C. Baasrode in veilige haven lelangrijke punten oor S.K. Lebbeke endracht zal degradatie moeilijk unnen vermijden Vroege goal doet de deur dicht Wieze heeft punt niet gestolen - R.C. Wetteren 2-1 nd™ tbbeke - Zulte 2-1 Hjrrembergen - Eendracht St.-Gillis 2-0 S.K. Erembodegem organiseert Marc Van Der Jeugt is nog niet versleten Buggenhout - Haasdonk 1-0 Geraardsbergen - Robur 1-0 Derde provinciale Selekties De Voorpost - 9.2.1990 - 19 Michiels Baasrode zal allicht tweede- blijven. Het verschil de voorlaatste gerangschikte thans zeven punten. Een dus en eigenlijk zou het moeten tegenvallen willen de nog voor de degrada- aanmerking komen, wonnen een punt tegen Racing en op zichzelf is dat een resultaat, zegt oefenmeester De Leeuw. de match meldde zich ziek. In extremis ik een wissel doorvoeren en doen op Van Dorpe als man. Frankie De Vos debu- als titularis. In het begin luk- het met Frankie niet al te best, na twintig minuten kwam hij aan zijn trekken en liet van af een gunstige indruk. Doel- van betekenis zijn er niet die eerste helft. De Man °kda Bart Van hamme hebben wel ns geprobeerd om een vuist te ;n dut onmo :t mes ik roei door n alter us eer maken en aan de overzijde poogde Chris Buydts ons het vuur aan de schenen te leggen. Aan de rust wis selde ik Jo Pieters voor Davy Van Damme. De wedstrijd bleef over en weer gaan. Naarmate het einde in zicht kwam probeerden de gasten een offensief in te zetten. Er deden zich toen enkele strubbelingen voor ons doel voor, maar in feite heeft doelman Baert nauwelijks tussen beide moeten komen. Globaal be keken meen ik het resultaat als lo gisch te kunnen beschouwen. In het slot kwam het even tot moeilijkhe den toen de bezoekers nogal agres sief van stapel begonnen te lopen. Komende zondag op S.K. Aalst hoop ik Lemmens en Luc Michiels te rekupereren. In dat geval staan we weer een stuk sterker. De geest in de ploeg is goed en dat is niet onbelangrijk. E.G. :ig kon kle"* Lebbeke heeft het niet makkelijk gehad "am 25 Zulte kopje onder te houden. Vooral in moeia we(je helft kwamen de bezoekers vaak urlijk opzetten. Tegen de gang van het lin kwam Lebbeke toen aan een tweede Ipunt. iwerd in zijn geheel een spannende match l, klubleider Willy Meert, m Cooreman vatte voor het eerst weer tinde basis. Dat was een optie die trainer Berlanger had genomen. Hetzelfde ook ileo Dierickx waardoor Bert De Schrij- als bankzitter aan de match begon. In de sie helft kwamen we tot scoren uit een van Herman Van Langenhove en mrond door Frankie Van Heek. Een kans ervoor Dirk De Vliegher. Ik moest eer- 111 heidshalve onderstrepen dat de bezoe- M 3 zich niet onbetuigd lieten. Tsjoen bvb. I fde staak en op een uitval van Van Den beele diende doelman Vinck bij de pinken zijn. Na de hervatting hebben we moeten knokken om stand te houden. Er was even geluk mee gemoeid toen Frankie Van Heek uit een counter een tweede keer scoorde. De bezoekers riepen toen alle hens aan dek en ons bleef niets anders over dan het doelge bied te verdedigen. Vooral in het laatste kwartier hebben we water en bloed gezweet. Al bij al hebben we belangrijke punten ge wonnen in de strijd voor het behoud. Herman Van Langenhove en Frankie Van Heek lieten een betere indruk in het Leb- beekse kamp dat tot tien manschappen gere duceerd werd nadat Peter Meulenijzer na een tweede gele kaart uit het veld werd ge stuurd. Keeper Johan Vinck toonde zich an dermaal bij de zaak meer dat is men gewend in Lebbeke. Hij heeft in deze kompetitie al verschillende punten gewonnen voor zijn ploeg. E.G. Baasrode-RC Wetteren duel (vh) O-O. Ivan de Man van Baasrode in een vrij gevaarlijk mbergen-St.Gillis-D. 2-0. Baert probeert met deze lob de Sint-Gillisse man te verschalken (vh) 'Het is een spijtige vaststelling maar naar mijn bescheiden mening is Eendracht St.- Gillis op weg naar vierde provinciale. Ik zie het liever anders. Tenslotte verliezen we een derby en aan de andere kant verenigt het St. Gillisse bestuur een aantal mensen waarmee het prettig is, omgang te hebben!' Eén en ander zegde voorzitter Burghgrave van S.K. Grembergen na afloop van de wed strijd tegen Sint-Gillis. 'Op grond van een tweede helft behaalden we een verdiende zege. Het spektakel voor de rust had weinig om het lijf. Dirk Deferrere maakte een keer een vuist maar de bezoe kende keeper was bij de zaak. Anderzijds is Van Der Straeten even gevaarlijk komen opzetten, maar dat zijn dan de enige wapen feiten die uit de eerste helft te onthouden zijn. Na de hervatting dwongen we een riante veldmeerderheid af en zijn tot scoren geko men. Ik moet er eerst aan toevoegen dat onze doelman ons heeft gered toen Bert De Mey uitbrak en bijna de openingstreffer tot stand bracht. Een geluk dat keeper Verstrepen bij de zaak was, anders had de match een gans andere wending kunnen nemen. Halfweg resulteerde een doorbraak van Gi- no Baetens in een doelpunt dat Johan Baert in de vlucht binnenschoot. We waren metéén gelanceerd maar toch duurde het tot op drie minuten van het einde voor we zekerheid kregen over de twee punten. Bart Nobels kanjerde toen tegen de onderkant van de lat. Didier Debusschere nam onmiddellijk de bal op de slof en trof raak. We hopen in elk geval nu zondag in Wieze weer twee punten te* pakken.' aldus Burghgrave. E.G. Ten voordele van nieuwe kleedkamers. Eerste grote bakschieting naar panklare kippen en braadworsten. Op vrijdag 9 februari 1990 vanaf 19 u., en op zaterdag tien februari vanaf 10 u. Plaats van gebeuren is de kantine van S.K. Erembodegem. Baasrode-RC Wetteren 0-0. Met deze poging van Baasrodenaar De Vos kwam zijn ploeg bijna op voorsprong maar de bezoekende doelman stond op de goede (vh) De tijd dat Marc Van der Jeught bij S.K. Lebbeke het mooie weer maakte is lang voor bij. Hij verhuisde vervolgens naar Geraards- bergen maar nu hij op «leeftijd» gekomen is, slijt hij zijn laatste jaren bij derdeprovincialer Buggenhout. Zo snel als in de tijd van toen is Mare natuurlijk niet meer, maar toch weet hij nog steeds van wanten en is bekwaam om in derde een voorname rol te spelen. Vorige zondag was hij in de middenlinie volkomen meester van de situatie en etaleerde hij zich ontegensprekelijk als de centrale figuur. Sparta wordt thans geleid door Rudy Baeck. Hij heeft sinds vorige week de funktie over genomen van Jean-Pierre Lippens die in conflict kwam met het bestuur en ontslag kreeg. Beeck is een gewezen voetballer van Buggenhout maar is de laatste jaren aktief geweest bij Ritterclub Jette, een ploeg die aan het eind van de vorige kompetitie ont bonden werd. Opmerkelijk was de algehele inzet van de spelers in de match tegen Haasdonk, zegt klubleider Luypaert. In de eerste helft waren we duidelijk de betere ploeg met een paar kansen. Onmid dellijk na de hervatting resulteerde een in zenden van Callaert in een doelpunt dat door Dirk Van Mulders gemaakt werd. We heb ben nadien niet veel problemen gekend om overeind te blijven. In elk geval wonnen we twee kostbare punten. Indien we zondag in St.-Gillis niet verliezen dan is de kans zeer groot dat we dat we al zo goed als in veilige haven zijn. E.G. Baasrode-RC Wetteren 0-0. De gevaarlijke Van Keer werd van dichtbij in het oog gehouden (vh) Robur Moerzeke heeft met het kleinste ver schil de duimen moeten leggen in.Geraards- bergen. Na 30 sekonden verwierf de thuis ploeg een voorsprong, wat voor het bezoe kende Robur een opdoffer betekende. We zijn die niet meer te boven gekomen, zegt klubleider Freddy De Maere. Geraardsbergen, een ploeg die knokt voor het behoud, trok zich dadelijk in verdediging terug. Wij waren de betere ploeg maar kon den niet echt kansen scheppen. Na de her vatting hebben we de druk verhoogd met de bedoeling in extremis een punt uit de brand te slepen. Het is ons niet gelukt, en dat komt doordat we een beetje pech hadden. Mits wat meeval hadden we allicht toch een goaltje kunnen forceren en een punt mee pikken. De nederlaag betekent natuurlijk geen dra ma. Uiteraard is het zo dat we komende zondag aan huis moeten winnen tegen Waarschoot, willen we onze positie in de algemene rangschikking verstevigen. We zijn nog niet aan veilige wal, hoewel ik de mening ben toegedaan dat we ons toch zul len handhaven en dat op zich kan een sukses genoemd worden. E.G. nmbergen-St.Gillis-D. 2-0. Nobels van Grembergen wordt hier even 'aan het "fa* Wie'gehouden (vh) ns) Grembergen-St. Gillis-D. 2-0. Waegeman kopt de bal voor doel, waar Baert kan afronden (vh) Heikant Zele - FC Wieze: 1-1 Heikant Zele dat moest aantreden zonder "sterspeler" Marnix Boeyckens heeft het knap lastig gehad met rode lantaarn Wieze. Het werd trouwens geen beste match van de thuisploeg die het op het middenveld liet afweten. In de aanvang'sminuten losten Jo Van Eet- velde, Benny Van Lokeren en Tienne Ceste- leyn wel enkele schoten maar die bleven hangen in het pak zoals dat heet. Naargelang de eerste helft dan duurde herstelde Wieze het evenwicht en na 17 minuten sloeg de rode lantaarn zelfs toe. Het was Chris Borneau die met een perfekte lobbal doelman De Maer- schalk wist te verslaan. Een wanhopig reage rende Ronny Christiaens kon op zijn beurt ook al niets anders dan de bal nog verder in het doel schuiven. Hiervan stond de thuis ploeg dan de gehele e'erste helft verder aan geslagen zodat in die eerste periode niets meer moest verwacht worden uit die hoek. Na de rust dan maar verder gedaan maar het verliep allemaal zo voorspelbaar en ook de flanken werden niet of nauwelijks beroerd door de Heikantse middenvelders die ook in die tweede akt niet in het stuk voorkwamen. In zoverre zelfs dat de bezoekers nog langs Hans Van Mol een reuzekans kregen op 0-2 ware er niet de uitstekende reflex geweest van doelman De Maerschalk die op de lijn redding bracht. Het zou dus moeilijk worden voor Heikant ware het niet dat doelman Bourgeois een helpende hand uitstak naar Erik 't Kindt die vanop 30 meter zijn kans waagde met een kamikaze schot. Doelman Bourgeois liet het leder tot eenieders verwondering door ar men en benen glippen en zo mocht Heikant vieren Wieze werd in de slotfase nog naar tien man herleid toen nadat het reeds twee vervangingen gedaan had een gekwets te speler van het terrein diende te némen. Dan pas kon Heikant nog een gooi doen naar beide punten maar doelman Bourgeois maakte zijn foutje meer dan goed door in de slotminuten gemaakte doelpunten te keren van thuisspelers Benny Van Lokeren en Jo Van Eetvelde. Op die manier mocht Heikant zich dan toch nog gelukkig achten dat het een puntje kon pakken tegen het bescheiden Wieze dat het punt zeker niet gestolen had. Nu zondag kijkt Heikant Rapide Lebbeke in de ogen en dat wordt zeker geen makkelijke opgave. M/S Eerste Provinciale K.A.V.Dendermonde Freddy Jacobs is opnieuw beschikbaar. Oefenmeester Pfaff besloot om pas voor het begin van de match een keuze te maken uit volgende namen: Van Meirvenne, Moens, Cooreman, Jacobs, Van De Perre, De Schrijver, Seghers, De Bruyn, Moreels, De Coninck, De Visser, De Baere, Van Roy en Rob- brecht. S.K. Lebbeke Voor het eerst is iedereen paraat bij S.K. Lebbeke. De ploeg: Vinck, Peeleman, Hals, Fran kie Van Heck, Werner Van Heek, Meu lenijzer, Dierickx, Cooreman, De Vliegher, Van Langenhove, Claessens (De Schrijver, Balis, Bancheri). Robur Moerzeke Luc Vercauteren blijft onbeschikbaar ingevolge een kwetsuur. De ploeg: Laureys, Fons Vercauteren, Raemdonck, Verhelst, De Malsche, Ost, Wuytack, Nimmegeers, Van Moer zeke, Benny Huylebroeck, Eddy Huyle- broeck (Ringoot, De Ruysscher, Van Den Eede). Tweede Provinciale F.C. Baasrode Raoul De Cock is geschorst en Eric De Decker onbeschikbaar ingevolge een blessure. De ploeg: Baert. Michiels, Michel De Man. Van Dorpe, Van Der Vreken, Lemmens, De Vos, Ivan De Man, Van Keer, Van Hamme, Schelkens (Pieters, Moens). E.G.

De Voorpost | 1990 | | pagina 19