Duo De Paep - Van Bogaert stimuleert V.W. Hamme f S.K. Lebbeke vrijwel zeker van het behoud E Weg naar tweede ligt wagenwijd open Tevreden met een punt Rustige weken voor Sparta Buggenhout •TinreuEi? NCERNF^ V.W. Hamme - Deinze 1-0 Ertvelde - Lebbeke 1-2 Rapide Lebbeke Wieze 8-0 Voetbal uitslagen Brakel-Baasrode 2-2 Buggenhout - Grembergen 1-0 12e Speeldag 18 - 23.2.1990 - De Voorpost VOETBAL VW Hamme-Deinze 1-0. Joos kan de bal nog meegraaien maar zal naast besluiten (vh) Eeen beetje tegen de verwachtingen in behaalde S.K. Lebbeke een.nipte maar verdiende overwinning op het drassige en grasloze veld van Ertvelde. De Kon- kelgoedploeg geraakte er aan het half uur op voorsprong nadat Rudy Matthijs tegen het doelhout had getrapt en de goed ingevolgde Dirk De Vliegher suk- sesrijk kon hernemen. Een vrij licht toe gekende penalty bracht de gastheren kort na de herneming op gelijke hoogte. Koen Cooreman, die in het laatste half uur Rudy Balis verving, zou zijn duit in het zakje doen door uit een vrijschop het winnende doelpunt te puren. 'Toch was het maar een zwakke wed strijd, vertelt oefenmeester De Berlan- ger. Ik had taktisch gegokt en aan de spelers specifieke taken toevertrouwd. Zo moest Jean-Pierre Hals nauwelijks meer doen dan de gevaarlijke Bart Ber- tels uit de match houden, wat hij overi gens schitterend heeft gedaan. Meulen- ijzer hield Truyens in zijn greep. Ik ver moedde dat Ertvelde geen kracht meer kon opbrengen als deze twee kerels on der de duim worden gehouden. De gast heren lieten op mij trouwens maar een magere indruk na. Het belangrijkste voor ons was te win nen en de twee punten mee naar huis te nemen. In de volgende matchen staan we oog in oog met de rechtstreekse kon- kurrenten. Behalen we tegen Geraards- bergen en Waarschoot een drie op vier dan zijn de schaapjes op het droge en vatten we het komend seizoen opnieuw als eersteprovincialer aan. E.G. Tweede nationale E. Aalst - St.Niklase 0-0 Derde nationale A Roeselare-E. Zele 0-1 Bevordering A Hamme-Deinze 1-0 Lignette - J. Lede 04 le provinciale Ertvelde-Lebbeke 1-2 Temse-Robur 3-0 Waarschoot-Meldert 2-1 KAVD-D'leeuw 1-0 2e provinciale B Brakel-Baasrode 2-2 TKMeldert-SK Aalst 1-1 3e provinciale B Schelleb.-Beerv. 0-1 Zaffelare-Serskamp uitg. St.Denijs-Edeboys 2-2 3e provinciale D Aaigem-Heldergem 1-2 Edixv.-Eremb. 4-1 Bambr.-Gijzegem 1-1 Doggen-Mere 1-1 Meerbeke-W.Moorsel 2-0 Denderl.-Erpe 1-0 E.Houtem-Kerksken 2-1 Hofstade-Herzele 3-2 3e provinciale E St.Gil.-W-St.Gil.-D. 1-3 Buggenhout-Gremberg. 1-0 Heikant-Sombeke 0-1 Bazel-SK Overmere 2-0 R. Lebbeke-Wieze 84) 4e provinciale G Smetlede-Schoonaarde uitg. S.Moorsel-HO Kalken 0-2 Lutterzele-Appels 3-0 SK Kalken-Opstal 2-2 Berlare-Oudegem 1-1 Baardegem-Boonwijk 3-0 I 1 Overmere-Opdorp 3-1 1 4e proïm-Wichelen gsl-0 Verre broek- ome 0-2 Een verdienstelijk V.W. Hamme be haalde kostbare punten tegen S.K. Deinze. Het was duidelijk dat de thuis ploeg in geen enkel opzicht wou buigen voor een tegenstander die op papier al thans sterker is. S.K Deinze liet overi gens niets aan het toeval over en liep efficiënt en mooi gegroepeerd van sta pel. Bijna kwam het tot een doelpunt toen Dirk Verbustel te kort terugspeel de op Jo De Wilde. De bal bleef in de modder haperen nadat hij door een te genstrever was onderschept. Naarmate de match evolueerde groeide V.W. Hamme en behaalde na de hervatting het meesterschap, wat zich uitte in enke le kansen. Het doelpunt bleef echter achterwege en geruime tijd liet het zich aanzien dat deze partij, die zeker het publiek kon bekoren, op een gelijkspel zou eindigen. Twee minuten voor tijd zette Claudio De Paep een vrije trap om die binnen het bereik kwam van de hoogopwippende Mare D'Hondt. Hij kopte de bal in de verste hoek binnen. Tevredenheid alom bij de Wuitens en in de kleedkamers de sfeer der grote da gen. 'We hebben een verdiende overwinning behaald, aldus oefenmeester Harry De Roos. Met het duo Nico Van Bogaert - Claudio De Paep erbij, is onze middenli nie krachtiger geworden. De afwezig heid van deze voetballers tijdens de laatste weken is ons zuur opgebroken. We verloren veel punten en vaak waren we niet eens bij machte om onze tanden te laten zien. Nu gaat ervan het midden veld opnieuw kracht uit, hoewel het voorheen het zwakste kompartiment was. De bezoekers hebben hier eigenlijk geen enkele uitgespeelde kans gekre gen. Daarentegen hebben wij wel enkele keren gevat gekombineerd. Gelukkig kwam daaruit een doelpunt voort, wat ons de noodzakelijke punten heeft opge leverd'. 'Mentaal staan we opnieuw sterk, zegt Claudio De Paep. Ik voel me gelukkig er weer bij te zijn, al gebeurde de voorbe reiding van deze wedstrijd niet in de beste omstandigheden. Ik heb echter al les gedaan wat mogelijk was en ben sinds vrijdagavond voor deze belangrijke ont moeting gaan 'leven'. Onze ploeg is thans opnieuw evenwichtig samenge steld. Ik ben ervan overtuigd dat we in de komende weken nog veel punten kun nen pakken. In degradatiegevaar zie ik ons niet meer komen, integendeel, in dien we blijven spelen zoals tegen Dein- Hamme-Deinze 1-0. Ook Van der Stockt probeert zijn kans op doel (vh) ze dan kunnen we nog enkele sporten stijgen in de rangschikking. Ook Filip Joos vertolkte een goed uitge werkte rol. Als zestienjarige is hij sedert drie weken een vaste pion bij de bevor- deringsploeg. 'Tot kerstmis speelde ik nog bij de juniores, aldus de student latijn-wiskunde, dan werd ik naar de kern overgeheveld. Tegen Deinze was het de derde opeenvolgende keer dat ik erbij was van bij het startsignaal. Het bevalt mij best en ik heb mij in die korte periode goed kunnen aanpassen, aldus V.W. Hammes jongste voetballer, die vooral technische bagage schijnt te heb ben en uiteraard nog aan kracht moet winnen. Intussen laat hij toch maar zijn aanleg blijken. De enige voetballer die ontbrak wegens schorsing was Peter Van Caelenberg. Indien hij opnieuw in de basis komt dan y\y Hamme-Deinze 1-0. Smet plaatst deze loeier tegen de paal (vh) kan V.W. Hamme zijn sterkste troeven uitspelen. Het was zondagavond kennis in Lebbe ke. Rapide had tegen de buren uit Wieze liefst acht keer gescoord en dat is uiter aard geen alledaagse gebeurtenis. Dat Wieze was een uitermate zwakke oppo nent, maar acht doelpunten scoren is toch een prestatie, hoe zwak de tegen stander ook mag zijn. 'Het waren de bezoekers die na een kwartier het sein op groen hebben gezet door in eigen doel te trappen, vertelt sekretaris Eddy Van Overstraeten. Eens op voorsprong was er geen houden meer aan rapide. Bij de rust was de zaak al beklonken. Na de hervatting werd deze klus als een doodgewone formaliteit ge klaard'. Voor Rapide wenkt nu de promotie naar tweede provinciale. 'Er stijgen dit seizoen vier ploegen. We hebben vijf punten voorsprong op de vijfde gerangschikte. Het zou al lelijk moeten tegengaan willen we de bus mis sen. De titel zit er echter niet in. De kloof met Lokerse is te diep geworden. Loker- se is trouwens de beste ploeg van de reeks. Voor ons zou het dan de tweede promotie zijn in evenveel jaren en zulke gang van zaken hebben we ons nooit durven voorstellen. Hoe een dubbeltje toch rollen kan!' Komend weekend is er geen voetbal. Zondag over acht dagen wacht voor Ra pide de grote schok met Lokerse en dat wordt zeker een prestigematch. E.G. R. Lebbeke-Wieze 8-0. Ringoot zal ook deze laatste hindernis voorbijgaan en scoren (vh) F.C. Baasrode lijkt goed op weg om het Hamme gebruik maken van een misver- behoud in tweede provinciale te verze- stand in de plaatselijke defensie, waar- keren. Afgelopen zondagnamiddag be- door we 0-2 voorkwamen, haalde het een punt tegen Brakel, wat Daarna heeft de ref ons in 't zak gezet, zeker geen slecht resultaat is. Op een Hij schonk de thuisploeg een penalty, bepaald ogenblik leek het erop dat de die er zeker geen was. Een tweede up- 'palingboeren' met de twee punten naar percut was de uitsluiting van Frank Van huis zouden trekken nadat Bart Van Dorp. Na een geharrewar voor doel Hamme tot tweemaal toe had gescoord, heeft de thuisploeg uiteindelijk kunnen 'Iedereen heeft het beste van zichzelf gelijkstellen', gegeven, stelt oefenmeester Guido De Bij Baasrode lieten vooral Jo Pieters en Leeuw. We verwierven in de eerste helft Marc Van Keer een zeer degelijke in een voorsprong na een doorsteekpas druk. Luc Michiels ontbrak op het appel van Frank Schelkens, afgerond door wegens een schorsing. Nu zondag wordt Bart Van Hamme. de kompetitie onderbroken. Daarna Na de hervatting kon diezelfde Bart Van staat de trip naar Gavere op de agenda. E.G. Sparta Buggenhout moet zich in deze kompetitie geen zorgen meer maken. Door de winst tegen S.K. Grembergen is het thans voor honderd pocent zeker van het behoud. Het kan nu al beginnen met de nieuwe kompetitie voor te berei den. We hebben al begrepen dat de Spartanen zeer bedrijvig zullen zijn op de voetbalbeurs. 'Tegen S.K. Grembergen waren we tij- R. Lebbeke-Wieze 8-0. De toestand van het veld was ongelooflijk. Hier blijft de ^ens eerste helft overduidelijk mees- bal in de modder steken maar verheyden weet daarop wel raad (vh) R. lebbeke- Wieze 8-0. Raes passeert op zijn eentje drie wiezenaars (vh) ter van de situatie, aldus de klublei- ding.Cornelis is in die periode tot twee maal toe gevaarlijk komen opzetten. Op voorzet van diezelfde Cornelis is Cal- laert op het halfuur tot scoren gekomen. Vijf minuten later dook Marc De Backer alleen voor doel op. Hij schoot de bal echter over de dwarsligger.Het kon dus bij de rust 2-0 geweest zijn. Na de hervatting kwam Grembergen meer in de match, behaalde zelfs het overwicht maar slaagde er niet in om een vuist te maken. Integendeel, wij waren nog het gevaarlijkst op de counter. Al bij al zijn we tevreden, niet alleen om deze zege, maar ook over de evolutie van de laatste weken. Na de problemen met trainer Lippens is er geen vuiltje meer aan de lucht. Het is inderdaad zo dat we ons al op de komende kompetitie kun nen voorbereiden. Het huidige seizoen d te noemen'. E.G. Decibels-Beer Il(forfait) 12-0 Los Flam-De Ton(forfait) 0-12 Lebbeke-Grembergen 8-4 Beer I-Red Arrows II 7-5 Red Arrows I-Stinny Boys 10-2 1. Lebbeke 12 111 33 22 2. Red Arrows I 12 108 36 20 3. Beer I 12 80 64 16 4. Grembergen 12 84 60 13 5. Decibels 12 77 67 13 6. StinnyBoys 12 74 70 12 7. De Ton 12 65 79 10 8. Los Flam 12 56 88 8 9. Red Arrows 11 12 50 94 6 5 10. Beer II 12 15 129 0 De Brandt Rudi 15 wedstrijden 180 24.2.'90 Criteriumptornooi 'Café De Ton' Lebbeke. Begin te 19u30.

De Voorpost | 1990 | | pagina 18