sekblad tan Banier - Kristelijke Organisaties belichten nogmaals industriezone II in Erpe-Mere 1mzm Bla Biskoppen: "eigenheid van karnaval vrijwaren van kommercializatie Bemoedigende resultaten van Tref 2 05"^ SU-. Ir Marcel, Frans en Bert geëxcellenteerd Ariane eerste vrouwelijke biskop en Marcel in een Biscomobil Tref 3 in 1991 De Voorpost VRIJDAG 23 FEBRUARI 1990 43* JAARGANG NR. S - 42 F Het is misschien een positief element dat naast een aktiekomitee nu ook het ACW en de aanverwante organisaties zich deze kwestie gaan natrek ken. Tydens een debat, dat toegespitst werd op tewerkstelling, milieu en verkeersveiligheid, zijn er tenslotte weinig relevante zaken uit de bus gekomen, ook al waren de bestuursleden van de diverse ACW-takken bepaald kritisch opgesteld. Er zijn al heel wat uren besteed aan die bovendien niet alleen maar kwa de Industriezone II en ook nu is het men om te luisteren maar ook om irobleem nog niet in een eindsta- hun mening te kennen geven en lium. Dit kan men afleiden uit de plaats in te nemen bij de diverse belangstelling van de ACW-leden opstellingen van de voor- en tegen- s;: LANDBOUW EN MILIEU ÉÉN FRONT Erpe-Mere. Slogantaai of niethet Aktiekomitee heeft toch heel wat mensen gewezen op de gevaren en nadelen van een tweede industriezone (jv) standers van de nieuwe industriezo ne. Toch stelde men ook hier duide lijk dat de deelgemeente Ottergem niet mag opgeofferd worden aan de steeds groeiende verkeersstroom indien het tweede industrieterrein toch in die buurt zou komen. De uitgenodigde sprekers gaven aan de hand van een korte inleiding hun standpunt weer en de spits werd afgebeten door de verbonds voorzitter van het ACV, Piet Van Tittelboom. Zijn organisatie is te gen de inplanting van een nieuw industrieterrein omdat er te veel onduidelijkheden bestaan op het vlak van de tewerkstelling. Hier voor baseert hij zich op vroegere ervaringen die niet altijd postitief waren en bovendien hebben er zich tot nog toe slechts een viertal ernsti ge kandidaten aangeboden bij de interkommunale, wat er op neer komt dat er slechts 140 nieuwe ba nen zullen aangeboden worden. Een pover uitzicht voor de Erpe- Merenaren die op zoek zijn naar werk maar langs de andere kant met al de hinderlijke elementen zullen moeten afrekenen. De visie van P. Van Tittelboom kwam er op neer meer te pleiten voor een selektiever verkooppolitiek van industrie- gronden want men mag niet alles opofferen zogezegd ten bate van de efconomische welvaart. Dit is vaak een argument om andere zaken te verdoezelen. In die trant kantte ook W. Hostens, afgevaardigde voor het aktiekomi tee "Neen aan de tweede industrie zone", zich tegen het projekt. Hier door zou er niet alleen opnieuw en kele hectaren landbouwgrond ver- Vervolg op blz. 4 Aalst. Een familiefoto van de Blad Biskoppen, (a) "Voor de totale kommercializatie van het karnavalgebeuren willen de Aalsterse Bla Biskoppen een ultieme pging wagen om de eigenheid van de Oilsjterse karnaval, in wezen een straatkarnaval, te bewaren. Wars van stereotiepe schema's en gereglementeerd in de rij lopen, opteren ze voor het laten primeren van de typisch Oilsjterse humor en spirit". Aldus de teneur van de zitting van de "Bla Biskoppen" in de Traiteurszaak A. en E. Moereels - De Mey in de nieuwbouw, Waverstraat 76A te Moorsel. Doe wat ge niet laten kunt Voorzitter Hugo Marcoen, bankdi- rekteur, stelde naast ludiek optre den in de kavalkade, zich onafhan kelijk te willen blijven opstellen in de karnavaleske mallemolen en al leszins niet onmondig te zijn in het hele gebeuren dat Aalst een jaar lang bezighoudt en kulmineert in de drie dolle dagen. Aalstenaars bij wie karnaval nog kriebelt, moeten het gevoelen weer krijgen dat het hun eigen karnaval is die ze kunnen beleven en ervan genieten elk op de eigen manier. Uit het nieuw, o zo omslachtig karnavalreglement, ont houden de Bla Biskoppen alleen de gouden regel "doe wat ge niet laten kunt. En blijf het op zijn Oilsjters doen". Grote groepen met prachtige wa gens zijn duidelijk belangrijk voor het imago van de stoet. De Bla Bis koppen doen daaraan echter niet mee. Zij houden het liever bij klein schalige ludieke projekten waaraan niet alleen het publiek langsheen het parkoers maar ook zij zelf pret beleven. Hun sympatie gaat dan ook hoofdzakelijk naar jonge groe pen die blijk geven van inventiviteit en kreativiteit, wars van overorgani- zatie. "Laat de enkeling, de indivi dualist op straat komen. Zij zijn het inderdaad die het piment, het peper en zout van de stoet vormen". Geëxellenteerd Drie mannen en een dame werden geëxcellenteerd tot de bisschoppe lijke waardigheid. Allereerst het Aalsters buitenbeen tje Marcel (De Bisschop). Die lag immers aan de basis van het ont staan van deze nieuwe karnaval- groep die het "op zijn eigen" wil doen. Toen Marcel in 1979 de over stap deed van de CVP naar de PW op vraag van mijnheer Louis (D'haeseleer) was dat ales een on derslag bij klaarlichte politieke he mel. Jos Blommaert vond dat direkt een idee die kon uitgewerkt worden in de karnavalstoet. Toen hij toeval lig een beeld van Monseigneur Cop- pieters, de vroegere deken van Aalst in handen kreeg, viel Jos' frank. Het zouden "biskoppen" worden, maar dan vermits Marcel naar de PVV was overgestapt "Bla Biskoppen". Momenteel zijn ze met 12, hebben in hun rangen mensen van zowat alle gezindheden, doch voelen zich één door hun gemeen schappelijke faktor de zelfde voor het echt Oiljsters strootkarnaval". Marcel is wellicht een unicum. Hij stond het als bisschop deken te wor den en als burgemeester schepen. Hij moest daartoe wel even van kleur veranderen, docht voor een "koleirengever" is dat het minste van de zaak. Op zijn 82 jaar blijft hij nog steeds een fervent karnavalist. flink van de tongriem gesneden. Via een reeds ver doorgedreven proce- duren, willen de Bla Biskoppen hun nieuw eminent lid opgenomen zien Vervolg op blz. 4 Twee maanden na Tref 2, de Industriële Trefdagen in de Keizershallen op 30 november en 1 december 11., had verleden maandag in de Salons Carlton een evaluatievergadering plaats in aanwezigheid van tal van exposanten. Tegelijkertijd werden door de vergadering reeds een aantal ideeën voor Tref 3 getoetst op hun haalbaarheid. Hierbij dan een aantal cijfergegevens die u toelaten een duidelijk beeld te krijgen van de situatie en van de meningen van de exposanten die uiteraard uiteenlopend zijn doch globaal duidelijk een positieve trend aanhouden. Qua kwantiteit is het bilan en de vergelijking met Tref 1 twee jaar terug alleszins positief. Het aantal exposanten groeide inderdaad van 93 naar 123 of 32% meer. 48 deelnemers deden dit voor de tweede keer (52% van 93) en er kwamen 75 nieuwe (75% van 123) Het aantal bezoekers evalueerde ook positief. Ook al werd het streef- aantal (2000) niet gehaald was de aanwinst toch aanmerkelijk. Van 1384 in 1987 naar 1692 in Tref 2 of een meerwaarde van 22%. Qua de komst van de exposanten spande uiteraard het arrondisse ment Aalst de kroon met 74%, het arrondissement Dendermonde le verde 10%, dat van Halle-Vilvoorde 5% en Oudenaarde sloot de rij met 4%. Van nog elders kwam nog 7%. Wat betreft het aantal bezoekers kwamen er 632 (46%) uit de stad Aalst, 198 (14%) uit andere gemeen ten van het arrondissement Aalst, 175 (13%) uit de regio Brussel-Hal- le-Vilvoorde, 137 (10%) uit het arr. Dendermonde, 36 (3%) uit het arr. Gent, 17 (1%) uit het arr. Oudenaar de, 84 (6%) van elders en 96 (7%) van onbekende oorden. Aalst. De bestuursleden van Tref luisteren aandachtig naar wat de expozanten te vertellen hebben (a) Enquêteresultaten 83 van de 123 exposanten vulden hun vragenformulier in en bezorgd en het aan de organisatoren. Een respons dus van 62% die als repre sentatief kan worden aangezien. Wie zijn mening kwijt wilde heeft alleszins geantwoord. Onder de antwoorden kwamen er 47% van exposanten die reeds in 87 deelnamen en 66% die reeds deel namen aan andere beurzen. De algemene administratieve voor bereiding wordt door 94% als vlot beschouwd en door 6% als redelijk. Voor geen enkele waren er proble men. Niemand vond die evenmin te omslachtig of tijdrovend en de in- fo-avond werd door 64% als een goed idee aangezien. 5% vond die wel overbodig. Publicitaire akties waren door 55% goed, voor 24% origineel en voor 15% behoorlijk. 6% vond het ont werp wel onopvallend. Wat betreft ae impakt ervan werd die door 48% als goed beschouwd, door 35% als redelijk en door 12% zelfs als sterk. 5% vond de impakt ontoereikend. Standmateriaal, presentatie en af werking werden door 49% uitste kend en aangenaam genoemd, door 48% als goed maar door telkens 1% als slecht of saai. En de Horeca? Het aanbod aan Horeca-voorzie- ningen was voor 70% voldoende, voor 16% mager en voor 10% onvol doende. 4% aanzag het als zeer ge varieerd. De prijs werd door 54% goed be vonden doch door 37% duur en door 9% veel te duur. Niemand kon er het etiket goedkoop op plakken. De bediening schommelde van goed (39%) naar bevredigend (36%). Voor 3% was de bediening zeer verzorgd door 22% vond die eerder slordig, 42% achtte de wachttenden als aanvaardbaar, voor 23% waren de wachttijden tijd rovend en voor 29% duurden die zelfs hemeltergend lang. 6% eva lueerde die als snel. Kontakten Er werd door de Tref-organisato- ren niet gemikt op de gewone beurs bezoeker doch op professionele kontakten. De bezoekerstrafic was voor 44% bevredigend, voor 32% goed en voor 3% zeer talrijk. 21% vond die onvoldoende. En wat betreft de bezoeken op ie ders eigen stand was die voor 43% bevredigend, voor 28% goed en voor 5% zeer goed. 24% achtte die echter onvoldoende. Wat betreft het aantal nuttige kon takten was er een grote verschei denheid, 5% had géén kontakt, 30% minder dan 10, 32% van 10 tot 15, 13% van 16 tot 20 en 20% kreeg er meer dan 20. 45% had een speciale aktie opgezet ter gelegenheid van Tref 2, 55% deed dat niet. Over het aantal nuttige kontakten toonde 5% zich uitermate tevreden, 36% gewoon tevreden, 37% nogal tevreden doch 22% waren geens zins tevreden. En in verband met de keuze van het opzetten van Tref ieder jaar, twee- of driejaarlijks betrachtigden 71% de huidige optie van tweejaarlijks organiseren. 26% wilde dat ieder jaar zien gebeuren en slechts 3% opteerde voor driejaarlijks. Tref 3 Op basis van de eerste indrukken na Tref 2 zullen 29 exposanten zeker present zijn over twee jaar en 39 waarschijnlijk ook. 11 denken van niet en 1 komt hoegenaamd niet te rug. 56 exposanten vonden Tref een nut tige investeringen 4vonden het lou ter tijdverlies. Van de andere is de opinie niet gekend. Tref-Award De Tref-Award werd uitgereikt aan BVBA Van Molle (Aalst) met de hoogste bezoekersrespons op uit nodigingen, 34%. Brusn (Aalst) en Line Reklame- atelier (Aalst) volgden met elk 28% en Business-Link en Ijzerwaren Cuveliers, beiden eveneens uit Aalst haalden 20%. Verder doen is duidelijk dé bood schap. LH Aalst. Veel belangstelling voor de evaluatievergadering van Tref (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 1