A Baardegem Erembodegem Herdersem Meldert Moorsel De Voorpost - 23.2.1990 - 13 7734.23 of 77.11.11, toestel 316 of bij schepen Patrick De Smedt, Kattestraat 33. Negro-spirituals in De Werf Vandaag vrijdag 23 februari opendag- programmatie in De Werf, Molenstraat 51, vanaf 14 u. Toegang kost 100 fr. Nor- bert Delayer en jan Bracke brengen er negro-spirituals en gospelsongs. Een hi storisch overzicht van de slavenhandel in Amerika vanaf 1505. Tribunekaarten Een bijkomende verkoop van de tribu nekaarten voor de Maandagstoet wordt georganiseerd op zaterdag 24 februari 1990 van 10 tot 11 uur in de onthaaldienst van het stadhuis. In afwachting zijn de kaarten ook te koop bij de dienst Public Relations, Grote markt, 3 Aalst. De prijs van die tribunekaarten is 100 fr. Schade-aangiften stormweer De inwoners die door het stormweer van 25 en 26 januari 11. schade hebben gele den kunnen daarvoor schriftelijk aangif te doen, met het oog op een tussenkomst vanuit het rampenfonds. Het gaat wel alleen om geleden schade waarin de ver schillende verzekeringen niet tussen ko men. De formulieren die daarvoor die nen ingevuld te worden zijn beschikbaar in de onthaaldienst van het stadhuis, bij de politie, dc dienst landbouw en de verschillende dienstcentra van de deel gemeenten. De formulieren dienen de gelijk ingevuld aan één van die diensten terugbezorgd te worden vóór 16 maart 1990. Dienstcentra De dienstcentra zijn gesloten op maan dag 26 februari 1990 en dinsdag 27 fe bruari 1990. Personen onderworpen aan een speciaal stelsel van aanmelding op de werklozendienst moeten zich op woensdag 28 februari 1990 aanbieden (er zal tevens een passend attest afgele verd worden). Vredesprinsen In Vredcshuis organiseerde Kinderate lier een verkiezing van een vredesjeugd- prins en dito prinses. Vicky Liebaut (7) uit de Koolstraat werd prinses en Ar nold Verhoeven uit de Kapucijnenlaan prins. «Les porteuses de mauvaises nouvelles» A.s. vrijdag 2 maart te 20 u. in De Werf, Molenstraat 51, optreden van Wim Van- dekeybus met «Les porteuses dc mau vaises nouvelles» in een eigen koreogra- fie op muziek van Thierry De Mey. Re serveren via 053/76.13.12. Toegangsprijs: 600 fr. Operakoncert «Lyrica» Op zaterdag 3 maart te 20 u. in De Werf operakoncert. Reserveren via 053/ 76.13.12. Toegang kost 600 fr. Het programma omvat fragmenten uit: «Faust» van Gounod, «Otello» van Ver di, «Carmcn» van Bizct, «Les Pêcheurs de Perles» van Bizet, «La Norma» van Bellini, «Nabucco» van Verdi, «II Trova- torc» van verdi, «Aida» van Verdi, «Don Pasquale» van Donizetti, «Adriana Le- couvrcur» van Cilea, «La Traviata» van Verdi, «Andrea Chenier» van Giorda no, «Die Tote Stadt» van Korngold en «Les contcs d'Hoffmann» van Offen bach Kinderen luisteren naar Mozart In een presentatie van Veerle Keuppens brengt het kamerorkest Sinfonia op zon dag 4 maart te 17 u. in De Werf voor kinderen vanaf 7 jaar muziek van Mo zart. Volwassenen betalen 300 fr. Kinde ren 150 fr. Reservatie: 053/76.13.12 Programma: - Salzburger Symfonie - Divertimento nr. 15 in B - Pianoconcerto nr. 12 in A - Serenade «Eine Kleine Nachtmusik» - Sercnata Notturna pauken «Les funambules» uitgesteld Dc voorstelling van «De Koorddansers» is wegens ziekte van een der spelers ver schoven naar woensdag 28 maart te 15 u. Aangekochte kaarten en reeds gebeur de reservaties blijven geldig. Galerie Denise Van de Velde In Tragel 7 werk van Winfried Virnich tot U maart telkens van donderdag tot en met zondag tussen 14 en 18 u. Ook na afspraak via 053/78.75.47 of 70.04.65. Kinderkarnaval Kinderkarnavalfeest van DF - Mijlbeek morgen zaterdag 24 in de parochiezaal aan dc Moorselbaan vanaf 16.30 u. Te vens verkiezing van prins, prinses en ere- jonkers. Ongevallen - Bij een ongeval aan het kruispunt Ge ntsesteenweg en Apooloniastraat vielen drie gewonden. De inrichting Gent rij dende wagen bestuurd door Oostende- naar Rafaël Gythiel werd ingehaald door de wagen bestuurd door de 26-jari- gc Rita De Wannemacker uit Bosstraat 26 Erpc-Merc. Plots gekonfronteerd met een tegenligger op het middenvbak moest ze haar maneuver afbreken en verloor daarbij de kontrole over het stuur. Ze botste daarbij op dc wagen van Gythiel en pakte nog bromfietser Jan Mortier (48) die op dc hoek stond te wachten mede. Haar wagen sloeg finaal te pletter tegen de hoekwoning nr. 311. De bromfietser was aan réanumatie toe en diende naar het O.L.V.-Ziekcnhuis te worden overgebracht. Rita De Wan nemacker werd door de brandweer uit het wrak bevrijd en met zware breuken naar het ASZ gevoerd. Passagier Monty Van Keymolen (27), Kerrebroek 223 Aalst werd eveneens met ernstige ver wondingen opgenomen. Het verkeer liep een tijd lang ernstige vertraging op. - Op de Leopoldiaan kwam bromfiet ser Stefan Mawlenko ten val. De jonge ling uit de Zavelbaan 118 diende naar het ziekenhuis te worden overgebracht. - Op het kruispunt Watermolenstraat - Eikstraat werd Viviane Carel uit de Bos straat 48 bij een ongeval gewond. - Zondagnacht rond 2 u. kwam het te lede tot een botsing tussen twee pers onenwagens. Bestuurder Robert Mar tens, Molenkouter 25 te Sint-Lievens- Houtem werd gewond. - Geen ongeval. Wel een uiterst gevaar lijke situatie werd gechapen door de Gentse motorrijder die op de E40 tegen ruim 250 km/u. levensgevaarlijke situa ties schiep. Deze man kon met de rijks wacht - BMW niet worden ingehaald. Wel kon de verwittigde rijkswachters Jean-Marie DG doen stoppen op de ver keerswisselaar te Gent. Voor de reeds derde keer werd hem zijn rijbewijs afge nomen door de prokureur des konings. - De auto's van Herman Van Sinaye en Hendrik Van Steenberge kwamen in botsing op de kruispunt Siesegemlaan - Merestraat. Eén chauffeur werd ge wond. - In de Populierenstraat te Erembode- gem slipte de wagen van Dirk De Wolf. De auto kwam terecht tegen een boom. De 51-jarige chauffeur is gekwetst. - Op de Elderberg te Baardegem kwam de 26-jarige Bart De Groot met zijn wa gen tegen een duiker terecht en werd gewond. - In de Welvaartstraat werd voetgang ster Danielle Martens, Gerstenbaan 45 gevat door een bromfiets. Het 15-jarig meisje diende naar een ziekenhuis te worden overgebracht. Diefstallen - In een school aan de Ledebaan werd ingebroken. Een TV, een radio en een hifi-installatie werden meegenomen. - In de Daemstraat werd ingebroken in de kantien van FC Aalst. Geld, chocola de en wafels werden meegegraaid. - In lokalen van het Sint-Vincentiusin- stituut aan de Stationsstraat werd inge broken. Deuren van verschillende klas lokalen werden met geweld openge maakt en heel wat schade werd aange richt. De dieven namen een som geld mee. - Uit de wagen van Geert Van de Velde werd de autoradio gestolen. De wagen stond op de parking in de Pontstraat. - In de firma Verlipac te Erpe-Mere op het industrieterrein werd 's nachts inge broken. Geld was er echter niet te vin den. Bij de firma Avor kon 1200 fr. wor den meegegraaid. Aalst. De Macaberkens in hun eigen werkhall aan het plakken (a) Aalst. Deze motor-is blijkbaar een probleem voorde Macaberkens, of toch niet (a) H.i.d.T. met 'Onder Ons' Toneelgezelschap Hoop in de Toekomst brengt op zaterdag 3,10 en 17 maart te 20 u. en op vrijdag 16 maart eveneens te 20 u. opvoeringen van 'Onder Ons' van staatsprijswinnaar René Verheezen. Gratis bespreken der plaatsen kan op zondagen 25/2,4/3 van 10 tot 12 uur in de zaal Ons Huis, Hoogstraat 86 te Baarde gem of op tel. 052/35.75.62 of op werkda gen van 18.30 u. tot 19.30 u. op tel. 052/ 35.96.44 bij M. Dauwe. Parochieraad A.s. woensdag 28 februari, Asdag, te 20 u. in de parochiezaal Parochieraad met op de agenda Broederlijk Delen met videobeelden, evaluatie van de akties Welzijnszorg, Vredeseilanden, Da- miaanaktie. Verder parochieanimatie, verloofdenwerking, gezinsgroep, deka- nale werkgroep Welzijnszorg en verbe tering van de parochiezaal. ende Kinderkarnaval, gratis aange boden door de handelaars van de Dekenij Dorp te Erembodegem, op zaterdag 24 februari 1990 om 14 u. Op het programma: Samenkomst op het Kerkplein te Erembodegem om 14 u. Daarna rondgang door het doip met een vrolijke fanfare op kop. In de Av.d. Maelezaal aan de Denderbrug start rond 15 u. een onvergetelijke karna- valnamiddag met o.a. kindershow Lou Marvel animatie, zang en Pipo de klown. Natuurlijk staat er ook, zoals vorige jaren, deze keer voor iedereen een geschenkzakje klaar. Bij deze gelegenheid wordt door de Dekenij Dorp Erembodegem even eens een 'kleurwedstrijd' georgani seerd. Alle kinderen van Erembo degem kunnen hieraan gratis deel nemen. De deelnemers kunnen deelnemings-tekeningen aanvragen bij de Dekenij-Dorp handelaars. Kleur ze zo mooi mogelijk, hang ze thuis op voor het raam en breng ze op zaterdag 24 februari mee naar het kinderkarnaval. De mooist ge kleurde tekeningen bekomen er een prachtige prijs. B.G.J.G. - Erembodegem be zoekt Aalsterse Karnavalwerk- hallen Wil je graag een kijkje nemen in de Aalsterse werkhallen waar karna- valgroepen hun praalwagen klaar maken? Dat kan! U geeft een sein tje aan 053-78.99.77 of 053-77.45.17 en zorgt dat u op vrijdag 23 februari, stipt om 19u30 aan de Ö.L.-Vrouw- Hemelvaartkerk te Erembodegem (Centrum) bent. De deelnemers- groep rijdt dan naar de kamaval- werkhallen, waar een gids iedereen zal rondleiden. Ook kinderen kun nen mee! Een buitenkansje voor hen die karnavalbloed in zich heb ben! ACV - CM - Terjoden viert feest Op zaterdag 10 maart '90 vieren de ACV-CM-leden van Terjoden hun familiefeest in zaal Rubbens. De avond start om 19 u. met een kaas- wijnavond en reuzekwis per ploeg. Kaarten aan 200 fr. (150 fr. voor kinderen) zijn verkrijgbaar bij alle ACV- en bestuursleden of op het ACV-CM-sekretariaat, Kaai, te Erembodegem Op het programma van K.A.V.- Erembodegem - Turnen: iedere woensdagavond van 20 u. tot 21 u. in de Sporthal Denderdal. - Hobby: hobbynamiddag op 5 maart a.s., van 13u30 tot 16 u., in de bovenzaal van het Parochie huis - Actua: wie houdt van een verrij kend gesprek is altijd welkom op de K.A. V.-actua-gespreksnamid- dagen op maandag 12 maart en op dinsdag 3 april te 14 u. in het Parochiehuis (bovenzaal) Postzegel kring Dendria Klubvergadering: zondag 25 fe bruari van 9u30 tot 12 u. in het Paro chiehuis K.V.L.V. 'Bloemschikken': nieuwe trends in tafelversiering: woensdag 28 fe bruari te 19u30 in de Krypte. K.V.L.V. - K.A.V. - bezinnings- avond Op vrijdag 2 maart a.s. om 19u30 in de Krypte organizeren K.V.L.V. en K.A.V. Erembodegem een ge- spreksavond met als tema: 'Vrede, gerechtigheid en heelheid van de schepping', o.l.v. Paul De Witte (geen onbekende meer in Erembo degem!). Het wordt een boeiende avond met inleiding van de spreker, groepsgesprek en gelegenheid tot persoonlijke vraagstelling. Een kort gebedsmoment zal de avond afron den. Kinderkarnaval Ook jij wordt verwacht op de daver- Paul Ëveraert, ACV-verbondsvoor- zitter. Nadien volgt een gezellig sa menzijn met discobar. Inschrij vingsprijs: 200 fr. per volwassene, 150 fr. voor kinderen. Inschrijvingen worden genoteerd door ACV-bode Beerens Victor, De Wilde Leona, Dreefstraat 42, De Backer Eddy, Driehoekstraat 2, De Vuyst Jos, Beukenlaan 22, Van De Meerssche Dirk en Gustaaf, Hof ter Lokerens- traat 25 en op het ACV-CM-sekre- tariaat. Feestavond ACV-CM-Erembo- degem Centrum Alle ACV-CM-leden van Erembo- degem-Centrum worden verwacht op de feestavond van 24 maart '90 om 19 u. in de A.v.d. Maelezaal, Kaai te Erembodegem (Centrum) Op het feestprogramma: kaas- en 50 jaar Davidsfonds Morgen zaterdag 24 februari viering van 50 jaar DF te Herdersem. Te 15 u. ont vangst van de bestuursploeg in het oud gemeentehuis door kuituurschepen Gracienne Van Nieuwenborgh. Te 16 u. eucharistieviering met homilie door pa ter rektor Paul Van Looy s.j. Te 17 u. receptie en te 18 u. banket met toespraak door een afgevaardigde van de DF- hoofdbestuur waarna leute, dans en pret met Georges Best. Het 'portrettenboek' zal met enige ver traging later worden voorgesteld. Sint-Antonius Vissersklub 'De Meiviskoppen' trekt er op uit op zaterdag 3 maart te 10 u. In schrijven in het lokaal Sint-Antonius 'bij Louise', Grote Baan 215a. Voetbal thuis PATRO Zondag 25 februari: 15 u. Eerste D: Herdersem-Kanaries 10 u. Tweede E: Herdersem-Smcerebbe S.K. Zaterdag 24 februari: Aalst. Geen uitstalraam in Aalst of het is beschilderd met allerlei kamavaluit- beeldingen (a) Aalst. Zowat alle Aalsterse situaties worden op de ruiten geschilderd. Het is karnaval en dan kan veel (a) 14 u.: S.K. Miniemen A-Opstal 15.30 u.: S.K. Scholieren-Oordegem Zondag 25 februari: 10 u. S.K. Reserven-Erembodegem Met KVLV naar Baarle-Hertog- Nassau Busreis door het land van bossen, heide en vennen op donderdag 1 maart voor slechts 395 fr, eetmalen en koffie inbe grepen. Onze tocht doorkruist het uiterste noordoosten van de provincie Antwer pen en gaat even over de Nederlandse grens, naar het zonderlingne geheel van enclaves en exclaves, dat Baarle-Her- tog-Nassau heet. Volop Noorderkempen dus met prachti ge hompen bos, heide, waterplassen, vennen en het volkomen landelijke val- leitje van de rivier de Aa. Reisroute en programma: 9 uur: Vertrek vanuit uw gemeente, op stapplaatsen worden door U bepaald. 10.30 uur: Heel interessant bezoek aan een confiserie en koffiebranderij. Waar Y verwelkomd wordt met een koffie-en versnaperingen. 12.30 uur: Verzorgde warme maaltijd be staande uit: soep naar believen; soep naar believen; halve kip met compote en kroketten naar believen. 14.00 uur: Toeristische rondrit doorheen het land van bossen, heide en vennen. Via Turnhout gaat onze tocht naar Oud-Turnhout hier is de grote beziens waardigheid de Priory van Corsendonck in 1393 gesticht door de Augustijnen. Vervolgens rijden wij door uitgestrekte natuurgebieden richting Eel en Weelde naar Baarle-Hertog. Het centrum ligt in feite buiten onze staatsgrenzen en de gemeente telt wel 30 enclaves en exclaves. Zo is het gemeenteplein Nederlands, op één huis na. Heel merkwaardig! Hier is een pauze voorzien van ±45 minuten. 17.00 uur: Avondmaal bestaande uit 2 belegde broodjes en een koffiekoek. 20.00 uur: Veilig thuis. Deelnameprijs: 395F per persoon. Inbegrepen: Vervoer met een van onze luxe autocars. Toeristische rondrit. Kof fie met versnaperingen, warm middag maal avondmaal. Niet inbegrepen: Dienstgeld chauffeur 25F per persoon. Extra voordeel: gratis tombola, met prachtige prijzen, onder de deelnemers. Geen demonstratie. Geen koopver plichting. Nog 4 plaatseh in de bus van 54 vrij. Reserveren bij Muylaert-Haver- als, Dorp 63,9361 Meldert, 052/35.65.16. Geheugentraining In Kultureel centrum Affligem nog na middagen geheugentraining telkens op donderdag te 14 u. 1 en 8 maart. Personal computer Informatieavond over personal compu ters in het Parochiecentrum vandaag vrijdag 23 februari te 20 u. Wat? Waar om? Hoe? Prijs? Ook door de Groene kring 'Grasland- verzorging'. Landelijke Gilde Op zaterdag 24 februari in het Parochie centrum, groepsfeest van VVKSM Hop- duveltjes en feestvergadering van de Landelijke Gilde. Kaas en wijn In de Vrije Basisschool morgen zaterdag 24 februari, kaas- en wijnavond vanaf 17 Tentoonstelling In zalen A van het Kultureel Centrum Affligem Naturalia IV tijdens weekends tot 11 maart. In de kunstkelder tot 4 maart werk van Johan Capiau. En van 24/2 tot 11/3 werk (keramiek) van Paul Yperman. Gepensioneerden Feest voor KBG-leden op dinsdag 13 maart in het Parochiecentrum te 15 u. met brood, pensen en appelmoes. Ge urende koffie en gebak inbegrepen voor samen 100F. Het paasfeest volgt op 10 april, de dins dag vóór Pasen. Kooklessen Mannen kunnen leren koken in het pa rochiecentrum door de zorgen van dc BGJG gedurende 5 opeenvolgende we ken telkens op donderdag te 19.30 u. op start op 1 maart. De deelnameprijs is afhankelijk van wat er gekookt wordt. En dat wordt door de deelnemers zelf bepaald. Vooraf inschrijven noodzake lijk omwille van het aanschaffen van de nodige ingrediënten. Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend: Hugo en Blanche Peeters. Volgend weekend: Daniël en Hildc Crabbe en de Scouts. KBG in maart Op 6 maart kreatief werk, op 12 kaarting, op 14 diavoorstelling, op 20 demonstra tie mattetaarten bakken, op 26 kaarting en op 27 kiezing bestuur. Verloofdenwerking In de parochiezaal te Baardegem op maandagen 5 en 12 maart van 20 tot 22.30 u. ontmoetingen voor verloofden van Baardegem, Meldert of Moorsel. Bedevaarten Naar Lourdes met het vliegtuig van 27 juli tot 3 augustus. Inschrijven bij Pater Edgard. Naar Leuven op dinsdag 13 maart. In schrijven bij Stefanie Van der Veken, Klaarhaag 12 en elke zaterdag na de avondmis aan de uitgang van de kerk. Davidsfonds A.s. vrijdag 2 maart te 20 u. in het KLJ- Heem voordracht door professor Guy Van Oudenhove over 'Het Europees Parlement'. Bewegen 60-pIussers krijgen 10 bewegingslessen vanaf maandag 5 maart telkens op maandag in de gemeenteschool Tinnen- hoek. 700F, verzekering inkluis. In schrijven bij Guy Schellckens, Rijger- straat 35 (053/77.19.43) na 18u. Nacht van de brandweer In zaal Katholieke Kring in de Nieuws- traat op zaterdag 17 maart, vanaf 19 u. eetavond en vanaf 22 u. dansnacht met Liliane Saint-Pierre en orkest The Goebby's steunkaartcn kosten 80F. Ze geven recht op vermindering bij een eet maal en laten U bovendien deelnamen aan een tombola.

De Voorpost | 1990 | | pagina 13