Duivenmaatschappij 'De Bie' in het goud Teneramonda-C zorgde voor de verrassing Samenspel Herdersem-Wieze De Vriendenkring-Moorsel DUIVENSPORT 22 - 23.2.1990 - De Voorpost Duivensport. In duivenmaatschappij 'De Vrije Vlucht'te Schellebelle mochtl de kampioenen, koningen en prinsen, na een stevige maaltijd, hun prijzen i ontvangst nemen. Luc Praet was de sterkste op Quiévrain en Herman Vagend de op Noyon (mt) Duivensport. Ere-burgemeester Cool mocht uiteraard niet ontbreken op de viering van de Appelse maatschappij De Bie (foto P.Hermans) De duivenmaatschappij 'De Bie' bestaat 50 jaar en dat werd zaterdag ll. gevierd door de circa 100 aangesloten leden en sympatizan- ten. 'De Bie' werd in feite 90 jaar geleden gesticht door Alois Goossens in het lokaal Jan Steeman in de Hoofdstraat. Daarna ver huisde het lokaal naar Verhaegen (De Wie- ters). Na een fusie met de 'Reisduif (en hier is dan de vergissing gebeurd met het aanslui tingsnummer, waardoor 'De Bie' volgens de Oostvlaamse Bond maar 50 jaar bestaat) werd het lokaal gevestigd bij Frans en Maria Van Spitael en werd Richard Ydens voorzit ter. Sinds 12 jaar is Francois Kinders de stu wende kracht achter 'De Bie'. Duivensport. Een familiefoto van een feestende maatschappij De Bie uit Appels (foto P.Hermans) Tijdens de klassieke receptie op het stadhuis te Dendermonde nam burgemeester Dierick de gelegenheid te baat om de 'duif te om schrijven als koerier, als een sportvedette, een huisvriend en voor sommigen een troe teldier, en feliciteerde de 'gouden' duiven maatschappij voor de zopas toegekende titel van 'Koninklijke'. Voorzitter Frangois Kin ders was uitermate verheugd eremetalen te kunnen overhandigen aan verdienstelijke le den van 'De Bie'. Alfons De Smet en Benoit Van Royen zijn o.m. al 70 jaar lid, en Victor De Paep draait al 60 jaar mee. Albert Van Exterghem en Jan Verhaegen hebben er 50 jaar opzitten en Baziel Poppe en Remy Cam- merman 45 jaar. Medailles voor 35 jaar lid maatschap gingen naar: Louis Van De Wiel- le, Clement Blindeman, Frans De Visscher, David Arbijn, Guy Dierickx en Alberic Pie- ters. Voor 25 jaar 'duivenmelken' werden gelauwerd: Frans De Smet, Jan Van Dooren, Oscar Van Rillaer, Frangois Bornauw en Albert Cool. Ondanks het feit dat er voor de duivensport minder belangstelling wordt gekoesterd door de jeugd, blijft 'De Bie', met lossings plaatsen te Quiévrain en Noyon, de grootste duivenmaatschappij van Groot-Dender- monde. Dit laatste werd ook onderschreven door de h. Van Driessche, voorzitter van de Nationale Propagandacommissie, die het stadsbestuur dankte voor de grote facilitei ten welke het verleent aan de duivenliefheb- bers. Reglement prijsvluchten uit Quiévrain Alle vluchten van zondag 4 maart tot 28 oktober. Vluchtomtrek van 60 tot 76 km. Brabant uitgesloten. Potjes verplicht potjes te gebruiken uit twee delen, overschuivers zonder zijdelingse uitsnijdingen of gaatjes. Kosten: 15F per duif, constateur 25F, tweede tien frank en eigendom tien frank. Huur voor gans het seizoen in beide lokalen 400 fr, eigen 200 fr, Poertduiven 10 fr. Lessen 6 fir. Lidkaarten maatschappij Iedere liefhebber (samenspel) die zijn hok- lijst afgeeft in één van beide lokalen is gratis lid. Andere liefhebbers betalen 100 fr. Om deel te nemen aan de kampioenschappen en merkenstrijd moet men lid zijn. Men kan lid worden tot 1 mei 1990. De prijzen of punten Kampioenschappen Er is één kampioenschap voor beide lokalen. Alle vluchten tellen van 4 maart tot 28 okto ber. Algemeen kampioen: 2.500F. Meeste prijzen: oude, jaarlingen en jonge 600 fr. 1,2, 3,4: oude, jaarlingen en jonge 600 fr. 1,2,3: oude, jaarlingen en jonge 600 fr. 1,2:600 fr. Asduif: oude, jaarlingen en jonge 500 fr. Het Vice kampioenschap Aan alle kampioenschappen wordt één vice kampioenschap toegekend. De liefhebber ontvangt een trofee. Iedere liefhebber kan maar één kampioenschap per kategorie win nen, asduif uitgesloten. De kampioenschap pen worden door de maatschappij bijgehou den. Behalve de asduif die dient door de liefhebber zelf bijgehouden. De kampioen schappen en vice kampioenen dienen per soonlijk hun trofee en geldprijzen af te halen. Eerste afgegeven 4 punten. Tweede 3 pun- Dit geldt eveneens voor de merkenstrijd. De ten. Er komen 4 duiven in aanmerking om kampioenschappen zijn te nemen in de volg- punten te winnen. Maar men kan maximum orde van de kaart. Eerst worden al de kam- 7 punten verdienen per vlucht en per katego- pioenen aangeduid en daarna de vice kam- rie. Derde afgegeven 2 punten. Vierde afge- P'oen- geven 1 punt. kjj De maatschappij zorgt voor de nodige spon- sers. Klassement zal iedere week bijeehou- Het volledige vluchtprogramma los m de den worden door de maatschappij ett uithan- massa wordt gevolgd gedurende gans hel genmhetlokaal.Inschrijvmgtotdeehteming setzoen. Vergezellen Van Doren. v00rapri| Bij latere lellen Merkenstrijd Quiévrain-Noyon Punten vanaf de datum van inschrijving. De Voorwaarde tot deelneming vluchten gaan steeds door op een zondag, Lid zijn in één van beide lokalen. 300F per Tdt v'Khlda>™ Te liefhebber als deelname. 500F voor Quié- fcPal™d°°rhet tot"»r. Iedere liefhebber vrain en Noyon te santen. Minstens aan 6 T? bl' de Pnjsu-tretking persoonlijk zijn vluchten deelgenomen hebben tellende voor apn,s lnünIvan8slnertlcn Bij afwezig- de merkenstrijd Quiévrain c„ 6 voor Noyon komt ten goede van de Spelregels: Quiévrain tl t if i l z Vluchtkalender Twaalf vluchten voor: oude en jaarlingen. Herdersem Iedere zondag van 1 april tot 10 juni 1990. A M.a.w. iedere zondag vlucht voor oude en STÏ ,T" jaarlingen. 14 vluchten voor jonge van 27 mei JP 2 ?ulevraul'15 aPnl tot 26 augustus, jaarlingen en jonge mogen 22 apnl 0aKmm' 29 apni Bon' dubbel. Met de 4 eerst afgegeven dus. jo^ge' Noyon Bonvlucht JL 6 mei Quiévrain, 13 mei Noyon. 12 vluchten voor oude en jaarlingen. Iedere Eerste vlucht jonge zondag van 8 april tot 24 juni 1990. Met 20 mei Quiévra'n> 24 mei weekvlucht Quié- andere woorden iedere zondag vlucht mer- vrain'27 mei. N°yon, 3 juni Quiévrain. kenstrijd voor oude en jaarlingen. Jonge 12 V'uc^lt.voor Jon8e vluchten van 10 juni tot 19 augustus. Met 10 iun' Noyon, 17 juni Quiévrain, 24 juni andere woorden iedere zondag vlucht tellen- Noyon, 1 juli Quiévrain, 8 juli Noyon bon- de voor de merkenstrijd. Met de 4 eerste vlucht jonge, 15 juli Quiévrain, 22juli Noyon, afgegeven duiven. Jaarlingen en jonge mo- 29 iuli Noyon, 5 aug. Noyon, 12 aug. Quié- gen dubbelen. ^in, 19 aug. Noyon bonvlucht, 26 aug. Quié vrain kermisvlucht, 2 sept. Noyon kermis- Te winnen punten vlucht, 6 sept. Quiévrain weekvlucht, 9 sept. Duivensport. Zeventig jaar duivenmelker, dat is niet niks. Ook de deel ten). de glorie (foto P.Hermans) Kalender Quiévrain- en Noyonvluchten 1990 Quiévrain, 16 sept. Noyon, 23 sept. Quié vrain, 30 sept. Noyon, 14 okt. Quiévrain, 28 okt. Quiévrain. Wieze 11 en 18 maart Quiévrain, 1 april Quiévrain. 8 april Noyon, 15 april Quiévrain, 22 april Noyon, 29 april bonvlucht oude Quiévrain, 1 mei Quiévrain of Lessen. Voor jonge 6 mei Noyon, 13 mei Quiévrain. Eerste vlucht jonge 20 mei Noyon, 27 mei Quiévrain, 3 juni Noyon eerste. Vlucht voor jonge 10 juni Quiévrain, 17 juni Noyon, 24 juni Quiévrain, 1 juli Noyon, 8 juü Quiévrain, 15 juli Noyon, 22 juli Quiévrain, 29 juli Noyon, 5 aug. Quiévrain, 12 aug. Noyon, 15 aug. weekvlucht Quiévrain, 19 aug. bonvlucht Quiévrain, 26 aug. Noyon, 2 sept. Quiévrain, 9 sept. Noyon, 23 sept. Noyon, 30 sept. Quié vrain, 7 okt. kermisvlucht Quiévrain, 11 okt. weekvlucht Quiévrain, 21 ookt. Quiévrain. Lossingsuur Quiévrain van 4 maart tot 31 april 9 uur. Vanaf 1 mei 7.30 u. en jonge 7.50u. Vanaf 5 augustus 8 uur. Vanaf 2 september 9 uur. Opleringen Lessen van 10 april tot 4 september. Quié vrain van 12 april tot 27 september. Noyon: maand april 8 uur. maand mei 7 uur en jonge 7.20u. Maand september 8 uur. DA Kampioenschappen (gratis voor alle leden) Algemeen kampioen meeste prijzen in alle reeksen samen. Komt niet meer in aanmer king buiten de asduif. Oude: meeste prijzen 1-2-3-4 EA, 1-2-3EA, 1-2EA en asduif. Jaar lingen: meeste prijzen 1-2-3-4EA, 1-2-3EA en 1-2EA en asduif. Jonge: meeste prijzen, 1-2-3-4-5EA, 1-2-3-4EA, 1-2-3EA, 1-EA en asduif. Men kan maar één trofee winnen per reeks. Uitgezonderd asduif. Alle liefhebbers die lid zijn voor 1 april, komen in aanmer king. Lidgeld 1990 bedraagt 100 fr. Alle vluchten tellen mee. Uitgestelde niet. Merkenstrjjd: Noyon en Quiévrain, per reeks 20.000 fr. (inleg 100 fr.) Twintig prijzen: eerste 2.000 fr. Tweede 1.500 fr. Derde 1.200 fr. Vierde 1.000 fr. Vijfde 900 fr. tot en met tiende prijs 800 fr. Elfde tot en met vijftiende prijs 600 fr. Van zestiende tot en met twintigste prijs: 500 fr. Puntenverdeling: punten tweede afgegeven drie punten. Derde afgegeven twee punten. Vierde afgegeven één punt. Eveneens tellen alle vluchten mee (uitgestelde vluchten tel len niet mee). Speelwijze: men tekent in per nummer. Miezen per drietal. Poules per vijf tal. Specials per zestal. Series: 2A, 20A, 2RA: 10,20,30,40,50. Bonseries 2A, klein geld 30,40,50 per vijftal verder per drietal. Bon 100 fr. Prijzenverdeling 1/10 van de prij zen. 1/10 van de prijzen 500 fr. 3/10 van de prijzen 250 fr. 5/10 van de prijzen. Minder als 30 duiven volgens inleg. Vluchtomtrek Groot-Aalst, Lebbeke, groot-Affligem en groot-Opwijk. Los: Quiévrain maart negen uur. In de maand april vanaf acht uur. Vanaf 1 mei jonge vluchten, los 8.20 uur. Noyon, lossings uur: zeven uur. Jonge los vanaf 8.20 u. Onkosten Onkosten per duif: 15 fr. Dubbelingen 10 fr. Lakkers 8 fr. Dit voor alle Quiévrainvluch- span Zwa; sters belu! ten. Voor Noyonvluchten onkosten perd wr'ï 20 fr. Dubbelingen 15 fr. Lakkers 15 fr. 0 ïen stateurs 25 fr. Tweede toestel 15 fr. Eig rend dom 10 fr. Uitslag 20 fr. Opleringen Lessen: dinsdag om acht uur. Binnenbnwers gen: maandag tot 20.30 u. Quiévrain, di Ploci derdag om acht uur. Binnenbrengen woe ce's'1 dag tot 20.30 uur. 'erv' i dels Reglement K.B.D.B. p|oc Men moet bestatigen met potten uit ti»voor delen. Twee ringen in een pot zijn ongeld 'an8; Bestatigen op vreemde toestellen zijn ong dig. Bij normaal weder dient de constate twee uur na de vermoedelijke laatste prijs het lokaal te zijn. Bij uitgestelde vlucht ^e( dient men zijn toestel binnen te brengen vóstaal 19 uur. Als men niet deelneemt aan de wt strijd. Opleringen starten op zaterdag maart 1990. Vluchtkalender Zondag 4, 11, 18 en 23 maart Quiévra Zondag 1 april Quiévrain, zondag 8 aj Quiévrain en St.-Quentin, zondag 1 aj Quiévrain en Noyon. Maandag 16 af Quiévrain, zondag 22 en 29 april Quiévr en Noyon. Dinsdag 1 mei Quiévrain, zon» 6 mei Quévrain en Noyon, zondag 13 en mei Quiévrain en Noyon, donderdag 24 o Quiévrain, zondag 27 mei Quiévrain Noyon. Zondag 3 juni Quiévrain en Noyo maandag 4 juni Quiévrain, zondag 10,17i 24 juni Quiévrain en Noyon. Zondag 1,8i 15 juli Quiévrain en Noyon. Zaterdag 21 ji Quiévrain. Zondag 22 juli Quiévrain Noyon. Woensdag 25 juli vrijetijdsvlui Quiévrain. Zondag 29 juli Quiévrain Noyon. Zondag 5, 12, 19 en 26 august Quiévrain en Noyon. Woensdag 15 august Quiévrain. Zondag 2,9,16,23 en 30 septet ber Quiévrain en Noyon en zondag 7,14,, en 28 oktober. (DA TAFELTENNIS In de vierde KVKT afdeling A een toch onverwachte grote overwinning van Pardaf C die Okapi B zonder veel omhaal naar huis stuurde met een 8-2 verlies. Alleen Michel De Rechter slaagde erin de twee overwin ningen voor Okapi te veroveren. Zijn ploeg maten deden daarin niet mee. De beste man bij Pardaf was Geert Stuer die alles kon winnen. Viktory A had het niet moeilijk. Op verplaatsing bij Herleving Dendermonde legde ze een forse 1-9 overwinning vast. Hu- go Colson kon voor de thuisformatie de eer redden door Frangois De Keyser te verslaan. In vijfde afdeling A een probleemloze opga ve voor Pardaf D dat met zware 10-0 cijfers het haalde tegen Okapi C. De bezoekers haalden wel een paar setjes op. Maar afron ding in winst zat er bepaald niet in. Vice-lei- der in deze reeks Stekene B kreeg KWB C te bekampen en dat was spek voor hun bek. Ze lieten een grote 9-1 overwinning afdrukken. GuidoDonceel versloeg P. DePuyselaereen daarmee hadden de KWB-jongens de eer gered. Meer spanning was er bij Stekene C-Troelant C. Van een 2-2 ging het naar 4-2 en dat zou later nog verder uitdeinen tot 7-3 cijfers. Nimmegeer Jan was ongetwijfeld het beste element bij Stekene met zijn drie over winningen. Peter Suy was bijna even sterk, terwiji bij Troelant Dirk Inges als de betere man werd aangeduid. In de B-reeks een probleemloze taak voor Eendracht G Buggenhout dat Opwijk C moest bekampen. En de ploeg van Robert Helon hebben echt te weinig troeven in han den om te zorgen voor een stevige repliek. De thuisploeg werd met 2-8 verslagen. Fred dy Sergeyssels won alles bij Eendracht en daarmee is ook de beste man uit deze ont moeting aangeduid. Leider Teneramonda B blijft stevig vasthouden en bij de komst van Juvenes E hebben ze nog maar eens hun tanden getoond. Ze haalden er een afgete kende 2-8 overwinning. De Saedeleer en Lermytte Luc met hun drie overwinningen legden de basis van deze zege. Het derby tussen Triumf C en D was vooral in het begin echt boeiend. Halfweg wedstrijd een 3-3 sco re en dan pas kon de C-ploeg uit zijn kram men schieten en ze deden dat zonder aarze len 7-3. Amper Joeri Veldeman kon voor drie overwinningen zorgen. In de C-reeks zorgde Teneramonda C onge twijfeld voor de verrassing door de vice-lei- ders Opwijk A in eigen vertrouwde zaal te kloppen met afgetekende 3-7 cijfers. Aanvankelijk bleef Opwijk wat stand hou den; 2-4. Maar dan verwaterde de ontmoe ting en dat kwam omdat alleen Jo Coorem- ans bij Opwijk op de barrikade stond om de bezoekers te bestoken. Wie ook een flinke wedstrijd speelde was Madeion D dat bij het beter geklasseerde Eendracht F amper met 6-4 de duimen moest leggen. En dat was vooral het werk van Wim Mertens en Serge Marist die bijna alles wonnen. Tot 3-3 was het moeilijk de overwinnaar aan te duiden. Maar dan klikte de wedstrijd lichtjes in het voordeel van de lokalen. Wim Van Langen- hove slaagde er niet in met zijn twee overwin ningen de schaal van Ons Huis D te laten overhellen in hun voordeel tegen Eendracht F. Het werd evengoed een zware 2-8 neder laag. Jan Degelaen was het best met drie overwinningen. Terwijl ook Roger De Lee- ncr en Verthez Rudy het goed deden. Opwijk A liet niets aan het toeval over toen Ons Huis D daar kwam neergestreken. In het begin spartelde Ons Huis wat tegen; 2-2. Maar dan moesten ze ervaren dat Opwijk A een heel stuk sterker was dan de bezoekers. Vooral Julien Verspecht begaf voor niemand. En tenslotte was er hier nog een forse 0-10 over winning van Teneramonda C tegen Een dracht F. Guy Bonnaerens en vrienden lieten niets aan het toeval over en wonnen alles. Probleemloos. Veel meer dan in andere jaren werden de ontwikkelingen op de Belgische aandelen- en obligatiemarkt in 1989 overheerst door institutionele ver nieuwingen zoals de introductie van CATS en het KB op het openbare overnamebod. In Weekberichten van de Kredietbank wordt op deze aspek- ten dieper ingegaan. Tussen 1977en 1989 liet de Romeense diktator Ceaucescu 22 kerken vernie len in Boekarest, 7 andere werden ver plaatst en heringericht op ongunstige omgevingen die afbreuk deden aan hun waarde. Bovendien staan in de hoofdstad 7 kerkgebouwen op instor ten. In 1989 werden in Saoedi-Arabie meer dan 120 onthoofdingen door de sabel uitgevoerd. Volgens de Westerse diplomaten is er een rekord aan dood straffen uitgesproken vorig jaar en die straffen werden ook uitgevoerd. Ver der waren er ook veroordelingen tot steniging ter dood voor overspel, maar Duivensport. Enkele bekende kampioenen uit de streek van Ninove die ook B nK> bekendhet monsterverbond spelen (da)

De Voorpost | 1990 | | pagina 22