Nieuwe wielerbond maakt furore! Voorstelling 'Koninklijke Sportclub Denderstreek' Praten met Bart Jansegers Programma der wegwedstrijden HISTéffj V.W.F.-Wielrennen Nieuws van onze Grembergse renners B.W.C.L.-Wielrennen Maart - April Zwemlessen te Lebbeke 26 - 23.2.1990 - De Voorpost BUSLOT WIELRENNEN Net zoals bij de verschijning van VTM in de tv-wereld, krijgt men nu eenzelfde fenomeen in de vrije bonden. V.W.F., voor het nieuwe jaar nog een ongeboren bond, deed zijn in trede in begin 1990 en maakt furore, niet alleen door het onuitgegeven systeem om de renners onder te brengen in de vier reeksen, maar ook om zijn vooraf aangeduide wed strijden, waarin niet alleen telkens alle in lichtingen maar ook de drie verschillende prijzenbarema's duidelijk vermeld staan. Ba- rema 1 heeft een minimum van 11.125 fr, barema 2 14.350 fr en barema 3 17.250 fr! Terwijl men bij andere bonden dikwijls voor niets fietst, heeft men hier altijd een degelij - ke prijs en weet men direkt waarop men recht heeft. De renners hebben ook een overzicht van de moeilijkheidsgraad van de wedstrijd, aangeduid met 'Omloop kat.l, 2 of 3. Een ander winstpunt is dat de renners reeds één uur na de aankomst van de eerste reek sen hun prijzen kunnen afhalen. Men moet dus niet blijven wachten. Dat achter deze pas opgerichte bond kapi taal schuilt is zeker geen geheim. Voor het eerste jaar is er reeds een superprestige ge organiseerd met als minimumbarema 2 of 3 in de wedstrijden en met een klassement ter waarde van 100.000 fr, te verdelen onder de eerste tien geklasseerden per reeks. Ook is er een regelmatigheidscriterium over het ganse jaar met prachtige prijzen en tro feeën en met als orgelpunt 20 oktober 1990 in het fraaie sportkomplex Velina te Geraards- bergen. En het belangrijkste, de wedstrijden? Het klinkt ongelooflijk maar alle zondagen zijn reeds bezet voor het ganse jaar net als de hoogdagen. Nu reeds zijn ook heelwat za terdagen ingenomen. Dagelijks komen er van renners aanvragen voor vergunningen binnen. Het overtreft de stoutste verwachtin gen. In maart krijgen we reeds een wedstrijd in de streek, te wetteren en op 31 maart en 2 april ware propagandawedstrijden te Grember- gen met telkens 15.000 fr prijzen, een klasse ment voor de tweedaagse en een prachtige omloop zonder overwegen. Er komen ook twee wedstrijden te Zele (Veldeken en hei kant), Buggenhout en vier wedstrijden in Wetteren met o.m. het kampioenschap der beide Vlaanderen. Op 14 en 21 juli zijn er klassiekers in Zandbergen .Op zondag 19 au gustus wordt het Oostvlaams kampioen schap gereden in Waarschoot, waarna het nationaal kampioenschap volgt in Overboe- lare. Er staat ook een tijdrit op het program ma met een beklimming van de muur. Wie meer inlichtingen wenst over deze onge woon populaire bond, krijgt alle gewenste antwoorden bij VWF-voorzitter Jean Ver- paelst, Stadsweg 33, 9500 Geraardsbergen, tel.054/ 41.18.24. Rony Mettepenningen, Theo Van Handen- hove en Gaston Van Den Hoecke, vorig sei zoen nog goed voor een goeie dertig over winningen, verlieten hun oude bond. Rony Mettepenningen rijdt opnieuw als liefhebber B.W.B. en Theo en Gaston hebben een ver gunning van de V.W.F.. Ook de andere Grembergse renners, Hugo Ronsmans, Chris Michiels, Jean Geerinck, Benny Blen deman en Roger Michiels rijden voor de VWF. Waarom deze kompete overgang? Ten eerste, men rijdt in de reeks waarin men thuishoort d.w.z. dat men naargelang de prestaties kan stijgen of dalen van reeks. Bovendien is er een grotere prijzenpot te verdelen en ten derde is men er steeds vrij te rijden waar men wil, ook bij een andere bond, iets wat bij sommige andere bonden met schorsing bedacht wordt. Ook Robert Cob- baut uit Baasrode, gestopt op het einde van het seizoen, heeft er opnieuw zin in en samen met Loveiy uit Buggenhout heeft hij een VWF-vergunning aangevraagd, terwijl Ste- faan Laureys, ook uit Buggenhout, zelfs een wedstrijd organiseert. De volgende streekrenner uit het Mijlbeekse die we wat aan de praat kregen is Bart Jansegers, nog het ganse jaar 1990 nieuweling. Over het voorbije jaar 1989 wil Bart niet te veel meer kwijt want een heelkundi - ge ingreep in het midden van het seizoen heeft de verwachtingen van de jonge renner grondig verknald. Anderzijds waren er ook groeiproblemen. Hij evo lueerde maar liefst van fietsmaat 56 naar maat 60 en ook dat gooide roet in het eten en was zeker niet bevorderend voor de goede resultaten. Nu het groeiproces misschien voltrokken is en Bart met aangepast materiaal het nieuwe seizoen kan tegemoetgaan, stelden we hem uiteraard de klassieke vraag: 'Wat zijn de verwachtingen voor het seizoen 1990?' 'In ieder geval beter doen dan vorig jaar en hopelijk één of meerdere overwin ningen behalen, alleen maar al om mijn moeder te danken voor al hetgeen ze voor mij heeft gedaan'. Kort en goed van de sympathieke Bart. Ook wij wensen hem een goed seizoen. Zaterdag 3 maart: Zonnegem Gentsestraat 40, in de school Zondag 4 maart: Zonnegem zelfde adres Zaterdag 10 maart: Balegem café Sport Zondag 11 maart: Balegem zaal 'De Steenput' Zaterdag 17 maart: Hofstade (Aalst) Café 't Landhuis Zondag 18 maart: Kerksken café 'Boumsadé', Bergstraat Zaterdag 24 maart: Moorsel (Aalst) Statiestraat 'Center Neken' Zondag 25 maart: Erpe-Mere wijk Honegem café 'Odile' Zaterdag 31 maart: Balegem café Sport Zondag 1 april: St.-Lievens-Houtem café Sportief Zaterdag 7 april: Herzele H. Hartplein, café Rembrandt Zaterdag 14 april: Denderhoutem Zonnestraat, café 't Zonneken Zondag 15 april: St.-Lievens-Houtem Restaurant Flair Maandag 16 april: Erpe-Mere Bosstraat, café 't Fonteintje' Zaterdag 21 april: St.-Lievens-Esse (Herzele), Schonenberg, café De Paling Zondgg 22 april: Zwalm Dorpskom, café De Weegbrug Zaterdag 28 april: Baasrode Rosstraat, café 't Pintelierke Zondag 29 april: Pollare, le Sterrit café De Bospadde, Pollarelaan 30.000 fr prijzen Op 5 augustus organiseert de B.W.C.L. de wereldkampioenschappen te Sint-Lievens- Houtem. Supporters, houdt deze datum vrij! M.V. BWCL-wierlrennen.Bruno Heyvaert BWCL-wielrennen. Willy Van uit de A-reeks (xl) /w' een A-renner (xl) ZWEMMEN Wielrennen. Amateur Richard De Ridder uit Lebbeke kreeg van zijn supporters een nieuwe fiets (c) Opnieuw wordt er te Lebbeke in het zwembad van het sportkomplex een reeks zwemlessen gegeven voor kinderen en volwassenen, om iedereen de kans te geven het zwemmen aan te leren of te verbeteren. Het gaat om een reeks van 10 lessen, die begint op zaterdag 24 maart '90 van 9-10 u. en van 10-11 u. voor de kinderen, de groep volwassenen komt van 11 u. tot 12 u. aan de beurt. Geïnteresseerden kunnen voor inlichtingen of inschrijvingen terecht bij Vincent De Decker, Dendermondsesteenwcg 4 te Lebbeke, tel. 052 21.01.09. Per persoon kost deze 10 lessencyclus 800 fr voor de kinderen en 1.000 fr voor de volwassenen, toegang zwembad en zwemlessen inbegrepen. Men kan ook inschrijven op zaterdag 24 maart '90, bij het begin van de eerste les in het sportkomplex. Programma nieuwelingen Ronde van het Meetjesland, ronde van West-Vlaanderen, ronde van de Den derstreek en Machelen-Zulte. Juniores Brussel-Opwijk, Ster van Oost-Vlaan deren, Geraardsbergen - Europaprijs, Hofstade - Euro-Trophy, Reningelst - kampioenschap van Vlaanderen en Ronde van het Waasland. Liefhebbers Omloop Het Volk, Harelbeke - Vlaamse Pijl, Affligem - Paasprijs, Tweedaagse van de Gaverestreek, Ronde van West- Vlaanderen, Deinze - Omloop van Mid den Vlaanderen, Haaltert - Geraards bergen - Haaltert, Oetingen - Grote prijs Jerry Blondel, Alken - Grote prijs Schaal Schoeters, Gent - Wervik, ronde van Brabant en Borchtlombeeck - Omloop van het Pajottenland. Volgende renners werden gehuldigd Nieuwelingen: clubkampioen Bart Van Impe, 5 overwinningen Wim De Coo- man, 4 overwinningen Bart Van Impe. Een winstpalm voor Gerben Van Wese- mael. Juniores: clubkampioen Eric De Groot, Guy Lemmens 8 overwinningen, Bart Herssens met 2 overwinningen. Liefhebbers: clubkampioen Willy Ver- eecken met 4 overwinningen, met 1 en kele overwinning Geert Smekens en Mare Verhasselt, Lieven Brackman be haalde brons op het Belgisch kampioen schap stayers, Danny Van Bockstael ge koppeld aan Schoefs behaalde dagzege in zesdaagse van Antwerpen. Beroepsrenners: clubkampioen Ronny Pauwels, en Peter Van Impe met 1 over winning, cyclosportieven: clubkampioen met 1 palmzege André Kerremans. Veteranen: clubkampioen Gerard De Vleeschauwer. Wielrenners Clubrenners Nieuwelingen: De Gols Koen, De Smet Jurgen, De Smet Wim, De Vleeschau wer Patrick, Gauchez Rudy, Geers Rik, Jansegers Bart, Keppens Joran, Ponnet Christopher, Redant Jurgen, Remu Ivan, Roeland Gino. Trouve Christo pher, Van Den Brempt Jurgen, Van Den Steen Kris, Van Der Biest Jurgen, Van Eechout Christopher, Van Huffelen Joeri, Van Laethem Philippe, Verbrakel Bart, Wauters Bart en Wauters Koen. Aspiranten: Daem Christopher, Decant Davy, De Leeuw, Uyttersprot Wim en Kim Van Den Steen. Juniores: Brackman Franky, De Coo- Wielrennen. De renners van KSC Denderstreek oefenen reeds in groep voor het man Koen, De Cooman Wim, D'Hauwe komende wielerseizoen (jmh) Gary, De Groot Erik. De#: Wielrennen. De nieuwelingen van KSC Denderstreek. Zittend: Van den Brempt, Wim De Smet, Joeri Van Huffelen ai Jurgen De Smedt. Staand: Andy vereecken, Luc Beeckman (ploegleider), Leo Van Oudenhove, Ivan Remu, Patrick ft Vleeschouwer, Kris Van den steen, Rik Geers, Joran Keppens, Christopher Van Eeckhoudt, Christof Ponnet en Ban Jansegers (jmh) De Vleeschauwer Philippe, Herssens Beroepsrenners: Van Impe Peter en Bart, Heyvaert Filip, Lauwereys Yvan, Pauwels Ronny. Maes Jurgen, Neerinck Kris, Redant Cyclosportieven: Berkenbosch Luc, Frank, Van Goethem Danny, Van Impe Cornelis Hendrik, Dalschaert Roger, Bart, Van Oudenhove Gino en Van We- De Dijcker Mark, De Geest Marcel, De semael Gerben. Meersman Michel, Kerremans Andre, Veteranen: De Vleeschauwer Gerard, Mertens Rene, Meskens Dirk, Spruyt Leys Edmond, Maes Wilfried, Van Keif Albert en Van Belle Jean-Pierre. Guillaume en Verstraeten Hervé. Het bestuur Liefhebebrs: Baeyens Jan, Bosteels Voorzitter De Jonge Georges, Ere- Freddy, Brackman Lieven, Christiaens voorzitter Bruyland Marcel, ondervoor- Joeri, De Ridder Jean, De Smet Danny, zitter Lootens Andre, secretaris Sme- De Troyer Luc, De Wilde Erik, Hoog- trijns Robert, Public Relations Schol wijs, Knockaert Jean, Lemmens Guy, laert Erwin, schatbewaarder Van Der Mangelinck Yves, Smekens Geert, Velden Roger, clubdokter dr. Leinders Spruyt Ignace, Vereecken Willy, Veyt Geert, coaches: Beeckman Luc, De Robert, Van Bockstael Danny, Van den Schrijver Dirk, Verbeecken Andy en Abbeele Eddy, Van Der Massen Danny, Matthijs Eddy. Leden Van Impe Vin- Van Der Weeën Iwijn en van Eyck Paul. cent en Moreels Hendrik. "imes: De Slagmulder Dina en Ver- DA jerschen Anne-Marie. Wielrennen. Liefhebber Van Mos» velde showt de nieuwe uitrusting van KSC Denderstreek (jmh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 26