TV Ekspres zoekt 200 lezers om mee op vakantie te gaan. Alles gratis 'Die van Aalst'... laten Dendermonde niet los De Voorpost 'My Fair Lady' totaal uitverkocht Tiem winnaar in zevende kwisavond AKV Herman De Cuyper Ridder in de Leopoldsorde De dolle dagen van Aalst Sukses over heel de lijn HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Neem deel aan de prettige wedstrijd van TV-Ekspres. Nü bij uw dagbladverkoper! 16 - 23.2.1990 - De Voorpost Van "PR" naar "PV" De kontroverse Aalst-Dendermonde die aan het tanen was, krijgt met de raid van het Aalsterse "Lotjonslos" een nieuwe impuls. "Die van Aalst" zijn alleen ludiek kwaad op Dendermonde. Dat kulmineert nu echter met het nakend Ros Beiaardgebeuren te Dendermonde, door Aalsterse karna- valisten "den boerenommegang" genoemd. Lotjonslos dat tegelijkertijd in Dendermonde propaganda maakte voor het eigen optreden a.s. zondag te Aalst houdt er een proces-verbaal aan over. Van pr (public relations) naar pv (proces-verbaal). Voor Dendermonde zelf zit er allicht een positieve kant aan deze aktie. De gekontesteerde Ros Beiaardstoet voor 27 mei a.s. krijgt er inderdaad supplementaire aandacht door. Lotjonslos viseerde reeds in 1966 Dendermonde in verband met het toewijzen aan Dendermonde van de zetel van het gerechtelijk arron dissement. Ook Pol De Paepe en zijn maats trokken reeds op nacht elijke "rooftocht" om "het peird" te Dendermonde van stal te halen. En dan was er nog de memorabele "peirdenzitting" die wellicht dit jaar een vervolg krijgt als de invitatie van Lotjonslos positieve respons zou krijgen. Op de Ros Beiaardstoet einde mei zal Lotjonslos alleszins present zijn. Vraag is nog alleen: hoe?". Affiche Verleden vrijdag rond middernacht trokken een 20-tal Lotjonslossers van Aalst naar Dendermonde. In de wagens een 400-tal affiches en in de koffer emmers met pap en borstels. Ook borden om langsheen de baan Aalst-Dendermonde passanten de weg te wijzen naar Dendermonde waar "de boerenommegang" zou Wtekbltd van Daidar - Dorme - lebcldattratk Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur S. Dewachter Spodredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening; 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 plaatshebben. Aldus dacht althans de onnauwkeurig toekijkende voor bijrijder of -ganger want de affiche was een echte persiflage van de au- tentieke. Qua vorm, uitzicht en druk, quasi identiek gelijkend aan deze van Dendermonde. Rik Van Steenberge had druk en lettertype en alles erop en eraan wel behou den doch inhoudelijk wel aanpas singen doorgevoerd. De datum 27.5.90 werd deskundig veranderd in 25.2.90. Onderaan kwam in plaats van de officiële Dender- mondse tekst gewoon "Boerenom megang". Het Ros Beiaard vertoon de duidelijk doorgedreven aftake- lingsverschijnselen en de vier nobe le Heemskinderen waren eerder ge degeneerde knapen. Boerenommegang Willy Van Mossevelde had vooraf de roots van "Boerenommegang" uit de doeken gedaan zich daarbij steunend op een gezaghebbende bron, de "dikke Van Daele". Daarin kan U inderdaad vernemen dat "een heem" staat voor "een beslo ten erf rondom een boerenwoning". Extrapolerend komt men dan in plaats van "vier Heemskinderen" tot "vier boerenjongens". Raid Van Aalst tot Dendermonde wer den zowat in alle deelgemeenten bordjes met de "aangepaste" affi che opgesteld tijdens de nachtelijke uurtjes. Ook in Dendermonde zelf. Toeval lige voorbijgangers, meestal fuif nummers die getuige waren van de plakesbattementen, zagen het on derscheid niet tussen de affiches waarmee ze reeds vertrouwd waren en die van Lotjonslos. Leden van de politie zagen dat echter wel en na men dan ook stylo en notitieboekje. Dendermonde. Deze affiche was er teveel aan. De Lotjonslossers werden dot» Dat kon echter het entoesiasme van de Dendermondse politie bij de kraag gepakt en kregen een pv aangesmeerd de Aalsterse plakkers niet afkoelen. Een openbaar gebouw beplakken mag niet (foto Piet Hermans) LH Dendermonde. In een bloembak voor het stadhuis werd door Lotjonslos de burenstrijd tussen Aalst en Dender monde levendig gemaakt (foto Piet Hermans) De Schoonaardse kwisploeg Tiem draait weer op volle toeren. De ploeg van Dirk Amandt won pas de Sint-Ceciliakwis en werd nu ook winnaar van de 7e kwisavond van het Appels Kwisverbond. In de tus senstand verstevigt Fiasco de lei dersplaats. Meerhof Willebroek leidde de avond in eerste afdeling waar aan vankelijk de Ben Nevis, hoogste top in Schotland, Ava Gardner, Ravel, Anquetil, Willem III en zelfs Bom- pa Vleugels overal punten opbrach ten. Nadien werd het een stuk moei lijker en de Franse schilder Hubert Robert kwam zelfs nergens op de bordjes. Ook Edgard Tijtgat en de ontdekker van de magnetische pool Ross bleken in zaal 't Peird geen dagdagelijkse klanten te zijn. Na twee vragenreeksen leidde Tiem voor Unaniem en Volgend Jaar Be ter. De derde reeks was voor Fiasco dat met atlete Heidi Rosenthal, auteur August Lebreton en de Victor Ver- stergevangenis in het Zuidafrikaan- se Paarl bij de pauze de leiding van Tiem overnam. Volgend Jaar Beter en Loco gingen daar goed mee. Minder goed verging het Asdam- men, de Herdersemse ploeg die knap presteerde in het Ninoofs Kwistornooi. Kunst was het struikelblok en de Antwerpse beeldhouwer Vincotte bleef onbekend. Regisseur Donner, radioman Guy Depré en komponist Dvorak deden het nog behoorlijk maar auteur Ken Follet en vooral schilder Carlo Carra wisten weinige kwissers gelukkig te maken. Van de geografische term stratigrafie had niemand kaas gegeten. Tiem en Fiasco wisselden elkaar aan de leiding af maar het Schoon aardse Tiem had de beste eind spurt. De fabrieken van Val-Saint- Lambert te Seraing en wetenschap per en Nobelprijswinnaar Ehrlich maakten het verschil. Na Tiem (100 p.) en Fiasco (96 p.) eindigden Vol gend Jaar Beter (93 p.) en VAL Buggenhout (89 p.) op de dichtste voor de derde plaats bedreigt. De ereplaatsen. volgende avond in eerste afdeling Fiasco loopt met die puntenwinst AKV is op zaterdag 10 maart in zaal weer een stuk verder uit op VAL Ommegang. Asdammei terwijl Volgend Jaar Beter Meerhof de vragen vanaf 20 uur. DE 3 KLOKKEN langer» hovestraat Uitslag van de winnende paren op donerdag 15 februaririch ting noord-zuid 1. Paul Van Damme en Werner Cornelis; 2. Josefa Moens en Miel Van Bie- sen; 3. Michel Mathys en Albert Maes. Richting oost-west 1. André De Saeger en Bert De Caestecker; 2. Lucienne De Visscher en Paul Veldeman; 3. Herman De Cuyper en Mare Vereecken. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in lokaal "De Drie Klokken", Van Langenhove- straat 1 te Sint-Gillis Dender monde. Elke dinsdag om 20.00 uur is er een oefenavond voor beginners Behalve de galavoorstelling op vrij dag 16 maart georganiseerd in sa menwerking met Lions Club Aalst Dirk Martens waarvoor nog slechts enkele kaarten beschikbaar zijn (053/77.40.00) zijn de acht voorstel lingen van de musical My Fair Lady door de Koninklijke Aloude Rede rijkerskamer Sint-Barbara Arbeid en kunst volledig uitverkocht. Dat betekent dat zowat 4800 be langstellenden (8 x 600) in een tijd spanne van tien dagen de Fair Lady in De Werf aan het werk zullen zien. Om tal van redenen kunnen geen bijkomende voorstellingen worden georganiseerd. En een bijkomend weekend kan niet gezien de pro grammatic van De Werf. Uiteraard is de Rederijkerskamer blij met dergelijke toeloop. Ook omdat daardoor andermaal het dy namisme van het amateurtoneel in 't algemeen en van de organiseren de toneelvereniging in het biezon- der daarmee centraal worden ge- steld. Bovendien zal het imago van Aalst als 'toneelstad' er supplemen taire glans door verkrijgen. Wie blijft aandringen en een gok waagt voor een andere voorstelling kan zich op een wachtlijst laten plaatsen. Kontakteer daartoe een van de dichtsbijzijnde BAC-kanto- ren of telefoneer naar BAC-zetel Aalst 053/77.40.00. Tentoonstelling Op de eerste en tweede verdieping loopt bovendien van 16 tot en met 25 maart een doorlopende tentoon stelling rond het ontstaan van deze produktie, schilderijen, penteke ningen en akwarellen van de hand van kunstschilder Paul Van Impe. Tevens ontwerptekeningen van kle dij en dekor gemaakt door Rit Maes. En tenslotte een aantal werk en repetitiefoto's van Hugo Van de Voorde. Uiteraard is deze expo vrij toegankelijk. Geen ééndagsvlieg! De opvoering van muzikaal teater door Sint-Barbara wordt allerminst Zaterdag 24 februari: 18.00 u: karnavalraadszitting, Belfortzaal. 19.30 uur: openingsoptocht met de Oude Garde. Zondag 25 februari: 13.00 u: reklamestoet. 13.30 u: 62e karnavalstoet. Vanaf 20 u: muzikale animatie Grote Markt. Maandag 26 februari: 14.30 u: bezemdans Aalsterse Gilles, Grote Markt. 15.00 u: 30e Ajuinworp, Grote Markt. 15.00 u: 2e rondgang Aalsterse karnavalgroepen. 20.00 u: kroegentocht met Pat Moore Jazzband. 21.00 u: prijsuitreiking karnavalgroepen Keizershallen. Vanaf 20 u: muzikale animatie Grote Markt. Dinsdag 27 februari: 15.00 u: optocht voil Jeannetten met de Oude Garde. 19.30 u: taptoe met de Kon. Harm. Concordia et Docilitas Herder- sem, vertrek Grote Markt. 22.00 u: rondgang met vastenavondpop. 22.30 u: verbranding. een éénmalig gebeuren zij het dan gespreid over 8 voorstellingen. Mu zikaal teater en/of musicals komen inderdaad verder aan bod. De fre- kwentie ervan is nog niet bepaald. Het principe wél. De Kamer was immers van 1947 tot 1967 gerenom meerd voor het brengen van zang spelen en operettes met 'De Lustige Boer' trok Arbeid en Kunst in 1949 in 7 voorstellingen 4000 toeschou wers. Volgden dan o.m. Sepp'l, We- nerwalsen, De graaf van Luxum- burg, De bloem van Hawaï, Victoria en haar huzaar, De Tsarewisch, De dollarprinses, Wenerliefde, Christ'l, De bommelbaron, Op de purpren hei en In 't witte paard. Sint-Barbara wil verder gaan op haar lancé. Pro memorie Er wordt gespeeld op 16,17,19, 22, 23 en 24 maart telkens te 20 u. Op zondagen 18 en 25 te 15 uur. LH In het kader van de jeugdboekenweek die van 16 tot 23 maart plaats heeft organizeert de biblioteek van Dender leeuw een grote wedstrijd voor kleine dichters en een grote wedstrijd voor dracht. Kinderen van 8 tot 14 jaar kunnen eraan deelnemen. Info op het nummer 053/66.84.84. Op 5 maart geeft de Regie der Belg) sche Posterijen een reeks van 3 spem le postzegels uit over de floralien. Dt zegels hebben een waarde van 10 en U fr en worden in Gent (Kouter 8) w voorverkoop aangeboden op 3 en' maart van 10.00 tot 17.00 uur. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. In het Staatsblad van 21 februari verscheen de bevordering in de Na tionale Orden tot Ridder in de Leo poldsorde van de heer Heer Her man De Cuyper, Vijfbunderstraat te Grembergen. De heer Herman De Cuyper is rech ter in handelszaken in de rechtbank van Koophandel te Dendermonde. Hij is afgevaardigde-bestuurder van Drukkerij De Cuyper te Zele. Aanzitten aan de rijke tafel van Ten-Bel Genieten van een vier-sterrenkeuken bij een gala-diner. Praten en dansen met die je-weet-wel van tv... En overdag relaxen in de zon, in de schaduw van de groene palmen. Of je fit houden met sport en spel, joggen of kuieren. Alles is op Ten-Bel voorhanden. En wat je ook doet, het is er altijd het weer voor...

De Voorpost | 1990 | | pagina 16