N. Wijk, Waterval, Pano en De Zwaanvrienden naar halve finale Lokerse Waterpolo, eerste nederlaag sinds maart '87 liefhebbersvoetbal |M.T.S.A.-Beker LZV-WWPC RBP-LZV 06-07 09-08 PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK De Voorpost - 23.2.1990 - 23 iiévra 8 ap l ap 16 ap uiévra j ,zond 13 en WIELRENNEN JEUGDVOETBAL WATERPOLO PETANQUE jHet belooft een spannende halve finale te irden op 16/4/'90 gezien de prestaties die nog aan bod komende ploegen er van ;recht brachten. Zo moest N. Wijk tot in de lenging wachten om een gevleidde winst :boeken op R. Sportief dat een ongelukkige had doorgevoerd. Men nam een ver- liger die tot dan zijn belager helemaal uit wedstrijd hield van het veld (deze had zelf vervanging gevraagd wegens rugklach- deellen)' d°or een andere verdediger. Deze had geruime tijd nog niet gespeeld (kwetsuur) en lag dan ook aan de basis ongewild voor het verlies van zijn ploeg. Het scheidsrechters- io had het zeker niet moeilijk in deze bitsige laar zeer sportieve wedstrijd, zodat geen enkele speler in het boekje van de zwarte man terecht kwam. Ook in Uitbergen was de spanning te snijden daar bekerhouder De Zwaanvr. het moest opnemen tegen het Aal- sterse Blauw-Wit. De bezoekers op revanche belust na hun onverdiende nederlaag van per d vor'g seizoen eveneens in de kwartfinale te- 5 fr. C Sen de zelfde ploeg, maakten er een schitte rende wedstrijd van. Ook hier kweet het scheidsrechterstrio zich van hun taak en zorgden mee voor het spektakel onder een ruime belangstelling van ruim 150 toeschou wers. Pas in de slotminuten kon de thuis- ïin, djplocg toch wel verdiend afstand nemen. Ex- n woc celsior dat naar Wichelen moest om er Wa terval te bekampen zag alle illusies reeds in de 1ste helft de kop ingedrukt, toen de thuis ploeg met flitsende aanvallen het pleit in hun uit t#00rdeel hadden beslecht. Ook aan de be- mgeld langstelling mocht men niet klagen. Maar ja ncnbr jnong insta] e prijs het was dan ook een mooi voetbalweertje. Op zondagmorgen onder een grauwe en nat te heuvel ontving Pano op eigen veld het vlucht Leedse Leeuwerik B. Het werd ondanks de genvóstaat van het veld een «Tien om te zien» zo dewt ;rdag intens werd er gevoetbald met volle overga ve, de toeschouwers die het barre weer had den getrotseerd. Het werd een afdak van regenschermen, kregen waar voor hun ge duld en kregen er op de koop toe nog extra times bij voordat de winnaar was gekend. In kompetiteverband werden er twee inhaal wedstrijden betwist in de hoogste afdeling. Octopus ontving EDO en ging zwaar onder uit met een ff-score. De goed leidende scheidsrechter moest echter 2 spelers vroeg tijdig naar de kleedkamer sturen. Leider Ca- mu moest naar het bescheiden Alexander en zag uitgerekend daar haar zegereeks gestuit toen de gastgevers verrassend maar verdiend de zege in eigen huis hielden. R. Sportief - N. Wyk 1-2 Zoals reeds eerder gemeld werd het een prachtige wedstrijd tus sen de middelmoter uit de zaterdagreeks en de co leider uit de zondagafdeling. De bezoe kers waren beter in het spel en overheersten het middenveld, maar de tegenaanvallen van de thuisploeg bleken levensgevaarlijk te zijn en zorgden voor heel wat gevaar bij het be zoekende doel. Maar Dullaert en de zijnen konden tijdig het gevaar weren. Aan verpo zen was men echter niet toe en men speelden langs beide zijden de pannen van het dak. Zonder echter brutaal te zijn zodat de toch wel zwak leidende scheidsrechter nauwelijks moest ingrijpen, zodat doelpunten echter niet konden uitblijven tot Saerens een gaatje in de thuisverdediging vond en tegen de gang van het spel in 0-1 voorkwam. Meteen rusten geblazen. Na de rust konden de bezoekers echter deze voorsprong rechtvaardigen toen zij het betere spel vertoonden. Doch de moe dige thuisploeg liet echter niet begaan en kwam langs Leqiiex P. (die tot dan nog geen bal gezien had) op gelijke hoogte tussen 2 Jeugdvoetbal. De preminiemen-B van Eendracht Aalst (da) tugdvoetbal. De miniemen van Robur zijn kampioen. Wij legden hen op de tvoelige plaat voor de match tegen VK Hamme (vh) bezoekende verdedigers devieerde hij de bal met een achterwaartse pas in de verste hoek binnen 1-1 en alles kon opnieuw beginnen. Wat beiden teams daarna nog probeerden het bleef bij dit gelijke spel zodat de verlen gingen wenkte. Er werden een paar vervang ingen doorgevoerd en dat werd voor de thuisploeg fataal. Want Keymeulen D. tot dan sportief uit de wedstrijd gehouden, kon zich even van zijn nieuwe belager ontdoen en kopte ongehinderd binnen. Dit doelpunt sneedde benen af van de thuisploeg. Mede door de vermoeidheid die zich deed gevoe len dat men het voor bekeken hield en de bezoekers alsnog de zege moesten laten. Spijtig dat er een verliezer moest zijn in deze daverende wedstrijd die elkeen kon bekoren. Waterval - Excelsior 3-1. De gastgevers wa ren niet gerust in de komst van hun opponen ten. Daar deze hen het in het verleden of meer dan eens moeilijk heeft gemaakt. De bezoekers kwamen evenwel zwaar gehandi- kapt aan de aftrap want niet minder dan 3 van hun basisspelers moesten verstek laten, nadat deze in de loop van de week door het strafkomiteit van het M.T.S.A. bestraft wer den. Met 8 speeldagen wegens feiten die gebeurd waren op het veld van EDO een paar weken voordien. Dit gemis kon men niet opvangen en dat kon men zien aan het spel- beeld. De thuisploeg was goed geïnspireerd en zou graag na al die jaren M.T.S. A. eens de zo begeerde beker in de wacht willen slepen. Er werd gevoetbald zoals in hun beste dagen en konden dan ook met een komfortabel 3-0 gaan rusten. Want Van Overmeiren D, De Windt P. en Christiaans P. hadden met suc ces de Excelsior doelman onder vuur geno men. Na de rust kon de voorsprong echter nog verdubbeld worden. Maar de schiet- kracht en een allerte bezoekende doelman verhinderde dat zijn netten verder onge schonden bleven. De bezoekers berustten echter in de zaal en kwamen maar sporadisch in de omgeving van het Waterval doel, doch bij een schaarse maar goeie counter kon men de pil wat vergulden. Toen een overtreding werd gezien door de goed leidende scheids rechter die de overtreder bestrafte met een terechte strafschop en deze werd dan ook feilloos omgezet, wat maar een schrale troost betekende. Bezoekers die sportief bleven doorgaan tot het laatste fluitsignaal was ge geven. De Zwaanvr. - Blauw Wit 1-0. De bezoekers waren op een revanche belust na hun uit schakeling vorig seizoen eveneens in de kwartfinale tegen dit zelfde thuiselftal. Het werd een «tien om te zien» wedstrijd waar de talrijk opgekomen toeschouwers zich kon den aan opwarmen. Het scheidsrechterstrio had ogen te kort om alle aanvallen te korige- ren, maar deden dit toch feilloos zodat het een sportieve wedstrijd bleef. Met schitte rende momenten scoringskansen volgden elkander op. Maar beide doelmannen ston den geconsentreerd te kiepen zodat ze hun netten ongeschonden konden houden. Het werd dan ook een logische 0-0 ruststand. En de aanhangers van beide ploegen konden tevreden hun dorst gaan lessen in het kleine, maar gezellige kantientje van de thuisploeg. Dat er bij de rust duchtig werd gesproken in de kleedkamers kon men al gauw merken in de 2de helft. Het tempo van de thuisploeg werd zodanig opgedreven alsof ze super had den getankt en de bezoekers alle kleuren van de regenboog lieten zien doch de doelpunten bleven achterwege zodat men reeds aan de verlengingen begon te denken. Met nog 5' voor de boeg was het echter zo ver. Toen Mabilde R. met een rake kopbal de bezoe kende netten deed trillen. Dit was de dood steek voor de moedige bezoekers die in die paar minuten die hen nog resten geen weer werk meer konden bieden en eervol uit de bekerwerden gewipt. Is De Zwaan nu op weg om de stunt van vorig seizoen te herhalen met een titel en bekerfinale. Alle Uitbergen aars geloven in hun team maar dan moet men eerst nog voorbij de andere halve finalisten. Pano - Ex. Leewerik B 3-1. Spijts het ongure weer die er heerste moest Pano als enige aantreden in de zondagmorgen afdeling te gen 2° klasser uit de zaterdagreeks Leeuwe rik B. Deze waren naar Aalst gekomen om hun huid duur te verkopen. Wat de thuis ploeg betrof deze speelde een grootse wed strijd. Indien deze ploeg telkenmale in kom petiteverband met zulke enorme overgave moest voetballen, dan zouden ze zeker bij de Top 3 moeten eindigen. Op het zware veld zagen de toch wel goed opgekomen toe schouwers de 22 akteurs een gave en diep gaande prestatie weggeven. Het scheids rechterstrio was eveneens gekonsentreerd, zodat er weinig fouten moesten worden ge floten. Want sportief was het dat bewijst dat de man in het zwart geen enkele sanctie moest uitvoeren, laat staan gele of rode kaar ten te tonen. Aanvalslust was er voldoende. De bezoekende doelman moest meermaals plat om de aalvlugge aanvallers het scoren te beletten. Tot net voor rust de bezoekers on verwacht op voorsprong. Toen hun nochtans goeie doelman Lievens op een ongevaarlijk shot de bal liet ontglippen. Goeman er als de kippen bij was om binnen te duwen, 0-1 ru- stand. De thuisploeg kwam weinig aangesla gen. Na de rust op het veld met woorden «Wij hebben hier niets te verliezen» en zowaar het gebeurde. Van Boxlaer kopte tussen 2 be zoekende verdedigers in naar doel. Met suc ces de bal lag te grabbelen 1-1. Even voordien kon de wedstrijd echter gespeeld geweest zijn, toen de thuisdoelman zich verkeek op een slap shot. Gelukkig bleef de bal op de doellijn liggen en niet erover zoals vele dach ten, Het werd nu een slijtageslag en beide ploegen voelden de vermoeidheid naderen zodat er niet meer gescoord werd. Tijdens de verlengingen hadden de Pano spitsen nog de meeste reserven in huis en lukten op snel heid nog twee schitterende doelpunten langs de alweer ongrijpbare Van Boxlaer en Van der Borght P. Zodat de Ledenaars alle beke rillusies konden opbergen en pano nog een gevaarlijke klant wordt. Er werden ook nog twee inhaalwedstrijden afgewerkt in de 1ste afdeling Alexander - Camu 1-0. De leiders uit Hofsta- de kwamen maar bleekjes voor de dag en zagen hun enorme zegereeks gestuit door de thuisploeg. De bezoekers konden echter de verontschuldiging inroepen dat ze niet met hun sterkste elftal aantraden. Daar deze de voorkeur gaven om met hun zondagploeg Nieuwe Wijk aan te treden in hun bekertref- fen met R. Sportief Mathijs Johan zorgde voor de enige maar verdiende treffer. Octopus - EDO 0-5. De thuisploeg speelde nochtans niet slecht. Maar doelpunten ma ken zijn ze dit seizoen volledig verleerd. De bezoekers echter konden naar hartelust counteren en vonden 5 x de weg naar de netten. Lodts P. (4 xen Ganseman zorgden voor de overdreven eindscore. De ploeg uit Mere kon zich nog een week bezinnen daar er op 24 en 25 febr. geen kompetitie wordt gespeeld wegens het Aalsterse Karnaval. Van Campenhoud Hans Wielrennen. Guy Lemmens uit Lede, één van de toprenners van SKC Dender streek (arch) Wielrennen. Prof Peter Van Impe, toen hij nog voor TV-Blad reed (arch) I Jeugdvoetbal. De miniemen van VK Hamme staan voorlopig vijfde geklasseerd (vh) Het lokaal van Alosta is gelegen in het domein Beukenhof, Langestraat 16 te Aalst. Verantwoordelijke is Van Dam me Louis, Geraardsbergsestraat 116, Aalst. Tel 053/21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in de S. J. Gee- rinckx 2 te Aalst (Kasteel Terlinden). Tel. 053/77.77.40. Verantwoordelijke is Barrez Wilfried, Anjerstraat 4, 9308 Hofstade-Aalst. Tel. 053/70.18.88. De terreinen van Reynaert Lokeren zijn gelegen in de Oude Bruglaan 35 te Lo keren. Tel. 091/48.07.47. Verantwoorde lijke is Guy De Maesschalck, H. Geest molenstraat 131, Lokeren. Tel. 091/ 48.12.24. Nederkouter Wichelen speelt zijn wed strijden te Wichelen, Margote 93. Ver antwoordelijke is Verhofstadt Norbert, Nederkouter 35, 9298 Wichelen. Tel. 052/42.29.90. De pleinen van Petanqueclub Lebbeke 'Hof Ter Burst' zijn gelegen in het Ten- niscentrum Hof Ter Burst, Hof Ter Burstbaan 3, tel. 052/35.59.29. Verant woordelijke is Germain Rottiers, Baas rodestraat 3, 9330 Dendermonde. Tel. 052/33.60.19. 's Donderdags van 19 u., 's vrijdags vanaf 19 u., 's zaterdags vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er speelge- legenheid. Petanqueclub 't Klaverke is gevestigd aan de Opwijksestraat, in café Leeuwe rik, verantwoordelijke is Alfons Coore- man. Het lokaal en de speelvelden van Petan queclub 'De vier Heemers' zijn gelegen op de Brusselsesteenweg 199 te Lebbe ke. Tel. 052/21.43.77. Verantwoordelij ke is Marcel Van Den Steen, Baasrode straat 134 te Lebbeke. Het Lokerse Durmebad kon weer reke nen op een topper, nl. Lokeren, 3de in het klassement tegen de leider Wille broek. De kersverse LZV-trainer Erik Peeters gaf duidelijk toe dat den Billy, ex trainer-speler Guido Maes niet direkt te vervangen is maar eiste een maximale inzet van de hele ploeg om een overwin ning af te dwingen tegen de leider. Na de wedstrijd zag men een verbaasde Loker se trainer die zeker tevreden was over de enorme inzet die zijn ploegmakkers on danks hun eerste thuisnederlaag sinds 21 maart '87. Iedereen vond dat de LZV- spelers recht hadden op minstens één punt. Trainer Peeters had dan ook niet anders dan goede woorden voor zijn kollega's. "De nederlaag is zeer sportief en de hele ploeg verdedigde over de ganse wedstrijd uitstekehnd," aldus de LZV-trainer. Deze wedstrijd die bege leid werd door een sterke scheidsrechter verloor tijdens de slotset bijna de kon- trole toen op LZV-speler Bleyaert een brutaliteit begaan werd en de foutieve speler definitief uitsloot met vervanging, reglementair diende dit zonder vervan ging te gebeuren. Het wedstrijdverloop verliep trapsgewijze en was goed voor 3 aanvallende fouten, 2 penalty's en 19 uitsluitingen waarvan 2 spelers rood kregen met vervanging. De Durmejongens konden in de open ingsset niet skoren doordat iedereen zijn nieuwe positie nog niet vertrouwd was. Er werden 2 man meer situaties niet benut wat ook gold voor de bezoekers. Doelman Wettinck moest toch 2 doel punten toestaan, stand 0-2. In de tweede periode skoorde de nieuwe en ujonge talentvolle kapitein Patrick De Block 2 doelpunten uit de man meer situatie terwijl de bezoekers van dezelfde fazen weerom faalden, stand 2-4. In de daarop volgende set skoorde Eddy Van Puym- broeck op een merkwaardige wijze een doelpunt vanop de middellijn van het speelveld. Erik Peeters benutte een pe nalty en nadat Mestdagh en Bleyaert kort opeen uitgesloten werden voor 35 seconden wisten de Lokeraars die in de dubbele minderheid waren de bal van de bezoekers te onderscheppen, stand 4-5. In de slotperiode speelden de zenuwen duidelijk parten bij de spelers van trai ner Peeters. Een schitterende safe van Erik Peeters bracht de stand op 5-6. Terwijl de Durmejongens naar de pun ten zochten werd de brutaliteit op Bleyaert niet reglementair bestraft wat LZV toch minstens één punt kostte. Ook nadat centraal verdediger Yves Wauters rood kreeg begon het loodje zwaar door te wegen. De zeer moedige trainer Pee ters zette nog een penalty om maar een eerste nederlaag sinds 24 thuiswedstrij den in kompetitieverband was onvermij delijk, eindstand 6-7. De ploeg: Wettinck Peter, De Block Pa trick (2), Peeters Erik (3), Van Puym- broeck Rudy, Wauters Yves, Van Puym- broeck Eddy (1), Mestdagh Rik, Bleyaert Peter, Blokland Jan Willem, Drieghe Bart en Baete Christoph. Ook op Brussels Poseidon werd een ne derlaag geleden, nl. de 3de van het sei zoen. De Brusselse ploeg die groten deels uit veteranen spelers bestond wa ren de Lokeraars te slim af. Zo faalde men verscheidene malen in de afwer king want de Brusselse pivotspeler bleef konsekwent voor het Lokerse doel lig gen. Hierdoor ging LZV altijd met een mannetje meer in de aanval spelen maar er mocht zeker niets mislopen want men kende de rekening dan wel. Gelukkig was er nog doelman Wettinck die zijn ploeg draaiende hield. Ook was het op vallend dat er een wel neutrale zwakke leiding aanwezig was die zware fouten als gewone fouten bekeurde.

De Voorpost | 1990 | | pagina 23