het terrein maarde tweede helft bracht klaarheid in deze duisternis (da) E. Aalst gaat zondagnamiddag a.s. in de clinch met Berchem. Op het eerste zicht lijkt dat geen zware opgave voor de Ajuinen, maar alleszins blijft oppassen geblazen. 'Het is inderdaad altijd moeilijk in de huidige faze van het kampioenschap om de laatst geklasseerde ploegen te bekampen. Berchem vecht voor zijn behoud en zal alles in de weegschaal werpen om Eendracht een hak te zetten. Ik meen dat we de zaken verstandig hoeven aan te pakken, niet te bruusk aan te vallen en de gelegenheid afwachten om te counteren' meent clubsekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck. Ondertussen heeft Robby De Buck (19) een kontrakt, dat loopt tot het einde van volgend seizoen, ondertekend. Kanu is volop aan het trainen, maar volgens oefenmees- ter Poortvliet is het nog net iets te vroeg om hem de zware kompetitiestrijd voor te schotelen. Ook Mandiangu verkeert in hetzelfde geval. Ook Lozano hervatte de trainingen. Het is echter duidelijk dat de Antwerpenaar nog niet het volle pond kan geven. Voor hem blijft het afwachten of hij tegen Berchem gevechtsklaar zal zijn. Voor de derde opeenvolgende week heeft het reserveteam van de Dendermondse Rug byclub de vloer aangeveegd met zijn tegen strevers. Na Soignies en Coq Mosan moest vorige zondag ook Standard II eraan gelo ven. Vanaf de allereerste minuten begonnen de Dendermondse reserves aan een 'try-pa- rade', die nooit meer zou stoppen. We zetten eventjes al de 'scorers' op een rijtje: Diele- man (2), Devos (2), D'Hoogh (2), Verschue- ren, Minnebo, Casier (Raf), Vermeulen, Van den Bossche (Jean), Meremans, Meirs- man en Beckers. Deze laatste was ongetwij feld in zijn nopjes, want het was zijn eerste volledige wedstrijd na een uitstapje van niet minder dan 4 jaar naar het voetbal. Het was overigens niet het enige exploot van de Dendermondse reserves vorig weekend: op vrijdagavond versloegen ze in een vriend schappelijke wedstrijd overtuigend het En gelse Scraptoft Mentors met 19-6. Toch stijgt het ongenoegen bij de Dender mondse reserves. Zolang de Belgische Rug bybond als eersteklassers verplicht om ook een reserveploeg op te stellen kunnen deze jongens zich immers niet écht meten, kunnen ze niet écht testen wat ze waard zijn. Er gaat dan ook stemmen op om toch volgend sei zoen met een ploeg in de lagere reeksen te starten, wat geen echt probleem kan zijn. Overigens beweren insiders dat Dender mondse II zonder al te veel problemen 20U kunnen meedraaien in 2de Nationale, waar uit kan worden afgeleid dat men bij DRC momenteel op volle toeren draait. Tegen standers gezocht voor de reserves dus, wat wel eens sneller zou kunnen gebeuren dan ze zelf denken: zondag maakt de DRC de ver plaatsing naar RC Bosvoorde, een club die ook een bijzonder sterk reserveteam kan op stellen. Voorlopig het kampioenenbal nog wat uitstellen, jongens... Kris Van Damme V\V Hamme-leper 0-0. Nardus gaat snel voorbij zijn tegenstrever maar zijn schot gaat naast (vh) «dracht is er deze keer in geslaagd zijn Btendig overwicht te kunnen verzilveren iet doelpunten. Zowel met de wind in de Dg, als nadien in de tweede helft knokkend jgen de wind in, beheerste Aalst volkomen e situatie op het middenveld. De thuisploeg reeg dus deze keer loon naar werken. Het as nochtans moeilijk voetballen, tegen een liest, dat duidelijk naar het Eendrachtsta- Kon was afgezakt om minstens één punt uit ie brand te sleuren. De bezoekers hielden «stendig zes a zeven manschappen in de ditertuin en trachtten de schade aldus zo- eel mogelijk te beperken. Het bleef dus •eer bang afwachten of Eendracht er zou in dagen die Diestse grendel te ontwrichten en Je Ajuinen dienden tot diep in de 2de helft te •achten alvorens de tegenstrever voor een wldongcn feit te plaatsen. Lozano, die for fait moest geven omwille van hevige pijnen in werd deze keer uitstekend ver door Chunga. De Zimbabwees, die zekere luiheid wordt verwe- ad er deze keer weer zin in. Met geme- aorzetten bracht hij regelmatig de be nde defensie in alarmtoestand, en toen moeite. Een beetje onverwacht werd Wim De Wolf uitgespeeld als libero, daar waar men Lim- pens op die plaats verwachtte. De 'witte' loste zijn nieuwe functie naar behoren op, terwijl Limpens als aanvallende middenvel der goed aan zijn trekken kwam. Maar ook de jeugd bevestigde. Zowel Lamin als De Buck acteerden met veel lef en bewezen over voldoende talent te beschikken, om weldra als vaste pionnen in het fanionteam inge schakeld te kunnen worden. Oefenmeester Poortvliet was na de wedstrijd duidelijk een gelukkig man. 'We hebben die zege dikwerf verdiend. We zijn over de ganse wedstrijd in onze kansen blijven geloven. Men moet uiteraard na de jongste ontgoochelende resultaten niet di- rekt topvoetbal verwachten van mijn pou- lains, maar die overwinning tegen Diest be schouw als ik een gouden zege, een basis voor de verdere opbouw van de ploeg en met de derde periodetitel als bijzonderste mik punt. Als we iedere week onze tegenstanders onder een dergelijke druk kunnen plaatsen, zie ik de toekomst wel rooskleurig in, ook al omwille van het feit dat onze langdurige ge kwetsten zich stilaan weer weten aan te pas sen aan het wedstrijdritme.' dixit Poortvliet. (DRCII-Standard II: 64-6) De oogst is de laatste weken maar mager bij V.W. Hamme. De vierdeklasser lukt er niet in om een doelpunt te scoren. Zelfs tegen het zeer zwakke leper was hij niet in staat om zich te doen gelden. De situatie is nu dusdanig dat snel punten moeten gewonen worden anders wordt blauw zwart een bedreigde ploeg. Verschillende weken ontbreken er titularissen wat men enigszins als verzachtende omstandigheden kan inroepen. De volgende weken wordt het streven naar het behoud. Pas daarna kan men verder zien. Intussen moet men punten pakken, anders zal het vlug vijf voor twaalf wezen. Claudio De Paep en Nico Van Bogaert behoren opnieuw tot de kern maar zullen wellicht als wisselspeler debuteren. Frank Heremans en Paul Vermeir blijven nog onbeschikbaar. De ploeg: De Wilde, Coucke, Verbustel, D'Hondt, Smet, Joos, Vergeylen, De Borger, Van Der Stock, Van Caelenbergh, Nardus (De Paep, Van Bogaert, De Pelsmaecker). Zondag 11. speelde de hele Belgische rugby- competitie een inhaalwedstrijd. De wedstrij den van 3 december dienden verdaagd we gens de bevroren staat van het terrein. De DRC moest het opnemen tegen RC Stan dard Luik, een nieuwkomer in 1ste die het echter bijzonder goed doet, en voor zondag een zesde plaats bekleedde, met slechts 3 punten achterstand op DRC. Aan de andere kant kreeg RFC Luik de Brusselaars van ASUB Waterloo op bezoek, wat voor DRC perspectieven opende om de gegeerde derde plaats in de voorlopige rangschikking te he roveren. Een super-gemotiveerde Dendermondse ploeg aan de aftrap dus, met alweer enkele verrassingen. Op de eerste scrum-lijn no teerden we de beproefde combinatie De Vel- der-Sluys-Van Moeseke, op de derde scrum-lijn, niet geheel onverwacht, Andy Wauters, en op de full-back-positie Leuve naar Pierson, die op de openersplaats werd vervangen door de verrassende Dirk Muys- hondt. Op de vleugel verving Luc Van der Veken de gekwetste Rony Lauwers. Via Casier opende de DRC reeds na vijf minuten met een penalty-kick de score (3-0). Met licht windvoordeel beproefden onze streekgenoten verschillende combinaties met de voorwaartsen, wat in de 15de minuut lonend bleek: Sarens loste uit de scrum, pass - te gevat naar Casier, die op zijn beurt Van der Veken bediende. De heropgeviste vleu gelspeler liet zich deze kans niet ontglippen en schudde twee verdedigers van zich af om een prachtige try te lukken (7-0). De stevige bries belette Vande Putte om er via de omzet twee punten bij te doen. Het juichend Den dermondse publiek zag zijn ploeg niettemin reeds vertrokken voor een mooie score. Dat enthousiasme zou nog voor de rust ern stig worden getemperd: in de 25ste minuut trapte Luikenaar Xavier Masset een penalty binnen (7-3), en vijf minuten later kon Stan dard na een mooie aktie zelfs egaliseren via Olivier Remade (7-7). Vlak voor rust kon DRC niettemin nog uitlo pen tot 10-7. Na een technische fout op Ver tongen in de line-out kon Casier zijn tweede penalty binnentrappen (10-7). De tweede speelhelft verliep vrij mat: Stan dard kon het windvoordeel niet echt benut ten, en dq DRC slaagde er slechts sporadisch in om t gen de wind in de verdediging te doorbaken. Enige beroering ontstond toch toen de scheidsrechter. Dhr. Booth, de meest onwaarschijnlijke beslissingen bleef nemen. Zonder de minste partijdigheid kan worden gesteld dat Booth duidelijke fouten van Standard gewoonweg niét zag, en aan de andere kant de DRC bleef penaliseren voor ingebeelde fouten. Eén en ander kwam tot een climax toen Booth weigerde om een duidelijke nek-tackie op Vertongen te be straffen. In het daaropvolgende geharrewar ontving Andy Wauters een vuistslag en zag, tot ieders verbazing de scheidsrechter rood bovenhalen, niet alleen tegen zijn boksende tegenstander (Thierry Masset), maar ook te gen hemzelf. Deze uitsluiting zou bovendien eens nefast kunnen zijn voor Wauters, die net een nieuwe selektie voor het Nationale junioresteam op zak had. In een bijzonder gespannen sfeer werd de wedstrijd uitgespeeld, waarbij de DRC de monstreerde dat ze, als het erop aankomt, best een aardig partijtje rugby kunnen ten toonspreiden. In enkele minuten liep de DRC uit tot 19-7, eerst via een prachtige try van Sarens die, via een ingestudeerde aktie waarbij de tegenstander het bijzonder lastig heeft om te weten te komen wie nu eigenlijk de bal heeft, onweerstaanbaar over de lijn ging. De omzet was voor Casier, die er in de laatste sekonden nog een penalty bijkuckte. Alles bij elkaar een goede wedstrijd dus van Dendermondse, dat bewees dat het, indien echt nodig, ook een bikkelharde partij triom ferend kan afsluiten. Vooral de prestaties van Scrivens en De Coen, in de line-out, mochten er zijp. Verder een solide partij van De Velder, Srnys ep Van Moeseke (lste lijn) en van Michem en Van der Veken in de driekwartlijn. Ook de bijzonder bedrijvige Vertongen speelde zich in de kijker, naast natuurlijk Rik Casier die opnieuw 11 punten voor zijn rekening nam. Toch was er geen feest bij de DRC, die, dankzij het verlies van RFC Luik, naar de derde plaats oprukt in het klassement van lste Nationale. Het gedrag van de scheids rechter (die lid is van Brussels British) werd immers in verband gebracht met de wraakge voelens van die klub wegens de Dender mondse klacht die hen uit de kwartfinales van de Beker maneuvreerde. Het, waar schijnlijke, verlies van Andy Wauters voor de belangrijke wedstrijden tegen Asub en Bos voorde drukte duidelijk een domper op de vreugde; Toch wordt het uitkijken naar de wedstrijd van aanstaande zondag op het ter rein van Bosvoorde, dat momenteel afge scheiden aan de leiding staat in lste. Kris Van Damme Uitslagen lste Nationale RFC Luik-Asub Waterloo 6-12 Coq Mosan-Bosvoorde RC 0-41 RCS Visé-RC Mons 27-4 Avia Kituro-Brussels British uitg. Dendermondse-Standard Luik 19-7 Rugby. Trekken en duwen maar de DRC-speler is er toch met de bal vandoor (vh) Rugby. Aktie op alle fronten...Maar waar is de bal? (vh) Stand lste Nationale 1. «Bosvoorde RC 2. Asub Waterloo 3. DRC 4. RFC Luik 5. RFC Visé 33 6. Standard Luik 31 7. AviaKituro 25 8. Brussels British 24 9. RCFMons 23 10. Coq Mosan Herstal Vorige zondag hielden de Dendermondse Ijsberen hun jaarlijks feest. Er was echter weinig publieke belangstelling want het was veel te warm. Ook voor de ijsberen zelf, die het maar niks vonden. Zij willen een mooi laagje ijs en zuur weer, pas dan kan de pret niet op! (foto P.Hermans)

De Voorpost | 1990 | | pagina 17