E Ajax Lebbeke grijpt strohalm Moeilijker dan verwacht iUHöiScjC èURO R.B. DENDERMONDE IN SPETTERENDE TWEEDE HELFT Noodzakelijke zege Knappe eerste helft Hasselt sneller i ROBUCO GEEFT VOORSPRONG PRIJS Nopri in sterk laatste kwartier o¥DB Squadra duidelijk sterker 28 - 23.2.1990 - De Voorpost rj (ODERN HANDBAL Tweede nationale Heren Ajax Lebbeke Eynatten verdedigend deed Lebbeke het uitstekend. Na 23 minuten werd het weliswaar 4-4 maar H.K. Waasmunster At. Montegnée Dat in deze fase van de kompetitie er geen «gemakkelijke» wedstrijden bestaan is za terdagavond in Hamme nog maar eens ge bleken. At. Montegnée, de hekkensluiter, maakte het leider H.K.W. verrassend moei lijk, ook wel omdat de Walen mits een over winning tegen Waasmunster nog een reële kans op het behoud hadden. Meteen weet H.K.W. wat het in de twee resterende wed strijden nog te wachten staat. Met een ver plaatsing naar Hoei en een thuiswedstrijd tegen Tongeren krijgen zij tegenstanders voorgeschoteld die nog volop in de strijd voor de vierde play-off plaats gewikkeld zijn zodat de leidersplaats behouden voor H.K.W. een bijzonder moeilijke opdracht wordt. Men kan zich hierbij de vraag stellen wat H.K.W. het meest interessant vindt want de leidersplaats brengt hen wellicht tegen Ajax of Kapek in de play-offronde en een tweede plaats brengt hen tegen Eynatten. In ieder geval zaterdag tegen Montegnée liep het niet U de inbreng van J. De Man bracht dan meer Met een niet meer vernachte overwinning druk °P de tiende verdediging zodat tegen het op de derde plaats gerangschikte A>'K ko" 8aan n,sten met een 64 v00r" Eynatten heeft Ajax Lebbeke de strohalm sPr°n8- Eynatten had in d.e eerste helft hes en de Walen waren er steeds als de gegrepen die hen toch nog kan helpen om slechts wee velddoelpunten gemaakt maar kippen bij om dit balverlies afte straffen met eenverlorengewaandeplay-offplaatstever- een °Pvallcnd agressieve W. De Proft had snelle tegenaanvallen. Zo werd het 7-7 na 20' weiven. inderdaad, na het ingekalkuleerde z,'n inzet al moelen bekoPen met 2'" en ondanks het feit dat H.K.W. een paar verlies van konkurrent Kapekla tegen leider straffen' de meede heift werd De Profl Hechtel is Ajax opnieuw lot op één puntje dan n08 en^ 8eb™k' 'n aanval e" met rii i l i Inpiprc van VorlinHpn IpiHHo A tav mot 8 S na genaderd van de zo fel begeerde vierde play off plaats. Maar het blijft een feit dat Lebbe ke zijn lot niet meer in eigen handen heeft en daarom is het dubbel spijtig dat op Kraainem op een onbegrijpelijke manier werd geblud- keren in numerieke meerderheid speelde kon Montegnée te gemakkelijk scoren zodat de rust aanbrak met 12-12 cijfers. In de twee de helft nam W. De Graeve de plaats in van Van Renterghem in het doel en de twee 16-jarigen T. De Graeve en W. De Groote werden in de «kooi» gesmeten. Meteen toon de de H.K.W. verdediging zich meer agres sief maar het uitvallen van D. Luypaert met een kniekwetsuur zorgde ervoor dat het aan vallend even stroef bleef lopen. Het werd 13-14 na 40' vooraleer H.K.W. het wedstrijd- gebeuren opnieuw onder kontrole had. Bij een 14-14 stand kregen zij ongewild de steun van een flaterend scheidsrechtersduo dat een Waals doelpunt onterecht afkeurde en bovendien de Walen bedacht met een twee minuten-straf. Borgers en een steengoede maar te weinig in het spel betrokken De Bode zorgden dan voor 16-14 en Montegnée ging totaal ten onder als H.K.W. zijn defensie in een 1-5 opstelling bracht en de bezoekers optimaal bij Waasmunster. De Walen lieten zich duidel^ |ieten5vangen aan de loeiers van Verlinden leidde Ajax met 8-5 na 38'. De Lebbeekse verdediging bleef enorm gekoncentreerd spelen en een stilaan wan hopig wordend Eynatten telde een 12-7 ach terstand na 51'. Toch dreigde het nog ver- nerdM^tnog^eTweVstri^ keerd te zullen §aan als in de vol8ende 4'de blijft nu maar één alternatief, winnen tegen bezoekers naderden tot 12-10 en er was een E.V. Aalst en tegen leider Hechtel en dan 8rootse D- De Bruyn nodiê om ziin Ploeg hopen dat Kapekla nog een steek laat vallen. recht te houden als Ajax regelmatig in nume- CiÖÜnN Zaterdag zagen wij tot onze verbazing plots neke minderheid verkeerde. Toch werd het een heel ander Ajax aan het werk. Het de n08 voor bet einde maar met een laatste weken apathische Lebbeke had een schicht van Van Ransbeeck 30 sekonden volledige gedaanteverwisseling ondergaan voor ^et einde werd de zege veilig gesteld en en wel in die mate dat men zoveel karakter en een nummertje van het duo De Man-Van wilskracht betoonde dat er wel een andere Ransbeeck zorgde nog voor een 14-11 eind- ploeg aan het werk leek. Wat er in de voor- s'and een Paar sekonden voor het einde, bije week bij Ajax gebeurd was is voor ons ^ïax Lebbeke: De Bruyn, Van Bosbeke, De een vraagteken maar het gesprek dat op de Christiaens 4. Van Ransbeeck 4, dinsdagtraining plaats vond heeft beslist re- Vlassenroot 1, De Man 1, Verlinden 2, Bos- sultaten gekend. Het ontslag van voorzitter man L Cleymans, Cooreman, F. Verheyden. Van Biesen om gezondheidsredenen lijkt OFTWARE - HARDWAW OMPUTERSUPPUf- Handbal. Alex Verlinden van Ajax de monstreerde in de tweede helft zijn kwaliteiten als afwerker (foto guy) SOFTWARE - HARD ^MPUTERSUPPUS Handbal. Wim De Proft van Ajax Li beke toonde zich zaterdag tegen Eyna ten bijzonder strijdlustig (foto güy) weliswaar een bijzonder gedisciplineerde in druk na en het is duidelijk dat deze ploeg, met relatief bescheiden middelen, het onder ste uit de kan haalt. Het wedstrijdbegin liet de sterke tegenstand van Montegnée niet vermoeden want na amper twee minuten leidde H.K.W. met 2-0 en als het 3-1 gewor den was had H.K.W. voortreffelijke aanvals- patronen getekend. Na 12 minuten leidde Waasmunster met 6-3 maar even later werd het duidelijk dat de leidersploeg defensief te gemakkelijk in de fout ging en te ongeduldig werd in aanval. Meteen volgde te veel balver- de ruimte en te vlug gingen op doel besluiten. Meteen was de kous af voor Montegnée dat langs De Bode, Roels en Borgers nog een 22-16 nederlaag kreeg aangesmeerd. Wij ons verbazingwekkend maar daar komen wij later nog op terug. In ieder geval, Ajax stond zaterdag op het terrein met een tomeloze inzet die hén een verdiende zége bracht. Het feit dat Eynatten in de eerste helft een beetje Beloften Ajax Lebbeke Eynatten kunnen ons toch niet van de indruk ontdoen verstoppertje speelde om de video-opname dat de twee weken kompetitiestop voor van H.K. Waasmunster om de tuin te leiden, H.K.W. op tijd komt. heeft mogelijk ook meegespeeld maar in de H.K. Waasmunster De Graeve, Van Ren- tweede helft was alle «kamoeflage» verdwe- terghem, De Clercq 2, De Meerschman, De nen en ook dan bleef Ajax de betere ploeg. Bode 4, Roels 4, Borgers 5, T. De Graeve, W. Het zag er nochtans niet zo best uit omdat De Groote, Leunis, Luypaert 5, De Vlieger 2. Lebbeke het zonder de «gekwetste» F. De (eva) Ridder moest doen en alleen Van Rans beeck in staat bleek om voor doelgevaar te zorgen vanuit de tweede lijn. Maar als Leb beke een 2-0 voorsprong had uitgebouwd na 5' was de stimulans nog groter en vooral Spannende wedstrijd tussen twee beloften- ploegen die een handbal brachten van een heel degelijk niveau. Aan de rust leidde Ajax met 8-7 en 10' voor het einde telde Lebbeke twee doelpunten voorsprong (14-12). De be zoekers gingen nog aandringen (14-13 en 15- 14) maar Ajax liet de zege niet ontglippen. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, De Brandt, Co oreman 4, De Busschere 4, Verheyden 2, N. De Decker 1, Maesschalck, Vercammen, G. De Decker 1, Heyvaert, D'Hauwere 2, M. Vlassenroot 2. 2e afdeling Groot-Bijgaarden Squadra Fem. Lebbeke (eva) I.T.B. Lokeren Zandvliet I.T.B. Lokeren heeft het lang niet zo moeilijk gehad om Zandvliet van zich af te houden als de einduitslag laat vermoeden. Inderdaad, de thuisploeg met de na kwetsuur wederop- tredende K. Verhofstadt maar nu zonder de licht gekwetste J. De Pauw, speelde een uit stekende eerste helft waardoor de bezoekers aan de rust eigenlijk reeds kansloos waren. In die eerste helft kon een weer goede doel man Van Vaerenbergh rekenen op een at tente verdediging en in aanval ging het weer opvallend snel. Na de 10' «warm lopen» (3-3) overklaste de thuisploeg de verbouwereerde bezoekers en in één ruk ging het naar 12-3 5' voor rust. Milicien P. Verguit legde dan de 14-4 ruststand vast. In de tweede helft bleek Lokeren dan veel van zijn wedstrijdkoncen- tratie te hebben ingeboet. Quisquater die de plaats van Van Vaerenbergh ingenomen had tussen lat en palen werd er ongemakkelijk van en moest na 10' (15-10) zijn plaats op de bank opnieuw innemen. Lokeren benaderde echter ook daarna de vlotheid niet meer waarmee in de eerste helft werd geakteerd maar via 18-13 na 53' werd het toch een onbedreigde 20-17 zege. I.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh, Quisqua ter, Bocklandt 6, Verguit 5, Van Cauwen- berghe 2, Van Hille 2, Wauters, Zaman, De Smet 5, Verhofstadt, De Neef, Jamei. Zoals de uitslag duidelijk maakt, toonde Squadra zich te sterk voor hekkensluiter G. Bijgaarden dat enkel in het tweede gedeelte van de eerste helft evenwicht kon brengen in de wedstrijd. Lebbeke, voor de gelegenheid gecoacht door B. Van Ransbeeck, had reeds zesmaal raak getroffen na 12' maar viel dan een tiental minuten stil en hiervan kon de thuisploeg gebruik maken om de schade te beperken tot 5-7 aan de rust.K In de tweede helft, nu met trainer-coach D'Hanis op de Reserven Lokeren Zandvliet De Lokerse doublures hielden tot 10' voor het einde gelijke tred met de bezoekers. Via 4-4 na 12' werd het 9-9 aan de rust en 10 minuten voor het einde stonden de ploegen nog altijd gelijk (14-14). Dan moest de thuis ploeg afhaken. I.T.B. Lokeren: De Neef, Quisquater, Jamei 1, Van Den Bergh 4, Scheir, Vermeiren 2, Van Driessche 3, De Neef, Van Den Bossche L Van de Velde 2, Zaman 3. (eva) 3° afdeling R.B. Dendermonde-Uilenspiegel: 23-8 Tegen het op de vierde plaats gerang schikte Uilenspiegel heeft Ros Beiaard in een spetterende tweede helft bewe zen dat zij terecht aanspraak kunnen bank, die slechts later kon aanwezig zijn, ra er nog nauwelijks sprake van enig valafc weerwerk van Groot-Bijgaarden. Een vta aanvallend en in defensie dominerend Squa dra, dreef de score regelmatig de ho en met een 0-8 in die tweede helft werdent eindcijfers vastgelegd. Lebbeke hoefde ze) niet tot het uiterste te gaan om een zm Groot-Bijgaarden een 5-15 nederlaag telt zorgen. Squadra Fem. Lebbeke: Quarin, Vï Nieuwenhuyze, Van Boven 1, Bijl 5, Steppe Luypaert 1, Van Den Broeck, Huygens, Hove 2, Cooreman, Bosteels 1, Guns 5. EY1 beradenheid de play-off-ronde tege- Beyle wist Bogaerts toch een kloof te Ros Beiaard nu volop het wapen van d moet ziet. Het wedstrijdbegin liet noch- slagen na 20' (5-2). Heirman en vooral tegenaanval gaan hanteren. Het wet een verrassende Van Der Jeught zorgde 11-5 na 40' en via 16-710' voor het eind er dan voor dat de rust aanbrak met een ging het nog naar een 23-8 eindscore. 8-4 stand. In de tweede helft ging Den- R.B. Dendermonde: Van Hove, Beyle' dermonde dan wel de gecreëerde kan- Verlaeckt, Eeckhout, Heirman 2, Hef sen benutten en meteen was Uilenspie- man 1, Bogaert 6, Simal 2, Van De tans niet veronderstellen dat Ros Bei aard naar een 23-8 overwinning zou ste- maken op de titel. In die tweede helft venen. Inderdaad, in de vijf eerste minu- werd Uilenspiegel op een zulkdanige ten miste de thuisploeg twee 7-m wor- wijze overklast dat die laatste 30' afge- pen, zodat een 2-2 stand op het score- sloten werden met een 15-4 score en u bord prijkte na 12'. In die periode liet gel eraan voor zijn moeite. Het werd nu Jeught 7, De Man 1, Broothaers 2. begrijpt meteen dat de ploeg van trai- Dendermonde nogal wat doelkansen een eenrichtingswedstrijd en mede door EVA ner-coach Krogstrup echt met veel vast- onbenut maar op knappe assists van een kwantitatief sterke spelerskern kon mm Dameshandbal 2° afdeling In. Hasselt-Squadra Fem. Lebbeke: 18-11 In. Hasselt bleek al vlug dat Squadra weliswaar handbaltechnisch niet onder lag, maar op het vlak van snelheid en inventiviteit zijn meerdere moest her kennen in de thuisploeg. Gedurende een kwartier kon Lebbeke aan de druk van de Limburgers weerstaan (6-4) maar naargelang de wedstrijdduur vor derde gingen heel wat Lebbeekse speel sters hun vertrouwen in eigen mogelijk heden verliezen, zodat enkel Biijl en Van Boven echt gingen wedijveren met de thuisspeelsters. Toch hield Squadra goed stand in die eerste helft, ook al omdat doelvrouw Quarin in die periode echt attent reageerde. Met een 9-5 rust- EV Aalst JS Herstal stand mocht Squadra echt niet klagen en met treffers van Bosteels hielden de be zoekers nog een tiental minuten goed stand (13-8). Daarna was echter het bo- bijntje af bij enkele basispionnen en elk balverlies werd ongenadig afgestraft door de snelle thuisploeg. Via 16-9 10' voor het einde werd het een 18-11 neder laag voor Squadra dat enkel nog aan maturiteit moet winnen om te kunnen wedijveren met de 'toppers' van 2° afde ling. Squadra Fem. Lebbeke: Quarin, Van Nieuwenhuyze, Van Boven 1, Bijl 2, Steppé 1, Van Den Broeck, Huygens, Van Hove, Cooreman, Bosteels 4, Guns 3. Met een overwinning tegen het veroordeel de J.S. Herstal heeft Aalst een belangrijke stap gerealiseerd in de richting van het be houd. Met nog twee wedstrijden te spelen telt Eendracht nu drie punten voorsprong op de voorlaatste, J.C. Herstal 2 en het zou al erg raar moeten gaan om de Walen te zien winnen van Hechtel en Eynatten in hun twee resterende opdrachten. Maar ook Aalst lijkt ons niet meer bij machte het puntentotaal nog aan te dikken want nu is ook G. Van Malderen gekwetst 'out' tot het seizoeneinde en meteen moet Eendracht vijf basispionnen missen uit de kern waarmee men bij het seizoenbegin een play-off plaats ambieerde. Meteen was het zaterdag overduidelijk dat er moest gewonnen worden tegeh J.S. Herstal en in feite is het een «makkie» geworden voor de thuisploeg. Het wedstrijdniveau was weliswaar zeer be scheiden maar Aalst startte sterk gemoti veerd en dat resulteerde in een 7-2 voor sprong na 19'. Meteen leek de wedstrijd ge speeld want Herstal bleek niet meer over de nodige veerkracht te beschikken om terug te slaan. Ook Aalst viel daarna wat terug zodat de rust aanbrak met een 10-6 score. In het eerste gedeelte van de tweede helft bleef Herstal nog een tijdje aanklampen ook al omdat bij Eendracht De Ketelbutter ge kwetst uitviel. Zo bleef het 15-11 na 48' maar een efficiënt afwerkende Marblie zorgde er daarna voor dat Aalst via 18-13 nog een ruime 20-14 zege behaalde. E.V. Aalst: Mertens, E. Van Malderen, R. Bayens 4, De Ketelbutter 3, Van den Borght 4, K. Bomon 1, Marblie 10, Van Eyghem, Wellekens, B. Arijs. Handbal. Enkele spelers van E.V. Aalst (da) Beloften EV Aalst JS Herstal vooral omdat er nogal wat open doelkansen yj werden gemist, was men niet helemaal ont- jg evreden. Jonge spelers zoals Wellekens, Bosman en ook Van Eyghem lijken op weg Ondanks het feit dat de Aalsterse beloften om een plaats te gaan opeisen in het fanion- een nipte nederlaag dienden te inkasseren, team zodat de jeugdwerking ook in Aalst vruchten afwerpt. Aan de rust leidde Een dracht met 10-9. E.V. Aalst: E. Van Malderen, Podevijn, R Arijs, Bosman 3, P. Van der Borght, Welle kens 2, Van Eyghem 4, B. Arijs 3, Vinck 2. Robuco Buggen hout - Groot Bijgaarden: 9-9 Dameshandbal -1° nationale Lange tijd zag het er naar uit dat Robuco tegen hekkensluiter Groot-Bijgaarden een gemakkelijke overwinning zou ha len. De ploeg van trainer De Vuyst start te bijzonder overtuigend en de bezoe kers konden enkel een eerste tegentref fer scoren als de scóre reeds tot 5-0 was opgelopen. Aan de rust leidde Buggen- hout dan ook met 6-2 en het werd zelfs 7-2 niet zo lang in de tweede helft. Maar op een onverklaarbare manier ging het toen fout bij de thuisploeg en wel zoda nig dat Groot-Bijgaarden kon gelijkma- kon ontsnappen, ken na 49' (7-7). .Meteen volgde er nog Robuco Buggenhout: Vcrschueren, Ver een bijzonder spannend wedstrijdeinde, tongen 1, Mathijs, Cooreman, Herman 2, Vertongen zorgde toch nog voor een 8-7 Ilse Caluwaerts 2, Heyvaert, De Freyne voorsprong maar 5' voor het einde wa- 3, De Schrijver. ren het de bezoekers die zowaar voor het eerst op voorsprong geraakten (8-9). Gelukkig voor de thuisploeg lukte Her mans even later de treffer die het gelijk spel op het bord bracht na een wedstrijd waarin men lange tijd de indruk had dat aan Buggenhout de overwinning niet Nopri Lebbeke Meiveren Nopri haalde een bijzonder verdienstelijke overwinning tegen het Limburgse Meiveren. De Lebbeekse speelsters toonden zich zon nig dat Nopri, na 20', op achterstand geraak te (3-4) en ook aan de rust leidden de bezoe kers nog met 4-5. In het begin van de tweede helft leek het er even op dat nopri eraan was voor zijn moeite want via 4-6 leidde Meive ren nog altijd met 6-8 na 40'. Maar de ploeg dag bijzonder gemotiveerd en naar men ons van trainer-coach B. Van Ransbeeck boog vertelde ligt in die ingesteldheid de kern van wel maar brak niet en dankzij een opmerkc- hun overwinning. De wedstrijdstart bleek bij- lijke inzet deden zij het wedstrijdbeeld kante- zonder positief voor de thuisploeg die langs len. Het werd 9-9 na 45' en een minuut later Segers een 2-0 voorsprong uitbouwde na 9' veroverden zij opnieuw de leiding (10-9). maar Jardin, de Limburgse scoremachine, Toen volgde een periode waarin geen van kon de wedstrijd doen kantelen en wel zoda- beide ploegen erin slaagde te scoren en het was duidelijk dat de beslissing nakend Het was de thuisploeg die na 6' scoorde en' voor het einde wees het scorebord 12-9 aar Nopri slaagde er daarna in het wedstrijd^ beuren onder kontrole te houden met ca 13-10 overwinning als eindresultaat. Nopf Lebbeke: Van Langenhove, Bleyaert 4, Ter roir 3, Van Handenhove, De Croock, H« mans, De Rijcke, Segers 3. Biesemans Walraevens, Hintzen 1. EVil

De Voorpost | 1990 | | pagina 28