Derde kwartier fataal H.K. Waasmunster laat punt liggen Opnieuw J. De Man op de valreep Beker-T elegrammen Enkel moeilijk in de eerste helft Toch kleine winst Squadra duidelijk sterker Handicap te groot Knappe prestatie Beker van Oost-Vlaanderen 26 - 9.2.1990 - De Voorpost HANDBAL 2" nationale E.V. Aalst-R.P.S. Montegnée 20-24 Tegen een sterk Montegnée speelde Aalst gedurende 45' erg goed maar eens te meer ging het fout tussen de 31° en 45° minuut en Eendracht kon ook nu deze 'inzinking' niet vermijden. Meteen was de thuisploeg eraan voor zijn moeite al dient gezegd dat de spe lerskern toch vrij smal uitvalt om tegen een sterke tegenstander 60' hetzelfde niveau aan te houden. Het wedstrijdbegin verliep moei lijk voor de thuisploeg die zich teveel op balverlies liet betrappen en meteen een 1-3 achterstand telde na 10'. Wellekens plaatste toen een mannetje bij de sterkste bezoeken de werper en samen met een efficiënter Aal- sters aanvalsspel resulteerde dat in een 5-5 stand na het eerste kwartier. Eendracht lag toen zeker niet onder bij de prestigieuze bezoekers en met knap spel veroverde de thuisploeg zelfs de leiding na 25' (9-10). Ook in het vervolg van die eerste helft bleef Aalst de evenknie van de bezoekers, zodat de rust aanbrak met een 12-12 stand. Maar de tweede helft was pas begonnen als het reeds duide lijk werd dat Aalst weer enorm moeilijk op gang kwam. In verdediging klopte het hele maal niet meer en aanvallend lukte niets meer. Montegnée maakte van deze opvallen de verzwakking dankbaar gebruik om de thuisploeg definitief terug te slaan en na 13' in de tweede helft was het verdikt gevallen. De bezoekers hadden een 14-20 kloof gesla gen en alhoewel Aalst er daarna in slaagde opnieuw het evenwicht te herstellen was er van een echte dreiging geen sprake meer. De 20-24 eindstand laat zien dat Montegnée enkel tijdens het derde kwartier zijn wil kon opdringen aan de thuisploeg. E.V. Aalst: Mertens, R. Bayens, Marblie 3, De Ketelbutter 7, Van Der Borght 3, K. Bomon, B. Arijs, Steemans, Agneessens 5, G. Van Malderen 2. Beloften: E.V. Aalst-Montegnée 13-26 Tegen de sterke bezoekers maakte Aalst geen schijn van kans, ook al omdat de thuis ploeg zowaar met één man te kort de strijd moest aanbinden. Aan de rust leidde Mon tegnée met 6-14. E.V. Aalst: Podevijn, Steemans 3, B. Arijs 4, K. Bomon 5, P. Van Der Borght L Provinciale Handbal. Ajax Lebbeke-Herstal 2 24-23. Ondanks het grote verschil in de rangschikking moest Ajax zich toch fel weren (foto guy) Angleur-H.K. Waasmunster 15-15 Tegen een gemotiveerd spelend Angleur - de Walen hebben punten nodig om uit de degra datiezone te ontsnappen - heeft leider Waas munster op een onbegrijpelijke manier een punt laten liggen. Dat de thuisploeg - die de laatste weken knappe resultaten boekt - er alles zou aan doen om H.K.W. een hak te zetten was bekend, maar al vlug bleek dat de Walen gewoon niet opgewassen waren tegen de duidelijk sterkere bezoekers. H.K.W. met een weer autoritaire Van Renterghem in het doel en de jonge T. De Graeve als hardwer kende verdediger, creëerde doelkansen aan de lopende band, maar in de afwerking ging het totaal fout. Men zag bestenditg de H.K.W. spelers naar het hoofd grijpen bij zoveel missers in de afwerking en na het eerste kwartier leidde Waasmunster amper met 0-3 en toen al waren een vijftal open kansen de nek omgewrongen. Zo bleef An gleur in de wedstrijd (2-3) en enkel W. Roels, te weinig aangespeeld en dan nog alleen in de eerste helft, kon aanvallend iets forceren en via 2-4 na 20' ging het naar een 5-7 rust stand. Men verzekerde ons dat bij een nor male 'afwerking' de score gemakkelijk 5-15 kon geweest zijn. Ook in de tweede helft bleef hetzelfde scenario geldig. Angleur kwam er nauwelijks aan te pas maar H.K.W. bleef knoeien in het benutten van een reeks open doelkansen zodat de thuisploeg gelijk kwam na 48' (13-13). Zo bleef het spannend tot het eindsignaal. Waasmunster telde we liswaar bestendig een minieme voorsprong maar in de 58° minuut was de thuisploeg opnieuw langszij geraakt en die 15-15 stand bleef op het scorebord tot het eindsignaal. Meteen moet H.K.W. de leidersplaats delen met Eupen maar de andere achtervolgers lijken toch wel definitief teruggeslagen, te gaan rusten met een 14-8 voorsprong. In de tweede helft vlotte het dan heel wat beter, waardoor ei zo na de aansluiting een feit werd (17-16). Bijzonder positief was het de- Heusden, op de derde plaats telt 4 punten achterstand en de overigen 8 punten of meer. Een goede uitgangspositie voor de play-offs blijkt dus een vaststaand feit voor H.K.W. H.K. Waasmunster Van Renterghem, De Graeve, Luypaert 8, T. De Graeve, De Clercq, Leunis, Roels 4, Borgers 2, De Meerschman, De Bode 1, W. De Grootte, Vermeulen. Beloften: Angleur-H.K. Waasmunster 18-16 De H.K.W.-beloften speelden defensief een zwakke eerste helft wat de thuisploeg toeliet buut van de 16-jarige G. Goossens, een nieuw talent dat uit de jeugdploegen komt. H.K. Waasmunster Maes, De Graeve, Wil- laerts 1, Ternest 2, Vermeulen 2, De Grootte 5, K. Loier, Thierens 1, Moestermans, Leunis I, Goossens 4. At. Temse-Gr. Berlare: 32-18 Ondanks het feit dat er nog maar eens geen scheidsrechters kwamen opdagen werd het treffen tussen Temse en Berlare een aantrekkelijk kijkstuk. Slechte gewoonte getrouw kwam de thuisploeg moeilijk uit de startblok ken en hiervan kon Berlare gebruik maken om langs het schietgrage duo Delausnay-Van De Weyer een 1-4 voorsprong op te bouwen na 5'. Het bleef nog een tijdje vierkant draaien bij Temse maar na 20' kon de thuis ploeg langs Heirbaut voor het eerst voorsprong nemen (9-8). Toch bleef Berlare goed meespelen en aan de rust stonden de ploegen op nieuw gelijk (11-11). Temse coach E. Buytaert had tijdens de rust zijn ploeg met andere opdrachten op het terrein gestuurd en plots viel bij Temse alles in de goede plooi. Be rlare kreeg het moeilijk om de vei uitstappende verdedigers te omspe len en van het vele balverlies van de bezoekers maakte Temse gebruik om voluit de tegenaanval te gaan spelen. Na 40' was een kleine klooi geslagen (17-14) maar dit was vol doende om de bezoekers definitief te doen afhaken. Het ging naar 25- 16 10' voor het einde en het werden uiteindelijk nog ruime 32-18 cijfen die Berlare diende te incasseren. At. Temse: M. Van Buyten, De Ryck 1, Heirbaut 5, De Clerck 7, Van Hoeyweghen 8, P. Buytaert 4, Lys- sens 2, E. Buytaert 5. Gr. Berlare: Temmerman, D'Haese 3, Van Kerckhoven 3, Delausnay 6, Plaetinck, Van De Weyer 6, Arbijn, Moerman, Thibeau. EVA Brabo Denderbelle 2-Kosa Aalst: 9-17 Kosa Aalst kreeg het tijdens de eer ste helft verrassend moeilijk om het jeugdige Brabo van zich af te schud den. Met een 5-5 score na de eerste 30' had die thuisverdediging erg goed stand gehouden maar in de tweede helft moest ook doelman Uyttersprot en C° begeven. Aalst kon langs D. Bayens en vooral langs de hardwerpende Cooreman de wedstrijd doen kantelen, zodat Bra bo moest vrede nemen met een 9-17 nederlaag. Brabo Denderbelle: D. Uyttersport, Guns 1, R. Van Keer 3, De Cock 1, Robbrecht, Van Den Abbeel 3, Van Der Poten 1, Vinck. EVA Dameshandbal - 2° afdeling Gent-Squadra Fem. Lebbeke: 14-18 Tegen Gent - waarbij enkele basis pionnen ontbraken - toonde Lebbe ke dan opnieuw beroep kon doen op Luypaert, zich duidelijk de kom- pleetste ploeg. Vooral tijdens het wedstrijdbegin, toen coach D'Hanis zijn basisspeelsters op het terrein liet, werd de thuisploeg totaal over klast, zodat er na 20' reeds een 2-8 op het scorebord prijkte. Dan al liet Squadra regelmatig zijn bankzits- ters opdraven, maar dat belette niet dat Lebbeke aan de rust een beslis sende 5-11 voorsprong had opge bouwd. Ook in de tweede helft bleek Squadra het wedstrijdgebeu- ren beheersen. De Lebbeekse over winning kwam op geen enkel ogen blik in het gedrang en na 40' (6-13) was het opnieuw de beurt aan de wisselspeelsters om volop speelge- legenheid te krijgen. Via 8-13 na 43' werd het een gemakkelijke 14-18 ze ge voor de bezoeksters die hiermee wellicht een korte periode van da lende vorm hebben stopgezet. Squadra Fem. Lebbeke: Quarin, Van Nieuwenhuyze, Van Boven 6, Bijl 8, Steppé, Luypaert 1, Van Den Broeck 1, Huygens, Van Hove, Bos- teels 1, Guns 1. EVA 3° afdeling H. Brasschaat-R.B. Dendermonde: 14-12 Na de prestigieuze zege leed Dendermonde totaal onverwacht zijn tweede seizoenneder laag in Brasschaat. Door een samenloop van omstandigheden kon coach Krogestrup geen beroep doen op het kwartet Eeckhout - Heir- man - Van Der Jeught - Broothaers en me teen was zowat de tweede lijn tot nul herleid. Daarbij kwam nog dat de scheidsrechters niet opgewassen waren voor hun opdracht, zodat de wedstrijd rumoerig verliep en ont sierd werd door lichte incidenten. In elk ge val bleek de handicap te groot voor de Den- dermondse leidersploeg en vooral het wed strijdbegin werd gekenmerkt door het tasten en zoeken naar cohesie. Hiervan maakte de thuisploeg gebruik om een 4-0 voorsprong op te bouwen na een kwartier maar dan ver scheen Ros Beiaard toch in de wedstrijd zodat met een 7-5 ruststand nog alles moge lijk bleef. Maar ook in de tweede helft slaagd en de bezoeksters er niet in aansluiting te krijgen (12-9 na 42') en ook het gebrek aan wisselspeelsters liet zich gevoelen naar het wedstrijdeinde toe. Via 13-10 na 53' moest Dendermonde berusten in een 14-12 neder laag die echter de titelkansen niet al te zwaar hypothekeren aangezien iedereen aan de play-offs begint met nul punten. R.B. Dendermonde: Van Hove, Buyle 2, Ver- lackt 1, De Man, Bogaert 6, Cl. Simal 1, Hof man 2. EVA Ajax Lebbeke-Herstal 24-23 Een opnieuw teleurstellend Ajax heeft slechts tijdens de allerlaatste seconden de gevleide overwinning kunnen 'pakken' met een treffer van J. De Man die hiervan blijk baar zijn specialiteit aan het maken is. Me teen blijft Lebbeke in de running voor een play-off plaats, maar het tij zal snel moeten keren, want wat de Ajaxieden er de laatste tijd van bakken is verontrustend. Bij Lebbeke vlot er gewoonweg niets meer, de spelers schijnen alle vertrouwen verloren te hebben en het ziet er naar uit dat trainer-coach Mul- tael voor een immense opdracht komt te staan om de Ajax-motor opnieuw op gang te krijgen. Verdedigend betekent de Lebbeek se ploeg niets meer en aanvallend moet men het hebben van individuele akties en dan nog... In ieder geval ook tegen het beschei den Herstal liep het zaterdag totaal ver keerd. na de openingstreffer van De hauwe- re raakt Ajax op achterstand en dit duurde zowaar tot de 57e minuut. Na een kwartier leidde Herstal met 4-7 en het werd 6-10 na 22'. Ook Van Bosbeke kon de steken niet oprapen die zijn defensie liet vallen en aan de rust leidde Herstal met 11-14. De talrijke ploegwijzigingen hadden beslist geen resul taat gehad. In de tweede helft leek het er even op dat Ajax toch orde op zaken zou gaan stellen. De Ridder ging toch afdrukken i.p.v. zijn pivot - steeds bewaakt - aan te spelen en het werd 16-18 na 42'. De Herstalse pivot daarentegen kreeg regel matig 'een straat' in het centrum van de Ajax verdediging en er was een bevlieging nodig van De Proft om Ajax toch tot 20-20 te bren gen 10' voor het einde. Maar opnieuw ging het fout in de Ajax defensie (20-22) en het duurde tot de 57° minuut vooraleer De Rid der met een gelukstreffer Lebbeke op voor sprong bracht (23-22). Als Herstal via een 7-m worp 45 seconden voor het einde op nieuw gelijk kwam leek een punt verloren voor Ajax, maar twee seconden voor het eindsignaal scoorde De Man uit een wan hoopspoging het winnende doelpunt. Hoe het nu verder moet met dit onherkenbaar Ajax blijft een open vraag... Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Bosbeke, Van Ransbeeck 5, VLassenroot 2, Van Biesen, De Ridder 6, De Man 6, De Man 3, Verlin den, Bosman 1, De Hauwere 4, De Proft 3, Maesschalk. Beloften: Ajax Lebbeke-Herstal 16-8 De Ajax-beloften domineerden een beschei den Herstal gedurende de volle speeltijd. Een overtuigende eerste helft werd afgeslo ten met een 9-3 voorsprong en in de tweede helft werd het 15-4 vooraleer de teugels en igszins werden gevierd. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, De Brandt, De Proft 3, Cristiaens, M. Vlassenroot 1, De Busschere 5, Verheyden 2, N. De Decker 1, Vercammen, G. De Decker 3, Heyvaert 1, B. De Lathouwer. gy^ 3° afdeling 4° afdeling D.B. Zwijnaarde-Robuco Buggenhout: 14-21 Zwijnaarde, de laatste weken wijzonder op dreef, is een halt toegeroepen door een knap spelend Robuco dat naargelang het seizoen vordert steeds beter begint te presteren. Trainer Trienpont was dan ook bijzonder tevreden over zijn ploeg en vindt het tevens een hele vooruitgang dat hij nu kan selecte ren uit een kern van 15 spelers, zodat er gezonde concurrentie heerst bij Robuco. Ook vermeldde hij de inbreng van coach G. Mannaert die op een voortreffelijke wijze de ploeg begeleidt en de spelers duidelijk kan motiveren naar een gediciplineerd optreden. Zoals verwacht toonde Zwijnaarde zich een niet te onderschatten tegenstander en langs Beeckman leidde de thuisploeg met 5-3 na 12'. Asaert lukte er echter in het 'gevaar' Beeckman te stoppen en onder impuls van Van Nuffel nam Robuco de leiding na 21' (6-7). Aan de rust wees het scorebord 7-9 aan. De thuisploeg plooide wel maar begaf niet en gedurende de eerste 10' van de twee de helft kreeg Robuco het moeilijk. Via 9-9 ging het naar 11-11 na 42' maar ondanks een 'kortstondige numerieke minderheid was het toch Buggenhout dat langs F. Mannaert en De Swaef een kleine kloof kon slagen. Het werd 12-15 na 48', Zwijnaarde klampte nog aan maar via 14-18 na 53' zorgde een collec tief sterk spelend Robuco nog voor een rui me 14-21 overwinning. Een overwinning die perspectieven biedt voor het verdere kompe titieverloop meent men bij Robuco. Robuco Buggenhout: J. Vermaesen, Asaert 4, De TGroch 1, De Donder 1, Hertsens 1. D. Mannaert 1, Van Den Stock 1, F. Mannaert 5, .De Swaef, Van Nuffel 6, Trienpont 1. EVA I.T.B. Lokeren-Desselgem 26-25 Bij Lokeren was men er zich van bewust dat Desselgem een ploeg is die resoluut de aan val speelt en zich minder bekommert om het incasseren van doelpunten. De West-Vla mingen scoorden dan ook het hoogste aantal doelpunten in de reeks, maar incasseerden tevens het grootste aantal tegendoelpunten. Deze speelopvatting kwam zaterdag in Loke ren dan ook goed tot uiting en een weliswaar niet in zijn gewone doen verkerende doel man Van Vaerenbergh zag de bal regelmatig in zijn netfen belanden. Vooral in de eerste helft werd het een echt schietkraam langs beide kanten. Van Cauwenberghe, onmid dellijk met een bewaker bedacht, kwam aan vallend weliswaar minder aan bod, maar P. Verguit maakte uitstekend gebruik van deze situatie. Via 6-4 na een kwartier bereikte men de rust met een 15-15 score. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld. Van Vae renbergh bleek nu wel paraat in het Lokerse doel, maar moest zich toch regelmatig ge wonnen geven tegen de bestendige aanvals drift van de bezoekers. Toch raakte Lokeren nu regelmatig op voorsprong (20-18 en 22- 21), maar een echte kloof slagen zat er duide lijk niet in. Met Verguit, De Smet en Van Hille als afwerkers, bleef Lokeren niettemin overeind en via 25-24 na 53' werd het een 26-25 overwinning voor de thuisploeg. I.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh, Van Den Berghe, Bocklandt 1, Verguit 10, De Smet 6, Van Cauwenberghe 5, De Pauw 1, Van Hille 3, Wauters, Zaman, De Neef. Reserven: I.T.B. Lokeren-Desselgem 14-20 Lokeren kon enkel tijdens de eerste specl- helft voor enig weerwerk zorgen (rust 8-11). In het tweedè wedstrijdgedeelte domineer den de bezoekers, langs een duidelijk betere afwerking. I.T.B. Lokeren: De Neef, Aerts 1, Jamei, Van Den Berghe 3, De Neef 4, Van De Velde, Van Den Bosch 1, Zaman 1, Ve. meiren 3, D'Hanis 1. EVA Robuco Buggenhout +3)-I.T.B. Lokeren: 19-22 Het werd een aantrekkelijke wedstrijd tussen Robuco Buggenhout en I.T.B. Lokeren,, waarin vooral de eerste helft kon bekoren. Beide ploegen speelden in die periode aanvallend volgens het boekje en zowel Robuco als de bezoekers zorgden voor hoogstandjes na collectief goed spel. In detweede helft bleef het aantrekkelijk tot de 43e minuut maar dan liet coach Princen speelgelegenheid aan zijn bankzitters en Robuco, met een groot hart, begon nog onverwacht aan een stevige achtervolging. Na een tiental minuten bracht Lokeren zijn fanion-ploeg weer op het terrein maar de bezoekers slaagden er niet meer in het niveau van de eerste 40' te benaderen. Buggenhout daarentegen bleef aanvallend efficiënt spelen en zonder echt aanspraak te kunnen maken op de zege naderde de thuisploeg toch tot op drie doelpunten. Ook het wedstrijdbegin van Robuco was veelbelovend. De thuisploeg opende met een prachtig opgezette aanval die door Van Nuffel werd afgerond (4-0) maar ook Lokeren liet zich niet pramen en ingeoefende aanvalsbewegingen werden succesrijk besloten. Na 11' had Lokeren de achterstand opgehaald (4-4) en een in de eerste helft niet te stoppen Van Cauwenberghe maakte er 9-13 van aan de rust. In de tweede helft begon Lokeren even scherp en de bezoekers, duidelijk sneller op elk vlak, namen een 10-20 voorsprong na 40'. Toen viel het echter stil bij Lokeren en een knap spelend Buggen hout naderde zelfs tot op 2 doelpunten (19-21) één minuut voor het einde. Robuco Buggenhout: J; Vermaesen, De Schaepdrijver, Asaert 6, De Troch 1, Knopf- maeker 1, Hertsens, Van Den Stock 1, P. Mannaert, F. Mannaert, Van Nuffel 5, Trienpont 2. 1.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh, Bocklandt 3, Verguit 4, Van Driessche, Van Cauwenberghe 9, Van Den Bergh, Van Hille 2, Wauters 1, De Pauw 2, De Smet 1, De Neef. Ajax Lebbeke-Brabo Denderbelle +5): 25-23 Ajax kreeg het verrassend moeilijk om deze schiftingswedstrijd in het kader van de Oost-Vlaamse Beker te winnen. In de eerste helft leek de iogika zich te zullen respecteren want na een kwartier had Brabo zijn 0-5 voorgift reeds kwijtgespeeld en even later ging Ajax leiden met 11-10. Maar toen al viel het stil bij de Lebbekenaars en de 15-13 ruststand betekende een teken aan de wand. En in de tweede helft ging het totaal verkeerd bij het krasselende Ajax dat vierde klasser Brabo maar niet kon afschudden. Het werd 19-19 na 48' en één minuut voor het einde stonden de ploegen zowaar nog altijd gelijk (23-23). Ajax kroop toen door het oog van de naald als Brabo een open doelkans verkwanselde en de opportune J. De Man nog tweemaal scoorde in de laatste seconden. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Van Ransbeeck 6, Vlassenroot 1, Van Biesen 1, De Ridder 4, De Man 3, Cristiaens, Verlinden 2, G. Bosman 4, De Hauwere 3, Maesschalk 1. j Brabo Denderbelle: Van Rossem, E. Van Keer 8, Vermeir 1, Van Den Abbeel, Batselier 2, De Smedt 1, J. Walraevens 3, Van Der Jeught, Van Goethem 3, Guns. I.T.B. Lokeren (+3) Ajax Lebbeke: 24-21 Voor wie er nog mocht aan getwijfeld hebben moet het nu toch duidelijk zijn. Ajax zit in een erg diep dal want wat zij er in Lokeren van bakten was abominabel. Daarmee willen wij niets afdoen aan de verdiensten van de thuisploeg maar winnen tegen een play-off kandidaat uit 2e nationale, zonder K. Verhofstadt, K. Versele, J. Van Den Bergh en L. Bocklandt kan niet normaal genoemd worden. De thuisploeg, met een enorm groot strijdershart, was na de wedstrijd zelf verbaasd over de zwakke prestatie van de Lebbekenaars. In de eerste helft zag het er toch nog even naar uit dat Ajax het laken naar zich toe zou trekken. J. De Man zette J. De Pauw voor heel wat problemen en zorgde voor 10-10 na 27' maar opnieuw ging de Ajax verdediging in de fout wat resulteerde in een 12-11 ruststand. Waar iedereen verwachtte dat Lokeren definitief onderuit zou gaan in de laatste 30' - men moest bij de thuisploeg beroep doen op jeugdspelers om de zes 'basisspelers' even te laten rusten - was het integendeel Ajax dat nog zwakker ging akteren en zelfs van het veelvuldige Lokerse balverlies geen gebruik kon maken om definitief toe te slaan. Tien minuten voor het einde leidde Lokeren zowaar met 20-16 en Ajax raakte niet meer in de omgeving van een gelijke stand. Een verrassende maar verdiende overwinning van Lokeren tegen een onkennelijk Ajax dat nu toch wel moet inzien dat het zo niet verder kan. I.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh, De Neef, Jamei, Van Den Bossche, Verguit 7, De Smet 5, Van Cauwenberghe 1, De Pauw 2, Zaman, Van Hille 3, Wauters 3. Ajax Lebbeke: De Bruyn, De Proft 1Cristiaens 3, Van Ransbeeck 9, Vlassenroot 1Van Biesen, De Ridder 3, De Man 2, Verlinden 1, Bosman 1, De Hauwere. Uitslagen Groot Bijgaarden-E.V. Aalst H.B.C. Dendermonde-Groot Bijgaarden H.K. Waasmunster-E.V. Aalst Robuco Buggenhout-Ajax Lebbeke Lokeren-Ajax Lebbeke Lokeren-Robuco Buggenhout Ajax Lebbeke-Brabo Denderbelle EVA 24-26 19-20 28-23 21-27 24-21 22-19 22-20 EVA

De Voorpost | 1990 | | pagina 26