Oorlog op het voetbalveld tppi els KC en Atlantis Lebbeke jromoveren •fr Ig M.T.S.A.-Liefhebbersvoetbal Eenrichting eerste helft DeV orpost-9.2.1 LIEFHEBBERSVOETBAL iijhebbersvoetbal. Baccara Aalst uit de MTSA-kompetitie (da) Waar zich vroeger de Sunvallei bevond liggen nu in Bambrugge twee voetbalvelden. Daar spelen Alexander en Octopus. Alexander moest er aantreden tegen de Melckenbeekvrienden uit Lede. Daar scheidsrechter Vital Degrieck pech had gekregen, kon hij niet tijdig aanwezig zyn. De gelegenheidsscheidsrechter maakte er het beste van. Tot de stand 1-1 was verliep alles vlot, maar toen gebeurde het. Bij het nemen van een vrijschop in het voordeel van de bezoekers moest de muur op de reglementaire afstand geplaatst worden. Voor bezoeker Luc Van Hauwermeiren duurde dit te lang en hij verkocht een forse duw aan een bezoekende speler die pal achterover viel. Dat was genoeg om het vuur aan de lont te steken. In plaats van een voetbalveld kreeg men een arena. Er volgde een vechtpartij met harde klappen en blauwe ogen. De vrijwillige wedstrijdleider voelde zich bedreigd en legde de wedstrijd stil tot verbazing van de aangeduide scheidsrechter die inmiddels ter plaatse was gekomen. Hij vond nog een verlaten slagveld maar mocht zonder kleerscheuren terug naar huis. Octopus, dat twee uur later op hetzelfde terrein moest aantreden, zorgde voor meer voetbals pektakel tegen O.C. Aalst Scheidsrechter Peirlinck, die hier en daar nog wat gekwetsten had opgeraapt kende amper problemen en leidde een grandioze wedstrijd. Excelsior, dat leider en kampioen Snas ontving, stopte in de laatste minuten de zegereeks van de leiders. Waterval geraakte op Giwo niet verder dan een gelykspel zodat Camu met een glansrijke zege op R. Espagnol nu tweede staat en het de leiders nog moeilijk kan maken. In de tweede afdeling bracht leider Zwaanvrienden de verplaatsing naar AZ'77 tot een goed einde en mag nu reeds de koffers pakken om volgend jaar in eerste te spelen. In de derde afdeling zorgde Brughuis voor een stunt door aan leider Galop de halve inzet te ontfutselen. Mits wat meer geluk zat er een onverhoopte zege in. Co-leider Reynaerds kon van Giwo - Waterval 0-0 De bezoekers die vier titularissen moesten missen kregen het niet gemakkelijk. De thuisploeg kon gelijke tred houden. Bij een strafschop had de thuisploeg zelfs uitzicht op de zege maar de attente Watervaldoelman redde schitterend zodat het uiteindelijk een verdiend gelijkspel bleef. Octopus - O.C. Aalst 0-1 Deze wedstrijd verliep zoals het liedje van Ingeborg, 'door de wind en de regen'. Van goed voetbal was er dus geen sprake. Beide elftallen deden echter hun best en hielden het sportief mede door de goede leiding van scheidsrechter Peirlinck die F. Van Impe met een vroege gele kaan bedacht zodat ieder een gewaarschuwd was. Het enige maar mooie doelpunt werd gescoord door J. De- martin. Verdiend maar moeilijk. Leeuwerik-A - Blauw-Wit 1-1 De sportieve thuisploeg zorgde ervoor dat ook de bezoekers in het gareel liepen en voeg deze misstap geen gebruik maken daar het zelf gelijkspeelde tegen Nieuw Hofstade. In de zondagafdeling liet Nieuwe Wijk geen steek vallen en overtroefde zijn tegenstander. Ook daar een strenge maargoede scheidsrechter Sunset ging de mist in tegen een superieur Real Familial en Poreistampers pakte thuis een Everaerts aan toe, dan verloopt alles vlot en verdiende zege tegen Pano. kan er goed gevoetbald worden. J. Van Cae- Excelsior - Snas 1-0 ram„ !e"ber8he 'ukte de M «oorsprong maar De Lspagnol - Camu 2-5 ^oor zorgde voor gerechtigheid door een In een boeiende wedstrijd, betwist voor een Qp het grasloze veld van de Bergenkouter strafschop feilloos om te zetten, ruim publiek, werd op geen inspanning geke- toonden de bezoekers zich het produktiefst. r Sportief Edo 2-2 ken. De gastheren wilden dit keer een gelijk- Scheidsrechter Daem floot de rust met een ^.7* n t, - J" --ruime 0-4 voorsprong. Fruythof (3) en Sonck "e bezoekers hebben utt twee schaarse kan- Hadden alle twijfels weggenomen en de spel uit de brand slepen. Door zijn attente leiding zorgde scheidsrechter Van Delsen sen evenveel doelpunten gepuurd langs Ver- leysen en Cammerman, nadat de thuisploeg reeds een resem kansen naar het heelal had getrapt. Wijnandt zorgde met twee treffers wolken geschoten. De hevige stormTie, de ervoor dat deze belangrijke match sportief Spanjaarden moedeloos achtergelaten. Na verliep. Er werden talrijke kansen gekreëerd de rast en stonnwind fe|ler maar die werden ahemaal naar de grauwe opzetIenc„ zakte het spelpeil zodat de Span- wnllffn opsrnntpn Tip nptnnp ctnrm hot Ho '(hebbersvoetbal. Binnenkort speelt de Leedse ploeg 't Half Maantje' ook in TSA (da) KORFBAL bal alle richtingen uitgaan. De bezoekers zouden al zeer tevreden geweest zijn met dit gelijkspel, maar De Petter zorgde in de laats te minuut voor de feestvreugde door zijn ploeg een onverwachte zege te bezorgen. wat lieten zien, nadat de bezoekers de touw- Alexander-Melckebeekvrienden 1-1 tjes wat gevierd hadden. Dat gaf Pedro Ri- Deze wedstrijd werd geschorst in de 25e vera de kans om met twéé treffers wat te minuut zoals vermeld in de inleiding, milderen. J. De Man zorgde er echter voor AZ'77 - Zwaanvrienden 0-3 dat het verschil op drie eenheden bleef. at al een aantal weken in de lucht hing, :rd vorige zondag werkelijkheid. Zowel Appels als Atlantis Lebbeke komen vol- nd jaar in een hogere reeks van de zaal- rfbalkompetitie uit. Beide teams uit de jo Dendermonde versloegen immers hun had. Er werd echt tam gespeeld, vooral de verdediging liet te wensen over. In de re- De thuisploeg had zich nochtans goed voor bereid om leider Zwaanvrienden het leven zuur te maken. Dat scheen eerst nog te luk ken ook maar toen R. Stevens met een schuin schot, gedreven door de wind, de thuisnetten bol zette, was het bekeken. De veer brak en diezelfde Stevens en De Cock maakten er nog 0-3 van. De verdiende zege werd door de thuisploeg zeker niet aangevochten. Dressel - De Kring 2-5 Een fris en vlot kombinerend bezoekend elf tal gaf de thuisploeg vrij veel het nakijken toen Wellekens, Vonck, Baert en De Waele (2) de Dresseldoelman op het verkeerde been zetten. De Saedeleer zorgde met twee treffers voor enig weerwerk, maar dat kon de Met het doel Annette Verstraeten en Chris- Lebbeke zou, voor de xust, nog tweemaal tel De Wilde, met het oog op het nakende skoren. Beide korven werdfen aangetekend tweede schuifje van het veldseizoen, de kans door Steven Callaert, die trouwens een uiter- bound toonde Rudy Hooft zich nochtans zege van de bezoekers niet verhinderen, te geven enig wedstrijdritme op te doen, mate knappe wedstrijd speelde (7-3). zeer sterk. Endoka - Houtmarkt 1-2 werden ze in de wedstrijd gebracht. Winnie Na de pauze bleef Atlantis Lebbeke een De tweede speelhelft bood zo mogelijk nog De Endokajongens azen op eerherstel -na ektc riva-il on nromotie' Annels versloee {ansse"s'enJErna^Van den Bergh mochten na duidelijk meesterschap demonstreren. Op een triestiger aanblik: Aalst zou nog één keer enkele fatale wedstrijden. Nu moeten ze - -- hun geleverde inspanningen, op de bank uit- geen enkel ogenblik werd de ruime voor- skoren, de bezoekers twee keer. Tien minu- vechten voor het behoud en krijgen de pun- sprong nog in gevaar gebracht. Integendeel, ten voor het eind van de wedstrijd werd ten zeker niet kado. Zeker niet als men Hout- Lebbeke drukte zijn overwicht uit in nog Hendrik Daelman vervangen door Mare De markt op bezoek krijgt. Dat is immers nog in zeven korven, Houthalen zou nog slechts Mil, maar toen was blijkbaar het kalf reeds de running voor de tweede plaats die recht tweemaal de weg naar de korf vinden. Voor verdronken. geeft op een plaats in de hoogste afdeling. Lebbeke skoorden nog Frank Veldeman (af- Verzachtende omstandigheid was in elk ge- Weymeys zorgde voor 0-1 maar de thuis- standsworp, halve afstandsworp en straf- val de afwezigheid van Jan De Rouck, die ploeg zette na de rust de situatie recht: 1-1. In worp), Steven Callaert (doorloopbal en af- gekwetst langs de lijn zat. Aalst krijgt zondag de slotminuut werd het nog 1-2, opnieuw standsworp), Cindy Meersman (doorloop- hekkensluiter Hasseltse op bezoek, bal) en Piet Maesschalck (strafworp). Laatstgenoemde werd enkele minuten voor het eind vervangen door Franky Cornelis. Piet Maesschalck blijkt de voorbije weken de precisie bij het afstandswerpen verloren te hebben en staat niet altijd 100% gekoncen- treerd op het veld. Gelukkig heeft zijn min der presteren weinig invloed op de efficiency van het vak, vermits o.a. Steven Callaert en Sandra Van Rossem duidelijk in goeie doen zijn. Zondag moet Lebbeke op bezoek bij Leuven. overtuigende 8-15 cijfers Kapellen en lantis Lebbeke stuurde Houthalen met al m signifikante 14-5 cijfers naar Limburg "rag. ak al zouden beide teams in de nog reste nde twee wedstrijden de nederlaag lijden, a nog staat hun promotie vast, vermits ze een hoger aantal gewonnen wedstrijden len en hun doelsaldo er beter uitziet, ipels keert dus na één seizoen in tweede tsse opnieuw naar eerste, Atlantis Lebbe- ipromoveert naar vierde klasse, ttrassend was de 6-9 nederlaag die Ago list vorige zondag thuis opliep tegen Leu- ipellen-Appels KC: tt draaide bijzonder vlot... Mj hebben inderdaad opnieuw het goeie me te pakken», ontleedt internationale Schuddinck de wedstrijd tegen Kapel- i Het duurde in de eerste helft wel even horens we ons overwicht in korven konden rusten. Appels gaat zondag op bezoek bij Loco. Lebbeke-Houthalen: 14-5 Dichtste belagers op afstand geslagen... In Lebbeke werd vorige zondag met nogal wat spanning, uitgekeken naar het treffen met Houthalen. De Limburgers stonden im mers tweede gerangschikt, hadden welis waar hun thuiswedstrijd tegen Atlantis verlo ren, maar in de overige wedstrijden haast geen steken meer laten vallen. Lebbeke zette dan ook eerder zenuwachtig de wedstrijd in en de afstandswospen die vanuit het aanvalsvak in de richting van de Houthalense korf vertrokken, misten duide lijk precisie. De thuisploeg zou na vijf minuten spel zelfs op achterstand komen, maar Sandra van Rossem maakte even later gepast gebruik van een moment verwarring in de Limburgse defensie om de stand, via een doorloopbal, in Pierre Van Rossem HANDBAL langs Weymeys. Een gevleide zege. Zandput - Onder den Toren 6-1 Ondanks de forse winst kreeg scheidsrechter Bovendaerde het niet gemakkelijk. De thuis- spelers konden hun mondje nogal roeren zodat ze tot tien werden herleid. De bezoe kers bleven echter in mineur akteren zodat de thuisploeg doelpunten kon maken op een drafje. Van den Bremt (2), Stepp meersch en Arijs (2) waren de schutte dienst. Blauwe Mam - Leeuwerik-B 0-1 Nipte maar verdiende winst van de be. kers die langs Van der Vurst de anders vo treffelijke Berlaarse doelman op het vi keerde been zetten. V. Denderleeuw - Bartan 1-2 De bezoekers waren nog een revanche schul dig en lukten een verdiende zege langs Box- tael en De Wolf. De verouderde thuisploeg kon geen vuist maken. Brughuis Galop 0-0 De thuisploeg wou zich niet gewonnen geven en deed de bezoekers meermaals bibberen. Dankzij een schitterende doelman, die zijn ploeg dikwijls van de ondergang redde, kon den de leiders van derde afdeling een gevlei de puntendeling bewerkstelligen. Toch mocht de thuisploeg door haar grote inzrt aanspraak maken op de zege. N. Hofstade - Reynaerds 1-1 Een topper die alle verwachtingen inloste want de nummers 2 en 3 moesten mekaar partij geven. De bezoekers speelden vlot en kwamen langs P. Eeckhoudt verdiend op voorsprong. Ze bleven vlot kombineren maar konden de kloof niet verder uitdiepen. Dat werd hen fataal want een paar minuten voor affluiten devieerde een listige D. Key- meulen de bal over de té ver uitgelopen Reynaerdsdoelman. Een zware opdoffer voor de gasten die de wedstrijd in handen hadden. Cobilas zorgde met veel glans voor een ruime 5-1 winst tegen Animalia. Saeys (2), Moens, Ebraert en Roelandt versloegen de Dender- leeuwse doelman. N. Wyk - Park 4-0 Nu Rode Roos vrijaf had wilde de thuisploeg zich niet laten verrassen om aan de top te kunnen blijven in de zondagafdeling. Met doelpunten van J. Saerens (2), Van Hauwer meiren en JP De Pauw won het ruim en verdiend tegen de sportieve thuisploeg. Sunset - R. Familial 0-4 De bezoekers gingen met veel glans op zoek naar de zege en ze behaalden die ook langs Corael (3) en De Rijck. Ze stuurden de Sun- setillusies de mist in. Adelaars - Sportkring 1-4 Een verdiende 1-1 ruststand met goals van P. Roelandt en P. De Kerpel. Na de rust mocht de thuisploeg niet meer in het sprookje gelo ven want W. Van Hauwe, L. Van Geert en G. Cornand trapten de 1-4 op het bord. Poreistampers - Pano 2-1 De thuisaanhang kon eindelijk nog eens jui chen toen ze een verdiende zege boekte langs R. Wauters en E. Van Langenhove. Toen het kalf reeds verdronken was kon Boelaert milderen. Tot slot was er spanning genoeg in de wed strijd Koszen - Star Boys. De thuisploeg stond 3-0 voor aan de rust langs Uyttersprot (2) en Boterberg. Na de rust zag ze deze voorsprong bijna \prloren gaan toen de be zoekers langs Picqueur en Van der Eecken nog gevaarlijk kwamen opzetten. Bij een on gelukkige val brak Star Boy De Neef enkele ribben zodat de bezoekers, nu in de minder heid, geen aanspraak meer konden maken op de verdiende gelijkmaker. Hans Van Campenhoud Ago Aalst-Leuven: 6-9 Matte prestatie van de Aalstenaars evenwicht te brengen. Lutgarde Coppens •takken, maar toen we eenmaal de goede 2ette op haar beurt Atlantis op voorsprong, Hoewel Ago Aalst, aldus voorzitter Steven daas te pakken hadden, was er geen hou- maar Houthalen kwam, voor de laatste keer ai meer aan. overigens, langszij. teerste korf van de wedstrijd viel reeds in Voor ubbeekse ïoo[sprong, zorgde op- ■Weede minuut,toenWmiDeWilde raak njeuw gandra yan Rossem, vanop afstand «f (0-1). Kapellen van zijn kant zocht bijna dcJe keer vja WM strah(on)en schdds. minuten lang naar de korf. maar na een recht(;r De Wae,£ |ejdde uilstekend •imerwedstrijd zette Appels een offensief 0 door piet Maesschalck en ar een M-voorsprong. zou opleve- Frank Ve|deman, slaagde Lebbeke erin een driepuntenkloof te slaan, maar die werd even later herleid tot twee eenheden, toen Piet Maesschalck totaal uit koncentratie was. Skoorden in die periode: Ann Schud- inck, Dirk Duym (doorloopbal) en Veron- pe De Paepc (afstandsworp), ïjdens die eerste helft zou Kapellen nog ttmaal skoren (2-4), Appels vond nogdrie- ®aal dc korf: Ann Schuddinck, Dirk Duym "diens broer Luc Duym (afstand) waren de openmakers. Laatstgenoemde, die de ge ëtste Dirk Van Royen verving, speelde 'erigens een zeer verdienstelijke wedstrijd, ^de rust bleef Appels zijn overwicht knap ia korven demonstreren. Spellen skoorde eerst, maar Dirk Duym 'acht, van dichtbij, dc stand op 3-8. De Ihuisploeg skoorde blijkbaar makkelijker lan tijdens de eerste helft (4-8), maar dankzij korven van Wim De Wilde (doorloop alen van dichtbij), sloeg Appels een zeskor- poof. k thuisploeg zou nog vier maal de weg naar Ie korfvinden, tweemaal uit strafworp overi gs. maar voor Appels skoorde nog Edwin ipfis, Luc Duym (strafworp), Ann Schud- "ick (doorloopbal), Veronique De Paepe van dichtbij) en Dirk Duym. Daelman, zeer goed aan de wedstrijd begon - na drie minuten wees het bord al een 3-1- stand aan, met korven van Koen Uytterhae- ghen, Hendrik Daelman en Marleen Bri- sard - toch zouden wij de wedstrijd nog met 6-9 verliezen. Blijkbaar dachten onze spelers bij die 3-1- stand dat de zaak geklonken was, maar dat was zonder de waard gerekend, in casu Leu ven, dat op zijn sokken langszij kwam en bij de rust reeds een 5-7-voorsprong verworven Handbal. Het team van Ajax Lebbeke (foto guy) Brabo Denderbelle-Middelkerke: 24-13 Korfbal. De scholieren van Atlantis Lebbeke doen het lang niet slecht in de zaalkompetitie (foto guy) Een zwak Middelkerke werd tijdens de eerste helft totaal overklast door een knap spelend Denderbelle. In die eerste 30' bleken de bezoekers nauwelijks in staat voor enige te genstand te zorgen. Brabo trok dan ook alle registers open en na 20' leidde de thuisploeg met 8-2. Het Brabo-festival ging verder in dc re sterende 10' en met een 14-3 rust stand leek Middelkerke recht op een katastrofe af te stevenen. Maar in de tweede helft bleek dat Den derbelle niet die ploeg was die een tegenstander koelbloedig kan af maken. Het speelse nam de boven hand bij de thuisploeg en de wed strijdconcentratie was duidelijk ver dwenen. Coach M. De Proft mocht tevergeefs trachten zijn spelers op nieuw te motiveren, Brabo bleef nu aanmodderen en meteen konden de bezoekers evenwicht in de wed strijd brengen. Na 40' was de score beperkt gebleven tot 19-7 en 10'voor het einde had Middelkerke zowaar het verschil kunnen stabiliseren (22-11). Een tweede helft die er dui delijk teveel aan was werd afgeslo ten met een 10-10 score, zodat Mid delkerke de nederlaag kon beper ken tot 24-13. Brabo Denderbelle: Van Rossem, Uyttersprot, D. Van Goethem 3, Van Der Jeught 4, Walraevens 3, De Smedt 5, Batselier 2, Vermeir 2, Van Keer 2, Van Den Abbeel, R. Van Keer 3.

De Voorpost | 1990 | | pagina 23