O.M.P. maakt Aalst tot retro rockstad Een karnaval zonder geweld een geweldige karnaval ACW-Aalst tegen kansarmoede 'Figuur van het Jaar' S De Voorpost 43* JAARGANG NR. 6 - VRIJDAG 9 FEBRUARI 199G Aalst is steeds een progressieve stad geweest. Zowel op politiek gebied waar wel eens extreme toestanden aan bod kwamen. Aalst OMP (Oiljsterse Muziekpromoties) volhardt in haar aktiviteiten wat bijna niet anders kan wordt het ook een retro-rockstad. Dat is alleszins de bedoeling van dit team dat door de persbond van Aalst uitv erkoren werd tot 'Figuur van het Jaar\ 'Ermee stoppen zit er duidelijk niet in', zeggen de kollega's van Willy Van Mossevelde. 'Moest hij toch stoppen dan herbegint hij wel met iets soortgelijks'... r 2 jJu/.v/ lony Van den Bosch modereerde het gesprek over de vierde wereld (a) etho r~ j„n( Rijken worden steeds rijker, armen steeds armer k visie-avond georganiseerd door het ACW in de theaterzaal van De Werf reeg ruime belangstelling. Politici en welzijnswerkers vulden de theaterzaal ;n het kwam na het panelgebeuren tot een stevige diskussie. Het tema, aagif'armoedebestrijdiiig" 'oog er dan ook niet om. n y. Een niet makkelijk thema zowel voor beleidsmensen als voor veldwerkers. n eJ Men beperkte de algemene beschouwingen tot het schetsen van de kontouren e( fan dt problematiek en hield het vooral bfó getuigenissen van mensen te telde. Mensen uit het hele arrondissement Aalst waarbij die van Aalst wel het rolle pond kregen. Jn )e problematiek werd bondig uit- welzijnssektor die het uiteindelijk utro engezet door Hans Geeroms, ad- moet waar maken. x- uiïkt kabinetschef van minister Jan "Armen hebben een te laag in- -r£( enssens en mede-inspirator van de komen, hebben weinig kansen op eleidsnota "armoedebestrijding" werk, zijn weinig geschoold, zijn l an de Vlaamse Gemeenschap. slecht gehuisvest en leven in een :en zeer lijvig dokument dat de ongezonde sfeer. Wat uiteraard zo lanzet wil zijn van een stelregel van zijn konsekwenties heeft op het psy- k Exekutieve dat "een maatschap- chologisch, sociaal en moreel vlak. 111 lij waarin armoede voorkomt on- Om nog niet te spreken over het anvaarbaar is". Het kan toch niet ontbreken van valabele kansen in de dat in een welvarend Europa in ons kulturele sektor. ir®l land 350.000 mensen behoren tot de u ichtergestelden. Gesteld wordt dat Het Panel :n v le bestrijding er een moet zijn waar- Niemand minder dan Toni Van den "ij alle krachten gebundeld worden: Bosch, presentator van "De Zeven- het beleid, de lagere besturen ge- de Dag", het prestigieus programma aeente- en OCMW-raden en de op zondag "na de hoogmis", fun- e fó in b geerde als moderator. Hans Gee roms vertegenwoordigde er het be leid. "Armoede is geen nieuw pro bleem. Het kwam wel de jongste jaren meer in de kijker. 6% van onze bevolking leeft onder de 75% van het sociaal levensminimum. Voor een gezin met 2 kinderen be draagt dat 32.000 F. bruto. Armoede is een struktureel probleem dat een schaduw werpt voor sociaalvoelende mensen op elke prestatie in Vlaan deren..." Getuigenissen kwamen uit Erembo- degem, uit Geraardsbergen en uit Aalst bij monde van Guido De Meyer, Jan De Backer en Hans Gees. Armoede is een reltief probleem. Wie het qua inkomen, scholing, huisvesting minder goed heeft dan het gemiddelde wordt beschouwd als arm. In armoede zijn er gradaties: er zijn gedeeltijke, volledige en ook gene- ratie-armen. Vervolg op blz. 4 Naar aanleiding van het toekennen van de eretitel 'Figuur van het jaar' had de pers een gezellige babbel met Willy Van Mossevelde en zijn team. Dat waren John Woolley, Rik Van Steenbergen, Hans Ooghe, Er ik De Vriendt, Michel Van Brempt en Jos De Mette. Een uiterst koher- ent team waarvan een paar vroege re leden wegens werkomstandighe den noodgedwongen afhaakten doch valabele vervangers kregen. De toekenning van de eretitel voor OMP is Willy Van Mossevelde bie- zonder welgevallig omdat het om een groesprestatie gaat en niet om een individuele merite. Het is aller minst de politieker Van Mossevelde die 'zijn bal' geeft. Het is telkens een gebeuren buiten en boven alle par- tijgrenzen waarmee gemikt wordt op allen. Ook van ver buiten de regio. Biezondere verdienste van OMP is alleszins de uitstraling die Aalst er via hun manifestaties bij- kregen die zorgen voor een weidse uitstraling. Dat dit dan telkens ge beurt met jeugdig enthousiasme verjongt de hele ploeg die duidelijk aan een tweede jeugd bezig is en dan ook steeds 'back to the sixties' wil. Ratatouille Toen Van Mossevelde kennis kreeg van de toekenning van deze eretitel was hij aangenaam verrast. Eerder had hij gemeend dat dergelijke uit verkiezing zich meer richtte naar wie 'fin de carrière' was en samen met zijn collega's voelt hij zich nog steeds piepjong. Toen hij de Rata- touille-avond bijwoonde groeide de idee om samen met John Woolley een aantal Aalsterse rockorkesten uit de zestiger jaren samen te trom melen en te laten optreden. Het bleef echter bij een idee. Het vol gende jaar, het jaar van de tweede en laatste Ratatouille-avond be leefde Van Mossevelde een reële uitdaging. Van de speaker van dienst hoorde hij 'afroepen' dat hij een samenkomst van Aalsterse ro ckorkesten zou organiseren. De uit daging was er en Willy is er de man niet naar om de geworpen hand schoen te laten liggen... Hij werd organisator zonder er eigenlijk vooraf enige weet van te hebben gehad. Beebopalula 1 De nieuwkomer was een schot in de roos. Ruim drieduizend belangstel lenden waren present in een nostal gische sfeer, die van de sixties waar bij de meesten een echte verjon gingskuur meemaakten. Muzikan ten hadden de instrumenten te voorschijn gehaald, hadden zich in dividueel getraind en samen gere peteerd. En het rockevenement waarbij ook enkele nieuwkomers ook aan bod kwamen werd de aan loop naar meer rockgebeuren. Dat werden 'Alleijong' en Beebopalula 2 in 1989. Alleijong 2 lokte meer belangstellenden dan geraamd maar bleef toch enigszins onder de hoge verwachtingen van de organis atoren. Er volgde dan ook een kriti sche evaluatie. Stem in het kapittel In no-time heeft OMP een stem in het kapittel verworven. OMP is geen meeloper meer. OMP wordt gevraagd. Ook vanuit het buiten land. OMP heeft inderdaad een kort maar suksesvol palmares en de financiën zijn gezond. Redenen te over om nu zelf aangezocht te wor den. Ook door managers van geve stigde grootheden die ruiken waar sukses en geld te halen is. 'Wie kan betalen krijgt veel mogelijkheden' zegt Van Mossevelde. 'We worden daarenboven overstelpt met aan vragen gestaafd met bandjes van jonge orkesten die willen medede len in het sukses'. Voor het goede doel OMP heeft geen financiële bedoel ingen. De sommen die kunnen ge haald worden, gaan naar het goede doel. Gehandicapten en jeugdver enigingen kwamen reeds met meer dan anderhalf miljoen aan hun trek ken. Voor de komende manifestatie gaat de opbrengst, na aftrok van een o zo broodnodig startkapitaal van OMP naar de campagne tegen drugverslaving. Fats Domino Als begin van zijn Europese tour nee en als enig optreden in België kan u op donderdag 15 maart Fats Domino aan het werk zien. Voor dit uniek optreden zijn 2256 zitplaat sen beschikbaar. Er wordt een tri bune opgetrokken die de kas 350.000 ir lichter maakt. Het podi um komt aan de kant van de parking zodat de tribune aan de overkant gericht is, om veiligheidsredenen, naar de uitgangen. Momenteel zijn er reeds ruim 1000 kaarten verkocht ook al is de kaartenverkoop nog maar in een beginstadium. Kaarten kosten 1200 fr, 1100 of 1000 fr. Met deze laatste zit u alleszins minder dan 18 m van het podium verwijderd en er wordt gezorgd voor een dege lijke geluidsversterking. Er is een voorprogramma met Ron- ny Nightingale and the Haydockxen tijdens de pauze brengt een tweede orkest een rockparade. Fats Domino is als 62-jarige arties niet steeds een makkelijk man. Als hij minder goed geluimd is duurt zijn optreden een uur en een kwart. In een goede bui komt daar al rap een half uurtje bij. Die goede bui is er als hij persoonlijk (plus zijn 11 muzikanten in wat mindere mate) beschikt over een optimale kleed kamer met alles derop en deran, stortbad inbegrepen. Plus de nodige drankjes. Liefst fles per fles want het zou zo zijn gewoonte zijn al wat niet te heet en te zwaar is gewoon mee te nemen. Badhanddoek in- kluis. Drank interesseert hem buitenge woon. Als opwarmertje, een paar flesjes champagne. Eten heeft min der belang. Een paar zakjes chips kunnen reeds volstaan. Maar vrou welijk gezelschap interesseert hem uitermate. In het kontrakt staat dan ook dat plaats moet worden voor zien voor enkele 'gueusts". Wie dacht aan meegebrachte familiele den of kennissen heeft het mis. Het gaat eerder om dametjes uit een zeker milieu. Fats Domino, een rare vogel inderdaad. Tweedaags festival Op vrijdag 29 en zaterdag 30 juni organiseert OMP haar eerste twee daags festival. Op vrijdag, buizen dag, spitst men zich vooral toe met Alleijong op de jeugd. Op zaterdag komen weer de nostalgische sixties aan bod met o.m. The Troggs, The Searchers en andere meer. Met dit festival wil OMP Aalst manifeste ren als een heuse retro-rockstad. Wat in tal van andere gemeenten, in navolging van OMP reeds gebeurt wil Aalst overstijgen. Dat doet het alleszins met Fats Domino waarvoor 2,5 miljoen klaarligt en met het tweedaags festi val dat een berekend risiko inhoudt. Het is nog niet beslist of dit al dan niet op de parking van de Keizers- hallen in openlucht doorgaat met de Keizershallen als alternatief. Momenteel zijn nog onderhande lingen aan gang met Kim Wilde, Herman Hermits en Paul Young. Paul Anka en/of Tina Turner naar Aalst halen zit er voorlopig nog niet in. Maar ook dat moet kunnen. Chuck Berry of The Rolling Stones naar de Ajuinstad brengen zal wel licht een utopie blijven. Maar met OMP weet men maar nooit. LH ig. iand De échte karnavalist mag zot zijn maar niet zat le 62ste karnaval Aalst ondergaat een aantal veranderingen. Hopelijk gorden die allemaal ervaren als verbeteringen. Men weet maar nooit, 'ooreerst wordt de lengte van de wagens beperkt. Dat zal wendingen 30 ter8en,akkelijken en tijdverlies voorkomen. Ook wordt de stoet korter int minder toegelaten deelnemers wat de burgemeester door een aantal larnavalisten niet in dank is afgenomen. De maandagstoet wint er dan wel bij aan interesse want een tiental nieuwe groepen treden dan in de running. De eindklassement zal trouwens opgesteld worden onafhankelijk van het kit of in de zondag- of in de maandagstoet werd opgestapt. losse groepen, vaak het peper en paard. Prins Kris zit in een speciaal uit- geklede crcreoniewagen vóór Keizer Camiel en de Kamillekes. 'ut van de stoet, mogen mee van tan dc Werf doch moeten zich zoals tangegeven in groepen houden. Hieuw ook het feit dat tribunekaar- en kunnen worden aangekocht. Dieren zullen uit stoet geweerd *ordcn en In groepen mogen een gemr'iseerd tuig gebruiken, luzie'- atschappijen van de re gie .jn niet meer van de partij. En •igaanswagens worden zoals alle gemotoriseerd verkeer uit het ,n stadscentrum geweerd, maar dat las ade 'vor'ge week al. woo Waar en hoe laat ziet u (hopelijk) de va? zondagstoct? alJj pe publiciteitsstoet start tc 13.30 u. aan D' "et Wijngaardveld. Hij bestaat uit een toet 30-tal wagens. atnp De karnavalstoet wordt gevormd aan sn. 1 Molendries, Hoveniersstraat, Moorsel- de baan, Leopold- en H. Hartlaan cha( i 1 8cv»lgd trajekt ziet u hieronder bij toti f.,lming- «'J vertrekt de 13.30 u. stipt. nemen 57 groepen aan deel. Vooraan M Gilles, de Show- and Marchingband Victory uit Den Haag, een delegatie van net Stedelijk Fcestkomitec de Stopnoill- met de Aalsterse reuzen Iwein, Lau- rctta en Ons Paula. Geen rijkswachter te Timing Straat H. Hartkerk Jasmijnstraat begin einde 15.35 15.40 Jan Bijlstraat 15.44 P. De Paepestraat 15.51 Binnenstraat 15.56 Kliniek 16.01 Moorselbaan 16.05 Café De Joker 16.10 Hoek De Wolf 16.15 Slot 16.20 Varkensmarkt 13.30 16.30 St. Annabrug 13.35 16.35 Vaartstraat 13.38 16.38 A. Liènaertstraat 13.44 16.44 Stationsplein 14.48 16.48 Stationsstraat 13.52 16.52 Esplanade 13.58 16.58 Dirk Martcnsstraat 14.04 17.04 Koolstraat 14.13 17.13 Gentsesteenweg 14.23 17.23 Gentsestraat 14.26 17.26 14.33 17.33 14.37 17.37 14.48 17.48 14.53 17.53 15.00 18.00 15.03 18.03 15.08 18.08 Vlaandcrcnstraat Keizerlijkplein Korte Zoutstraat Lange Zoutstraat Grote Markt Molenstraat Werf En de maandagstoet De maandagstoet krijgt dit jaar een bijzondere betekenis. Vooraan ziet U groepen die verle den jaar niet deelnamen aan de stoet en een aantal nieuwe groepen. Dat zijn: 1. De Beddezjiekers 2. Deftig 3. De Kezzeleers 4. De Treetzakken 5. D'Iete Pitoe's 6. Gekloetj 7. Kert en Goed 8. Possensje 9. Zjaareg 10. De Perrewettemoakers Wie hier best uit de verf komt maakt kans om volgend jaar ook in de zon dagstoet te kunnen mee opstappen. De stoet wordt gevormd aan de Sint-Annalaan vanaf 13 u. en start te 15 u. stipt. Er wordt gestapt en gereden langs de Meuleschettestraat, School straat, Gentsestraat, Vlaanderen- straat, Keizerlijk Plein, Zonne- straat, Houtmarkt, Pontstraat en Kerkstraat naar de Grote Markt. Ontbinding, net als voor de zon dagstoet, aan de Werf. Vooral moesten de Gilles opstap- Een. Omdat die te 14.30 u. nog een ezemdans moeten uitvoeren op de Grote markt zullen ze aansluiten in de maandagstoet in de Meuleschet testraat. De Prins, de Keizer en alle groepen van de zondagstoet zijn ook op maandag van de partij.

De Voorpost | 1990 | | pagina 1