Even verpozen in de schaduw van een eeuwenoude drakenboom... De Voorpost Win je gratis vakantie op Tenerife Elektriciteit, zo eenvoudig Houden van, geen mens die zonder kan HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Nieuwe bussen voor arrondissement Dendermonde 16 - 2,3.1990 - De Voorpost DE 3 KLOKKEN VMkbltd van Dvadvr Dorme - ta Sebaitutrwk De Koning boudewijnstichting orga- nizeert in samenwerking met net Bel gisch Instituut voor de Verkeersveilig heid, de Vlaamse Stichting Verkeers kunde en de provinciebesturen tien keer een studiedag over straatinrich ting met als tema "verkeer in stad en dorpveilig en leefbaar". Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. 16/762-AS Op Tenerife kom je de vreemdste planten, bloemen en bomen tegen. Zoals deze 3000 jaar oude drakenboom. Maar je komt ook, al wandelend in het wild, bananen, dadels, vijgen, sinaasappels en citroenen tegen. Ook in het hotelpark Ten-Bel, waar de mens een handje heeft geholpen om er een heus park van te maken met majestatische palmbomen, en een plantentuin zoals je er elders zelden een zult zien. Ook jij kan al dat moois in je foto-album krijgen. Vier gratis met TV-Ekspres vakantie. Grijp je kans door gewoon mee te doen aan de nieuwe wedstrijd in TV-Ekspres TV-Ekspres gaat met 200 winnaars op vakantie Ekspres. Een boeiend weekblad elke week aktuele reportages, radio- en tv-primeurs, puzzels en spelletjes en 70 blz. programma's voor zeven dagen en de week nadien In de eerstevolgende drie weken worden op de autobuslijnen Dendermon- de - Sint-Niklaas, Dendermonde - Lokeren en Dendermonde - Aals nieuwe bussen ingezet. Lebbeke. Electro-installateurs uit Aalst en Dendermonde kwamen in Tersig bijeen om naar de Intergem-Intercom plannen te luisteren (foto Piet Hermans) Gehandicapte mensen hebben ver wachtingen en verlangens. Ze wil len een goede schoolopleiding, ge- ïntegreed worden, een aangepaste job. Terecht zeggen de mensen. Maar als gehandicapte mensen ver liefd worden of hun seksualiteit wil len beleven, dan worden de wenk brauwen gefronst. Geen slapende honden wakker maken, heet het dan. Een tiental vrijwilligers werkte sinds 1986 vele avonden aan de voorbereiding van een dia-reeks over hun verlangens naar relaties en seksualiteit. Sommigen zijn gehan dicapt, anderen staan er dichtbij, als partner, als zus of als hulpverlener. Zij geven zich bloot voor een zacht prijsje. Seksualiteit en relaties, een moei lijk tema om vrijuit over te kunnen praten. Nochtans leeft bij veel voor al zwaar fysiek gehandicapten de vraag naar tederheid en affektiviteit zeer sterk. Ook hun ouders, familie leden en vrienden blijven met vra gen hieromtrent. Dit alles blijft ech ter onuitgesproken. De dia-reeks die Ouderwerking Gezin en Handi cap heeft samengesteld handelt over dit onderwerp. Men kan er gaan naar kijken op 10 maart om 14.00 uur in het Sociaal Centrum aan de Oude Vest te Dendermonde of op 15 maart in het kultureel cen trum De Werf aan de Molenstraat te Dendermonde om 20.00 uur. Voor meer inlichtingen kan men steeds terecht op het sekretariaat Peperstraat 6 te 9000 Gent (091/ 24.77.89.) Voor de eerste keer zal het naturisme vertegenwoordigd zijn op de Lente- beurs van Vlaanderen ate van 24 fe bruari tot 4 maart in Flander's Expo wordt gehouden. Drie van de 20 Belgi sche natunStenclubs zijn er een geza menlijke stand gaan betrekken. De N.M.V.B. stelplaatsen Hofsta- de, Hamme en Sint-Niklaas ontvan gen in totaal 26 nieuwe bussen om voertuigen te vervangen die reeds uit 1974 dateerden. Voor deze ver vanging werd sterk geijverd door de CVP werkgroep Openbaar Vervoer van het arrondissement Dender monde. Gemeenschapsminister Lenssens, voorzitter van de werk groep, kreeg zopas dit gunstig be richt van de N.M.V.B. De N.M.V.B. wees 10 autobussen "Van Hooi A500" toe aan de stelplaats Hofsta- Herns'" "0f TCrSig kW"men eUlaro-im"'lla"!urs bi>een <f°,c Pw' cty M" aanHamme en Sim-Nüdaas' Het gaat hier om zeer modern oge& de voertuigen met zetels in stoffes bekleding en met zeer lage vloer. In de beide types zijn er 39 zitplaatsen. Na deze levering behouden Hamme en Sint-Niklaas nog 16 andere auto bussen reeks 4100. Die zullen op hei einde van het jaar buiten gebrul worden gesteld. De CVP werkgn Openbaar Vervoer heeft er bij N.M.B.V. op aangedrongen nieuwste voertuigen maksimaal te gebruiken en de oudste voertuiget alleen nog voor korte spitsuur- diensten in te zetten. Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Na de aardgasinstallateurs van de regio Dendermonde-Aalst, nodig de Intergem-Intercom nu ook de elektro-installateurs uit voor de jaarlijkse bijeenkomst waarop de voordelen werden uiteengezet van de elektrische verwarming. Nadat in het kort de doorgedreven decen- tralizatie van Intergem-Intercom was toegelicht, werd overgegaan tot de orde van de avond de elektri sche verwarming. In 1989 werd in de nieuwbouw in de regio Aalst-Dendermonde door 1 op 3 van de bouwers gekozen voor elektrische verwarming en 90 pro cent van deze mensen opteerde voor een gemengde akkumulatie- verwarming. Dat daarbij faktoren als komfort en gebruiksvriendelijk heid een voorname rol hebben ge speeld, ligt voor de hand. Ook de lage prijs Van het nachttarief is een niet te versmaden voordeel. Nog in 1989 werden er 650 elektro-boilers geplaatst en hier was het goedkope dubbeluurtarief met voorkeurscha kelaar, inklusief gratis meter, zon der meer de reden van het sukses. Men kreeg nog een toemaatje via de Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de badhanddoeken-aktie tijdens de zo merse maanden. Voor 1990 is voor de sektor ook al goed nieuws. De nieuwbouwer die opteert voor elektrische vewarming kan rekenen op een aansluiting "al les in" vanaf 8.000 fr. Een groot deel van zijn verbruik krijgt hij dan bo vendien aan het goedkope nachtta rief. De nieuwbouwer kan ook ge heel gratis de warmteverliezen en de te installeren vermogens laten berekenen bij Intergem-Intercom. En er is de praktische bouwmap die boordevol tips staat. En er blijft nog altijd de affiche aktie waarmee men met een beetje geluk nog eens 5000 fr extra kan winnen. Ook voor de al bestaande klanten worden er voor delen aangeboden. Wie een spaar- kachel of spaarboiler plaatst, krijgt de aanpassing van de metergroep geheel gratis. Ook voor hen geldtxle affiche aktie met een maandelijkse winnaar die 5000 fr cadeau krijgt. Wie bij zijn spaarboiler nog een kleine boiler extra neemt voor de keuken bievoorbeeld, ontvangt een premie van 1000 fr. Reken dat alles bij de vele voordelen die elektrische verwarming biedt en dan zit men op rozen. Zonder doornen natuurlijk. De installateurs kregen ook nog een massa informatie over aansluitin gen en aansluitingsmogelijkheden. Praktische tips die horen bij prakti sche afspraken. Verder werd een vormingskursus voor installateurs in het vooruitzicht gesteld en werd aangedrongen op een nog betere samenwerlung. Het komt nog al te vaak voor dat nieuwbouwers door hun architekt of door hun installa teur niet op de hoogte worden ge bracht van de mogelijkheid om de woning uit te rusten met elektrische verwarming. Gezien de vele troeven die deze verwarming biedt, zou dat nochtans iedereen ten goede ko men. En tevreden klanten, dat is nu precies het gemeenschappelijk doel zowel van de elektro-installateurs als van Intergem-Intercom. Voor meer informatie kan men Lebbeke. De plannen voor het werkjaar 1990 werden toegelicht (foto Pu Hermans) steeds terecht bij de klantenburo's. Voor de streek van Aalst is dat op het adres Tragel 8 (053/76.59.11en voor de streek van Dendermondt aan de Grote Markt 19 (05' 21.39.01.) Uitslag van de winnende paren op donderdag 22 februari. Richting noord-zuid 1. echt paar Christiaens; 2. Wim Ver- hofstadt en Hubert De Troch; 3. Lucienne De Visscher en Al- bert Maes. Richting oost-west 1 Mare Hofmans en Mare De Decker; 2. Rudy Michiels en Magda Weymans; 3. Herman De Cuy per en Mare Vereecken. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in het lokaal "De Drie Klokken", Van Langenho- vestraat 1 te Sint-Gillis Den dermonde. Elke dinsdag is er een oefenavond voor beginners in hetzelfde lokaal.

De Voorpost | 1990 | | pagina 16