Klaasjes uitstekend georganiseerd Johan Baert zorgt voor gouden punten Zesde uitzege Baardegem opnieuw volledig Enkel in de tweede helft genietbaar Mum Aalst - Sint-Niklaas 0-0 ZVC De Sportingers Dendermonde Buffalo Merelbeke-Sportingers: 2-3 Heikant Zele - W.S. Sombeke 0-1 Club Roeselare - Eendracht Zele 0-1 VJ Baardegem - Rac. Boonwijk 3-0 E. Bazel - SK Overmere 2-0 De Voorpost - 23.2.1990 - 19 VOETBAL zou Peter Buytaert weer aan de basis liggen van een thuisdoelpunt. Hij ging alleen door en werd door bezoeker Ge ert Rasschaert foutief neergelegd net buiten de strafschopzone. Buytaert vroeg daarna wel naar een gele kaart als hij de bezoeker trakteerde op een mod- derbal maar niettemin mocht Bazel toch een vrije trap nemen net buiten de grote rechthoek. Dat was een kolfje naar de hand van Adri De Winter die de bal mooi rond de muur in het doel zwiepte voorbij doelman Wouter Rogiers. In de slotfase werd het zelfs nog bijna 3-0 als Janneke De Smet de bal mooi meegaf naar Buytaert maar deze nu op Rogiers stuitte. De thuisploeg was dus zeker van beide punten en blijft nog steeds goed gerang schikt staan om eventueel een rechts treekse promotie af te dwingen. En in dien de gekwetsten na de komende rust- week weer paraat zullen zijn zal Bazel er niet ver af zijn. (m.s.) ZAALVOETBAL Sportingers moest zijn tweede uitwedstrijd op rij nemen, nu met de verplaatsing naar Buffalo. Een Buffalo dat in de vorige speel dag was gaan verliezen bij de andere titelkan didaat Combi. Sportingers begon deze wed strijd met vrij veel overwicht, maar thuisdoel- man Hilleweg was telkens paraat. Op de 13° minuut verkeek Vandenbergh zich op een verre voorzet die door Guy Bovijn in één tijd werd binnengetrapt: 1-0. Twee minuten later kon Van Ranst de meer dan verdiende gelijk maker scoren. In de laatste seconden van de eerste helft kon Reid alleen op Hilleweg afgaan, omspeelde deze prachtig maar werd dan langs achter door Claes neergehaald. Toch kon Reid nog scoren in zijn val maar ref Lefevre keurde het doelpunt na lang aarze len toch nog af. Ook in de tweede helft domi neerde Sportingers volledig, maar weer was het Buffalo dat totaal onverdiend op 2-1 kwam, toen doelman Scheiris een onschuldi ge bal van Geert Bovijn liet binnengaan. Reid kon toch weer via een prachtig afstand schot de 2-2 op het bord brengen. Sportin gers domineerde de thuisploeg nu volledig en kreeg enkele wenkende kansen. Reid mis te op de 17° minuut een strafschop, maar maakte dat drie minuten later schitterend goed toen hij alleen op Hilleweg mocht af gaan: 2-3. In de laatste vijf minuten kon Buffallo geen vuist meer maken en het was ten andere Sportingers die de kansen nog kreeg op een grotere zege. Verdiende en belangrijke zege voor paars-wit. Vermelden wij nog dat de competitie nu drie weken stil ligt voor inhaalwedstrijden en beker. De eerstkomende wedstrijd voor Sportingers is op vrijdag 16 maart tegen Bistro. Sportingers speelde met: Scheiris, Vanden bergh, Bonnaerens, Reid, Moens en Van Ranst. Walter Elegeert en zijn poulains kwa men de halve inzet meegraaien in het P. Cornelisstadion te Aalst en op de kee per beschouwd was dat zeker niet onver diend. Tijdens de eerste helft gaven de Klaasjes een demonstratie op welke ma nier de buitenspelval het best kan toege past worden. Na de rust, toen op een 20-tal minuten van het einde de bezoe kers herleid waren tot tien eenheden, na de uitsluiting van Dirk De Wachter, was het bezoekend team op organisatorisch vlak niet kapot te krijgen. «Die uitsluiting van De Wachter vond ik spijtig en op dat ogenblik niet welgeko men. We waren toen weer beter aan het voetballen. De balrekuperatie in het middenveld verliep naar wens en we kregen zelfs in die periode de betere kansen. Gelukkig kon Aalst niet profite ren van zijn numerieke meerderheid en naar het einde bewees doelman Devroe met twee schitterende parades dat hij in onze rangen doelman nummer één is», aldus Walter Elegeert die, sinds hij het sportief bewind te Sint-Niklaas heeft overgenomen, een niet onaardig sukses hoekt. De beste speler in het thuisteam was duidelijk Chunga. De Zimbabwees to- icrde weer geniale passen op de wei, loonde zich bij het lijf-aan-lijfwerk zeer sterk maar predikte toch wel alleen in de woestijn. In het thuiskamp was veldtrai- ner Jan Ruiter deze keer onze gespreks partner. Hij vond het wel spijtig dat voor eigen publiek opnieuw een kostbaar puntje verloren ging. «Al bij al een wedstrijd die alle kanten uitkon. Sint-Niklaas heeft zich vandaag gepresenteerd als een intelligente ploeg en het verschil tussen Eendracht en Sint-Niklaas is in feite momenteel niet zo groot. Laten we echter niet vergeten dat door alle mogelijke langdurige bles sures wij er nog niet in geslaagd zijn een 'vaste' ploeg in elkaar te timmeren. Wanneer men, om de haverklap, met een andere ploeg moet uitpakken drukt dat op de homogeniteit», aldus Jan Rui ter. Ondertussen is de kloof tussen Ee- klo en Eendracht al vier punten en ziet het er naar uit dat Eendracht het enorm lastig zal hebben om die handicap nog goed te maken. Alle koncentratie moet nu gericht worden op de derde periode- titel. Dat is, en we staan met onze mening niet alleen, de laatste strohalm voor de mil joenenploeg om nog een kans te maken naar eerste klasse door te dringen. Maar dan zal uit een ander vaatje moeten getapt worden. Eendracht Aalst-St.Niklaas O-O.De Waaslanders maakten het de ajuinen zeker niet gemakkelijk (da) Sombeke was niet zo gerust in een afreis naar Zele omdat daar traditioneel altijd een moeilijke wedstrijd wordt gespeeld. Dat was nu ook niet anders want alhoe wel de thuisploeg met een noodploeg tussen de lijnen kwam werd het maar een krappe 0-1 zége voor de Sombeekse ploeg. Heikant diende de diensten te missen van Benny Van Lokeren, Mare Derwe duwen, Steven Blancquaert en Marnix Boeyckens. Tot overmaat van ramp viel na een kwartier ook nog Mare D'Hollander uit met een verrekking zo dat het moreel bij de thuisploeg op een laag pitje begon te branden. Dit tot te genstelling met Sombeke waar iedereen de laatste weken paraat is en gezien de gunstige klassering kan niets Sombeke nog afstoppen. In de beginfase van de wedstrijd was het evenwel uitkijken van een snel gestart Heikant dat doelman Aendenhof al di- rekt tot enkele gevatte tussenkomsten noopte. Sombeke herstelde evenwel rap en het was dan de rest van de eerste helft dat aan de overzijde een sterke doelman De Maersschalck op zijn hoede moest zijn op pogingen van Karei Ternest en Rudy Seghers. Vooral op de kopbal var Ternest vlak voor rusten kon De Maers schalck zich onderscheiden. Na de pauze eenzelfde spelbeeld mei Sombeke dat nu volledig het midden veld inpalmde. Ondanks dit kon Heikani nog een tweetal kansen afdwingen ah Aendenhof eens uitgleed en na een mis verstand met Van Buyten maar zowe Van de Velde als Cesteleyn konden niei afronden. Aan de overzijde had Sombeke meei geluk wanneer op een gekende verre inworp van Rudy Seghers Johan Baerl de bal kon meepikken en De Maers schalck versloeg met een hard schot. Ei restte de thuisploeg op dat moment nog een tiental minuten en hierin probeerde het ook nog langszij te komen. Aenden hof zweefde echter een poging van Jaak Steeman uit de kruising en Dirk Hesters besloot centimeters naast de paal in de slotminuut. De beide punten waren dus voor Som beke dat nog steeds veilig op de vierde stelling staat hetgeen uitzicht moet ge ven op promotie. (m.s.) Eendracht Aalst-St.Niklaas O-O. Aanvankelijk speelde Sint-Niklaas goed mee (da) De Zeelse derdeklasser blijft in de te- nigronde sterk uitpakken. Op het veld van een tegen de degradatie vechtend Gub Roeselare boekten de Zeienaars hun zesde uitoverwinning van het sei zoen. Deze twaalfde kompetitiezege kwam er na een vroeg doelpunt van Ronny Vervaet. Hij benutte een inzen den van Frank Van den Broeck en bracht zijn maats na een kwartier een slap vooruit tot zichtbare vreugde van trainer Rudi Haleydt. «Ik had me op een moeilijker duel voor bereid», stelde de Eendracht-trainer na afloop. «Qub won zijn laatste twee wed strijden en hun zegedrang boezemde me enige schrik in. We speelden een meer dan behoorlijke eerste periode waarin we duidelijk sterker akteerden dan de thuisploeg. Uiteindelijk slaagden de Westvlamingcn er slechts na de rust in enige druk uit te oefenen. Op dat ogen blik raakte bekend dat Ninove op Francs Borains aan de winst stond. Onze defen sie wist echter voldoende raad met hun hoge ballen. De twee knappe reddingen van Danny Van Puyvelde hebben er toe bijgedragen dat de nul op het scorebord bleef. Wanneer Filip Fiers overigens zijn kalmte bewaart bij de afwerking dan ke ren we nog met een ruimere winstmarge naar huis. De ploeg blijft de goede resul taten aanhouden. De sterkte van Een dracht zit hem overduidelijk in de groepsgeest van de spelerskern. Ik zag opnieuw een sterke kollektieve prestatie waarin de afwezigheid van Mare Bour- deaud'hui en Filip Seymortier niet werd aangevoeld. Als trainer kan je enkel maar gelukkig toekijken hoe Ronny Vervaet en Geert Van Speybroeck zich als volwaardige vervangers aanstelden.» VW Hamme-Deinze l-O. Van der Stnckt zit klem tussen drie bezoekers (vh) Dit onverwacht sukses levert Rudy Ha leydt nu beslist selektieproblemen op nu Seymortier, Bourdeaud'hui en zelfs Pal- maerts staan te trappelen voor een ren tree. «De keuze wordt inderdaad een stuk moeilijker. Ikzelf heb het liever zo. Hoe dan ook ben ik verplicht de knoop door te hakken. Een ding staat vast. Eendracht start tegen Francs Borains alvast met een biezonder sterke inval- lersbank.» Joost Arens In tegenstelling tot de wijkbezoekers kon thuistrainer Jean-Luc Vander Rus ten over zijn hele kern beschikken. Dat was dit seizoen op de openingswedstrijd na nog niet gebeurd en het resultaat tegen Boonwijk loog er dan ook niet om. Een kollektief sterke thuisprestatie werd op het sompige thuisterrein ge bracht en Racing Boonwijk werd het kind van de rekening. Hans Van Den Borre, Herbert Van Renterghem, Henk Sibe, allen waren ze paraat bij Boonwijk. Zelfs de voor enkele maanden geschors te Patrick De Backer zat voor het eerst weer op de bank aandachtig het doen en laten van zijn ploeg te volgen. En dat was niet mis want vooraleer iedereen zijn stek gevonden had stond het al 1-0. Op een mooie voorzet van Jan De Rop kon Bert Saerens al meteen Herbie Van Renterghem laten warm lopen. De snelle thuisspits aarzelde niet en scoorde meteen nummer één. Boonwijk herstelde nadien wel het evenwicht maar echt gevaarlijk voor het thuisdoel van Ronny De Rop waren zij niet. Dat was weggelegd voor de thuisploeg. Een uitbraak van Hans Van den Borre werd op het hoofd van Jan De Rop geschil derd maar deze kopte terwijl iedereen bij Boonwijk verslagen was net naast het doel. Hetzelfde overkwam in die eerste helft ook nog J.C. Van Audenhove en Bart Heyvaert zodat Boonwijk wel erg gelukkig uit die eerste periode kwam. Na de rust was het de bezoekende doel man die zich direkt onderscheidde op twee pogingen van Herbert Van Ren terghem, en eentje van Bert Saerens. Op de 55e minuut dan ontsnapte de thuis ploeg aan een 1-1 stand als een bezoeker handig gebruik wist te maken van een twijfelen bij een vermeend buitenspel van de thuisploeg. Doch deze bezoeken de poging eindigde totaal onverwacht hoog over het doel van Ronny De Rop. Twintig minuten voor tijd dan toch een tweede doelpunt voor Baardegem als een ingestudeerd maneuver op vrije trap van Bart Heyvaert het hoofd vond van Bert Saerens die kalm inknikte. Op dat moment mocht Van Renterghem gaan rusten en kwam Patrick De Backer weer in de ploeg, samen met Francis Van den Broecke. Deze laatste zou dan in de slotfaze nog een derde thuisdoel punt aantekenen zodat de ruim verdien de eindzege een feit was. Volgende op dracht voor Baardegem is de thuiswed strijd tegen Schoonaarde die van kapi taal belang is. Mare Stevelinck VW Hamme-Deinze 1-0. Doelman Thielemans kan het gevaar weren (vh) VW Hamme-Deinze 1-0. Over doelman Thielemans kan D'Hondt mooi binnen- toppen (vh) Ruim een uur heeft het geduurd alvor ens de thuisploeg een gevaarlijke kombi- natie in elkaar kon steken. Toevallig of niet, maar ook dan was het gestopt met regenen en werd het verzopen Bazelse veld wat beter bespeelbaar. Wat voor dien gebeurd is kon dan ook snel verge ten worden. Op een bijna onbespeel baar terrein brachten beide teams er in die eerste, periode weinig van terecht. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de rust eraan kwam met een-blanco sco re. Na de rust duurde datzelfde spel beeld ook nog voort al kon Overmere zich het eerst laten onderscheiden met een afstandschot van Filip Rasschaert dat door doelman De Kerf moest on schadelijk gemaakt worden. Bazel schoot van deze aktie wakker en op de 65e minuut was het zelfs aan sco ren toe. Een inworp van Filip De Keers- maecker belandde bij Peter Buytaert die krachtig binnenkopte. Bazel nam nu zienderogen meer terrein- voordeel op zich en op de 78e minuut

De Voorpost | 1990 | | pagina 19