t Jozef Van Couwenberghe kreeg postuum de Hamse prijs van sportverdienste Handbalkalender Hamse kandidaten voor de trofee van sportverdienste De Voorpost - 9.2.1990 - 27 spe ll dc niii y'e taan loof vol- itief ■25- "den jfeti n. lyck Van Lyv aest iy6, t>ijn, iVA Opnieuw had de Sportraad de sporthal leulenbroek afgehuurd voor de plech tige uitreiking van de jaarlijkse prijzen ran sportverdienste. De Sportraad had de dag voordien de laureaten gekozen. Vier reeksen zijn er voorzien, waarvan de reeks Trofee voor jarenlange sport- wrdienste' ongetwijfeld de belangrijks leis. Tegen het einde van de verzorgde avond terden de drie kandidaten voor deze teeks voorgesteld: Omer Van de Voor- |je (voetbal), in vervanging van de over leden Jozef Van Couwenberghe kwam zoon Chris op het podium (tafeltennis) eo René en André De Clercq (duiven sport). In de zaal was er zeker spanning genoeg. Wie zou uiteindelijk verkozen worden? Gert Verhulst, bekend van het tv-pro- gramma 'Speel op B.R.T.' deelde dan in een daverende sporthal mee dat Jozef Van Couwenberghe de Trofee voor ja renlange sportverdienste had veroverd. Dolle vreugde dus bij de Patro-tafelten- nissers die rechtstaand handenklap pend deze verkiezing begroetten. Even later werd het heelwat stiller in de Pa- tro-koionie toen zoon Chris de trofee voor zijn overleden vader in ontvangst nam. De 'Jef blijft alleszins voor zijn klub een moeilijk te vergeten figuur... Bij de motivatie van deze verkiezing werd gesteld dat Jozef Van Couwen berghe de grondlegger en bezieler was van het tafeltennisgebeuren in Hamme en ver daarbuiten. Jef was echter niet alleen met tafeltennis begaan. Het was hem vooral om mensen te doen en dus was tafeltennis een middel om mensen te bereiken en te helpen verrijken. Tweede in deze kategorie was oud-wiel renner Omer Van de Voorde, nu aktief in het liefhebbersvoetbal. Hij totaliseer de 30 punten tegen 39 voor Jozef Van Cauwenberghe. Met 15 punten volgden op de derde plaats de duivensportvedet ten René en André De Clercq. In de kategorie 'parasporten' was het de tandem René en André De Clercq die het haalde met 31 punten. Op de tweede plaats met 24 punten kwam de Verenig de Vissersklub 'De Gespoelde'. Als nummer drie kwam Leonard Ivens (hondensport) met 20 punten en als vierde hondensportklub 'De Trouwe Hond' met negen punten. Hamme. Ingrid Berghmans tijdens haar demonstratie metjudoklubjitsu Kwai (vh) Hamme. Atletiekklub A.C.Hamme werd de sportklub van het jaar. Voorzitter Quintelier krijgt de beker van burgemeester Baert (vh) Hamme. Gino Van Geyte (atletiek) werd sportman van het jaar (vh) Hamme. De trofee voor jarenlange in zet voor de sport werdposthuum toege kend aan Jozef van Couwenberghe van Tafeltennisklub Patro (vh) In de reeks 'Sportman of Sportvrouw 1989' ging zoals te verwachten was de eerste prijs naar Gino Van Geyte. Hij werd provinciaal kampioen op de 800 meter, militair kampioen 1500 meter en Belgisch kampioen 1500 meter. Hij kreeg 41 punten en werd gevolgd door Cindy De Pauw-Waterschoot (juydo), algemeen kampioene van Oost-Vlaan- deren, kampioen van Oost-Vlaanderen groene en blauwe gordel en derde in het nationaal kampioenschap. Tonny Her- reman (voetbal) werd derde met 24 pun ten. Deze 18-jarige knaap speelt in het eerste elftal van SK Beveren. In de reeks 'Sportvereniging 1989' ging de zege naar Atletiekklub Hamme met 35 punten, een vereinging die dit jaar 25 jaar bestaat. Tweede werd WTC De Wuitens met 23 punten. Verder volgden nog FC Corner (liefhebbersvoetbal) met 22 en de sportploeg van de brandweer (wielrennen) met 11 punten. De rest Van de avond werd opgevuld met een bont spektakel, waarin onze natio nale judotrots, Ingrid Berghmans, onge twijfeld dé vedette was. Ze deed enkele gesmaakte demonstraties met leden van de Hamse klub Jitsu Kwai. Ongetwijfeld zullen velen nu een andere kijk gekregen hebben op deze sport, een sport die technisch uit de doeken werd gedaan door Edward De Rechter. Het was een goed idee van de organisatoren om naar de scholen te stappen (lagere graden) en aan de leerlingen te vragen wat zij graag van Ingrid wilden weten. Jessie, Tom, Toni, Bart en vele anderen konden hun vraag op het podium stellen. Het laatste kindje was zelfs zijn vraag vergeten. Geen nood echter, BRT-man Gert Ver hulst hielp een handje. Wat wensten die kinderen nu te weten? Bent u vroeger naar een jongens- of een meisjesschool geweest? Als je boos bent, vroeg Toni, met welke greep zou je uw echtgenoot of verloofde neerleggen? Tom wilde weten hoelang Ingrid nog aan judo ging doen en Jessie wilde pre- sies weten hoeveel operaties Ingrid al moest ondergaan omwille van deze sport. Een andere in de kijker lopende demon stratie was het Afrikaans dansen. Voor al de kleurrijke muzikanten van de Zai- rese professionele dansgroep Mwenzo waren een blikvanger. Volgens de bege leidende tekst moet men Afrikaans dan sen leren van in het begin. Men moet zich leren bewegen op het ritme van de tam-tam. Op die manier ontdekt men Baluba, Ekonda, Nkolo...kortom al dan send kan men Afrika ontdekken. Thaiboksen, voor ons een vrij onbeken de sport, werd voorgesteld door Boks- kring chakuskin uit Sint-Niklaas. Deze groep wordt geleid door de bekende ex-bokser Rudi Gauwe. Hij verstrekte dart ook de nodige uitleg om toch iets van deze sport te begrijpen. Dan volgde nog een minder interessant vraaggesprek (in het Engels) met de Tsjech Libor Pimek, die ooit tot de beste 20 tennissers van de wereld behoorde. Er werd hulde gebracht aan de Belgi sche kampioenen die in Hamme wonen: Gino Van Geyte (atletiek, 1500 m senio res), Ben Quintelier (atl., veldloop pu pillen), Sarah Jacobs (veldloop minie men), Michel van de Casteele (door- tochtzwemmen), Marcel De Geest (cy clocross), Hans Van Geyte (cyclocross) en Leonard Ivens (hondensport- bevor dering). Verenigingen die vorig jaar een merk waardige verrichting hebben weggege ven: Voetbalklub Van de Velde: vijftienjarig bestaan, Wielreklub Nzering door Sport: diamanten jubileum, provinciale scholieren van VW Hamme: kampioen 88-89 (voetbal), FC Corner: kampioen liefhebbersvoetbal, Verenigde Hamse Boogschutters: kampioen 1989, VAG Mijs (amateurkaatsen): kampioen van Hamme en bekerwinnaar. Burgemeester Louis Baert wenste in zijn toespraak de organisatoren van harte geluk met deze mooie avond. Schepen van Sport De Graeve werd de juiste man op de juiste plaats genoemd. De burge meester dankte ook Chris Ferket en Erik Peeters, de stuwende krachten achter de gemeentelijke sportinstellingen. Hij dankte ook de vele stille medewerkers in tientallen verenigingen, die zich dage lijks inzetten om hun sportvereniging uit te bouwen en zo aan anderen de kans geven om zich uit te leven en aan zinvol le ontspanning te doen. Hamme. I)e laureaten van de sportverenigingen: AC Hamme, FC Corner, WTC He Wuitens en de Hamse Brandweer (vh) HEREN 2e nationale A Zat. 10/2 te 20 u. Maasmechelen-H.K. Waasmunster 2e nationale B Zat. 10/2 te 20u30 Kraainem-Ajax Lebbeke Zat. 10/2 te 19u30 Ransart-E.V. Aalst 3e afdeling Zat. 10/2 te 20u30 Mechelse-I.T.B. Lokeren 4e afdeling Zat. 10/2 te 19ul5 H.C. Damme-Brabo Denderbelle Zat. 10/2 te 20u30 Robuco Buggenhout-Stehabo Zond. 11/2 te 19ul5 H. Brasschaat-H.B.C. Dendermonde Provinciaal Zat. 10/2 te 20ul5 Kosa Aalst-Groot Bijgaarden 2 Zat. 10/2 te 18u30 Berlare-Brabo Denderbelle 2 Zond. 11/2 te 19u00 Eeklo-At. Temst Zat. 10/2 te 17ul5 Woluwé-Merchtem 2 Zat. 10/2 te 16u30 Rekkem-H.B.C. Dendermonde 2 Zat. 10/2 te 19ul5 Robuco Buggenhout 2-Roeselare DAMES le nationale Zond. 11/2 te 15u00 Neerpelt-Nopri Lebbeke 2e afdeling Zat. 10/2 te 18u00 Robuco Buggenhout-Groot Bijgaarden Zat. 10/2 te 15u45 In. Hasselt-Squadra Fem. Lebbeke 3e afdeling Zat. 10/2 te 16u45 R.B. Dendermonde-Uilenspiegel JEUGD Pupillen-tornooi in S.H. De Wuyten-Hamme EVA Hamme. De nationale kampioenen, (vh) Hamme.Ingrid Berghmans huldigde de laureaten van de parasporten: De Clercq (duivensport), Yvens (hondensport), De Vissersvrienden en De Trouwe Hond. (vh) Schepen De Graeve stelde dat Hamme sportiefste gemeenten. Hij stelde dat het in 1985 werd uitgeroepen tot meest verlopen jaar prachtig geweest is en dat sportieve gemeente en sindsdien heeft iedereen dit jaar de ingeslagen weg ver- Hamme deze titel zeker alle eer aange- der wil bewandelen, daan. Ook in 1990 is Hamme in het kader van de 'Sport is Tof-aktie bij de H.V.C. Voor de trofee van sportverdienste in Hamme kwamen heel wat kandidaten in aanmerking in de drie kategorieen die in het reglement waren voorzien. Wie uiteindelijk de trofee kreeg toegewezen, hing af van het stemgedrag van de vertegenwoordigers van de verschillende sporttakken, van de drie onderwijsnetten en van de gekoopteerde leden. In de kategorie parasporten kwamen de kandidaturen binnen van Rene en Andre De Clercq voor de duivensport. Het duo heeft de laatste jaren heelwat naam en faam verworven. Vorig jaar kaapten ze in verschillende maatschappijen de eerste prijzen weg. Dat waren er 27 in totaal op de 497 prijzen die ze wonnen. Leonard Ivens is een bekende naam in de hondensport. Hij is instrukteur en met werkt met wtee honden Rex en Due. In ere-klasse behaalde hij met Rex 3 overwinningen en 8 ere-plaatsen. Met Due in bevorderingsklasse 5 overwinningen en de kampioenstitel. In het kampioenschap van ere klasse werd hij achtste. Ook de Verenigde Vissersvrienden De Ge spoelde Put stuurden hun kandidatuur bnnen. Door de inzet van deze club werd De Gespoelde Put een waar paradijs voor de vissers. Het aantal leden nam dan ook fors toe. De Trouwe Hond is een vereniging die tal van aktiviteiten organizeert ten voordele van de hondensport. Opendeurdagen, demonstraties, organizeren van kampioenschap- Een, ook dat van Belgie voor Gezelschapshonden. De club behaalde ier als club een tweede plaats en vier ere-plaatsen in ere-klasse. In de kategorie sportman en -vrouw van het jaar werden de kandidatu ren ingediend van Gino Van Geyte, atletiek. Hij werd provinciaal kampioen op de 800 meter, militair kampioen op de 1500 meter en op die afstand ook Belgisch kampioen. Hij was zesde op het wereldkam pioenschap voor militairen 1500 meter. In Reims won hij de 3000 meter en hij is de enige Belg die op 22 jarige leeftijd de 3000 meter liep beneden de 7'50" grens. Tony Herreman is een voetballer. Hij is de zoon van de gewezen Hamse voetbalster Emiel Herreman. Tony sloot op 10 jarige leeftijd aan bij VW Hamme. Een jaar later vertrok hij naar Beveren waar hij de nationale jeugdreeksen doorliep. Hij was 18 toen hij werd opgenomen in de A-kern van Beveren. Ondertussen speelde hij ook in alle jeugdreeksen van de nationale ploeg en sedert het seizoen 1988-1989 is hij vaste keuze in het eerste elftal van Beveren. Hij werd ook al 10 keer aangeduid voor de nationale beloften. Cindy De Pauw-Waterschoot is een naam in de judowereld. Zij werd kam pioene van Vlaanderen en Oost-Vlaanderen en vijfde in het kam pioenschap van Belgie. Ze won verschillende tornooien. In de kategorie sportvereniging van het jaar kwamen in aanmerking AC Hamme, de atletiekclub die in 1965 werd gesticht en dus 25 jaar bestaat. De club heeft het voorbije jaar tal van belangrijke wedstrijden georganizeerd waarbij vooral de nationale veldloop voor mannen heel wat belangstelling genoot met een rekord aan deelnemers. Ook de scholencross in oktober was een sukses. De club heeft een sterk jeugdwerking. FC Corner is een voetbalploeg die uitkomt in het Walivo liefhebbersverbond. Ze werd er kampioen in haar reeks en ook de beker kwam mee naar Hamme. WTC De Wuitens is een wielertoerismeclub met een 25 tal leden die gedurende het voorbije siezoen 81.498 kilometer aflegden. Men nam deel aan alle grote ritten Monschau-Sint-Niklaas, Gent-Gent, Namen-Bouillon-Namen, enz. Ook de sportclub van de brandweer was kandidaat. Meerdere leden van de brandweer namen deel aan verschillende wedstrijden. Men behaalde vier individuele overwinningen met Luc Rottiers in katego rie A, Theophiel Verheyden in kategorie B in Moerzeke. Hij won ook nog in Herzele en Lennik. Tenslotte de kandidaten in de reeks jarenlange sportverdienste. Hier voor kwamen in aanmerking Omer Van de Voorde, de stichter en voorzitter van FC Corner die al een kwart eeuw de stuwende kracht is achter de club. Hij is een zeer bekende figuur in het liefhebbersvoet bal. Jozef Van Couwenberghe is een monument in de tafeltenniswe reld. In 1952-1953 werd hij lid van Patro en speelde hij met deze club kampioen in tweede afdeling. Hij werd lokaal kampioen in 59,60 en 62 en in 1978-1979 werd hij Oostvlaams kampioen. In 1987-1988 zou hij in dezelfde reeks het dubbel halen. Hij was ook interclubleider van de provincie Oost-Vlaanderen, lid van de technische kommissie van Oost-Vlaanderen en van het Federaal Bestuur. En tenslotte nog Rene en Andre De Clercq, algemeen kampioen in tweede Hamse duiven- maatschappijen. B'j de Reisduif werden ze als keizer gekroond omdat ze drie keer tereke kampioen waren geworden. (HVC)

De Voorpost | 1990 | | pagina 27