'LUDO' Beenhouwerij Ludo Musschoot in Dendermonde vernieuwde en maakt het de klant nog eenvoudiger Slagerij - charcuterie MUSSCHOOT - CLOSSE .ecorai isvrouw Donckstraat 17-19 9330 DENDERMONDE tel. (052) 21.42.06 OPENINGSUREN; van 8 tot 12u45 en van 13.30 tot 19 u. WEKELIJKSE RUSTDAG: DINSDAG De Voorpost - 23.2.1990 - 31 Zo maakt hij alles klaar voor een lekkere fondue of een gezellige gourmet en laat daarvoor alle bijhorigheden gratis gebrui ken. Dus geen nood meer om een vrolijk en smakelijk feestje te bouwen. Uiteraard legt een goed opgeleide been houwer de nadruk op de kwaliteit van het vlees dat hij verkoopt. Ludo gaat zelf de levende runderen aankopen op zijn vnje zondagnamiddag. Een specialiteit is wel het veulenvlees. Om daarvan het beste te vinden, zoekt hij zowat alle verloren hoe ken van dit land af. Als de dieren gekocht zijn, worden ze geslacht in het slachthuis van Sint-Gillis. Naast mnds- en veulenvlees is er natuur lijk ook kalfs- en varkensvlees. De tijd van de gespecialiseerde beenhouwers is voorbij. Een goed slager verkoopt nu elke soort vlees waar zijn klanten kunnen om vragen. Recenter zijn de panklare gerechten en de salades. Panklare gerechten zijn ideaal voor werkende echtparen die zeer weinig tijd hebben om uitgebreid te ko ken. Daarin is nog vrij veel keuze. Osse- tong in madeirasaus, stoofvlees, balletjes in tomatensaus, gyros, goulasj, je kan het bijna niet bedenken of het staat in de toonbank van Ludo en Myriam. Deze pan klare gerechten en de salades worden uiteraard zelf gemaakt, net zoals een groot deel van de uitgebreide waaier aan char cuterie. Ludo en zijn helpers trachtten zo veel mogelijk eigen produkten aan hun klanten te verkopen. Dat brengt uiteraard veel werk mee, maar de voldoening is des te groter. cke 0- lp zondag 18 februari hielden Ludo en lyriam Musschoot-Closse ter gelegen- eid van de opening van hun vernieuwde jak een opendeurdag die veel belang- lelling genoot. r o« inds 1981 heeft Ludo Musschoot de vroe- or'kJïï ere beenhouwerij De Smedt in de an in onckstraat 17 overgenomen. Ludo is nu opnkjaar en is afkomstig van Laame. Hij liep B.Jult :hool in de Infobo-school te Brussel, "J Cl" aarhij de opleiding beenhouwer-traiteur te om slgde en vervolmaakte zich in de Pa- »loesi oonsopleiding te Gent. Geen vreemde erc*uij leping als men weet dat zijn ouders land- laantj ouwers zijn en zijn schoonbroer een be- ingrijk veekweker is. Zijn echtgenote, lyriam Closse komt uit Zaffelare. Als ochter van een fleurist volgde zij toch de in Ntiaiteurschool te Gent. Het nog jonge paar eeft twee kinderen, Angélique (7) en Ru- en (4). eiden staan uiteraard in de zaak en ze 'orden daarbij geholpen door een volle ast en een leerjongen. Bovendien komt in meisje helpen om de salades en de irschillende schotels te bereiden, i vernieuwing feeds zeer vroeg verwierf Ludo Mus- fchoot in het Dendermondse en ook ver een zeer goede faam, zodat zaak dringend aan uitbreiding toe toen het kliënteel steeds maar toe- jongste veranderingswerken de winkel iets groter maar vooral moderner. Er staat nu een grote toon- die heelwat mogelijkheden biedt presentatie van salades, charcuterie bereide schotels, want Ludo wil het de vooral gemakkelijker maken. Nieuw Een nieuwigheid is 'Wok', een Chinese specialiteit die gemaakt wordt in ruime ronde pannen en die heel lekker is, ook voor diegenen die niet zo van uitheemse gerechten houden. Een exotisch etentje geeft altijd een speciale sfeer. Nu de zomer in aantocht is, zal niemand ook een lekkere barbecue versmaden en ook daarvoor kan Ludo zorgen. U spreekt alleen met hem af wat er zoal bijhoort en hij doet de rest. Er kan trouwens steeds telefonisch besteld worden op het num mer 21.42.06. Interessant Wie 5 kilogram vers vlees bestelt, ook van verschillende stukken, krijgt da delijk 10% korting. Grotere hoeveelheden voor de diepvries worden ook aan huis geleverd. Aantrekkelijk zijn ook de wekelijkse sug gesties. Uit hetvers vlees, de hamburgers en de panklare gerechten worden er elke week twee speciaal in de kijker gezet en afgeprijsd. Óp die manier leren de klan ten ook wat variatie in hun voeding bren gen en maken ze kennis met gerechten die ze vroeger nooit zouden gemaakt heb ben. Dat het aanbod volledig is bewijzen de vele soorten Franse en Hollandse kazen in de toonbank. Wie een kaasschotel wil sa menstellen vindt hier zeker zijn gading, al wil Ludo dat ook voor u doen. Men moet immers een beetje op de hoogte zijn van die zaken. Een huismoeder of -vader kan er meteen ook groenten in conserven kopen, zodat de maaltijd al vrijwel volledig is. Kortom Ludo geeft een volledige service en legt daarenboven de nadruk op de kwaliteit en de versheid, twee faktoren die van zeer groot belang zijn. t Men kan er elke dag terecht, behalve de dinsdag. Op zondag blijft de winkel open tot 13,00 uur. Nadien gaat Ludo tot in de kleinste hoekjes van Vlaanderen op zoek naar geschikte beesten en vooral naar veulens, want dat is zowat zijn hobby, al hebben we ons laten vertellen dat hij ook graag biljart speelt. Het wordt dus de hoogste tijd om er eens te gaan kijken en keuren. Wees niet ver rast als je er bekenden tegenkomt uit Ber- lare, Hofstade, Buggenhout of Waasmun ster. De faam van Beenhouwerij Mus schoot is al tot daar doorgedrongen. Publirep DC

De Voorpost | 1990 | | pagina 31