Eerste seizoensnederlaag een feit v Voetbalstage bij KSC Eendracht Aalst De beste wedstrijd van het seizoen Van der Stricht scoort en valt uit Voetbalkalender Vierde provinciale Brussel D'71 - Kamillekes Aalst 2-2 Derde provinciale GZK-DARTS -1990 Wedstrijden van 3.2.'90 Den Beer I verslaat de ongeslagen leider (DC Lebbeke) 20 - 9.2.1990 - De Voorpost verdienét Iedereen heeft tegenwoordig de mond vol over jeugdopleiding. Maar de praktijk wijst uit dat het met de technische kwaliteiten van die jeugd pover gesteld is. De vooropgestel de voetbalstage stelt zich tot doel aan dit tekort te werken. Twee belangrijke aspekten worden hier aangetoond. Namelijk stret ching en techniektraining. Stretching Rekking en lenigheid is een 'must' om mee te beginnen op zeer jonge leeftijd. De meeste blessures zijn overbelastingsletsels. Vooral bij jeugdige spelers die volop in hun 'groei' zitten. Er moet vermeden worden dat jonge mensen veel te korte spieren hebben. Wat absoluut negatief inwerkt op hun algemene beweeglijkheid en mobiliteit. Door rek- en strekoefeningen zal het spierweefsel elasti scher en de gewrichtsbeweeglijkheid groter worden. Techniektraining Er wordt bij de jeugd nog steeds teveel na druk gelegd op het fysieke vlak. Het is aldus de organisatoren hoogtijd, dat men terug keert tot de basis van het voetbal, de tech niek. Eerst moet men zoveel mogelijk ener gie steken in het aanleren van voetbaltech nieken. Zodanig dat er een goed balgevoel ontstaat. Pas dan kan men verder gaan met het aanleren van bijvoorbeeld een goede traptechniek. Wanneer u doorgedrongen bent van de waarde van een dergelijke jeugd opleiding. Dan zal blijken dat deze voetbal stage geen overbodige luxe zal zijn. Voor inlichtingen of inschrijving kan u steeds te recht bij volgende verantwoordelijken: De Greve Frans, Leeuwerikenlaan 19, 9440 Aalst, tel. 053-77.33.45, Linthout Remi, Groenstraat 92, Aalst, tel. 053-78.83.01 Verdere gegevens Jeugdcentrum 'Zandberg' van zes tot zestien jaar. Opvang van 7u30 tot 17u30. De deelne mers ontvangen gratis 'T-shirt plus petje'. Eveneens is het middagmaal (traiteur) ver zekerd, met inbegrip van vieruurtje. Niet te vergeten de verzekering. Technisch gedeelte Technische trainingen door gediplomeerde trainers. Keepertrainer. Lessen verzorgd door docter en kinesist. Lessen over spelre- glementen en taktiek. Voor ontspanning wordt eveneens gezorgd. Met onderhandse film: spel en quiz. Met verzekerde deelname van Paul De Mesmaecker (K.V.M.), Peter Cooman (C.S. Brugge), Juan Lozano (Een dracht Aalst). Inschrijvingen: 2500 fr. Te storten op rekening 293-0402209-05 met ver melding van naam, adres en club. Het medisch team van Eendracht Aalst Het team bestaat uit doctor en kinesist. Zal de stagiairs al naargelang de leeftijdsgroep onderhouden over, sportongevallen, kneu zingen, verstuikingen en spierscheuringen, eerste hulp, doen en laten bij sportblessures, stretching, wat, hoe en wanneer? Passieve en aktieve mobilisatie. En wat heel voornaam is, de voeding. Volgende jeugdcategorieën komen aan bod: duiveltjes, knapen, préminiemen, miniemen scholieren en doelwachters. 2e nationale Berchem-E.Aalst (Vermeersch) 3e nationale E.Zele-SC Menen (Clercx) Bevordering A Torhout-VW Hamme (Van Gansbeke) J.Lede-RC Doornik (Roose) le provinciale KAVD-Olsene (Aelbrecht) Denderl.-SK Lebbeke (Okladnicoff) E.Meldert-G'bergen (De Decker) Robur-Waarschoot (Eeckeman) 2e provinciale B TK Meldert-Bevere (Drieghe) SK Aalst-Baasrode (Wauters) 3e provinciale B Laame-Schellebelle (Van Landschoot) Windeke-Edeboys (Balduck) Serskamp-Beervelde (Vercauteren) 3e provinciale D Mere-Meerbeke (Melckebeek) Hofstade-Doggen (Verhelst) Eremb.-Bambrugge (Van Damme) Heldergem-Edixvelde (Delmotte) Kerksken-Aaigem (Van de Moortere) Erpe-E.Houtem (Van Lombergen) W.Moorsel-D'leeuw (Van Cauwenberghe) 3e provinciale E Sombeke-Gerda (Welvaert) R.Lebbeke-Heikant (Fierens) Wieze-Grembergen (Weyn) St.Gillis-D.-Buggenhout (Heerwegh) SK Overmere-Vrasene (De Mesmaeker) 4e provinciale D Burst-Iddergem (Van Butsele) Bavegem-Ede (Dossche) Lebeke-Oordegem (Van Boven) Teijoden-Woubrecht (Van der Stylet Erondegem-FC Aalst (Beerens) 4e provinciale G Opstal-Beriare (De Witte) Herdersem-SK Kalken (De Wilde) Wichelen-Appels (Levingbird) HO Kalken-Lutterzele (Van Dammel Schoonaarde-S.Moorsel (De Gussera) Opdorp-Smetlede (Heirbaut) Boonwijk-Val.Overmere (Drieghe) Oudegem-Baardegem (Reyniers) 4e provinciale H VK Hamme-Meerdonk (Vercauteren) Wedstri werd dc deel. Ir wind in goede sens no ren naa Na der toen zij doel mi En na slecht Louis DAMESVOETBAL Jeugdvoetbal. De gewestelijke knapen van Eendracht Aalst klopten Schroevers Jeugdvoetbal. De ouders van de Aalsterse preminiemen verliezen er blijkbaar de Moorsel met 11-1 (da) glimlach niet bij (da) Lutterzele - Juv. Schoonaarde: 0-1 Na twintig kompetitiewedstrijden is het er dan toch uiteindelijk van gekomen. Leideren toekomstig kampioen SK Lutterzele heeft een eerste nederlaag moeten slikken. Uitge rekend tegen het nummer twee, Juventus Schoonaarde moesten de groenwitten inbin den. Op zichzelf natuurlijk geen ramp ver klaarde men achteraf in het thuiskamp, want nu zou men de resterende wedstrijden in een meer ontspannen sfeer kunnen afwerken. Schoonaarde speelde het spel taktisch zeer goed. Het bouwde geduldig op uit een erg gesloten verdediging en vooraan liepen spit sen Mario Baeyens en Pascal Christiaens niet te slapen. Een fysiek sterk Schoonaarde kon daarbij nog het moordende tempo dat de leiders er op na houden heel de duur van de wedstrijd bijhouden zodat Schoonaarde ach teraf beschouwd de zege niet gestolen heeft. In de eerste helft ontsnapte Schoonaarde wel aan het openingsdoelpunt toen Yvo Van Keer van dichtbij een enorme mogelijkheid miste. Langs de overzijde stuitten Baeyens en Christiaens dan beiden op thuisdoelman Van de Wiele zodat het niet verwonderlijk was dat de blanco score nog standhield aan de rust. Daar kwam dan na een goed uur verandering in als Lutterzele eerst in de aan val ging maar Juventus-doelman Frank Roe- landt de bal kon pakken en ver uitschoppen tot bij de snelle Pascal Christiaens die kon profiteren van een niet reagerende thuis ploeg - dachten aan buitenspel - en de bal onder Van de Wiele tegen de netten te schui ven. Schoonaarde dus op voorsprong en die ble ven zij dan zo goed mogelijk verdedigen. Geluk was er wel mee gemoeid als Raoul De Cock de bal op de bovenkant lat kopte en wanneer doelman Frank Roelandt de bal van Peter Meysmans pardoes in het gelaat kreeg. Iedereen riep echter "goed gepakt keeper" en de wedstrijd was afgelopen. Eer ste nederlaag dus voor Lutterzele dat nu zondag alweer een zware brok te verwerken krijgt met H.O. Kalken. Er is nu evenwel heel wat druk van de ploeg en een sterke prestatie (sportieve revanche) wordt verwacht in Kal ken. MIS Lutterzele-Schoonaarde 0-1. De bezoekende doelman was Meysman te vlug af (vh) Vorige zaterdag speelden de Kamillekes de beste wedstrijd van het seizoen tegen het tweede gerangschikte Brussel D'71. Zonder aan de verdiensten van alle speel sters afbreuk te willen doen, willen we speci aal Sandra Daghuyt, die de geschorste Ann Eloot (3 x geel) moest vervangen, even in het licht zetten. Brussel begon de wedstrijd met windvoor- deel. Het terrein van Racing Jet ligt er slecht bij en dat speelde in het wedstrijdbegin de Kamillekes parten. Na een eerste hoekschop kwamen de hoofd stedelingen op voorsprong. Hilde Geerinckx plaatste de bal mooi op het hoofd van Mans, die zonder aarzelen binnenkopte. Annick Meevis mocht zich wel gelukkig achten dat de scheidsrechter de ogen sloot voor de straf- schopfout op Myriam Van Slembroeck. In de tweede helft woei een stevige storm wind over de Heizei en dat maakt het voet ballen niet gemakkelijker. Na een mooie kruispas van Hilde Van Calen- bergh kon Katleen Stevens alleen oprukken naar doel en met een geplaatste bal gaf ze keeper Danny Ottoye geen kans: 1-1. Dan zette Brussel alles op alles, maar de Aalsterse verdediging begaf niet en de ajui nen waren met o.m. Ann Eeckhoudt aartsge vaarlijk op de counter. In de 14e min. liep Renilde Clompen bui spel. Ann Eeckhoudt temporiseerde ent derde Katleen Stevens alleen op doel af.) een geplaatste bal maakte zer er 1-2 van Vijf minuten voor affluiten raakte Sai Daghuyt gekwetst aan het rechterbeen moest met een open wonde worden i voerd. Iedereen was nu zowat de kluts k en bij de daaropvolgende hoekschop Andrée Janoens, alleen vrijstaand, binn koppen: 2-1 Naar het einde toe konden we nog een blieme redding noteren van Brenda Vi Eeckhoudt na een goed geplaatst schot Mans. Voor de Kamillekes staan er nu vier thi matchen op het programma. Vier toppl gen zakken af naar de Zandberg en voot ter Kamiel roept alle Aalstenaars en Aai neskes op om hun ploeg te komen aanma gen. Volgende zondag speelt men tq herk, dan tegen Standard Luik, Cercle Bn ge en Herentals. De provinciale ploeg staat nu tweede ia rangschikking na het forfait van Bellem.i jeugd won in Brussel met 6-0. J.M Voel de tt Vu VJ St.-Gillis-Waas - Overmere: 0-1 In de eerste helft van deze wedstrijd ging het er gelijkopgaand aan toe. Overmere kon wel het meest kansen afdwin gen langs Danny Fiers en Franky Verdonck die van dichtbij onbegrijpelijk over trapte, maar de thuisploeg lag toch ook altijd op vinkenslag om doelman Wauter Rogiers te verslaan. Op slag van rust was het dan toch weer Overmere dat met een schot van Fred dy Christiaens op de kruising het beste had laten zien van die eerste periode. Na de rust bleef een bewonderenswaardig Overmere de thuisploeg belagen en op de 50ste minuut werd het dan ook 0-1 als Yvan Sergeant de bal tot bij Danny Van der Stricht kon brengen die in één tijd raak trof. Dezelfde bezoeker zou even later dan met een zware enkelverstuiking naar de kant moeten en vervangen worden door Dré Baeyens. Hierdoor werd Piet De Roover vooruit geschoven waardoor Overmere nog meer offensieve impulsen kreeg. Drie-vier open kansen langs dezelfde De Roover en Freddy Christiaens werden toen gemist. In de slotfase van de partij wilde Sint-Gillis dan nog eens alles op alles zetten om alsnog een punt uit de brand te slepen maar een voor treffelijke Wauter Rogiers hield alle gaatjes dicht zodat het bij deze 0-1 stand bleef waar door zijn ploeg beide punten kon pakken. M/S Lutterzele-Schoonaarde 0-1. Al vallend schiet De Cock naar het Schoonaardse doel. De bal rolt echter naast (vh) Op 21 februari organizeert de Kamer van Koophandel en Nijverheid van Aalst en Gewest een seminarie met als onderwerp "Exporteren naar de Chinees sprekende wereld". Informatie en inschrijven bij de Kamer van Koophandel, Square J. Gee rinckx 2 te 9300 Aalst. DC Lebbeke-Den Beer 4-8 6. Stinnyboys DC Grembergen-Stinnyboys 6-6 7. Los Flamencos Los Flamencos-Decibels 5-7 8. De Ton Red Arrows II-Den Beer II 11-1 9. Red Arrows II De Ton-Red Arrows I 4-8 10. Den Beer II Klassement Wedstrijden voor 10.2.'90 1. Red Arrows I 18 Decibels-DC Grembergen 2. DC Lebbeke 18 Den Beer I-Red Arrows I 3. Den Beer I 12 Den Beer II-DC Lebbeke 4. DCGrembergen 11 Red Arrows II-Los Flamencos 5. Decibels 11 Stinnyboys-De Ton derE moei midc moe Voo: bij E helft nuut lang Toe: Ren was stal zijn ene Ook Schotland biedt skivakanties aan. North Sea Ferries biedt in samenwerking met Seagull een speciaal programma aan. Voorinformatie kan men terecht bij North Sea Ferries. Lutterzele-Schoonaarde 0-1. Moens van Lutterzele kan de bal nog binnenhou den en voorzetten (vh) Similes Regio Sint-Niklaas organizeert rond het lema "Maak van je dokter een goede dokter" een gespreksavond die plaats heeft in de Cipierage Rode Zaal, Grote Markt 46 te 2700 Sint-Niklaas en dat op maandag 26 februari om 20.00 uur. De vergadering is uitsluitend bedoeld voor familieleden van psychisch zieken. Inlich tingen bij Diane Edelynck tijdens de kan- Voetbal. S.K. Overmere lijkt opnieuw in vorm. Het lukte tegen Sint-Gillis-Waas een nipte maar tooruren op hei nummer 091/24.23.05 overwinning. De zegereeks werd enkel door Buggenhout doorbroken, (mt)

De Voorpost | 1990 | | pagina 20