P.V.V.-Aalst voor uitbreiding bedrijventerreinen in het arrondissement Met karnaval vollen bak bij HAK Kuituurcentrum De Werf Aalst Frans Wauters, schakel in de karnavalgeschiedenis Ernst in De Werf De Voorpost - 23.2.1990 - 11 Het P.V.V.-bestuur van het arron dissement Aalst wijdde biezondere aandacht aan mogelijke uitbreiding ran bedrijventerreinen in het arron dissement in het algemeen en in het biezonder te Erpe-Mere. Unaniem werd gekonstateerd dat: - het industrieterrein te Erpe-Me re aan een reële behoefte beant woordt, namelijk de vestiging van bedrijven op een verkeerstechnisch eoed ontsloten ligging. Uit verschil lende studies is reeds gebleken dat dit voor de bedrijven veruit de be langrijkste beoordelingsfactor vormt. - dit element bovendien moet ge zien worden in een arrondissemen- tele kontekst, hetgeen dus zeker niet wil zeggen dat de vestiging op terreinen zoals Geraardsbergen en Zottegem niet kan aangemoedigd worden (in de eerste plaats ook weer via een beter ontsluiting) voor nationaal of gewestelijk gerichte be drijven. - het terrein te Erpe-Mere boven dien aansluit bij een bestaand ter rein, hetgeen toelaat de reeds aan- zowel als de nog aan te leggen, infrastruktuur optimaal te benutten. - inzake plaatselijke tewerkstelling de politieke partijen, duidelijker moeten zijn. De P.V.V. blijft zich inzetten voor de sociaal-ekonomi- sche expansie van het arrondisse ment Aalst. Van de andere partijen wordt te vens een onomwonden en duidelij ker standpunt verwacht. - de beslissingen van de Executieve op een betreurenswaardige wijze met consistent te noemen zijn: Wet- teren wordt wel aanvaard (tot twee- Karnaval vieren in dolle ambian - ce en tegelijkertijd kansarmen een steuntje bieden dat kan bij HAK vzw, Sint-Martensplein 2 te Aalst. In 't Koerken" zetten zich in derdaad vier dagen lang vrijwil ligers in om er van zaterdag 24 tot en met dinsdag 27 februari een geslaagd feest van te bakken. Beneden in het café is het vier dagen lang vollen bak met dran ken aan demokratische prijs. En boven in 't restaurant waar een rustige sfeer gewaarborgd is kan U even op uw effen komen en iets eten: stoverij of brochet ten met friet, verse dagsoep, spaghetti, belegde broodjes... óp zaterdag is het restaurant open vanaf 19 u. en op dinsdag 17 u. Op zondag- en maandag ech ter reeds vanaf 13 u. tot in de kleine uurtjes. De opbrengst van deze festivitei ten gaat integraal naar de deel- verenigingen van HAK vzw "JIAC en 't Koerken" (Jongere ninformatie en Adviescentrum), NIEMANDSLAND (krisis- en onthaaltehuis), TELESHOP KLEDING (linkeroever) en DE SHP (rechteroever), TELE SHOP MEUBELEN en DE LOODS (leerwerkplaats). U is welkom, al dan niet in Tele- shopkarnavalkledij. LH maal toe: eerst 50 ha, nadien uitge breid met nogmaals 20 ha) en Er pe-Mere wordt verdaagd. Het arrondissementeel bestuur vraagt zich dan ook af: (1) waarom Wetteren dan ook niet verdagen? en (2) vermits Wetteren een nieuw terrein is wordt daar meer schade toegebracht aan open ruimte, en is de maatschappelijke kost groter, dan te Erpe-Mere: vanwaar die twee maten en twee gewichten? - er bovendien een gemeente raadsbeslissing is van de gemeente Oosterzele, op wiens grondgebied een gedeelte van het industrieter rein gelegen is (plus-minus 25 ha), daterend van 27.6.1989 en die zich uitspreekt TEGEN dit industrieter rein. Als de S.P.-mandatarissen van het arrondissement Aalst dan toch zo veel belang hechten aan het vooraf gaandelijk gemeentelijk advies, waarom hebben de S.P.-Ministers dan niet tegengestemd in de Execu tieve? Toch niet omdat de initiatief nemer (interkommunale Dender, Durme, Schelde) haar zeltel heeft in Dendermonde, stad van Minister De Batselier? - het argument van mobiliteit zo wel pro als contra kan geïnterpre teerd worden: in de mate van de situering van het terrein te Erpe- Mere de pendel naar Brussel en Gent vermindert is het zelfs een pluspunt. Wel moet de plaatselijke verkeerstechnische situatie degelijk opgelost worden. LH In het kader van de jeugdboekenweek kunnen de kleuters van 19 tot en met 23 maart terecht in de Gemeentelijke P.O.B. in de Vrijheidsstraat 11 te Denderleeuw waar tijdens de klasuren wordt gewerkt rond het tema "pren tenboeken". 053166.84.84. Voor meer informatie Het opstijgen van een Boeing 707-320 met JT3D-7 motoren geeft een geluid van 65dBA tot op ongeveer 40 km van de drempel van de startbaan, terwijl een moderne Boeing met al even mo derne motoren hetzelfde geluidsni veau beperkt tot op 18 km van de starbaan. Het gemiddelde straata- waai ligt ter vergelijking om en bij de 60dBA. Donderdag 1 maart: valschermspringen in De Werf De vereniging "Avontuurlijke Sport Promotie verzorgt dit voorjaar drie info-avonden in De Werf. Op 1 februari kwam het deltavliegen aan bod. En nu aandacn ipringen. Deze avond richt zich tot alle geïnteresseerden die ervan dromen om één van deze sporten te beoefenen, maar niet we ten waar en hoe eraan te beginnen. Op donderdag 5 april verzorgt de Vlaamse Bergfederatie een infor matieavond. Voor meer inlichtin gen: 053/77.52.17. Zaterdag 3 maart: Operafragmenten door het Ensemble Lyrica Sinds de sluiting van het Gentse Operagebouw, waardoor het grootste gedeelte van het technisch en artistiek personeel van de plan ken op de straat terechtkwam, vie len vele van deze mensen in een zwart gat. Sommigen legden zich gewoon bij de toestand neer en gingen zitten jammeren. Een Koen Crucke reage erde heel anders en toog op zoek naar job(je)s; sindsdien is hij niet meer weg te slaan van de buis, van het kleine of grote scherm, maar het blijft toch wel echt knokken om wat artistieke klusjes te kunnen versie ren. Enkele andere vedetten van de Aalst. Het Kamerorkest Sinfonia speelt te Aalst Gentse opera besloten hun miserie en hun artistiek kunnen samen te bundelen en zelf het initiatief te nemen om aan de bak te kunnen komen. Dit ensemble, dat de toe passelijke naam "Lyrica" meekreeg, is nu op zaterdag 3 maart te gast in De Werf met een programma ope rafragmenten van de meest ver scheiden soort. Heel wat gerenommeerde zangers maken van dit koncert wellicht een onvergetelijke avond voor de ope raliefhebber. Jacqueline Van Quaille, sopraan heeft een carrière van dertig jaar achter de rug en trad als eerste solist op bij o.a. de Koninklijke Vlaamse Opera, de Opéra Royal de Wallonië en het Opernhaus in het Duitse Wuppertal. Marceline Keirsbulck, mezzoso praan, werkte mee als gastsoliste aan verscheidene operahuizen in België, Nederland en Luxemburg. Tenor Jean Van Ree is reeds vele jaren verbonden aan de Opera van Keulen en zong in het afgelopen seizoen ook in de operahuizen van Wenen, Brussel, Bremen en Bue nos Aires. Bariton Jean Segani is verbonden aan de opera te Luik, Gent en Ant werpen. Hij verzorgde gastoptre dens in Frankrijk, Nederland, Duitsland, Tsjechoslowakije, Mexi co, Chili en Luxemburg. Ze worden bijgestaan door het Opera- en Belcantokoor o.l.v. Lia ne Soudan dat zich specialiseerde in het zingen van opera- en operet teuittreksels, waarmee het tot in het buitenland suksessen oogstte. Het programma dat in De Werf ge presenteerd wordt, bevat fragmen ten uit: "Faust" van Gounod; "La iolie fille de Perth", "Carmen" en 'Les Pêcheurs de Perles" van Bizet; "La Norma" van Bellini; "Nabuc- co", "II Trovatore", "Aida", "Rigo- letto", "La Traviata" en "Otello" van Verdi; "Adriana Lecouvreur" van Cilea; "Die Tote Stadt" van Korngold en "Les Contes d'Hoff- mann van Offenbach. De toegangsprijs bedraagt 600 BF. Voor reservaties: 053/76.13.11. Woensdag 7 maart: Kinderen luisteren naar Mozart met Kamerorkest Sinfonia Dit projekt, uitgaande van de Fede ratie van Vlaamse Culturele Cen tra, heeft als uitgangspunt een vol waardig koncert te brengen met een kindvriendelijk karakter. Dit volle dig Mozartprogramma is bedoeld voor kinderen vanaf 7 jaar, maar ook volwassenen zullen er uiteraard veel genoegen aan beleven; Mo- zartmuziek is immers veel meer dan een serie goed in het gehoor liggen de muziekjes... Het Kamerorkest Sinfonia groeide, sinds zijn oprichting in 1980, uit tot één der beste ensembles in zijn soort. Twaalf strijkers vormen de solide basis van het orkest dat in funktie van het repertorium uitge breid wordt met blazers en slag werk. De vaste kern bepaalt het im ago van het orkest, waarin discipli ne, klankschoonheid, ekspressivi- teit en virtuositeit hand m hand gaan. De additionele bezetting wordt steeds gemeten aan de hoog staande kwaliteit van de strijkers. Fleksibiliteit in bezetting doet daar door nooit afbreuk aan de specifie ke karaktertrekken en het eigen ge laat van de strijkersgroep. Deze werd opgebouwd en ontwik keld door dirigent Dirk Vermeulen, zelf een uitstekend violist, voor wie strijkinstrumenten niet het minste geheim hebben. Het entoesiasme waarmee gemusiceerd wordt, is voor een groot deel op rekening te schrijven van een professionele aanpak. Het repertorium strekt zich uit over vierhonderd jaar muziekgeschiede nis: van barok tot hedendaags. Daartoe behoren werken van Belgi sche komponisten, die dank zij Sin fonia hun eerste uitvoering kregen. Sinfonia werd opgemerkt door de BRT en verzorgde de muzikale il lustratie rond een televisiereeks over het ontstaan van de klassieke simfonie. Radio-opnamen werden gemaakt voor BRT 1 en 3. Een hoogtepunt in de geschiedenis van het orkest was het door de tele visie rechtstreeks uitgezonden kon cert in het Koninklijk Paleis te Brus sel in 1988. Vorig jaar verscheen een eerste CD met net volledige werk voor strijk ers van E. Grieg. Koncerten tijdens de festivals van Vlaanderen, Wallonië, Montpellier en Nantes vormden de opmaat tot een steeds groter wordende buiten landse belangstelling voor dit or kest. Door haar ervaring als presentatri ce van het kinderprogramma "Sta tion" en haar deelname aan de Eu- rovisiekoncerten voor kinderen en de Sunday Proms op zondagen, werd in Veerle Keuppens de ideale Eersoon gevonden om tijdens deze inderkoncerten het publiek uit te nodigen tot het beluisteren van het werk van Mozart. Op het programma prijken: de Salz- burger Simfonie, het Divertimento nr. 15 in B, het Pianoconcerto nr. 12 in A, de Serenade "Eine Kleine Nachtmusik" en de Serenata Not- turna pauken. Kinderen betalen 150 BF entree geld, volwassenen 300 BF. Voor re servaties: 053/77.13.11. L. Aalst. Geen kamavalzitting zonder Frans Wauters Aalst. Frans Wauters in de 60e kamavalstoet. Duidelijker kan het niet Wie er dit jaar opnieuw zal bijlopen op de kamavalstoet is de 68 jarige Frans Wauters. Dit keer niet als voorzitter van het feestkomitee, maar wel met de Blaa Bisschoppen. Energiek man Je zou je kunnen afvragen waar Frans Wauters de tijd en de energie vandaan haalt om op zovele terrei nen aktief te zijn. Hij is karikaturist, voorzitter en superdraak van de Draeckenierenr toneelregisseur, lid van de Clochards en nog veel meer. Frans Wauters is steeds een bedrij vig man geweest. Hij was de aan brengen van het eerste karnaval- boek en van de eerste karnavalkwis. Sinds 1958 is hij lid van het stedelijk feestkomitee en meer dan 6 jaar was hij voorzitter van deze adviesraad. Een paar maanden geleden stapte hij op omdat hij enkele bezwarende redenen had. Een adviesraad als dusdanis moet advies geven aan het schepencollege en niet anders om." Volgens Wauters, die de statuten duidelijk wilde volgen, moet een da gelijks bestuur een koordinerend element zijn in het komitee, maar de eigenlijke beslissingen moeten tijdens de algemene vergaderingen worden genomen. Iets wat nu niet febeurt, zegt hij. 'rans kende de "goede tijd" van hel feestkomitee. Nu liggen de kaarten anders mijmert hij. Als liedjesschrij ver was hij aktief voor hetChorum Alostum Imperiale", een gelegen heidskoortje van leden van het feestkomitee. Frans is altijd aktief geweest en heeft altijd de nodige zin voor humor gehad. Met de lach door het leven Vanwaar Frans Wauters de humor haalt, de lust om karikaturen te blij ven tekenen, de ijver om spirituele teksten te schrijven Hij vertelt het op een minzame manier. Het da teert allemaal al van zijn kinderja ren. Steeds voelde hij zich aange trokken tot de humoristische strip verhalen. "Ik bezit volledige reek sen van Suske en Wiske, Lucky Lu ke, Asterix en anderen" zegt Frans die de auteurs van deze verhalen bewondert voor hun zin voor hu mor. Het is een gave apart. Zoals het ook heel belangrijk is bij het maken van een karikatuur datje de persoonlijkheid kent. kent van wie je te- Gevierd karnavalist Frans is lid van de Clochards, een groepje dat onder meer bestaat uit Odilon Mortier, Gracienne Van Nieuwenborgh, Gaston Van den Hauwe en anderen. Steeds opnieuw weten deze mensen in te pikken op de aktualiteit. Dit jaar stapt Frans Wauters mee op met de Blaa Bisschoppen met zijn 83 jarige karnavalvriend Marcel De Bisschop en de vroegere voorzitter van het feestkomitee Bert Cornand. Wat weinigen misschien niet weten is dat Frans ook de ideegever was van de prins karnavalverkiezingen en de ondertussen verdwenen ver kiezing van de bloemenfee. Hij ont wierp zowel karnavalmedailles als karnavalaffiches, wagens, zelfkle vers. Toen men het fenomeen "voil jeannet" zag verschijnen, moedigde Frans het initiatief aan en spoorde aan om verder te doen. "Ik herinner me nog goed hoe begoede burgers voor geen geld van de wereld de karnavaldinsdag willen missen, want op sleeptouw genomen door de Oude Garde konden ze zich eens echt uitleven onder de verbaasde, vaak nieuwsgierige en ook wel on begrijpende afkeurende blikken van deftige omstaanders". Een an der verschijnsel waaraan Frans nog aktief heeft meegewerkt en nog steeds aan meewerkt is de kamaval zitting. Hij kijkt daar steeds met veel verlangen naar uit. Daar viert de karnavaleske spot hoogtij; niet kwetsend, want de "anciens die er aan meewerken weten hoever ze mogen gaan. Ze zijn doorgaans ook beter op de hoogte van bepaalde toestanden in en rond het stadhuis van de door snee burger. Voor ingewijden wordt het dan ook een overgetelijke hap pening, maar zelfs wie niet alles honderd procent begrijpt, beleeft heel wat plezier aan de karnavalist Frans Wauters. (JMH) Woensdag 28 februari om 20 uur in de Studio: lezing Bijbel en Ar cheologie (informatie: 02/452.53.76). Donderdag 1 maart om 20 uur in de Studio: info-avond over vals chermspringen door Avontuurlijke Sport Promotie (info: 053/ 77.52.11). Maandag 5 maart om 19.30 u. in Vergaderlokaal 1: startdatum voe- dingskursus door vzw De Groene Dag (info: 054/33.20.46). Dinsdag 6 maart om 20 uur in de Studio: voordracht over "Helder ziendheid" door vzw De Nieuwe Mens (info: 053/21.99.37). Dinsdag 6 maart om 20 uur in Vergaderlokaal 1: kursus kunstgeschie denis door vzw Amarant (info: 091/33.03.24). Dinsdag 6 maart om 19.30 uur in Vergaderlokaal 2: voordracht "De aanpak van het kind in moeilijke situaties" door vzw Zit Stil (info: 052/21.25.88). L.

De Voorpost | 1990 | | pagina 11