Aalsterse slagers in feestvergadering Kristelijke Organisaties belichten nogmaals industriezone II in Erpe-Mere Bla Biskoppen: "eigenheid van karnaval vrijwaren van kommercializatie W.L.A.: '1989 was rampjaar voor Leefmilieu in Aalst' 4 - 23.2.1990 - De Voorpost Aalst. Druk overleg na de uitvoering. Een beeld van het provinciaal zangtornooi voor koren in De Werf a Aalst. De slagersvereniging van Aalst in feeststemming (a) Trouw aan de traditie wordt jaar lijks en dat al sedert 1902 door de Slagersvereniging van Aalst de Hei lige Antonius gevierd, hun patroom heilige. De viering werd zoals steeds ingezet met een plechtige heilige mis in de dekanale Sint-Martinus- kerk. Tijdens de eredienst werd het vaandel gezegend en werd een of fergang ter ere van de patroonheili ge gehouden. Na de mis werd aan de talrijke aan wezigen een receptie aangeboden in het clublokaal aan de Grote Markt. In de Salons Carlton werd later een feestmaal aangeboden aan de leden. En daarvoor waren er heel wat komen opdagen, zodat de be stuursleden best tevreden waren. Onder de vele aanwezigen ook heel wat vooraanstaanden en dat deed dubbel deugd. Voorzitter Alfons 't Kint verwelkomde de ruim 160 aan wezigen en gaf een overzicht van de aktiviteiten die men in 1989 heeft georganizeerd en wat de vereniging heeft gepresteerd. Hij dankte meer in het biezonder alle medewerkers die zich belangeloos hebben ingezet voor het wellukken van het grote eetfestijn van 29 oktober van vorig jaar in de Keizershallen. Ook sche pen Andre Dooms was present en in zijn toespraak ontvouwde hij zijn visie omtrent het beleid dat op het vlak van de volksgezondheid door de stad wordt gevoerd. Hij drukte de wens uit dat de samenwerking tussen de Slagersvereniging en de stedelijke overheid op eenzelfde goede geest zou blijven bestaan. Te vens sprak hij zijn bewondering uit voor het sociaal engagement van de vereniging. Edgard Hooghuys sloot zich als eer ste schepen en plaatsvervanger van burgemeester De Maght aan bij de woorden van zijn collega. Ook hij benadrukte de goede samenwer king tussen de Slagersverenigingen de stad en zei dat die samenwerking alleen maar de sociale projekten kan ten goede komen. De sekreta- ris-generaal van de landbond, Wim Van der Aa, wierp bloemetjes naar de Aalsterse slagersvereniging voor haar dynamische aanpak van de ver dediging van de beroepsbelangen. Hij bevestigde de blijvende inzet van de overkoepelende organiza- ties om de professionele belangen te blijven verdedigen. En provin ciaal voorzitter Van Poel sloot zich hier volmondig bij aan. Aan Marcel Van Mulders, onder voorzitter van de Aalsterse slagers vereniging, viel de eer te beurt om zijn voorzitter Alfons 't Kint te hul digen. Hij is al 25 jaar lid van de vereniging, 10 jaar bestuurslid en werd in 1982 verkozen tot voorzit ter. Schepen Doorns overhandigde aan de jubilaris het beroepstcken tweede klas. Mevrouw 't Kint kreeg bloemen. En voor de gezondheids- opziener van de stad, de heer W. Beeckman, waren er gelukwensen voor zijn positieve inzet en de logis tieke medewerking aan de sociaal ingestelde organizaties van de sla gersvereniging. (da) Vervolg van blz. 1 loren gaan maar dit zou de moge lijkheid scheppen om een industrië le lintbebouwing te doen ontstaan langs de E-40 tot in Vlierzele. An dermaal wees hij op het feit dat er in het arrondissement nog genoeg in- dustriegrond beschikbaar is en bo vendien men de voorkeur moet ge geven aan een KMO-zone. Zijn standpunt werd praktisch globaal bijgetreden door Frans De Woilf van de Erpse KWB-afdeling. Hec tor Pitet daarentegen zette de na druk op de tewerkstelling. Als voor zitter van de Interkommunale Land van Aalst zou dit op drie niveaus moeten gebeuren: industrie, toeris me en welzijnssektor. Op de drie vlakken zouden er volgens hem no den zijn maar hij zoekt toch zijn heil in de industrie, een tak waarin de interkommunale goed onderlegd is. Daarnaast geeft hij de voorkeur aan attraktieve industriezones om aan de belangstellenden een zekere se lectie te kunnen aanbieden. Verkeerssituatie Als Merenaar en verkeersdeskundi- ge stelde Guido Baeten dat een twee industriezone zeker en vast zijn invloed zou heben op het ver keer maar in dit geval rekent hij op de lokale overheid die zou moeten medewerken om het "zwerfver- keer" te ontmoedigen dat uit de richting van Haaltert en Vlierzele de wegen van de dorpskommen be last. Hij deelde ook mee dat een rechtstreekse in- en uitrit van de E-40 (richting Oostende) door mi nister Sauwens geweigerd werd. Toch had men een paar alternatie ven in petto; zo bijvoorbeeld een verbinding naar zone II met aan vang bij de brug te Ottergem naar de firma Wang in de huidige indus triezone. De gevaarlijkheidsgraad waarover zoveel gesproken wordt kon men afleiden uit de mededeling van G. Baeten: tijdens de periode juni-december 1989 hebben zich twaalf ongevallen voorgedaan op de Oudenaardsesteenweg maar deze gebeurden vrijwel overwegend tij dens het weekend en gelukkig wa ren er geen dodelijke slachtoffers noch zwaar gewonden. Bovendien was G. Baeten van mening dat het aanbrengen van verkeerssignalisa- tie aan de in- en uitrit misschien zelfs voor meer ongevallen zou kun nen zorgen. Werkgelegenheid Wat duidelijk uit de diskussies van alle vergaderingen over de nieuwe industriezone op te maken is dat het enerzijds gaat (of tenminste zou moeten gaan) over tewerkstelling en anderzijds om het behoud van landbouwgronden en groenzone. Petit wilde de interkommunale na tuurlijk in een goed daglicht stellen en verdedigde de vroegere handel wijze "toen we, in het geval van bijv. Zottegem, de bedrijven dienden te nemen die we kregen". Nu zou het de bedoeling zijn om in versneld tempo werkgelegenheid te zoeken in het toerisme en de welzijnssek tor. Als tegemoetkoming stelde hij dat de oorspronkelijke plannen zouden gewijzigd zijn maar dan in die veronderstelling dat er toch een tweede industriezone komt het mo gelijk is om het verkeer "naar het eventueel tweede industrieterrein uit de Keerstraat en Ottegem weg te houden" en via een bijkomende in- en uitrit de Oudenaardsesteenweg ernstig te ontlasten. Slogantaai baat niet... Tijdens de debatten werd er uiter aard ook wel eens met cijfers ge schermd en zo stelde Piet Van Tit telboom dat 20 procent van de ar beiders en 60 procent van de be dienden van buiten het arrondisse ment komt. Sommige vroegen zich ook af of men bepaalde problemen niet aan verschuiving blootstelde door voor een KMO-zone te opte ren. Vooral W. Hostens stemde dui delijk in met een KMO-zone die volgens hem minder slecht was voor het milieu en daarmee de land bouwgrond van Deverdal zou kun nen redden. Men had het ook nog over de strukturele werkloosheid in Erpe-Mere die even goed (of even slecht) op te lossen is als deze op nationaal vlak. Het was W. Van Vaerenbergh die zich het laatste woord toeeigen de en het debat besloot met nog heel veel studiewerk voor de boeg. Een volgende stap is het opmaken van een dossier die tijdens de ko mende zomer door de ACW-raad zal besproken worden. Of iedereen akkoord gaat met zijn slotstelling laten we in het midden: "Met positieve of negatieve slogan- taal zijn we niks gebaat". JV Aalst. Tijdens de perskonferentie van de Blad Biskoppen. Marcel De Bisschop denkt er het zijne van (a Namens de Werkgroep Leefmilieu Aalst noemt Frans De Sadeleer 1989 voor de regio Aalst een ramp jaar. Enige welwilendheid vanwege W.L.A. ten opzichte van dit stads bestuur lijkt hem voorlopig nog uit den boze. W.L.A. wil blijven pro testeren tegen milieuschendingen. Aalst stinkt, is vuil, vermoedert en is toeristisch onaantrekkelijk. De toe stand is zo erg geworden dat de gewone Aalstenaar zich nog nauwe lijks van die toestand bewust is. Het nieuw stadsbestuur schijnt niets te ondernemen om daar ten gronde iets aan te wijzigen. Dode Dender Nog nooit was de toestand van de Dender zo katastrofaal als tijdens de voorbije warme zomer. Studies bewijzen voor zoveel als nog nodig dat de Dender biologisch dood is. Sensibiliseren van de bevolking en van de politici blijft een must voor leefmilieuverenigingen Amylum, een schande De overheid ondergaat quasi apa- tisch de talrijke veranderingen en uitbreidingen van deze in het stads centrum milieuvervuilende fabriek. De manier waarop het onderzoek rond de uitbreiding en omvorming van een zetmeelraffinaderij gebeur de is een ware schande. Noch voor afgaande informatie noch inspraak en het kontrakt tussen voorgaand bestuur, raldes en WLA werd volle dig genegeerd. Toch kwamen nog tientallen bezwaarschriften binnen want de bevolkigng is meer milie ubewust dan de overheid vermoed de of hoopte. Nog meer MER voor De Wolf-Co- sijns Ook voor de twee onderzoeken op totaal achterhaalde manier voor re- gularisatie van exploitatieenheden van de firma De Wolf-Cosijns aan de Gentsestraat en aan de Fritz De Wolfkaai heeft WLA geen enkel goed woord. Dit bedrijf heeft zelfs nog geen milieueffektenrapport (MER). Een en ander werd wel be loofd doch de wagen werd voor het paard gespannen. Motorcrossen Op de Meysberg komen er toch weer twee motorcrossen vergund door minister Kelchtermans. De stad verzette er zich wel tegen met hand en tand maar is politiek te zwak om het te halen. Heel wat benzinestations in woon wijken, en er verrijzen er steeds meer, zijn potentiële tijdbommen. Toch komen er bij en worden er uitgebreid. Wacht de overheid naar een ramp alvorens van het gevaar bewust te worden? H. Geestkapel De plannen voor afbraak van deze historische kapel zijn typisch voor de mentaliteit die momenteel te Aalst heerst. Hoe kan het dat derge lijke plannen door het stadsbestuur niet alleen gesteund maar ook aan gemoedigd worden? Adviezen daaromtrent worden beschouwd als vodjes papier van onbekwamen. Ook qua verkeersveiligheid was '89 een verloren jaar. Er gebeurde praktisch niets onder het mom dat eerst een nieuwe adviesraad ver keer moest worden opgericht. En hebben bebloemingswedstrijden nog enige zin in een stad die h; laatste charmes verliest? Elektriciteitsfabriek Met argusogen kijkt WLA naar de nieuwe fabriek bij het stadspark. Komen er hierdoor nieuwe leefmi lieuproblemen voor de bevolking? Het MER kwam er ook zonder eni- §e inspraak van de bevolking. :n wat met de firma's Lambrecht te Herdersem? Denderland te Gijze- gem? Gates Europe te Erembode- gem? Maiski te Meldert? Positief Voor WLA is het enige dat positief was tijdens '89 de uitbreiding van de Gerstjens met een privé-bos toebe horend aan Intercom. Het kan dus ook met bescheiden middelen groe- nareaal ter beschikking van de be volking te stellen. LH Vervolg van blz. 1 in het "Guiness Book of Records". Een typisch Oilsjters produkt dat de wereld tart. Vertelde hij zelf niet dat in Aalst alles kan. Toen een Amerikaan stelde dat bij hen een man wiens been was geamputeerd, een nieuw been had gekregen en loopkampioen werd, en een Brit het had over een man die met een nieuw aangezette arm tennisvedette werd, vond Marcel dat allemaal maar niks. "In Oilsjt hebben ze een ld... in de zep gesmeten, en ze hebben er een 'berremieste' van gemaakt",zei hij. Frans, Bert en...Ariane Marcel De Bisschop krijgt naast zich als gloednieuwe "biskoppen" Frans (Wauters) en Bert (Cor- nand). Frans, een karnavalist in hart en nieren is niet meer weg te denken uit het Aalsters karnaval. Net als de Bla Biskoppen is hij wars van Rijnlands pluimengedoe en verdedigt hij reeds jaren de eigen heid van het Aalsters karnaval. En Bert (Cornand) blijkbaar nog niet helemaal terug van wegge weest, zwaaide een tijd lang de scep ter in het Feestkomitee nadat hij vele jaren als een echt karnavalist aktief was geweest en schitterde, onder meer op de Katrienenbals. P1 Ti wat te agrementeren, komt er ook een vrouwelijke bisschop. Ariane (D'haeseleer) is daarmee een voor loopster van net doorbreken van de kerkelijke hiërarchie door vrouwe lijke emancipatie. Een fulminente en ambiguë ex bloemenfee kanti- niere die als goed ogende coiffeuse de biskoppen wil gezelschap hou den. Karnavalprjjzen Om de financiële pijnen en smarten van het stadsbestuur, dat met cen- tennood te kampen heeft, te helpen lenigen, bieden de Bla Biskoppen drie karnavalprijzen aan. Hoofd prijs is drie dagen Wenen (ajuinen), ^weede prijs zijn een aantal mini- trippen met bestemming naar belie ven. En de derde prijs zijn gratis toegangskaarten voor de voorstel ling van "Arena" op karnavalzon- Karnavalreceptie Apoteose na de stoet wordt de door de Bla Biskoppen aangeboden re ceptie in de Borse van Amsterdam om 18.00 uur. U kan er aan deelne men mits het voorleggen van een officiële uitnodiging. Ook wanneer men een tribunekaart kan tonen en bewijzen dat men ze niet gekregen maar wel betaald heeft, is men wel kom. Ook voor hen die in het bezit zijn van door de Bla Biskoppen overhandigde "pisboogskes", grote of kleine, volgens de kommissie. D office zijn wel toegelaten al wie te paard komt of leden van buiten landse delegaties vergezeld van een Oilsjtersen tolk. Voor wie erop moet toezien dat de wagens niet te hoog, te vreed of te lang zijn, schen ken de Bla Biskoppen een high tcb optelmachine "met pille" (een tel- raampje met suikterklontjes) ter be schikking. De Bla Biskoppen, ervan bewust dat karnavalisten momenteel met kostuumproblemen worstelen, senteerden ook hun mogelijke avondkledij ofte evening-dress in fel opvallende kleuren en poëtisch geplaatste knopenrij plus de niet te versmaden erotische uitsnijding. Tijdens de stoet op de mini-fietsen zal het bisschoppelijk lang kleed vervangen worden door sportbroek en sportkousen. De nieuwe excel lenties die reeds omahngen werden met een uiteraard blauwe schou dermantel (voor Frans een bloedro de) zullen in de stoet een hommage brengen aan Marcel. Die zich dan met Ariane in een lukse-wagen, ter wijl Frans en Bert als boezemvrien den op eigen vraag broederlijk mee opstappen. Frans krijgt liever geen mijter. Hij draagt een hoofddeksel met vooraan een hamer en achter aan een sikkel. En voor Marcel wordt een speciale biscomobil ge- kreeerd. (LH)

De Voorpost | 1990 | | pagina 4