Sportraad Erpe-Mere huldigt kampioenen en laureaten Dartskampioen Mare De Vuyst uit Burst sportlaureaat Ajuin in chokolade ^«jgrswATs; Bloedgevers zijn vrolijke en gezonde mensen Wafels eten met KSA Mere BGJG van Mere viert karnaval De Voorpost - 23.2.1990 - 5 Sinds geruime tijd organiseert het Bloedtransfusiecentrum van Aalst in samenwerking met de Vrienden kring der vrijwillige Aalsterse Rode Kruisbloedgevers 'De Pelikaan', bloedinzamelingen in de verschil lende Aalsterse parochies. Volgen de bloedafname zal plaatsvinden op 27 maart e.k. in de parochiezaal 'De Kring' van het H. Hart, Dr. De Moorstraat. Buiten deze vast georganiseerde bloedafnamen kan men natuurlijk ook terecht in het 'Bloedtransfusie centrum, Keizerlijke Plaats 45, te Aalst, elke maandag en dinsdag van 17 u. tot 18 u. en elke woensdag van 17 u. tot 19 u. Dat bloedgevers ook vrolijke en ge zonde mensen zijn, die hun hart op de goeie plaats hebben, bewijzen foto's die genomen zijn op de laats te algemene statutaire ledenverga dering. Het ging er daar gezellig aan tóe. Niet altijd krijgt een sportman de belangstelling die hij verdient en dit wordt nog duidelijker gesteld als het een sport betreft die tot de recreatie geteld wordt. Mare De Vuyst uit Burst is een van die figuren die nog altijd op erkenning wacht, ook al heeft hij een palmares in het Engelse dartsgooien waarop elke beoefenaar afgunstig op neerkijkt. Toch is hij vrijwel onbekend in eigen streek, alhoewel ongenaakbaar in eigen land en zeer gevreesd in het buitenland. Het spreekwoord 'sant in eigen land' is ook in Erpc-Mcrc nog altijd j gangbaar maar misschien komt daar nu wel verandering in, na de laatste aanduiding van de sportlaurcaten en kampioenen door de sportraad. Mare De Vuyst is ook aangesloten bij de Duitse Darts-Liga en in vak- bladen weet men ginder zijn presta ties wel degelijk op prijs te stellen. Onlangs nog werd hij derde in de Open Bremen', zowel individueel als per ploeg met H. De Backer. Bij die gelegenheid werd hij nog eens speciaal gewaardeerd: 'De crcmc de la crcmc komt dit jaar uit België, vooral met de korpulcntc Belgische kampioen M. De Vuyst, die scdcr- j wijf jaar wereldgeschiedenis maakt in het Dartspcl. De vrolijke postbc- ambtc oefent dagelijks, zeer intens- I icf en steeds gckonccntrecrd. Hij is met een gouden arm geboren en dank zij zijn grote klasse staat hij aan de top. I Zijn reente uitslagen zijn er het be ste bewijs van. In de 'Open België' was hij eveneens derde en in de Gouden Beker vijfde. In de 'Züri- cher Open' dit jaar behaalde hij de overwinning individueel en daarbij *nog eens een derde plaats in dubbel samen met Chris burgeon. In de 'Britsh Open', waar honderden spe lers aan deelnemen was hij negende en hij vormde ploeg E. Necke- brocck. Daarnaast won hij nog het plocgcnkampioenschap van Duits land samen met Fr. De Vooght en won hij de Beker van België. In To ronto (Canada) nam hij aan het we reldkampioenschap per ploeg deel en van de veertig landen klasseerde hij zich samen met zijn drie ploeg maats op de vijfde plaats. In Be- chum plaatste hij zich nog 5de en in Singapore 9de. Óp nationaal vlak is hij steeds de te kloppen man en zo won hij de Belgische Masters, de Beker van België en het kampioen schap 1ste afdeling te Gent. Daar naast behaalde hij vorig seizoen nog een twintigtal andere overwinnin gen die voor hem minder belangrijk zijn. Alhoewel het dartsspel tot de 'pas sieve sport' gerekend wordt, is er heel wat discipline en oefening no dig om ook hier aan de top te blij ven. Het behoort weliswaar tot de volkssport maar kan niet vergele ken worden met de traditionele ca- fé-vogelpik. Er is een duidelijk ver schil tussen de twee omdat men bij het dartsgooien terzelfdertijd vlug denkwerk moet leveren terwijl de pijlen naar het genummerde bord flitsen. Daarbij is het aan een sterke popularisering toe want de ronde Blok van vroeger krijgt het gezel schap van het Engelse bord of ver- dringd hem reeds op sommige plaatsen. Na amper een paar jaar kompetitie be.hoorde Mare De Vuyst reeds tot de elite van deze vooral in Engeland druk beoefende volkssport. Met een licentie op zak waagde hij zich reeds heel vroeg onder de groothe den van de dartsgooiers en het duurde niét lang om te bewijzen dat hij een sterke tegenstander zou worden. Intussen heeft hij dit al tal rijke keren getoond, vooral in de 'open' wedstrijden in het buiten land waar hij na een vijftal jaren als een van de beste spelers beschouwd wordt. Dit is dan vooral het geval in Duitsland waar hij regelmatig te gast is en tegenwoordig is op alle belangrijke wedstrijden dank zij zijn aansluiting bij een Duitse club. Mare De Vuyst is een goedmoedig maar gevreesd tegenstander want aan welke wedstrijd hij ook deel neemt dan weet men dat hij tot de kanshebbers behoort om de over winning op zijn naam te schrijven. Dit heeft men van de Brustenaar al meer dan eens moeten ervaren. Alhoewel hij een trefzeker café-vo- gelpikker was, is hij pas laat overge schakeld op het dartsspel waarvan hij het bestaan amper kende. Voor Mare is het een aangeboren gave want ook de Engelse vogclpik kent voor hem geen geheimen meer. Zijn medespelers kennen hem als een joviaal man alhoewel hij tijdens de wedstrijd zich volledig op het spel concentreert, een noodzaak want in deze discipline moet er heel veel en vlug gerekend worden. Zij die de techniek van deze volkssport ken nen weten dat een enkele misbere- kening fataal kan zijn om enkele filaatsen te verliezen, n de persoon van Mare Dc Vuyst kan Erpc-Mcrc in het algemeen en Burst in het bijzonder, bogen op een groot kampioen die in het buiten land een graag geziene figuur is. Was hij tot op heden vrijwel onbe kend in zijn eigen streek dan kan daar nu toch verandering komen en zal men hem weten te waarderen. De erkentelijkheid vanwege de sportraad is wellicht een eerste stap naar meer bekendheid in eigen om geving, iets wat hij ruimschoots ver dient want ook een 'vogelpikker' van zijn niveau moet zich heel wat opofferen om aan de tóp te blijven. Mare De Vuyst zegt van zichzelf dat hij er mee stopt van het ogenblik dat hij uit de top verdrongen wordt maar met zijn inzet en temperament zien wc dat nog niet vlug gebeuren en mogen we van hem nog belang rijke prestaties verwachten ook al spreekt zijn huidig palmares nu reeds boekdelen want het is boord evol gevuld met overwinningen en eervolle uitslagen. Vandaar het be- kcrarsenaal dat bij hem thuis op elke kast staat te prijken, met prachtcksemplaren die elke sport- ïeveling zou doen likkebaarden om dergelijke trofeeën in het bezit te hebben. JV Erpe-Mere. De vier dartsspelers die de kwartfinale in Vegas wonnen voor ze de verdere strijd aanbonden Bristow, Jocky, Evans en Mare De Vuyst (jv) De verlofperiode is altijd een uit- bruari en alles wordt op 3 maart dan zonderlijke gelegenheid om een aan huis besteld. De prijs van de speciale aktie te voeren en voor de wafels, gebakken op grootmoeders KSA van Mere betekent dit een wa- wijze, bedraagt zes voor 100 fr. en bij felslag en dit dan al voor de tiende elke aankoop van 100 fr. krijgt men keer. De jongens komen de bestel- een extra wafel toe. lingen opnemen op zaterdag 24 fe- jy Elk jaar slaagt chokoladebewerker viel zijn keuze op een originele G. De Saedeleer erin om iets origi- ajuin, symbool van de echte karna- neels te verzinnen naar aanleiding valisten van Aalst en van de Aalste- van het karnaval. Vorig jaar maakte naars zelf. Zijn kunstwerk is te zien hij de karnavalaffiche na in de zui- bij een brood- en banketbakkerij in vere Callebaut chokolade. Dit jaar de Koolstraat 97 te Aalst, (jmh) De Bond zou geen vereniging zijn voor jonge gezinnen als het bestuur niets onderneemt voor de kleinsten. Reeds enkele jaren zorgt men ech ter voor een karnavalfeest en ook nu heeft men een 'wereldreis' geor ganiseerd op 24 februari a.s. met het clowns-duo Trico en Salvo. Om 14 u. worden alle kinderen verwacht in de zaal van het Patronaat waar zij in een origineel karnavalkostuum kunnen deelnemen aan magie en illusie, zang, muziek en leuke sket ches waarmee ze kunnen meereizen naar verschillende landen. De voor stelling is zodanig samengeteld dat iedereen aan het spektakel per soonlijk kan deelnemen. Voor leden van BGJG bedraagt de inkom 30 fr. en voor niet-leden 50 fr. JV Erpe-Mere. Mare De Vuyst met enkele van zijn belangrijkste overwinningsbe kers (jv) Tijdens een jaarlijkse plechtigheid werden de kampioenen en de lau reaten door de gemeentelijke sportraad gehuldigd in het Administra tief Centrum Steenberg. Het bestuur had er deze keer werk van gemaakt want men beperkte zich niet tot een eenvoudige naamafroeping zoals in het verleden, maar men had beroep gedaan op bekende namen uit de sport en deze voerden een relatief kort gesprek met L. De Pelsmaker. Ook een korte video-opname zorgde voor verpozing, alhoewel er mis schien nu van het goede te veel was. In zijn welkomstwoord legde sche pen Hugo De Waele de nadruk op de sport als konsumptieartikel waarbij maar al te veel schadelijke middelen gebruikt werden die men beter kon werenen integendeel streven naar betere, mooiere en eerlijke wedstrijden. Hij laakte de nevenfaktoren die men er thans al te veel bij te pas brengt en die zeker niet gezond zijn en vooral een ge vaar betekent voor het lichaam. Toch beklemtoonde hij dat de sport een noodzaak is aangezien de vele vrijetijd die moet benut worden. Hij laakte echter ook de besparingspo- litick van de overheid die een rem vormt om goede sport te beoefenen want de sport 'is net beste om een kwaal te genezen en moet er dus ook zinvol aandacht aan schenken'. Tot slot gingen zij gelukwensen naar de sportlaureaten van Erpe- Mere die wel de wereldpers niet halen maar moeten gewaardeerd worden om de speciale inspannin gen die zij leveren voor eigen wel zijn. Gilbert De Swaef, voorzitter van de sportraad had het meer over de ethiek van de sport, waarbij hij be nadrukte dat de georganiseerde sport verantwoordelijkheid met zich brengt en wees hierbij duidelijk met de vinger naar de begeleiders die niet alle middelen mogen ge bruiken. Met andere woorden doel de hij hiermee op de gesel van de sport die zich uitdrukt in doping, een kwaal die zich steeds meer uit breidt naar het amateurisme toe. De verschuiving naar het gebruik van anabole steroïden stelde hij ge lijk met het bedriegen van sportlief hebbers en van zichzelf. Hij vond het onverantwoord dat zelfs jonge ren met dit kwaad spul omspringen en dat de media ook soms meespe len door het overdreven ophemelen van de prestaties die hij als 'gemani puleerde dramatiek' bestempelde. Bij de 'behandeling' betrok hij voor namelijk de regionale pers die hij aangewezen voelt 'om te ijveren voor de gewone dagelijkse zuivere sport van ter plaatse die een stimu lans moet zijn voor de eigen lokale sportbeoefenaars'. Toen volgde een gesprek, gevoerd door Louis De Pelmaker, met de voetbalsterren P. Van Himst en de Nieuwerkerkenaar Wim Kiekens, ook met Eric Vervaet, de veldrijder uit Ottergem die echter zijn terrein in Luxemburg kiest. Zeer geani meerd was de gezellige babbel met Alfons Matthijs en de bokser Alain Cobbaut. Kampioenen Bij de huldiging van de ploegen kwamen er slechts twee in aanmer king. De eerste ploeg van F.C. Mere behaalde vorig seizoen de titel in vierde provinciaal en de meisjes-mi- niemenploeg van de Volleybalclub Aaigem die algemeen kampioen van Oost-Vlaanderen werd. Deze damesploeg werd ook nog eervol derde in de inter-provinciale eind ronde. Slechts één individueel kampioen kon dit jaar gehuldigd worden en dit in de persoon van de 77-jarige Ru- dolf Van De Wiele uit Mere. Hij is lid van de wandelvereniging 'De Kadess' te Aalst en vorig jaar legde hij ruim 800 km af, verdeeld over 42 tochten. Daar laat hij het echter niet bij want hij is niet alleen een fervent wandelaar maar ook een sportieve- ling bij de KBG-Mere waar hij elke week aan de begeleide fietstocht deelneemt en op die manier meer dan 500 km op de pedalen duwde. Hij mag zeker tot de echte 'sportie ve senioren'gerekend worden, want hij is ook een regelmatige klant bij de pétanqueclub van deze vereni ging. Men kan het princiep aanhan gen dat een 'oudere' geen kampioen meer mornet worden maar toch is de prestatie van R. Van De Wiele een bewijs dat men naast 'oud zijn' toch fit kan blijven en vele kwalen weren. Beter in de open lucht zijn vrijetijd op een gezonde manier be leven dan ergens in een hoek zitten te kankeren. Rekreatiesport Zowel voor de rekreatiesport in clubverband als individueel waren er telkens drie kandidaten. In club verband was de Pétanqueclub van dc gcpcnsioncerdenbond Mere kandidaat met een palmares van dertig georganiseerde spelnamid- dagen, met daarbij deelname aan de provinciale sportdag te Deinze. Ook organiseerde de club een sportief weekend te Mere met een tornooi waaraan 40 mensen deelne men en daarnaast betwistte men ook een clubkampioenschap tusse)i 32 senioren. Tweede kandidaat was de WTC Oc topus Lady's, een vrouwelijke wie lertoeristenclub met 46 leden, die elke dinsdag een rit van ongeveer 25 km. maken. Tenslotte was het WTC SONA uit Bambrugge die door de sportraad als laureaat aangeduid werd. De le den reden naast hun zondagritten (ruim 2.000 km) ook een tocht van 1500 km naar Frankrijk. Daarbij kwam dit jaar nog de kleine rond van Vlaanderen, De Waalse Pijl en enkele andere belangrijke ritten van grotere afstand. Van de drie kandidaten, Fr. Baeyens van de Meerse Lijnvissers, D. Meuleneire de wielertoerist die al een paar keer gelauwerd werd, was het deze keer Marleen Baetens die met de hoofdtrofee ging lopen, letterlijk en figuurlijk. Ze is aange sloten bij de 'Roadjoggers' uit Haal- tert waar ze dit jaar 32 joggings en/ of stratenlopen meepikte. Het meisje uit Burst behaalde 18 eerste plaatsen en werd negen maal twee de en twee keer derde. Zij nam deel aan de 20 km van Brussel en liep over dezelfde afstand te Evere waar ze de overwinning behaalde. Ande re overwinningen behaalde ze in Zaventem, Wetteren, Lede, Erwe- tegem Leeuwergem enz. Bij de kompetitiesport in clubver band kreeg de Basketbalclub van Erpe-Mere de voorkeur op F.C. Mere en Volleybal Aaigem. De bas ketters behaalden de promotie naar de vierde nationale nadat ze de vo rige kompetitie afsloten als tweede gerangschikte en dit op slechts twee punten van kampioen Lede. In de beker van Oost-Vlaanderen schakelden zij o.a. de vierde natio- naler Eeklo in de kwartfinale uit en wonnen uiteindelijk de finale tegen de vierde nationale Sint-Niklaas. Een niet onverdiende keuze alles zins vanwege de sportraad. Sportverdienstelljke 1989 De titel van meest sportverdienst- elijke persoon wordt jaarlijks toege kend aan een iemand die zich in een of andere sporttak gedurende jaren ingezet heeft om het belang van zijn club te verdedigen. Bij Alfons Mat thijs, die Boxingclub Volharding leidt, liggen de zaken iets anders. Fons is zelf begonnen als bokser en in 1949 reeds was hij aangesloten bij een boksclub. Zijn eerste wedstrijd bokste hij echter pas op zijn zestien de verjaardag en alhoewel hij goed zijn streng stond bij de amateurs, moest hij in 1963 de kompetitie stoppen wegens verschillende ach tereenvolgende handbreuken. Fons was in de bokssport geggroeid en bleef bij de zaak als trainer en lesge ver aan leerling-boksers die zijn kwaliteiten zeer waardeerden ver mits hij op bepaalde ogenblikken maar liefst een dertigtal jongeren onder zijn hoede had. Fons Matthijs leefde voor zijn sport en stichtte in 1980 zelf een boksclub die de naam meekreeg van 'Boxingclub Volhar ding', reden te meer om aktief te blijven en dit doet hij vooral als sparringpartner gedurende drie avonden per week. Op 55-jarige leeftijd denkt hij zeker nog niet om de handschoenen aan de haak te hangen, vooral nu dat zijn club de nodige uitstraling krijgt via zijn groot sukses-bokser Alain Cobbaut die onlangs nog finalist werd van de Baccara-Beker in Middelkerke waar hij op punten verloor tegen een geroutineerd bokser, maar in feite de overwinning verdiend had. Fons Matthijs uit Erpe traint tegen woordig zo een 25 leerling-boksers en heeft als hoofddoel zijn jongens in de ring te leren boksen maar niet daarbuiten. Hij leert hen geen tech niek om in een café 'de grote Jan uit te hangen' want die vliegen de laan uit. Fons is geen trainer-manager zoals vele anderen want in plaats geld te verdienen aan zijn boksers is hij in feite de grote sponsor van zijn eigen club.

De Voorpost | 1990 | | pagina 5