De Voorpost - 2.3.1990-13 38 r 7. It.Kl 7 T WlfcMfcRLHHWA Met De Kaddes van Aalst rond Aaigem 14* Wandeltocht van De Kadees op zondag4 maart «rondom Aaigem». Keu ze tussen afstanden: 7,8,10,15,22,26 en - 32 km. Vertrek en aankomst aan zaal 11 Torengalm, vertrek vanaf 8 tot 15 u. m Aankomst vóór 18 u. voor alle afstan- den. Inschrijven kost 30 fr. U krijgt er wel een Sgiandenken voor. Groepstrofee voor »WeIke groep met minstens 20 deelnemers. - Inlichtingen bij Willy Langelet, 053/ 321.11.62, WUfried De Vos (70.10.01) of Etienne Vermoesen (78.24.22). Wandeling met VTB Wandeling te Sint-Antelinks met VTB- VAB over 10 km. te Sint-Antelinks op zondag 4 maart. Samenkomst te Aalst un de Houtmarkt te 13.30 u. Vertrek aan de kerk te Sint-Antelinks te 14 u. Info via 053/21.02.24. Bjj het Davidsfonds TeBaardegem op 10 maart, ledenfeest. Te Gijzegem op 13 maart literaire voor dracht door prof. De Keersmaecker over «Felix Timmermans, het wonder tan de eenvoud». Te Herdersem op 24 gaart diamontage met hoogtepunten nn de eigen werking. Te Hofstade op 3,04 bezinning met Nora De Decker: «Aan de voet van het meer». Te Lede op maart, kennismaking met Mozart door Jos De Meersman en te Moorsel vandaag 2 maart, voordracht over het Europees Parlement door prof. Guy Van Oudenhove, Moorselaar. BGJG Opdinsdag 6 maart in «'t Apostelken» te 20 u. «Korrekte houding bij huishoude lijk werk». CCOD Bijde Christelijke Centrale der Openba- r Diensten ledenfeest in de barkelder 't Groen Kruis op zaterdag 24 maart Kt te 19.30 u. algemene vergadering Kt toespraak van o.m. Piet Van Tittel- loom, ACV-secretaris, uitreiking van «tekens, banket, gezellig samenzijn, tuzetombola en animatie met DJ. kul- Abend in Wien Vai 1CV, CM en KBG organiseren «Een iart irond in Wenen», op zaterdag 17 maart 20 u. in de Sint-Annazaal met Katrien Gallez, Willy D'Heere en Freddy Grey. 00 fr. Gepensioneerden betalen 50 fr. Kaarten bij Alex De Lil, Boudewijnlaan Ti, 053/70.36.02 of bij ACV-, CM- en Re- KBG-bestuursleden. idag hei In de demokratie kak U kan voor een opvoering van «In de :a- lemokratie» door PCT nog in De Bathy- aaf, Meuleschettestraat 74 terecht, op 2,3,4,9,10,11 en 12 maart, telkens te 20 i. Reservatie via Reko, H. Hartlaan 30. est. 053/78.40.27 of 77.19.89. Prinsendag )t Prinselycke Camavalcaemere der Aloude Kaiserlycke Stede tot Aelst, or- tniseert haar Prinsendag op zaterdag 3 wart. De negentiende in de lange rteks. Met volgend programma in de trouwzaal van het stadhuis: Huldiging en overhandiging van het Carnavalgeschenk aan het College van Burgemeester en Schepenen. Huldiging van de nieuw verkozen Prins Carnaval 1990. Huldiging van Prins Louis voor 30 jaar gewezen Prins. Huldiging van Prins Simon voor 25 jaar gewezen Prins. Huldiging van Prins Jean-Paui voor 20 jaar gewezen Prins. Dl wordt opgeluisterd door de gewezen rinsen met voordracht en muziek. Om 20 u. in zaal Carlton, Zonnestraat te Aalst. Gezellig samenzijn met eetfestijn, op geluisterd met zang en dans door de gewezen Prinsen. I.US De Aalsterse Akademie voor Seniores organiseert in het klein theater op de "«dieping -1 van De Werf, Molenstraat 51. op dinsdag 20 maart te 14.30 u. een "oordracht door prof. E. Waegemans over «Glasnost en Perestrojka». De prof. aan KU Leuven zal het hebben over de inhoudelijke betekenis van de Matschappelijke, ekonomische en so- Mle evolutie in de landen van het Oost- Stok. Europa fa ACV vervolgt haar lessenreeks in «band met Europa met op 9 maart "RT-Journalist Bert De Craene, over Ie recente ontwikkelingen in de Oost- landen en de invloed ervan op het >pa van morgen. 'Olgen dan nog op 6 april Willy Vijver- en op 4 mei Willy Peirens. '«pressie linisch psycholoog, J. De Vricse, be- itwoordt vragen over «depressie» in k Werf, op vrijdag 23 maart te 20 u. Ï-T*om gratis. Info: 054/32.30.93. *«edehandsbeurs 'Netwerk tweedehandsbeurs op zater- og 10 maart. Reeds voor de negende 'aal. Baby- en kinderkleding tot 12 jaar, a goede staat en netjes gewassen, mag aangeboden worden. Ook kindcrwa- ïns, buggy's, kinderparken, kinder tjes, speelgoed enz. tolere info via 053/77.78.86, mw. De «uyn-De Schepper. Apostelken: voordracht «19e Eeuwse bronnen voor Familiekunde» door Prof. Dr. Romain Van Eenoo. - Woensdag 4 april 1990 te 20 uur in 't Apostelken: voordracht «De Raad van Vlaanderen» door dhr. Willy Ste vens, voorzitter van de Heemkundige Kring K. Verhoustraete, en bestuurs lid V.V.F. Meetjesland. NV Denderland Nog tot zondag 4 maart loopt een onder zoek baat en kommer in verband met de aanvraag van een vergunning tot uitbrei ding van de NV Denderland te Gijze- gem. Zondag 4 maart betekent wellicht dat vandaag vrijdag 2 maart als laatste werkdag de limiet voor het indienen van bezwaren kan zijn. Het betreft een aanvraag tot regularisa- tie van de NV Denderland - Martin voor een reeds bestaande uitbreiding plus voor een toekomstige. De regularisatie betreft een 20-tal installaties. De vraag is tevens de toelating te bekomen tot het oprichten van een installatie tot zuive ring van het afvalwater. Bezwaren kun nen gericht worden aan schepen De Meerleer, op werkdagen tussen 10 en 11 u. Deze voormiddag dus. Inspraakvergaderingen Een eerste inspraakvergadering zal plaatshebben in Beukenhof, Lange- straat 12, op zaterdag 10 maart in ver band met de Aalsterse speelpleinen. Onderhoud, aanpassingen, uitbreidin gen staan aan de dagorde. Aangezien er zich in de wijk geen buurtkomitee be vindt worden alle wijkbewoners uitge nodigd hun suggesties of opmerkingen te komen formuleren in het rekreatie- centrum Gijzegem. Op donderdag 15 volgt dan een soortge lijke vergadering in 't Spieken, Boter- melkstraat met het komitee Horebeke- veld. Hier wordt dan gesproken over de Mimosawijk Gijzegem en Horebekeveld Aalst. Hallo, Mister Fiever Opvoeringen van 'Hallo, Mister Fiever' over examenkoorts en 'studeren waar van je zo'n hoofd krijgt' in het Sint-Jo- zefskollege op zaterdag 17 maart, te 18 u., zondag 18 te 17 u., vrijdag 23 te 19.30 en zaterdag 24 te 18 u. Kaarten kosten 150F. Studenten betalen 100F. Sterven... Vandaag vrijdag 2 maart in Jebron vier de begeleidingsavond te 20 u. in verband met sterven en stervensbegeleiding. Ma- riette Daems heeft het nu in de reeks 'Kennen we het wel?' over 'de spirituele betekenis van sterven en stervensbege leiding'. Kostprijs: 100F. Gemeentevorming Morgen zaterdag 3 maart te 14.30 u. moment van gemeentevorming in Je bron afgerond met te 18.30 u. eucharistie in de begijnhofkerk. Iedereen die betrokken is of wil zijn worden op de werking van Jebron, is juitgenodigd voor deze namiddag. Het is een namiddag waarin wij aspekten van leven en ziel van onze werking eens dieper willen bekijken en bespreekbaar maken. Daar is babysit voorzien. Dus je kunt in gezinsverband gerust meedoen. Graag pic-nic meebrengen, want we blijven bij elkaar tot na de liturgie... ver na... want ook samen steken we info-Jebron in el kaar. Rode Kruisbrevetten uitgereikt Verleden vrijdagavond reikte de Aal sterse afdeling van het Rode Kruis in het ASZ brevetten uit aan volgende Rode kruishelpers: Leni Boom, Michel Buyle, Johan Carlé, Joris De Meyer, Ina De Meyst, Johny De Putter, Ann De Ras, Geert De Smedt, Maria De Wetter, Ste- faan Freignaert, Denise Fondu, Carina Jacquemain, Marc Kesteleyn, Else Ne- rinckx, Marjan Osselaer, Eddy Scheer- linck, Francois Thoen, Benny Rogge man, Dirk Van Ghyseghem, Bart Ver- eecken, Lieve Verbeken en André Wal- ravens. De Familie Flop De Schone Schijn vzw brengt op zater dag 10 maart te 20 u. in De Werf een opvoering van 'De Familie Flop'. Dit in de kleine theaterzaal L Reserveren via 053/77.11.11, toestel 203. Toegang kost voor leden van de Vriendenkring van de stad Aalst 50 F., voor niet-leden 100 F en voor niet-stadspersoneelsleden 200 F. Humo's Rock Rally 'Humo's Rock Rally' - bij een aantal Aalst. De Saazersweir zing em al blaad en doeid (a) Aalst. De PoppollekensAnny-o-patra enneer perekracht a onder jullie doet dit wellicht een belletje rinkelen; inderdaad: dit jaar wordt er een préselektie van deze popwedstrijd voor (al dan niet pas begonnen) jonge rock- en popgroepen georganiseerd in Aalst. De organisatie is in handen van de Aalsterse covergroep Bien Cuit (samen met hun management), die op deze ma nier een steentje wil bijdragen tot de reputatie van Aalst als muziekstad. Deze préselektie gaat door in zaal 't Kapelleken, Meuleschettestraat, Aalst op zaterdag 3 maart 1990 vanaf 19.00 u. De deelnemende groepen zijn (wille keurige volgorde); Mama's Jasje, Batton Rouge, Gorky, The Candy-Dates, The Question Stops, Paul Landau and the Outbid, The Dry Livers, Modern Geluid en No Mercy. Kaarten in voorverkoop kosten 130 BF en zijn verkrijgbaar in platenzaken Cen ter en Solbemol, Cafe's Bizarre en Car touche, St-Jozefskring, FIAK 't Koer- ken, Café De Konkurrentie (Herzele) en bij de leden van Bien Cuit. Aan de ingang wordt 160 BF gevraagd. TTT-leden en ASLK-Club 001 leden be talen 130 BF. Eskulaap In het auditorium Eskulaap van het O.L.V.-Ziekenhuis, Moorselbaan 164, op dinsdag 6 maart te 20.30 u. 'Paniek en benzodaipines' en te 21 u. inleiding door prof. dr. J. Godderis van K.U. Leuven over 'sedative hypnotica'. O.L.V. ter Druiven De Broederschap Onze Lieve Vrouw ter Druiven organiseert andermaal in de ka pel aan De Werf de jaarlijkse feestvie ring van maandag 26 tot en met vrijdag 30 maart met volgende regeling. Maandag 26 maart: Feest van O.L.Vrouw Boodschap. 10 u. 'Verheug u, begenadigde'. Plechtige eucharistieviering met nadien gedurige aanbidding. 19 u. 'Zalig zij die geloofd heeft'. Eucharistieviering voor het welzijn van de Broederschap. Dinsdag 27 maart: 'Een licht voor de wereld: God-met-ons'. 19 u. Eucharistieviering voor het welzijn van de inwoners van de dekenij Molen straat en Werf. Woensdag 28 maart: 'Maria bewaarde al het gebeurde in haar hart'. 19 u. Eucharistieviering voor de overle den leden van de Broederschap. Donderdag 29 maart: 'Bij het kruis stond Maria'. 19 u. Eucharistieviering voor de overle den geburen. Vrijdag 30 maart: 'Met Maria eensge- zins volharden in het gebed'. 19 u. Eucharistieviering voor alle wel doeners. Amylumkarnavalprüs De Aalsterse prinsenkamer organiseert de uitreiking van de karnavalprijzen ge schonken door NV Amylum ten bedrage van 100.000F. Dit a.s. maandag 5 maart in de feestzaal van Don Bosco, Eikstraat. Amylum stelde een eigen jury aan. Diefstallen - In de Keizershallen werden 2 metalen koffers opengebroken. Slijp- en boor machines van de firma Radicolor uit Destelbergen werden meegenomen. - Uit de wagen van Kurt De Man werd op het Koningin Astridplein de autora dio gestolen. - Ten nadele van Marie-José Tassigau uit Aalst werd een handtas in het cen trum van Aalst meegegraaid. - Op een bouwwerf in de Dr. Carlie- rlaan te Erembodegem werden ten na- ningslijn te vernielen. Ook de kabeltele- dele van de firma CEI uit Zaventem visie viel geheel en soms gedeeltelijk uit eveneens boormachines gestolen. en kijken naar de stoeten van Rosen- - Op de parking van de'Denderstraat montag op het Duitse Fernsehen zat er werd de bromfiets van Hilde Keymeulen voor velen niet in. meegenomen. In Erembodegem ter hoogte van het - Op het Burgemeesterplein werden Houten Hand kwam eveneens een boom wagens door vandalen beschadigd, op het wegdek terecht. In Lede wérd het Koetswerk, spiegels en antennes moes- dak van de school in de Broeder De ten het ontgelden. Saedeleerstraat gedeeltelijk vernield en - Er werd ingebroken op het industrie- te Wieze verloor de Oktoberhalle voor park te Erpe-Mere o.m. bij Cable-Print een groot deel haar dak. Té Lede verlo- en Neckebroeck. Geld werd meege- ren twee huizen in de Reymeersstraat graaid. Van de daders (nog) geen spoor, hun dak. Een resterende wankele muur - Er werd ingebroken in de Boekof- moest bovendien door de brandweer straat in woning nr. 55. Geen spoor van worden weggeruimd. de daders. Te Lede werd aan de Rosselstraat de - Bij Patrick Van Steenkiste, Denayer- woning van Madeleine Nuël zwaar be straat 10, werden juwelen en uurwerken schadigd toen de bovenverdieping werd meegenomen. Ook oude munten. opgetild door de storm. - Uit de vrachtwagen van een karnaval- De reeds op 25 januari getroffen paro- groep werd op de parking in de Beek- chiekerk van Erembbdegem werd an- veldstraat een dure muziekinstallatie dermaal beschadigd. Heel wat dakpan- ontvreemd. Ook de batterij werd meege- nen werden afgerukt. Daarenboven graaid. werd een zijgebouw getroffen. Ook de - Georgette Dauwe, Ledebaan 157, gemeenteschool leed dakschade. werd op het Bauwensplein van haar handtas beroofd. De daders namen de BAARDEGEM vlucht. - In Pontstraat 73, waren vandalen aan HooP in "e Toekomst het werk. Deuren werden geforceerd en 'Onder Ons' van René Verheezen wordt waardevolle voorwerpen meegenomen. zaal Ons Huis, Hoogstraat in een re- - Dinsdagmorgen was er een hevige gievan William Guns opgevoerd op zon- vechtpartij in de Nieuwstraat, waarbij dag 10 maart te 20 u., vrijdag 16 maart te liefst 8 jongeren betrokken waren. 20 u. en zaterdag 17 maart eveneens te 20 u. 100 fr. Gratis nummering a.s. zondag4 Ongevallen maart in Ons Huis van 10 tot 12 u. (052- - Op de Moorselbaan werd de 17-jarige 35.75.62) of op werkdagen tussen 18u30 bromfietser Geert Keppens door een en 19u30 via 052-35.96.44 auto gevat en gewond. - Fietsster Nancy De Wit werd op het EfCIIlbOflCgfifll Esplanadeplein door een wagen gegre- pen en oppervlakkig gewond. «Nachtdienst» bij «Onder den - In de Naarstigheidstraat botsten de Toren» lichte vrachtwagen van Gilbert Van Muylder en de wagen van Sabine Pan- Het ,g "0nder ?f° J°" wels. Laatstgenoemde werd erbij ge- brengt «Nachtdtenst» een kluchttn wond 1 6 drie bedrijven, m een regie van Phile- Op het Keizerlijk Plein kwam brom- "oor het voetlicht in het fietser Wint Verhilst in botsing met de f"Pchieh1uls °P ™Jda8 9 ">aa". za" wagen bestuurd door Conny De Cock. e,rdaf" f .en,i° maart' ,200?daeen 4 en De 26-jarige bromfietser werd gewond. j etl^ te 19.30 uur. - Op het kruispunt Grote Kapellaan - Kaarten kosten 100 fr' Hoogstraat te Lede werd Erpe-Mere- Bedevaart naar St.-Jozef Leuven naar uit de ütedsesteenweg 190 te Lede „d 2 kan je dee|nemen gegrepen door een wagen en gewond. aan een bcd8vaar, „aar s "-.in ;fgeno ?nmenC ayen! ven' Te 815 ™««kt een autocar uit Schietbaan 69 werd door een wager met de bedevaardcrs aan de Q L. aangereden op de Albrechtlaan er Vrouw Hemelvaartkerk. De deelne- mocst in het ziekenhuis worden opgeno- mingsprijs bedraagt 300 fr., bedevaart- m5ï' boekje inbegrepen. - Te Lede deed zich op de Wtchelse Voor inschrijving of informatie kan men steenweg een aanr.jdmg voor van ds ,erecht bij Yvonne De Bundel, Kerk- bromfietser Ingrtd Van Huffel uitLe- straa, 2> Erembodegem of bij Maria Van de en de wagen bestuurd door Dtrk Var Holsbeeck, Hogeweg 102, Erembode- Laere uit Laame. Van Huffel en haai gem zoontje liepen lichte verwondingen op. - Een rijkswachtcombi die een kontrole Lourdesbedevaart Ziekenzorg C.M. uitvoerde op de Albrechtlaan, werd aan- Van 11 tot 17 september 1990 sluit de gereden door een zware personenwa- Ziekenzorgkern van Erembodegem aan gen. Veel stoffelijke schade doch geluk- bij de Lourdesbedevaart van de provin- kig geen gekwetsten. cje Oost- en West-Vlaanderen. Met de Stormschade trein kan echt iedereen mee. Ook als je zwaar ziek bent of liggend moet ver- De maattdagstorm die de uitgang van de voerd worden Je nu reeds kamavalstoct op maandag ook te Aalst ven bij de par0chiepriesters, de Zieken- verhmderde was op talrijke plaatsen ZOrgbestuursleden of bij de verant- oorzaak van aUerlei onheil. woor-- In de Kapucienenlaan te Aalst kwam delijke: Justine Onverwaght, Rooms eenboom op een woning terecht en in de hofstraat 17, Erembodegem tel. 053/ Molenstraat liep een dame verwondin- 77.66.88. gen op toen ze een dakpan op het hoofd kreeg. In het stadspark viel een boom op K-A.V.-K.V.L.V. bezinn i ngsavond het 'verkeershuisje' en in de Vrijheids- Op vrijdag 2 maart a.s. om 19.30 uur in straat werd op een privéparking een de Kiypte organizeren K.A.V. en muur volledig vernield. De brandweer ICV.L.V.-Erembodegem een gespreks- van Aalst werd gekonfronteerd met avond met als tcma: «Vrede, gerechtig- meer dan 100 oproepen. In Herdersem heid en heelheid van de schepping», moest dringend ingegrepen worden, o.l.v. Paul De Witte. Het wordt zeker en' want een boom dreigde de hoogspan- vast een boeiende avond met een inlei ding van de spreker, groepsgesprek en persoonlijke vraagstelling. Een kort ge bedsmoment zal de avond afronden. Elke geïnteresseerde Erembodegem- naar is hierop uitgenodigd! Postzegelkring Dendria Klubvergadering: zondag 11 maart te 9.30 u. in het Parochiehuis. V.K.SJ. Groepsvergadering: zondag 4 maart te 14 uur in de Krypte. K-A.V.-hobbynamiddag Maandag 5 maart te 13.30 u. in het Paro chiehuis (bovenzaal). Dansklub Klubvergadering: donderdag 8 maart te 20 uur in het Parochiehuis. Parochiefeesten Op zaterdag 5 en zondag 6 mei a.s. Nu reeds voor de 7de maal! Hou nu reeds deze twee dagen vrij! De kaartenver- koop start op dinsdag 20 maart a.s. Me dewerkers die instaan voor de verkoop halen ze die dag best af, vanaf 20 uur in de Krypte. KAuV.-tumen Iedere woensdagavond van 20 tot 21 uur in Sporthal Denderdal. ACV-CM Terjoden viert feest Op zaterdag 10 maart a.s. vieren de ACV-CM-leden van Teijoden hun fami liefeest, vanaf 19 uur, in zaal Rubbens. Op het programma: kaas- en wijntafel, toespraak door Paul Everaert, ACV- verbondsvoorzitter, gezellig samenzijn met discobar. Inschrijvingsprijs: 200 fr. per volwasse ne, 150 fr. voor kinderen. Inschrijvingen worden genoteerd op het ACV-CM sekretariaat, ook door ACV- bode Beerens Victor, De Wilde Leona, Dreefstraat 42, De Backer Eddy, Drie hoekstraat 2, De Vuyst Jos, Beukenlaan 22, Van De Meersche Dirk en Gustaaf, Hof ter Lokerënstraat 25, Terjoden. F.C. Doggen nodigt uit Zaterdag 24 maart 1990 van 17.30 u. tot 22 u. en zondag 25 maart 1990 van 11.30 u. tot 20 u.: groot eetfestijn in zaal Groe- newilg, Hogeweg, Erembodegem. HERDERSEM Diamontage Davidsfonds Onze afdeling organiseert een eigen dia montage met hoogtepunten uit de voor bije jaren. Eveneens worden dia's vertoond van ac tiviteiten van andere verenigingen die plaats vonden in onze gemeente. Parochiaal centrum. Aanvang: 20 u. De Toren Schaakavond van De Toren in café Sint-Antonius op vrijdag 9 maart. Te 19 u. voor de jongeren en te 20 u. voor volwassenen. Op 23 maart neemt De Toren Herdersem deel aan het Inter- klubschaken te Lede. Bezinningsdagen Davidsfonds DF-leden gaan op bezinning morgen za terdag 2 en zondag 3 maart te Waasmun ster, in abdij Roosenberg. E.H. Luc Maes is gespreksleider. Vertrek op za terdag te 9 u. en terug te Herdersem op zondag te 12u30. Inschrijven bij Jef Ver moesen, Grote Baan 82, tel. 053- 70.40.89. Lourdesbedevaarten KWB en KAV-Aalst gaan in '92 terug massaal naar Lourdes per trein, met het vliegtuig, met de bus of met eigen wagen. KWB-Lourdesdienst start zijn spaar- dienst. Inlichtingen bij: Callaert Marcel, Pontweg 36, tel. 78.11.66 De Brucker Herman, Grote Baan 215A, tel. 21.96.40 De Brucker Wim, Kouterbaan 76, tel. 78.21.87 De Wolf Ludwig, Grote Baan 56 Van Den Bossche Philemon, Aartstraat 12, tel. 70.18.89 'Salaam Bombay In Ciné Palace brengt de Katholieke Filmliga a.s. donderdag 8 maart de film 'Salaam Bombay' over de straatjeugd in India. Warm aanbevolen door het Her- dersems Solidariteitsfonds. MOORSEL Aalst. De hele curie mee op stap (a) Brandweernacht Op zaterdag 17 maart vanaf 19 u. eeta- vonden vanaf 22 u. dansnacht met orkest °P het programma van WF-Aalst Woensdag 7 maart 1990 te 20 uur in 't AalsL De Zieke Zjieratten en Twieekiemiet brachten elke zot in zijn kot (a

De Voorpost | 1990 | | pagina 13