Een avond en een nacht in "Katrinidad" Karnavalmuseum op slot Aalsterse karnavalkriebels Geslaagde Van Allesdag in Aalsterse Keizershallen De Voorpost - 9.2.1990 - 7 :;5* Kalrienenbal jet 55"c Katrienenbal, traditioneel tn prestigieuze inzet van de drie (alsterse dolle dagen, wordt weer en voltreffer. Toen enige jaren te ug de belangstelling voor het Ka- rienebal taande, wisten Emiel 'ran^ois en zijn maats het niet al ten de vroegere glans te verlenen ioch het op te tillen tot een evene nent van belang. Dit dan vooral via en bundeling van krachten, door estadige inspanningen en niet in iet minst door blijk geven van in- entiviteit en kreativiteit. jet bal werd geplaatst onder een leeds wisselend thema. De jongste iren kon men zich in de Keizershal- :n in Venetië wanen, Paris by Night televen, meevieren in Rio de Janei ro of een nacht feesten in een of Ader paradijselijk oord. )it jaar staat het Katrienenbal in el teken van de "Lambada" die urore maakt. Het wordt inderdaad Katrinidad" wat enerzijds verwijst aar Katrienen en anderzijds naar rinidad, een exotisch eiland van de üeine Antillen. Trouwens de Zuid- merikaanse tegenpool van de Kei- erlijke Stede. k Keizershallen worden dan in endekor van Piet De Koninck om- etoverd tot een grandioos Zuid- merikaans karnavalparadijs. Ge en de steeds nog toenemende be- ingstclling wera dan ook geop- »erd voor het gebruiken van de iialiteit van de oppervlakte van de eizershallen. Liefst 82 bij 27 me- r. Zo komt er ruimte voor allen, oor hippe jongeren die de diverse iterpretaties van de Lambada wil- n demonstreren, voor meer beza- gden die een meeslepende tango fefereren of voor wie zich bij een itje en een droogje vanuit bodega [cocktailbar vermeit bij de esbat- menten op de immense dans- Nu Mare De Cock met zijn orkest dat jarenlang het Katrienenbal ani meerde ermee stopt werd beroep gedaan op het orkest Dirk Barry dat in een zevenkoppige bezetting, al len rasmuzikanten met conservato- riumprijzen onder leiding van Dirk Bauters de balgasten in trance zal brengen. Rond middernacht volgt dan, zon der de danspartij te veel te versto ren, het defilee derverkleden. Ieder jaar het moment suprème van het Katrienenbal. Buiten de prijzen toe te kennen aan de eerste vijf van elke kategorie (individuelen, koppels, kleine en grote groepen worden speciale prijzen uitgereikt voor wie best inspeelt op het tema en voor wie zich meest karnavalesk voor stelt. Praktisch Het bal begint te 21 u. op zaterdag 24 februari. Toegangskaarten kos ten 250 fr. In voorverkoop 200 fr. Abonnees in voorverkoop 180 fr. en groepen vanaf 15 personen evenen eens 180 fr. maar dan enkel bij grif fier of trésorier. Tafels kunnen tot uiterlijk 23 u. worden voorbehou den mits betalen van 100 fr. per tafel voor 4 personen. Kaarten zijn te koop op volgende adressen: Sekretariaat Marktweg 172 te Aalst Paviljoen, Grote Markt 5, Aalst G. Eelbode, Vrijheidsstraat 17, Aalst E. Van Heddeghem, Binnenstraat 2, Aalst En bij alle werkende leden. De bierprijzen blijven ongewijzigd op 35 fr. per konsumptie. De Jury bestaat uit Marleen Van Neck, Ni cole Gits, Jet De Koninck, Lieve De Strooper, Herman Slagmulder en Keizer Kamiel. LH Reeds vele jaren vraagt VU-fraktieleider Willy Van Mossevelde, karna va- list in hart en nieren, dat de tribunes niet meer volgepropt zouden blijven met uitgenodigden van alle pluimage, maar dat ook de Aalstenaars de kans zouden krijgen op een tribune op de Grote Markt de stoet in ogen schouw te nemen. Steeds ving hij bot. Deze keer kreeg hij wat hij wenste. Alleszins een begin daarvan want de toegeving oordeelt hij minimaal. Op zaterdag 10 februari zijn er tri- bunekaarten te koop in de ont vangsthall van het stadhuis tussen 10.00 en 12.00 uur. Voor de zon dagstoet worden er 200 kaartjes vrijgegeven aan de prijs van 250 fr in tribune E. Voor de maandagstoet zijn er 350 plaatsen beschikbaar in tribune A, de hoofdtribune, voor 150 fr. Per persoon kunnen maksimaal 4 kaarten worden afgeleverd. Ook de leden van het stadsbestuur moeten zich in hun invitaties beperken. Wil ly Van Mossevelde waarschuwt te gen herhaling van de kaartenver- koop verleden zaterdag bij de prin senverkiezing. Toen monopolizeer- de een groep de toegang waar kaar ten te bekomen waren en zette an dere gegadigden gewoon voor schut. Een stedelijke bierstand? Ook de bierstand die op de Grote Markt zal worden opgericht kwam ter sprake. Burgemeester De Maght zei dat het in geen geval om een Brand bij Lol Bij Lotjonslos heeft men dit jaar echt met tegenslag af te rekenen. Een paar weken geleden waaide een deel van hun werkplaats weg. Vorige disndag vatte een blok piepschuim vuur. Gelukkig waren de mannen van Lotjonslos er als de kippen bij en konden ze het vuur zelf blussen voor de brandweer ter plaatse kwam. Palmyre De Schrijver, prinses van Oost-Vlaanderen In Old Bam in Deftinge werd Palmyre De Schrijver verkozen tot Prinses van Oost-Vlaanderen. Ze verlsoegAnja Van de Harlekijnen uit Ename in de eindstrijd. De Aalsterse kandidate kon rekenen op de steun van verschillende /carnavalgroepen uit de Keizerlijke Stede en daarbuiten. Hiermee telt het gezin Meivis nu een regerende kamaval- prins en prinses van Oost-Vlaanderen en een Ajuinprins. Van een prinselijke en kamavaleske familie gesproken. AKV De Toisers met pizza-avond Zateredag 10 febmari heeft in hotel-restaurant Pizzeria "Des Arcades" aan het Stationsplein te Aalst een pizza-avond plaats ten voordele van AKV De Toisers. Er zijn ook andere deegwaren verkrijgbaar. Aanvang om 18.00 uur en het einde is voorzien omstreeks 24 uur. Jean Marie Heyman Anouk Van Mol was de winnares in de reeks tot 4 jaar op de Van dag (a) Om de duivensport te promoten verleenden alle duivenmaatschap- pijen van Aalst hun medewerking aan een "Van Allesdag" die plaats vond in de Keizershallen. De grote bezieler van deze geslaagde dag was duivenliefhebber in hart en nieren Omer Callebaut. Het hoogtepunt van het feest was ongetwijfeld de prijsuitreiking van de vrijetijds- vlucht uit Quievrain op woensdag 5 juli, de overhandiging van de prij zen aan de winnaars van de super- prestigewedstrijd van het seizoen 1989 en van de tekenwedstrijd voor de kinderen. De gastvedette van de ze dag was niemand minder dan Eddy Wally en het feest werd afge rond met een play-backwedstrijd waarvoor 28 deelnemers kwamen opdagen en die door Keizer Kamiel Sergant uitgebreid werden voorge steld aan het massaal opgekomen publiek. Uitslag tekenwedstrijd Voor de tekenwedstrijd waren er drie reeksen voorzien een eerste voor de kleuters tot vier jaar, dan een reeks voor kinderen van 5 tot 8 jaar en een derde reeks voor kinde ren van 9 tot 12 jaar. In de reeks tot vier jaar werden de laureaten An- nouck Van Mol, Lien Gees, Ward Gees, Leen Stockman, Clint Re- dant, Cindy Laurez, Sofie Draps en Karel Scheerlinck. In de reeks van 5 tot 8 jaar gingen de prijzen naar Kim Redant, Leentje D'Hondt, Joris Draps, Daisy Van dén Borre, Sven De Gron, Nele Roels, Veerle Den Herder, Mieke Coppens, Annthony Mallego en Caroline Scheerlinck. In de reeks van 9 tot 12 jaar waren de winnaarsChristophe Van Lem- bergen, Marijke Timmerman, Ma rio Bosman, Kathleen Leenaerts, Pullman International Hotels brengt nu een Pullman 's Weekend en Minitrips bro chure op de markt waarin 10 hotels van de groep gelegen in wereldsteden en 9 Altea hotels in regionale hoofdsteden worden voorgesteld met een volledig arrangement. Voor Antwerpen is bievoorbeeld Rubens de leidraad en in Keulen is een stadsrondrit per autocar voorzien. Tony Cooman, Els Luypaert, Peter Hoghie, Olivier Maesschalck, Jo- han Stadfeldt, Veerle Roels, Mau reen Vereycken, Leentje Van de Meerhaute, Kelly Daeleman en Joeri Beiren.(da) "stedelijke bierstand" gaat en dat men wachtte op een voorstel van de herbergiers van de Grote Markt. Desnoods zal het Feestkomitee die taak van een bierstand op zich ne men en de karnavalgroepen voor zien van goedkope pintjes. Willy Van Mossevelde vroeg nog te willen onderzoeken op op de hele omloop enig toegangsgeld kan wor den gevraagd. In Dendermonde kan dat wel. En of de affiches niet kunnen verkocht worden. "Toe komstmuziek" zegt De Maght, te onderzoeken voor de volgende ia- ren. Nu is het in elk geval te la"it. Over drie weken zijn er reeds de dolle Aalsterse dagen. Wel zijn er nog karnavalplaketten te koop. Karnavalmuseum op slot Over de vele pogingen, steeds goed bedoeld, om een karnavalmuseum op te zetten, werden diverse gelui den gehoord. Volgens Van Mossevelde is het er rommelig, vol stof en bovendien op slot. Volgens schepen Van Nieuw- enborgh is het er proper en is het open. Akkoord gaat ze wel dat er zaken verdwenen zijn en dat de lo- katie met die steile trap zeer ongun stig is. Voor ex-scnepen Chris Bborms wordt de waarheid geweld aangedaan als men spreekt over de opening in 1985 van een karnaval museum. Als men de folders van destijds bekijkt, ziet men dat het niet om een karnavalmuseum ging, doch over een karnavaltentoonstel- ling. 1985 was trouwens een herha ling van 1979. Werkgroep Wat er ook van zij, een "werkgroep" houdt zich momenteel bezig met het zoeken naar een mogelijkheid om een valabel karnavalmuseum op te richten. Via het aantrekken van speciale budgetten zou de stadskas er niet al te fel worden door be zwaard. Ook allerhande fotomate riaal zou zeer welkom zijn. "Als er geen oplossing gevonden wordt, staan er alleszins prive- personen klaar om met eigen mate riaal een degelijk karnavalmuseum in te leiden", zegt Van Mossevelde. Raadslid Adriaenssens wees nog op de noodzaak van degelijke beveili ging onder één kommando (burge meester, rijkswacht, brandweer, po litie) en ex-schepen van feestelijk heden Julien Vinck waarschuwde de burgemeester niet te veel veran deringen aan te brengen. "Op de prinsenverkiezing is gebleken dat te veel in de karnavalpot roeren niet in de smaak van de karnavalisten valt". (LH) Het alkoholisme bij de vrouwen neemt toe, zo heeft een medische school in Trieste in Italië vastgesteld. Een vrouw die 20 tot 30 minder alkohol heeft gedronken dan een man, wordt wel als wettelijk dronken beschouwd. Oorzaak hiervan de maag van de mannen elimineeert 40 van de nefaste ejfekten van alkohol en de maag van vrouwen doet dat niet. Bij Uitgeverij Dupuis verschenen weer een aantal nieuwe strips. In de serie "German en wij" is dat het nummer 13 met als titel "Is hij gek, of doet-ie alsof'. In de reeks Timor is het nummer 28 verschenen met als titel "De Wraak en het nummer 5 van fr "Arme Lampil" is ook van de pers. Kost prijs per album 130 fr. Enkele deelnemers aan de geslaagde tekenwedstrijd op de Van Allesdag (a) Staatssekretaris M'ct Smet van leefmilieu informeert de automobilisten over de "schone" wagen met een folder over de werking van de katalysatoren zijn bijdrage tot de verbetering van de luchtkwaliteit.

De Voorpost | 1990 | | pagina 7