Dege(n)lijk voetbal Schroevers verdiende meer J Leiders opnieuw bij schot Elk een helft Verloren puntje voor Opstal Herdersem - Wichelen 1-0 (stopgezet) Schroevers Moorsel - H.O. Kalken 0-2 SK Lutterzele - Sp. Appels 3-0 SK Kalken - Opstal 2-2 Berlare - Oudegem 1-1 Voetbal kalender De Voorpost - 23.2.1990 - 21 VOETBAL Voetbalvandalisme. Ontstaan waar schijnlijk ergens in Engeland, overge waaid naar hier met de jongste voor- jaarsstormen en nu neerstrijkend in het Dendermondse. Je houdt het niet voor mogelijk maar het is toch wat gebeurd is op het veld van Herdersem in de kompe titiewedstrijd tegen Wichelen. We kunnen vooraf wel niet stellen dat scheidsrechter Meul de wedstrijd in handen had maar een scheidsrechter te lijf gaan met een paraplu zoals je alleen maar ziet in degen- en mantelfilms is toch het laatste wat je als bezoekend supporter in je hoofd mag halen om je onmacht te tonen. De thuisploeg startte ondanks alles met windvoordeel op het sompige terrein. Ze koos voor een wat terughoudende opstelling met snelle counterspecialis ten als Davy De Smedt en Filip Mar- coen. Dat was nodig ook want Wichelen was in die eerste helft meestal in balbezit en thuisdoelman Cantal Janssens moest zich dan ook dikwijls onderscheiden op enkele bezoekende aanvallen. Na zeven minuten een eerste opwar mertje van scheidsrechter Meul toen hij de thuisploeg een licht toegekende straf schop toestond nadat thuisspeler De Gusseme al dan niet foutief gestuit werd op het met slijk besmeurde terrein. Louis De Cock twijfelde niet vanop de stip om zijn ploeg op voorsprong te bren gen. De wedstrijd kabbelde dan verder tot enkele minuten voor rust de bezoekers zich bekocht voelden toen een tweetal pogingen al dan niet met de hand of met de bil uit het Herdersemse doelvlak wer den gehouden. Fel protest, waarna een drietal gele kaarten bij Wichelen voor Van Damme, De Winter en Vercaute- ren deze korte maar hevige diskussie sloten. Voorlopig althans want toen de scheids rechter enkele minuten later het veld verliet bij de rust werd hij door enkele Wichelse supporters met paraplu's be stookt. Zich bedreigd voelend b.esloot de ref geen aanvang meer te nemen voor de tweede helft ook al had hij inmiddels versterking gekregen van de rijkswacht van Aalst. Het wordt dus een zaak voor de groene tafel om uitsluitsel te brengen over winst en verlies in deze belangrijke partij, gezien beide klubs nog in running zijn voor promotie. Mare Stevelinck Voetbal. Leider Lutterzele won na twee nederlagen toch tegen Sparta Appels met 3-0 (vh) Voetbal. FC Oudegem staat in het nieuw. Het kreeg trainingen van Bouwcenter Van den Nest (d) Bij Lutterzele was men er zich ten volle van bewust dat het tegen Appels moest gebeuren. Een derde opeenvolgende nederlaag moest absoluut vermeden worden. De ploeg speelde niet slecht de afgelopen veertien dagen maar de af werking bleef wat onder de verwachtin gen zodat twee klippen niet omzeild konden worden. Dat er evenwel nog geen verval zit op het spelpeil van de toekomstige kampioe nen ondervond Appels aan den lijve. De thuisploeg die zonder de gekwetste Pas cal De Man moest aantreden waardoor Patrick Redant in de ploeg kwam kon na een kwartier al op voorsprong komen langs Eddy Van Keer. En na een halfuur zou Patrick Redant zijn optreden ook met een doelpunt weten op te smukken. Op hoekschop van Eddy Van Keer duw de Redant de bal voorbij de bezoekende doelman. Na de rust bleef Lutterzele de betere ploeg. Vooral fysiek scheerde het hoge toppen op het zware veld. Een kwartier voor tijd zorgde Peter Meysman dan op voorzet van alweer Eddy Van Keer voor de 3-0 eindcijfers. Appels probeerde in de slotfase nog wel wat weerwerk te bieden maar verder dan de grote recht hoek raakte rood-wit niet meer. In de slotminuten was de thuisploeg zelfs nog naarstig op zoek naar een nieuw doel punt maar Peter Moens, Raoul De Cock, Willaert en Meysman misten om beurten zodat alles bleef bij die 3-0 eind stand. Goed genoeg om Lutterzele weer een stap dichter te brengen in hun run naar de titel. Opstal heeft in een schitterende eerste helft werkelijk de kansen laten liggen om een afgetekende zege binnen handbe reik te houden. Een ontelbaar aantal open doelkansen werden door de be zoekers gemist en slechts twee pogingen eindigden tegen de plaatselijke netten van een wel erg wilskrachtig S.K. Kal ken. Fons Van Mele zette reeds vroeg in de wedstrijd een strafschop om op het loodzware veld en Nico De Smedt zorg de nog in die eerste periode voor een tweede doelpunt, toen hij alleen voor de doelman verscheen. Na de rust kwam Kalken opeens in de wedstrijd. Het vocht zich moedig een weg terug en dat resulteerde uiteindelijk in een vrij verrassende 2-2 gelijke stand. •Nadien zou Opstal terug op niveau be ginnen draaien en het thuisdoel alsmaar belegeren. Doch hoe Steven Coeck, Fons Van Mele, Nico De Smedt en heel wat anderen ook probeerden, zij konden de juiste weg niet meer vinden om de thuisploeg te laten struikelen. Opstal verloor op die manier dan een punt in Kalken waar de thuisploeg om haar strijdlust misschien wel een puntje verdiende. (m.s.) R. Lebbeke-Wieze 8-0. Ook Ringoot kreeg de bal voorbij de doelman van Wieze (vh) St.Gillis-W- St.Gillis-D. Een duel tussen Mark De Kinder (Dendermonde) en Dirk van de Ven (Iv) In deze hard betwiste wedstrijd was de scheidsrechter met dienst duidelijk niet opgewassen tegen zijn taak. Berlare was inde eerste helft de beste ploeg. Op een hoekschop halfweg die eerste periode kon Van Uytvanghe van net buiten de grote rechthoek in één tijd raak knallen. Die voorsprong wist Berlare dan heel de eerste helft te behouden in deze sensa tionele wedstrijd die een hoogtepunt kreeg op slag van rust. De bezoekende doelman trapte de bal uit, Jean-Paul Van den Hauwc stopte de bal met de borst, deze sprong tegen de scheidsrech ter waarna de man in het zwart oordeel de dat Van Den Hauwc dat opzettelijk had gedaan waardoor de Oudegemse speler de rode kaart onder de neus werd geduwd. In de tweede helft moest Oudegem het dan maar rooien met tien maar een be wonderenswaardige bezoekende ploeg wist net in die periode het spel naar zich toe te trekken. Via Bertje Vercauteren en Marnix Van Boven werd de thuisdoelman meerdere malen echt bedreigd en de gelijkmaker viel zelfs een kwartier voor tijd als een lobbal van Pascal Van Der Jeugd vanop 20 meter netjes in doel verdween. De bezoekers waren hiermee natuurlijk echt in hun nopjes nadat het er voor hen zo bedenkelijk had voorgestaan na die eerste helft. (m.s.) Liefhebbersvolleybal. De gemengde ploeg van de Zwarte Panters uit Hamme (vh) 2e nationale Eeklo-E.Aalst (Thirion) 3e nationale E.Zele-Fr.Borains (Mortier) Bevordering A J.Lede-Izegem (Serre) Wielsbeke-Hamme (Van Casteren) 2e provinciale B Dikkelv.-TK Meldert (Colpaert) 3e provinciale D Kerksken-Mere (Aiys) 3e provinciale E St.GilIis-W.-Buggenh.(V.Bastelaere) Lokerse-Wieze (Lauwereys) 4e provinciale D FC Aalst-Vlierzele (Drieghe) Voetbal. Sparta Appels verloor met 3-0 tegen Lutterzele (vh) Thuisclub Schroevers Moorsel heeft weer een knappe prestatie neergezet te gen het hoog gerangschikte Hoger Op Kalken. Van enig klasseverschil was ze ker geen sprake en bij momenten kon de thuisploeg zelfs de beste akties voorleg gen. De Schroevers moesten nochtans met een'noodploeg tussen de lijnen als een aantal niet onbelangrijke schakels we gens uiteenlopende redenen aan de kant moesten blijven. Roald Van Der Meersche was ziek, Carl Callebaut ge kwetst, Oscar De Wit speelde soldaatje terwijl Dré Heyndrickx wél tussen de lijnen kwam maar dan op halve kracht. De bezoekers kwamen reeds na vijf mi nuten in de eerste helft op voorsprong als een voorzetschot iedereen en dus ook doelman Jan Albrecht verrastte van de Schroevers. De thuisploeg herstelde zich nadien wel knap maar de pogingen van Erwin Guns die tot tweemaal toe afgestopt werd en van Gunther Bonorm die juist naast be sloot brachten niets op. Na de rust palmde Hoger Op wel het eerste kwartier in maar zonder kleer scheuren kwamen de Schroevers hier gemakkelijk door zodat zij zonder om kijken het laatste halfuur voor zich na men in de hoop alsnog een gelijk spel te kunnen afdwingen. Erwin Gunst die een prachtwedstrijd speelde werd evenwel nog maar eens van een doelpunt gehou den en ook Johan Van Der Fraenen zag zijn poging als solist tegen de paal stran den. Zelfs de jonge Robby Uyttersprot begon er plezier in te krijgen. Dat deze 16-jari- ge klasbak wat in huis heeft toonde hij op een kwartier voor tijd toen hij vanuit de verdediging een dubbele een-twee aan ging maar zijn schot uiteindelijk in een verzopen plek voor het bezoekende doel bleef steken. Vijf minuten voor het einde dan een koude douche voor Moorsel als een tweede bezoekend doelpunt zo maar uit de lucht viel en daardoor alle kansen bij de thuisploeg op een puntje tot niets herleidde. Hoger Op verklaarde na de wedstrijd wel onder de indruk te zijn geweest van het geleverde spelpeil van de Schroe vers. Deze laatste beloofden dan ook plechtig dat zij er alles zullen aan doen om in de volgende wedstrijd tegen toe komstig kampioen Lutterzele hun beste beentjes voor te zetten. Mare Stevelinck

De Voorpost | 1990 | | pagina 21