PORT Ze beginnen er zélf in te geloven VW Hamme rekent op een punt Eendracht begint een nieuwe belangrijke periode E. Aalst S.K.Lebbeke tegen Lutterzele De Voorpost - 23.2.1990 - 17 Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 KAVD-Denderleeuw I-O.De Baere en Moreels kijken toe hoe De Coninck op e vrij eigenaardige manier nog wil binnenkoppen vh VOETBAL VW Hamme heeft na de winst tegen Deinze een betere positie afgedwongen. In Wielsbeke wordt een punt in het vooruitzicht gesteld. Dirk Van Der Stock ontbreekt in het Hamse team. Hij liep vorige zondag een verwonding op die ernstiger is dan aanvankelijk was aangenomen. Wie de funktie van Van Der Stock zal overnemen heeft oefenmeester De Roos nog niet uitgemaakt. Er is keuze genoeg, nu ook Paul Coucke en Peter Van Caelenberg terug zijn uit schorsing. Dc groep: De Wilde, Verbustel, Mare en Pascal D'Hondt, De Paepe, Smet, Van Bogaert, Vergeylen, Van Calenberg, Coucke, Joos, De Borger. (E.G.) De kans dat KAV.Dendermonde vol gendjaar, na een lange afwezigheid, op nieuw in bevordering zal spelen wordt met de week groter. Aan het eind van deze kompetitie promoveren immers twee ploegen. Met zes punten voor sprong op de derde gerangschikte zal het al erg fout moeten gaan wil K. A. V.D. deze keer de boot missen. Bovendien staat paarsblauw nu ook twee punten voor Olsa Brakel, zodat er misschien nog een kamopioenstitel te vieren valt en ook dat is lang geleden. Toch houdt men zich in de koelissen van het Grembergse stadion nog een beetje op de vlakte. Met F.C. Denderleeuw kreeg K.A.V.D. een gevaarlijke klant op bezoek. Om het i geheel nog penibeler te maken ontbrak Werner De Bruyn in het lokale team. Hij liep de laatste tijd goed te voetballen en zijn ontbreken werd daardoor des te beter aangevoeld. Toch verwierf de thuisploeg van in het begin het overwicht. De match was am per drie minuten bezig of een knap schot van Manu De Coninck, vanuit een vrij moeilijke positie, kon door Van Roy in doel verwerkt worden. De grensrechter stond al dadelijk met zijn vlag in de hoogte en de scheidsrechter keurde het doelpunt prompt af wegens buitenspel, iets wat we van op de tribune niet gezien hadden. Hij stond er echter met zijn neus bij en de reaktie van de spelers was ook maar flauw, zodat hij wel gelijk zal gehad hebben. Zondagnamiddag a.s. staat FC Eekio - Eendracht Aalst op het programma en deze wedstrijd is meteen de start voor de derde periode in tweede klasse en voor Eendracht Aalst is dat o.i. de laatste kans voor deelname aan de eindronde, wat tenslotte één van de oogmerken was van voorzitter Erik Goethals bij de aanvang van de nieuwe kompetitie. Voor deze belangrijke wedstrijd tegen de Meetjeslanders, met in hun rangen oude «Aalsterse» bekenden als Peeters, Moortgat en Van Peteghem, zal trainer Poortvliet geen beroep kunnen doen op Lozano. De trap tegen de rechterenkel van Juan is ernstiger dan eerst liet vermoeden. De Antwerpenaar kon trouwens niet trainen in de loop van de week. Poortvliet bevestigde tevens dat hij vanaf de start Kanu in de strijd zal werpen. Deze jonge voetballer uit Sierra Leone, die maanden sukkelde met een bloedziekte, komt werkelijk uit een diep dal terug. Wim De Wolf, terug uit schorsing, wordt opnieuw libero en Luc Limpens schuift een plaatsje op naar het middenveld. Het ligt in de bedoeling van Poortvliet tegen Eeklo met een 44-2 opstelling uit te pakken, met als bijzonderste bedoeling minstens één punt te veroveren. KSV Temse-Robur Moerzeke 3-0. De Moerzeekse doelman Laureys heeft deze keer de bal klemvast (Iv) KAVD-Denderleeuw 1-0. Doelman Malfroid speelde een uitstekende wed strijd. Ook deze keer konden Moreels en De Baere geen gevaar scheppen (vh) Wie dacht dat paarsblauw, voor de gele genheid in rood-wit, niet omdat het Ros Beiaard binnenkort rondtoert maar om dat Denderleeuw in blauw en zwart speelt, daardoor enigszins zou aangesla gen zijn, had het verkeerd voor. De Den- dermondenaars speelden behoorlijk voetbal en lieten de ongeveer 800 sup porters zien dat ze toch wat in hun mars hebben. We zagen zo ongeveer de mooiste aanvallende kombinaties van het ganse seizoen. Daaruit werden een drietal kansen gepuurd, maar de bezoe kende keeper weerde zich als een dui veltje uit een doosje. Hij pareerde mooie pogingen van o.m. De Coninck en Van Roy. Deze Van Roy speelde trouwens gedurende negentig minuten een fa meuze wedstrijd. Niet alleen kon hij af en toe enkele staaltjes tonen van zijn technisch kunnen, hij liep achter elke bal en bleef zich inzetten tot de 90e minuut. Maar ook de bezoekers lieten zich niet onbetuigd en vele kijkers in het Grem bergse stadion waren van mening dat ze met dit Denderleeuw de sterkste tegen stander uit eerste provinciale aan het werk zagen. Er loopt daar immers een zekere Lacroix rond en die kerel kan wat met de bal. Hij was trouwens niet de enige. In het derde kwartier mocht de thuisploeg van geluk spreken. Van Heu- verswijn, de midvoor, verscheen oog in oog met keeper Van Meirvenne maar knalde onbesuisd een gat in de lucht. Deze wedstrijd werd op het scherp van de snee betwist. Denderleeuw heeft en kele ouwe ratten in de ploeg zitten, man nen zoals bijvoorbeeld de kleine Schud- dinck, eertijds bij VW Hamme en die kan het bijzonder goed uitleggen. Gere geld stond hij de grensrechter en de scheidsrechter richtlijnen te geven, zo dat het zelfs op de zenuwen van de sup porters begon te werken. Moens liet zich opnieuw vangen en kreeg een gele kaart, net zoals hij ginder ook geel kreeg. Schuddinck kan immers negentig minu ten uitdagend voetballen en méér dan één streek uithalen om de zenuwen van zijn bewaker murw te krijgen. Ook Van Heuverswijn voerde zijn stukje op. Hij ging op zeker moment voor de bal staan zodat Jacobs er maar voor piet snot bij stond. Deze uitdaging kende geen direkt resultaat, daarvoor is ook Jacobs te sluw. Een tiental minuten later echter lag de bezoekende nummer negen tegen de grasmat, deskundig en verfijnd in de grond geboord door.Jacobs. We hadden toen al écht plezier aan deze wedstrijd beleefd, al bleven de doelpun ten uit. Na de hervatting verdween de kwaliteit van het terrein, maar de virili teit bleef. Bitsig beukten beide ploegen op mekaar in. Denderleeuw kwam méér in de wedstrijd maar achteraan speelden Jacobs, Cooreman en Van de Perre voorbeeldig zodat er geen echt doelge- vaar kwam voor de Dendermondse kooi. Het was toen gedaan met de degelijke kombinaties en de supporters hadden zich zowaar reeds met het scoreloos ge lijkspel verzoend, omdat ze hoorden dat Olsa Brakel op verplaatsing naar Olsene op verlies stond, maar dat was buiten de scheidsrechter gerekend. Telkens de KAVD-aanvallers in het be zoekende doelgebied verschenen heer ste ook daar paniek en bezoeker Staes kon op een bepaald moment niet anders meer dan de bal met zijn arm in de goede richting duwen. De scheidsrechter, wie het zeker niet aan moed ontbrak, was kategoriek: strafschop! Aan de penaltystip was er enige verwar ring bij de KAVD-schutters die node deze verantwoordelijkheid op zich wil den nemen...een strafschop op vijf minu ten van het einde, dat betekent winst of geen! Achteraan zagen we echter Mare Cooreman die kalm zijn veters aansjor de, even in de richting van Pfaff keek en daar een goedkeurend knikje meekreeg. Olympisch kalm begon hij zijn aanloop en zijn loeier plofte net onder de dwars- lat in het dak van het doel. De nochtans zeer goed spelende bezoekende doel man was er het hart van in. De Denderleeuwse spelers, die zo hard hadden gevochten voor de drawn, kon den deze opdoffer ook al niet goed ver teren en gaven applaus aan de scheids rechter, waarmee ze bedoelden dat die tenslotte de twee punten voor Dender monde had gewonnen. Enkelen vonden het zelfs nodig om in de richting van de tribune het bekende internationale 'geid'-gebaar te maken of wezen duide lijk richting borstzakje, daarmee bedoel end dat KAVD voor de scheidsrechter een extraatje opzij had gelegd. Een te begrijpen reaktie na dit koude stortbad, maar erg sportief zeker niet. Terug naar de strafschop. Tk voelde mij zeker niet nerveus, vertelt Zeienaar Mare Cooreman. Tenslotte had ik der gelijke klus reeds vroeger geklaard. Het is de vierde strafschop die KAVD kreeg, daarvan had ik er vroeger ook al eentje omgezet. Globaal bekeken kunnen we van deze match geen echte hoogstaande verrich- KA VD-Denderleeuw 1-0. Seghers, geassisteerd door Van Roy die een wedstrijd speelde, kopt naar doel (vh) KAVD-Denderleeuw 1-0. De Coninck wipt nogal wat hoger dan zijn robuuste tegenstander (vh) ting maken, zegt hij. We hadden het zeker niet gemakkelijk tegen een Den derleeuw dat technisch tot de betere ploegen mag gerekend worden en dat in staat is om vanaf het eerste fluitsignaal tot het laatste te knokken. Toch meen ik dat we, gelet op de verhouding der doel kansen, de zege niet gestolen hebben'. Oefenmeester Toon Pfaff is tevreden met de gang van zaken. 'Een ploeg als Denderleeuw er onder houden, is geen gemakkelijke opdracht, zegt hij. Het was al direkt duidelijk dat ze haar huid duur zou verkopen. Mijn ploeg toonde echter een volledige inzet en in dit stadium van de kompetitie is dat wel belangrijk. Nu we alleen op kop staan, zullen we het in de komende weken zeker niet gemakke lijk krijgen'. Ook de vroegere KA VD-speler Armand Ruysseveldt was mee naar Grembergen afgezakt. Vroeger is hij nog trainer ge weest van Denderleeuw. 'Ze spelen zoals ik het zou willen, vertelde hij. Met veel overtuiging en fysieke inzet. Wie tegen deze ploeg speelt moet tegen een duwtje kunnen. Maar allez, die van Den dermonde laten zich zeker niet doen. Dat heb je toch ook gezien?' Het verras te ons helemaal niet dat Armand nog steeds dezelfde principes huldigt als in de tijd toen hij in paarsblauwe trui speel de. 'Zestien jaar, zegt hij en het was een fijne tijd'. Nu zondag wordt er niet gevoetbal en er is ook geen oefenpartij in het vooruit zicht gesteld. Wegens karnaval wordt de volgende match, die normaal voorzien is voor zon dag 4 maart, gespeeld op zaterdagavond 3 maart te 19u30. Die avond is Melsele te gast in het Grembergse stadion en daarmee krijgen we opnieuw enkele be kenden op het KAVD-grasveld, niet waar Michelet? E.G./M.D.B. S.K. Lebbeke speelt nu zondag 25 februari een oefenwedstrijd op het Konkelgoed tegen F.C. Lutterzele, de huidige leider in vierde provin ciale. Allicht een interessante wed strijd voor een anders voetballoze zondag. KAVD-Denderleeuw 1-0. De Schrijver plakte als een schade voorlinie moes stander en kreeg hei niet gemakkelijk omdat hij nu ook evolueren (vh) x

De Voorpost | 1990 | | pagina 17