Volleybaloverzicht heren Volleybaloverzicht dames De stunt VOLLEYBAL Europacup-winnaar, Moerser S.C. met Grozer op 4 april 1990 in Wetteren tegen VC Lennik Zonder Nancy en Liliane MODERNALEBBEKE 0 DENDERHOUTEM 3 2e Provinciale Volleybalkalender De Voorpost - 23.2.1990 - 27 tVe Ereklasse II V.C. Temse-Maaseik: 2-3 (15-5,13-15,8-15,15-3,10-15) De Limburgse ploeg zorgde voor de verras- iinz, door Temse de eerste thuisnederlaag toete dienen. Een schitterend spelend Tem- ,e stond na amper achtentwintig minuten met 2-0 voor in de setstanden. Dit was vooral liet werk van een uitstekende Nadia Van den Branden. In de derde set verloor Temse heel nipt de set na in de beginfase de leiding in handen te hebben, verloren ze naar het einde toe de greep op de wedstrijd. In de volgende jets was de tegenstand van de Scheldemeis- jes aan de magere kant. Ze leken op hun idem getrapt te hebben en slaagden er niet meer in tot vloeiende kombinaties te komen. Maaseik zorgde hiermee voor een even on- ïtiwachte als spektakulaire overwinning. Eerste VIV divisie Pardaf Kruibeke-Herzele 3-0 (15-8,15-1,15-5) Pardaf Kruibeke, dat verleden week een rware opdoffer te verwerken kreeg in Halle, heeft zich voor deze Oostvlaamse ontmoe- goed herpakt. Ze lieten de Herzeelse meisjes geen schijn van kans, al moesten ze in de openingsset even de nabijheid van de tegenstander dulden. Vanaf de tweede set ias het éénrichtingsvolleybal en de bezoek sters werden met vernederende setcijfers huiswaarts gezonden. de Zeelse ploeg gerangschikt staat, voelt nu de Zeelse adem in de nek. De eerste set werd nog spannend. Beide ploegen leverden krampachtig spel. Aanvan kelijk kwamen de bezoeksters met 9-11 aan de leiding. De Zeelse ploeg geraakte nog met 13-11 op voorsprong vooraleer hun tegen stander af te slachten. Deze krappe zege gaf de thuisspeelsters vleugels. Ze roken winst en het verlies van de eerste set bezorgde aan de gasten lome benen. In de tweede set ge raakte de thuisploeg aan een 9-1 voorsprong vooraleer de bezoeksters weg te spelen en in de derde set was een 8-2 voorsprong vol doende om deze wedstrijd alsnog vrij vlot binnen te halen. Een heel belangrijke over winning voor Juvenes, wil men zich handha ven. Denderwindeke- Sigivok St-Gillis-Waas Itoeede VIV divisie 3-0 Zele-Aalter 154,15-6) Zele was deze overwinning meer dan Winnen was een must, wilden de Zeelse meisjes de kansen op een behoud in de VIV-divisie verzekeren. Aalter dat voor (1-15,15-3,154,15-12) De grensploeg opende in deze topper met een superprestatie. Het speelde de thuis ploeg volledig in de vernieling. Het was een- richtingsvolleybal. Spijtig dat Sigivok hun prestatie niet konden verlengen, want in de tweede set en tegelijkertijd in de derde set, kregen ze een veeg uit de pan. De gastheren voelden zich in hun eer gekrenkt door het matte spel in de openingsset, dat ze er kei hard tegenaan gingen. De bezoekers werden nu op hun beurt van het terrein gespeeld. In de vierde set leken de gasten zich te herpak ken. Bij een 2-7 tussenstand leek Sigivok een beslissende set uit de brand te kunnen sle pen. Bij de thuisploeg ontpopte Hemme- rijckx zich tot matchwinnaar. Vanuit alle po sities smashte hij de nodige punten bij elkaar en eens de thuisspelers op gelijke hoogte van Sigivok geraakte, lieten de bezoekers de ar men zakken en was de wedstrijd vlug ge speeld. Sigivok verliest met deze nederlaag de tweede plaats. Ze konden dit moeilijk verteren en ze zochten met lokale aanhang heibel. Volleybal. De Oudegemse dames wonnen met 3-0 tegen de Berlaarse jeugd (xl) Op woensdag 4 april a.s. staat de volleybalsport centraal in sporthal 'De Warande' te Wetteren. Op uitnodiging van Geert Baeyens (die reeds topwedstrijden als China - Peru/dames of Cuba - Nederland/dames en heren op zijn organisatie-visitekaartje van België 1989, en het Westduitse Moerser S.C., een interessante promotiewedstrijd. Met de huidige lijstaanvoerder in West-Duitsland treft deze organizatie wel het hoge lot, want op 11 februari 11. won deze club de Europese Confederale Beker tegen het Russische Automobilist Leningrad met 3-2. Als men hierbij weet dat de Hongaar Gyorgy Grözer het boegbeeld is van Moerser S.C., dan weten insiders als meer dan voldoende. Echter, ook de Duitse importspelers als de Pool Zielinski en de Chinees Chang-Cheng Liu zijn meer dan gewone meelopers. Het Pisani-team krijgt meteen dus een ernstige test voor de voeten geworpen in het vooruitzicht van de komende play-offs. Baetens C° zijn meteen gewaarschuwd. De wedstrijd vangt aan om 20ul5, en kaarten zijn te verkrijgen op het nummer 091-30.18.85 na 19 u. en kosten in voorverkoop 200 frank. Volleybal. De ploeg van Berlare die tegen Oudegem verloor met 3-0 (xl) Ereklasse Herentals V.C. Zele (15-10,15-7,15-11) De Oostvlamingen werden in de Antwerpse Kempen vanaf de start onder druk gezet. Met goed gericht serveerwerk van de thuis spelers op Vandezande, die opvallend knoei de in zijn receptie kwam Zele op een 104 achterstand. Het was dank zij een uitsteken de Guy De Beer dat de bezoekers opnieuw in de wedstrijd verschenen. Met zijn aanvallen vanaf de driemeterlijn was hij outstandig. Danny De Maesschalck stak een handje toe met zijn gesprongen opslagen. De Beer zorg de voor een 7-7 gelijke stand en De Maes schalck zorgde dat Zele tot 11-8 kon aanklam pen. De Poolse inbreng van Herentals was beperkt tot drie bloks in de openingsset maar dat was het setpunt bij. Een sublieme De Maesschalck bouwde in zijn eentje een 1-3 voorsprong uit. De gasten hielden dan een krasselende thuisploeg aan de praat tot 5-5. De van Lennik gekomen Borscok liepen de gastheren via een uitste kende opslag in één ruk tot 13-5 uit. Bij Zele stond nu de zwakste aanvallers aan het net en met een Cornelis op positie vier geraakte niet door het goed sluitend blok van Heren tals. Tijdens de derde set kon Zele een 5-0 achter stand wegwerken en dit via de taktische op slagen van zowel Arens als Symoens. Met hun opslagen hielden zij de lokale aanvallers uit de driemeterlijn. De thuisspelers sloegen zich nu te pletter op het blok van Vandezan de en Zele leidde verrassend met 6-8. Dan beging Danny De Maesschalck drie onver geeflijke fouten op rij. Deze fouten ontsier den de glansprestatie die De Maesschalck leverde en ze bezegelden meteen het lot van de bezoekers. Tweede VIV divisie V.K. Aalst 3 Maldegem 0 (15-7,15-9,15-7) Bij de Aalsterse aanhang had men op geen puntenoogst gehoopt voor de twee moeilijke 2e Provinciale Het vertimmerde thuisteam heeft nooit vat gekregen op de wedstrijd een partij die het jonge bezoekende team volledig naar zijn hand zette. Zowel in receptie waar ze zelf heel goed in waren als in de aanval werd Lebbeke teruggedrongen. Het kwam nu eens te meer tot uiting dat Lebbeke kwantitatief veel te zwak uit komt. Nu men de diensten moest missen van Liliane Breuckelaers en Nancy Verheyden beiden gekwetst speelde de thuisploeg een van zijn: mindere wedstrij den van het seizoen. De punten die Lebbeke op het bord kreeg kwamen van Ann Tilley wanneer ze op kort aan gespeeld werd iets wat we jfee! te weinig mochten noteren. Kortom een wedstrijd voor Lebbeke om zo vlug mogelijk te vergeten. 3 wedstrijden tegen Bissegem en Maldegem. 0 Indien dit toch zou gebeuren dan moest er meer dan een mirakel geschieden. En toch zorgden de ajuinen voor een super verras sing in de kompetitie door de leiders met een droge en vernederende setcijfers opnieuw huiswaarts te sturen. Indien iemand voor de wedstrijd zou voorspeld hebben zou men die persoon krankzinnig verklaard hebben. Het wonder geschiedde. Aalst had voor deze ontmoeting af te reke nen met pech want hun trainer-speler kwet ste zich aan de voet en zal heel waarschijnlijk voor de rest van het seizoen onbeschikbaar zijn. Een pluspunt was wel de aanwezigheid van Lieven De Schrijver in de zaal die na zijn perikelen met de trainer zich opnieuw ten dienste van de ploeg zou stellen. De thuis ploeg trad zodoende aan in een onuitgege ven opstelling. Pascal Boeyckens als spelver deler en als aanvallers werd er een beroep gedaan op Mare Philips, Ivan De Coocker, Ivan De Groodt, Luc Van Nuffel en Luc Schulze. De invallers grepen deze gelegen heid te baat om hun kunnen te bewijzen. Een subliemle spelverdeling van Pascal Boey ckens was er de oorzaak van dat een onken nelijk Maldegem een uppercut van formaat opliep. Aalst dat hiermee bewees onder zijn waarde gerangschikt te staan kan in deze kompetitie nog voor verrassingen zorgen, als zij niet door de scheidsrechter worden afgeremd. Op Bissegem waren zij het slachtoffer van een barslechte leiding. Vanaf het begin van de eerste set kon de thuisploeg op voorsprong geraken. Gaande weg kon deze voorsprong worden uitge bouwd en met goede aanvallen werden de leiders op afstand gehouden. In de tweede set moesten de gastheren een beroep doen op hun inzet, wanneer Aalst op een 3-8 ach terstand geraakte. De Groodt en Mare Phi lips zorgden dan voor de remonte bij 8-8 en opnieuw zakte Maldegem weg en ze slaagd en er amper in nog een puntje te skoren. In de derde set verwachtte men bij de thuis ploeg de weerbots van de inspanningen van de eerste sets. Niets was minder waar en in een minimum van tijd geraakte de thuisploeg aan een 14-4 voorsprong en dit tegen een ontmoedigend en onkennelijk Maldegem. De goede spelverdeling van Boeyckens zorg de voor snelle aanvallen zodat het bezoe kend blok telkens voor schut werd gezet. Als de volgende wedstrijd tegen Bornem kan gewonnen worden is het behoud reeds verze kerd. Derde VIV divisie Londerzeel 1 Nivok Nieuwkerken 3 (11-15,10-15,15-6,6-ff) Na Wolvertem omzeilde Nieuwkerken nu ook de Londerzeelse klip. Nu het Brabants gevaar bezweerd is komt Nivok dichter bij de wedstrijd van de waarheid. Na een rustweek- einde komt de schok en wedstrijd tegen de leider en dit tegen gebuur Kemzeke. De Waaslanders namen deze ontmoeting wel wat licht op en zeker wanneer ze ter plaatse vernamen dat Moorhoek het moest stellen zonder hun twee middenmannen. De ene was naar Amerika afgereisd en de ande re was belet wegens ambtsbezigheden. Zo doende moesten de gasten een 10-5 en 11-5 achterstand wegwerken, nadat ze vanaf het begin van de openingsset op een 5-2 achter stand waren geplaatst. De remonte van de bezoekers werd in de hand gewerkt door het uitvallen van de lokale spelverdeler kris Spruyt (voetkwetsuur en afgevoerd naar het ziekenhuis) op een 11-5 stand. Een goed geor ganiseerd Londerzeel was nu een gemakke lijke prooi voor de Nivokspelers. Eenzelfde scenario van de eerste set, maar nu kon Londerzeel niet verder weglopen dan een 6-3 voorsprong. Bij een time-out van de bezoekers werden de spelers van Nivok de les gelezen en het resultaat was dat de bezoe kers nu met 7-9 aan de leiding kwamen. Londerzeel kon nog aanklampen tot 10-10 maar de thuisspelers moesten dan de rol instantie tot 0-3 uitlopen maar een enthou siast spelende thuisploeg lieten hun tegen stander tot 5-5 enig weerwerk bieden. Bij de bezoekers faalden men in de receptie, want met amper drie opslagbeurten van de Bra banders ging de skore naar 14-5. Voor de start van de vierde set kregen de Waaslanders een bolwassing van coach De Rudder. De spelers namen nu hun verant woordelijkheid op. Met de medewerking van Londerzeel geraakte Nieuwkerken vrij vlot aan een 1-9 voorsprong. Een overmoedig aanvallend Londerzeel sloeg zich nu te plet ter op een goed sluitend bezoekend blok via 2-13 en 6-14 werd de thuisploeg kompleet weggespeeld. Nieuwkerken heeft nu de tijd om zich in alle rust voor te bereiden op de topper tegen Kemzeke. Eerste provinciaal Rapid St-Niklaas 3 Blauwen Hoek Hamme 1 (16-4,10-15,15-10,15-5) Na een spannend duel in de openingsset haalden de Klaasjes een nipte setwinst bin nen. Tijdens de tweede set kon Blauwen Hoek via een 7-11 voorsprong de bordjes in evenwicht brengen. In de derde set bleven de ploegen tot 8-8 in eikaars nabijheid. De thuisspelers maakten met goed gerichte op slagen het verschil. De bezoekende receptie faalde zodat er nog weerwerk van de bezoe kers te noteren viel. Rapid leek gelanceerd en ze gingen op hun elan door. Onder impuls van een goede Herman Franken kon de thuisploeg een 7-2 voorsprong uitbouwen. Dan ontplofte kapitein Everaert, de zoveels te fout van de scheidsrechter en Everaert voelde zich bedrogen en gepakt door de man in het wit. Hij ging in de clinch met de man op de stoel met als resultaat dat hij zoveel on recht niet kon verwerken en dat hij van het terrein stapte. Na Blauwen Hoek was een vogel voor de kat. In de derde set kon Nieuwkerken in eerste BERLARE MICHELBEKE Het Berlaarse damesteam bracht dit week end de 'STUNT' van de week door aan huis te winnen van Michelbeke. De grote inzet van de Sponsersgroep van Berlare zal dan toch beloond worden zodat voor het volgende seizoen dan alles op de promovering kan gezet worden. Het zag er bedenkelijk uit bij de start van het seizoen zodat men niet met al te grote verwachtingen naar deze kompetitie opkeek. Maar zaterdag was er nu plots een andere kijk op de zaak met de vrij verrassende zege tegen het met titelambities gestartte Michelbeke. Het ging er spannend aan toe en om beurten werd er een set genomen zodat een Tie- Break moest beslissen. Het was zoals we veel al gezien hebben dan vooral de schrik die moet overwonnen worden want er wordt soms niet meer aangevallen. We krijgen dan meestal wat duw en lobwerk te zien. Dat deed zaterdag Michelbeke in de Tie Break de schrik om te verliezen was zo groot dat ze uiteindelijk het loon van de angst kregen en met 15-7 de boot in gingen. Dit mocht een werkelijk herboren Berlare beleven dat speelde voor een nokvolle zaal iets dat we anders alleen in Landelijke meemaken. Ber lare speelde met Linda Beelaert, Martine Vandenbosch, Bea Vercauteren, Greet De Block, Hilde Beelaert, Hilde Van Der Put ten, ook Erna De Schutter lange tijd out wegens kwetsuur werd nog ingehaald. Het ganse team mag vernoemd worden voor hun inzet en prima vertoon. In de beslissende set de Tie-Break was het Martine Vandenbos- sche die niet af gaf en vrij uit de aanval speelde en met sukses, ook Greet De Block viel op door haar aanvalskracht. Het was een propaganda wedstrijd zo willen we er nog zien. Nog té vermelden de prima coaching van de nieuwe trainer William Janssens die met zijn storende wissels de bezoeksters uit evenwicht bracht. André Heren Ereklasse 24.2 20.00 V.C. Zele-Moeskroen Derde provinciale A 25.2 19.00 Delta Eksaarde-Juvenes Zele Derde provinciale C 24.2 19.00 Wetteren-Moderna Lebbeke 25.2 18.45 Denderhoutem-V.C. Buggenhout 25.2 19.45 VC Oudegem-Denderwindeke Dames Tweede provinciale B 24.2 19.00 Denderhoutem-V.C. Oudegem Derde provinciale B 24.2 15.45 Wetteren-Leeuwerik Lede Jongens kadetten 24.2 16.30 Evergem-Blauwen Hoek Hamme I Volleybal. Modern Lebbeke - VC Oudegem (foto guy) i O Volleybal. De ploeg V.D.B. Modern uit Lebbeke (foto guy)

De Voorpost | 1990 | | pagina 27