KOSA AALST IN DE TWEEDE HELFT Dendermondse Rugbyclub verslaat voor het eerst landskampioen Asub Waterloo Denderbelle zet Robuco een hak I Vierde afdeling Dendermondse - Asub Waterloo: 17-13 De Voorpost - 23.2.1990 - 29 HANDBAL PROVINCIAAL rabo Denderbelle Robuco Buggenhout Brabo Denderbelle heeft Robuco een meer dan behoorlijke hak gezet door hen een puntje te ontfutselen. Inderdaad, Robuco beeg zondagavond een enige kans om de itie-ambities kracht bij te zetten want zowel Brasschaat als Damme, de twee voor ben geklasseerde ploegen, hadden verloren. Met een gelijkspel komt Robuco nu welis waar gelijk op de tweede plaats maar dat A puntje dat Brabo hen - verdiend - ontfutsel- /T de kan zwaar doorwegen in de eindafreke- —3 ning. Het werd in ieder geval een aangename VAQ wedstrijd om te volgen. Bij de thuisploeg speelde men fris van de lever maar het speel se in het aanvalspatroon bezorgde hen heel »at balverlies waarvan een weinig inventief aanvallend Robuco kon gebruik maken om gedurende lange tijd de indruk te wekken het ie kunnen halen. Maar om volledig te zijn dient gezegd dat het Robuco niet mee zat. Trienpont leek vermoeid en weinig agressief ten gevolge van een kwetsuur en als F. Man- naert na een ongelukkig kontakt gekwetst uitviel zag Robuco zijn trefkracht uit de tweede lijn zwaar gehypothekeerd. Dan kon Brabo daar tegenover stellen dat de onbe- schikbaarheid van P. Vermeir ook hun tref kracht een flinke deuk gaf zodat kan gesteld worden dat de lat op gelijke hoogte lag. Toch viel het vanaf de eerste minuten op dat Brabo poon sneller in uitvoering was dan het :ilijk loskomende Buggenhout zodat de 5-3 score na 17' niet onlogisch kan genoemd worden. Langs De Troch, moeilijk te stoppen door de Brabo-verdediging, herstelde Robu co het evenwicht (6-6) en plots ging de thuis ploeg zich bezondigen aan risikopassen die langs een opportune F. Mannaert genade loos werden afgestraft. Meteen leidde Bug genhout toch wel verrassend met 6-10 aan de rust. In het begin van de tweede helft bleek Robuco deze voorsprong te kunnen konsoli- deren (8-12) maar Brabo ging meer en meer drukken op een stilaan onzeker wordend Robuco en langs E. Van Keer en P. De Smedt werd het 14-14 8' voor het einde. Brabo-doel- man Van Rossem begon zich meer en meer in de kijker te spelen en even later veroverde Denderbelle opnieuw de leiding (15-14). Met nog 4' te spelen leidde de thuisploeg nog altijd met 16-15 maar een lange tijd onzicht bare Asaert deed het dan toch en bracht gelijk 2' voor het einde. Meteen stond de einduitslag op het bord en met dit gelijkspel mag uiteindelijk Robuco zich nog het geluk kigst tonen. Brabo Denderbelle: Van Rossem, Van Der Jeught 3, P. De Smedt 4, De Batselier, E. Van Keer 6, D. Van Goethem 3, B. Walraevens, J. Walraevens, Dan. Van Goethem, Van Den Abbeel. Robuco Buggenhout: Vermaesen, Asaert 2, De Troch 4, Knopfmacker, Hertsens 1, D. Mannaert, Van Den Stock 1, St. De Swaef, F. Mannaert 5, Van Nuffel 3, Trienpont. (eva) Kosa Aalst 25 Groot-Bijgaarden 17 Het werd een knappe wedstrijd tussen twee ploegen die wel 'mannelijk' speel den maar nooit de perken van de sport iviteit te buiten gingen. Bij Aalst ontbrak P. Cooreman maar Danny Bayens leek plots zijn vroegere trefkracht te hebben teruggevonden. Met acht doelpunten werd hij samen met R. Van Herreweghe topscorer en tegen de trefkracht van dit duo bleek Groot-Bijgaarden uiteinde lijk niet opgewassen. De bezoekers be gonnen niettemin sterk aan de wedstrijd want het beginsignaal was nauwelijks uitgestorven en Aalst zag reeds op naar een 0-2 achterstand. Kosa liet zich ech ter niet intimideren door deze vroege achterstand en via 4-5 na 13' nam de thuisploeg de leiding over na 20' (6-5). Een trefzekere D. Bayens zorgde er dan voor dat nog voor de rust een eerste kloof geslagen werd: rust 12-7. Onmid dellijk na de rust zorgde R. Van Herre weghe voor 13-7 maar nu kon Groot-Bij gaarden opnieuw aanklampen. Na 42' bleef de zes punten kloof nog altijd op het scorebord (16-10) maar daarna gin gen de bezoekers opnieuw onderuit, tengevolge van de trefkracht van D. Bayens-R. Van Herreweghe en met een 22-14 voorsprong 7' voor het einde kon Aalst rustig het wedstrijdgebeuren kon- troleren. Kosa Aalst: Coen, De Gendt 1, D. Van Herreweghe 2, W. Van Nieuwenborgh 1, P. Van Herreweghe 5, De Doncker, D. Bayens 8, R. Van Herreweghe 8. Robuco Buggenhout 2 12 Roeselare 24 In tegenstelling tot wat de einduitslag laat uitschijnen heeft leider Roeselare het lang niet gemakkelijk gekregen te gen een collectief sterk spelend Robuco. Gedurende meer dan 40' bleef de thuis ploeg de evenknie van de bezoekers, maar ujiteindelijk moest Moyersoons en C° toch plooien tegen de fysisch sterkere leiders die ook over heel wat meer schietkracht beschikten. Het wedstrijd- begin was totaal gelijkopgaand. Na een kwartier wees het scorebord 3-4 aan en ook 5' voor de rust bleef de score be perkt tot 6-8. Even ging het toen fout in de Robuco verdediging zodat Roeselare kon gaan rusten met een 8-12 voor sprong. In de tweede helft zag het even naar uit dat het een ietsje te hardnekkig spelend Roeselare de kloof zou uitdie pen (10-16) maar opnieuw kwam Robu co verrassend sterk opzetten. Met iets mer dan een kwartier te spelen was de stand 12-16 maar daarna begaf de thuis ploeg onder de fysieke druk van Roese lare en het ging nog naar 12-24. Robuco Buggenhout 2: Van Moor, Van Eyck, Knopfmacker 2, Segers 1, Moyer soons 1, De Vuyst 3, Verbestel, C. Van Eyck, P. Mannaert 2, De Donder 2, Scholiers 1. Eeklo-Temse 9-19 Dat het bij Temse bijzonder goed loopt de laatste weken was ook zondag in Ee- klo te zien. De thuisploeg moest het weliswaar waarmaken zonder wissel spelers, maar in tegenstelling met het verleden maakte Eeklo echt geen kans tegen het vooral in de tweede helft wer velend Temse. De bezoekers lieten on middellijk hun bedoelingen blijken (2-4 na 10'), maar gingen het daarna wat te rustig aan doen, zodat Eeklo kon aan pikken in de 29° minuut (4-4). Met deze situatie kon Attila zich beslist niet ver zoenen en het gaspedaal werd opnieuw wat dieper ingedrukt, wat meteen een 4-7 ruststand tot gevolg had. In de twee de helft bleef Temse met voldoende wedstrijdconcentratie verder spelen en he(t resultaat liet niet op zich wachten. Eeklo werd door het snelle Temse be stendig onder druk gezet en het storings- werk miste zijn effect niet. Talrijke bal len werden onderschept en via tegen aanval dreef Temse de score bestendig naar omhoog. Via 6-14 en 40' en 8-16 na 50' werd het een voor zichzelf sprekende 9-19 zege voor de ploeg van A. Baeck die hiermede de bevestiging brengt dat het bijzonder goed gaat ginder aan de Schel de. At Temse: M. Van Buyten, De Ryck Heirbaut 2, Milliau 2, De Gercq 2, P. van Hoeyweghen 2, D. Buytaert 1, P. Buy- taert 1, Lyssens 4, E. Buytaert 4. Berlare 24 Brabo Denderbelle 2 22 Na een gelijkopgaande eerste helft (rust 11-11) kon Berlare verrassend toeslaan en met nog 10' te spelen leidde de thuis ploeg met 21-14. Denderbelle trachtte nog met een verwoed eindoffensief orde op zaken te stellen, maar Berlare raakte nog met de hakken over de sloot. Berlare: Temmerman, D'Haese, Van Kerckhoven 6, Delausnay 11, Plaetinck 1, Van De Weyer 4, Verdonck, Arbijn 2, Moerman, Thibeau. Brabo Denderbelle 2: D. Uyttersprot, Van Der Poten 2, De Cock 1, Robbrecht 1, Guns 4, Van Den Steen 9, Vinck 2, D'Hauwere 2, Van Den Abbeel 1, De Smedt R. EVA Zondagavond is er bij de jongens van de Dendermondse Rugbyclub duchtig feest fevierd. Verschillende vaatjes bier wer- ien geschonken ter ere van een toch wel zeer speciale gelegenheid: Dender mondse haalde het, na een ongemeen spannende wedstrijd, voor het eerst in zijn geschiedenis tegen landskampioen Asub Waterloo. Meteen kan men bij de DRC nu zonder jokken zeggen dat er geen Club in België is waartegen onze streekgenoten nog niet hebben gewon nen. Toch een prestatie die er mag zijn. Asub Waterloo is overigens niet zomaar een rugbyclub. Asub haalde sedert 1963 reeds 12 keer jjb kampioenstitel binnen (waarvan de voorbije vier seizoenen). De voorbije zes jaar haalden ze niet minder dan vijf keer de titel én vijf keer de Beker van België. Overigens had men bij de Dendermond se Rugbyclub nu niet meteen veel rede nen om vol in de winstkansen te geloven: op de 4de speeldag van de aan gang zijnde kompetitie gingen ze nog met ver nederende 35-7 cijfers in de boot in Wa terloo. Eén mogelijk lichtpuntje was evenwel de eerste thuisnederlaag van Asub, dat op 11 februari met nipte 6-7 cijfers de eer aan Brussels British moet laten. Ontegensprekelijk is Asub dit sei zoen ook niet bij machte om RC Bos voorde van de kampioenstitel te hou- y. De Dendermondse '13' heeft wel lef tussen al die Waterlose leeuwen (vh) ty. Daar gaan ze, achter het 'ei'aan! (vh) den. Meteen twee goeie redenen voor DRC om met enige hoop de wedstrijd aan te vatten. In een druilerige regen nam Asub me teen het initiatief in handen. Dendermondse herstelde zich echter vrij snel en kwam, na een schitterende individuele aktie van Luc Van der Veken, via Sarens op voorsprong (4-0). De con versie werd door Vande Putte nipt ge mist. Dendermondse bleef het initiatief ne men, wat niet kon beletten dat Asub tot drie keer toe, via penaltykicks, de kans kreeg om dichterbij te komen. Van Waegheningen verkeek echter de kan sen, waardoor het moreel in de Dender mondse gelederen flink steeg. Het en thousiasme werd even getemperd door het uitvallen van vleugelspeler Vande Putte die, na een stoot in de ribbenkast, diende vervangen door de jonge Mario Minnebo. Deze vervanging kon echter niet belet ten dat Dendermondse licht bleef dom ineren wat in de 35ste minuut leidde tot een line-out in de buurt van de Brusselse trylijn. Wauters maakte de bal mooi vrij en bediende via Sarens en Vermeulen de goed gevolgde Christian Michem die resoluut de tweede Dendermondse try uit zijn mouw schudde. De omzet was voor Minnebo (10-0). De DRC zette nu alles op alles om met deze comfortabele voorsprong de rust in te gaan, maar kon niet beletten dat Van Waegheningen net voor het affluiten toch de eerste Brusselse punten kon la ten optekenen (10-3). De tweede speelhelft zal de Dender mondse supporters nog lang heugen. Eerst moesten ze lijdzaam toezien hoe, nadat Minnebo een penaltykick had ge mist, Asub in geen tijd de achterstand inhaalde. In de 6de minuut scoorde Ma xime Blanché een mooie try, en in de 15de minuut lapte Van Waegheningen er via penaltykick nog drie punten bo venop (10-10). De reactie van Dender mondse bleef enigszins uit. Via goed verdedigend werk konden ze echter be letten dat een, ontketend, Asub verder uitliep. Het zou integendeel de Dender mondse Internationaal Rudy Wauters zijn die zijn team in de 22ste minuut opnieuw aan de leiding trapte (13-10). Meteen werd het uitzicht op de overwin ning reëel. Dat uitzicht werd nog ver sterkt door Christian Michem die, na een fout van de Brusselse achterspeler, met beide handen een kans greep om verder uit te lopen en zijn tweede try van de wedstrijd scoorde (17-10). Enigszins gebruik makend van de zenu wen in het Dendermondse kamp, kon Asub nog milderen tot 17-13 (32ste mi nuut). Het eindoffensief van de lands kampioenen was overigens niet mis. Slechts een moordtackle van Van Moe- seke kon beletten dat de snelle Dorignon in de allerlaatste seconden het tij zou keren. Het zou tenslotte Vertongen zijn die, met een gedurfde uitbraak vanuit de eigen verdediging, rust kon brengen in de Dendermondse gelederen en de laatste twijfels kon wegnemen: de Dender mondse Rugbyclub haalt het voor het eerst in zijn 10-jarige geschiedenis (be gonnen als Rugbyclub Zenith weetje- wel...) tegen het zo oppermachtig ge waande Asub! De tweede opeenvolgende nederlaag van het Dendermondse reserveteam (opnieuw een bijzonder zwakke wed strijd van Poot die uit de ploeg dreigt te vallen) kon ditmaal de pret niet druk ken. Verschillende Dendermondse spe lers en supporters hadden er immers een aanzienlijke hoeveelheid geestrijk vocht op verwed dat de DRC nog niet rijp was voor een dergelijke overwin ning. Er is tot flink in de late uurtjes gevierd in den Otter voorbije zondagavond. Dit alles kon niet beletten dat de Den dermondse Rugbyclub woensdagavond een speciale ploeg te gast had, nl. de eigen Belgische Nationale Ploeg, die on ze streekgenoten vriendelijk om een testwedstrijd hadden verzocht. Dendermondse moest woensdagavond enkele van zijn basisspelers missen, wat zich vooral in een tekort aan snelheid manifesteerde. Desondanks werd een aanvaardbare prestatie afgeleverd waarbij vooral Dendermondenaar Rudy Wauters niet aan het oog van de selectie heren ontsnapte. Wauters speelt op 10 maart a.s., na een vol jaar afwezig heid in het nationale team wegens een hardnekkig rugletsel, opnieuw in de Bel gische kleuren in Marokko. Dendermondse heeft zijn vierde plaats in de algemene rangschikking nu nog flink verstevigd, en krijgt alsmaar meer Rugby. Voor de eerste keer in hun geschiedenis wonnen de Dendermondenaars tegen Asub Waterloo (vh) uitzicht op de, zo begeerde, derde plaats. Zondag a.s. speelt Dendermond se op het plein van hekkensluiter Bergen wat meteen kansen biedt om over RFC Luik te wippen dat aan Coq Mosan Her stal (duidelijk opnieuw op dreef) beslist geen makkelijke klant zal hebben. Kris Van Damme Uitslagen DRC-Asub 17-13 Avia Kituro-Bosvoorde 9-14 Visé-RCS-Coq Mosan 15-7 Luik RSC-Standard 43-6 Brussels British-FC Mons Rangschikking 1. Bosvqorde 2. Asub Waterloo 3. RFC Luik 4. DRC 5. Visé 6. Standard RC Luik 7. Brussels British 8. Avia Kituro 9. Coq Mosan 10. FC Mons Match minder gespeeld. Rugby. Een goed schot en de DRC-mannen kunnen opnieuw in de aanval (vh) Rugby. Wie in het bezit is van de bal kan zich aan van alles verwachten...(vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 29