Sterke prestaties van AC Lebbeke-atleten tijdens provinciale kampioenschappen De preminiemen van K.A. V.D....kampioen! En nu de eindspurt! Provinciaal kampioen Tim De Cock (AC Lebbeke) Een goeie start moet me ook in het Belgisch kampioenschapeen podiumplaats kunnen bezorgen K.A.V.D. - Melsele op zaterdagavond Selekties Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052t21.40.50 VOETBAL De Voorpost - 2.3.1990 - ATLETIEK Op zondag 4 maart is het karnaval in Dendermonde-centnim. Om de konkur- rentie met dit feestgebeuren uit de weg te gaan werd de wedstrijd tussen K. A.V.D. en Melsele vervroegd naar zaterdagavond 3 maart. Om 19u30 wordt de aftrap gegeven. K.A. V.D. begint aan het laatste deel van een totnogtoe vrij geslaagde kampan je. Het heeft nu zes punten voorsprong op Eine en Melsele, die samen derde staan geklasseerd. Onmiddellijke achtervolger is uiteraard Olsa Brakel dat twee puntjes minder heeft. Omdat er twee ploegen naar bevordering gaan ziet het er deze keer rooskleurig uit voor de paarsblauwen. Maar hoeveel keer hebben we dat ook vroeger reeds geschreven? Met nog zeven matchen voor de boeg, waarvan vier thuismatchen, zou het nu toch al erg moeten tegengaan om de Dendermondse ploeg in eerste provincia le te houden. We zijn echter zo vrij om even het programma te overlopen. Nu zaterdag speelt KAVD dus tegen derde gerangschikte Melsele, een goede ploeg, waarin nog enkele vroegere KAVD-elementen evolueren, maar het thuisvoordeel zal allicht de doorslag geven. Toch valt de toekomst niet te onderschatten. Op 11 maart volgt de verplaatsing naar Robur Moerzeke. Dat is niet alleen een derby, waarop de Moerzekenaars met spanning wachten, maar Robur kan thuis vervaarlijk uit de hoek komen en dat hebben al verschillende topploegen ondervonden. Op 18 maart wordt tegen Meldert gespeeld en deze ploeg heeft K. A.V.D. nooit goed gelegen. Op verplaatsing werd het, net als vorig jaar een 1-1 gelijkspel, aj moet Meldert hier op het grojere KAVD-terrein trachten om zijn verdedi ging gesloten te houden en dat zal wel enige aanpassing vragen. De volgende wedstrijd is weer niet van de poes. Oudenaarde staat zesde, gelijk met Temse (26) en was lang in strijd voor de titel. Thuis won KAVD met 1-0. De match tegen Zultse zou een klusje moeten worden. Toch willen we eraan herinneren dat Dendermonde ginds 0-0 ging gelijkspelen en Zultse ondertus sen in de gevaarlijke zone is geraakt. Allicht zal het nog wat willen sprokkelen, tenzij het zich ondertussen volkomen veilig heeft gesteld. De laatste verplaatsing is richting Kallo. Thuis won K.A.V.D. met 3-1 maar Kallo staat momenteel voorlaatste en zal er allicht alles uitpersen om in eerste provinciale te blijven, nadat het vorig jaar kampioen werd, vóór Robur. Als laatste match speelt K.A. V.D. thuis tegen Geraardsbergen dat nu nog een punt voorsprong heeft op voorlaatste Kallo en drie op hekkensluiter Waar schoot. Misschien komt het er ook voor die knapen opaan om in die laatste wedstrijd nog even een stunt uit te halen- Wie dus vertelt dat paarsblauw een gemakkelijk kompetitie-einde zal kennen heeft het verkeerd voor, al moeten K.A.V.D. en Olsa niet meer tegen mekaar in de arena. Dat kan alleen voor beide ploegen goed zijn. Zes punten voor op zeven matchen van het einde. Sommigen zijn al begonnen met de voorbereiding van de promotiefestiviteiten. Hopelijk komt er nadien nog een ander feest: de titel. Pas dan ware het sukses kompleet. Een dag later dan de dames, maar dan te Zottegem, betwistten de Oostvlaamse atleten hun provinciale kampioenschap pen veldlopen. Wij peilden naar de prestaties van de AC-Lebbeke-atleten bij trainer Frankie De Feyter. 'Ik ben zeer tevreden over de prestaties van mijn atleten. In het oog springend is vanzelfsprekend de provinciale titel in de wacht gesleept door eerstejaarsscho lier Tim De Cock. Hij telde bij de aan komst negentien sekonden voorsprong op zijn meest direkte tegenstander. Heeft zich daarvoor overigens niet moe ten forceren. Hij is trouwens aan de start verschenen met de bedoeling zijn krach ten wat te sparen, want volgende week zet hij aan in de cross te Lebbeke en de week daaropvolgend worden de Belgi sche kampioenschappen betwist. Ver mits hij ook al vorige zondag aan het werk was, heb ik hem de raad gegeven het wat kalmaan te doen en gewoon te lopen voor de overwinning. Hij bewees natuurlijk dat hij in Oost-Vlaanderen een stuk beter is dan de rest. In diezelfde scholierenreeks heeft ook Koen Verhulst sterk gepresteerd. Hij eindigde zevende. Koen heeft geruime tijd gesukkeld met de knieën. Ik heb hem toen voor de keuze gesteld: mijn trai ningsschema volgen of alleen trainen. Hij heeft mijn adviezen niet in de wind geslagen, is nu langzamerhand weer aan het opbouwen en was, net als ik trou wens, dolgelukkig met zijn zevende plaats. Tweedejaarsscholier Jurgen Vercam- men eindigde negende. Op een vlak par koers moet hij, met zijn 'grote foules', beter kunnen presteren. In de jongste kadettenreeks eindigden Kurt Rottiers en Dimitri De Meester resp. tweede en-vijfde. Zeer knappe prestaties, hoewel Kurt Rottiers de overwinning in de laatste meters uit han den gegeven heeft. Bij het opkomen van de piste liep Rottiers in derde positie. Hij is naar James Geens (hij zou derde eindigen) toegespurt, liep hem voorbij, is naar Werner Rasschaert toegelopen, is die in de laatste rechte lijn ook gepas seerd, maar begint dan uit te lopen, wat Rasschaert in staat stelt in extremis de overwinning te behalen. Een enorm spannende race was dat. Tweedejaarskadet Raf Tilburgh was ontgoocheld. Ik niet, omdat ik ervan overtuigd ben dat Raf momenteel goed marcheert. Hij mankeert nog enkel wat wedstrijdritme, maar is dan ook meer dan een maand uit kompetitie geweest. Het provinciaal kampioenschap met zijn golvend parkoers, geniet trouwens niet zijn voorkeur. Ik verwacht veel van hem tijdens de Belgische kampioenschap pen. Junior Kristof Van Damme eindigde elf de. Hij heeft een prachtige wedstrijd gelopen. Kristof bereidt zich immers voor op het Belgische kampioenschap korte cross. We hebben zijn training ove rigens volledig afgestemd op de halve fond: 800 en 1500 m. Hij heeft in Zotte gem een lange cross gelopen buiten alle verwachtingen. Ook over de prestaties van Koen De Graeve (16de) en Geert Philips (21ste) was ik zeer tevreden. Peter De Feyter eindigde als eerste 'Leb- bekenaar' bij de seniores. Hij behaalde een veertiende plaats. Andermaal heeft hij bewezen dat hij, op Julien Michiels (gekwetst) na de beste Lebbekenaar is dit seizoen. Ook Filip Van Damme die in De Feyters spoor eindigde, mag tevre den op zijn wedstrijd terugblikken. Hij zit momenteel in militaire dienstplicht en groeit naar de goede vorm toe op het gepaste moment: de Belgische kam pioenschappen naderen. Pierre Van Rossem K.A.V.D. Hugo De Schrijver is onbeschik baar wegens een spierletsel. Guy De Baere is geschorst. Er is nog enige onzekerheid over Werner De Bruyne. De ploeg: Van Meirvenne, Moens, Cooreman, Van De Perre, Jacobs, Segers, Moreels, De Coninck, De Visser, De Bruyne Van Roy (Robbrecht, Van Nieuwenhuyse) S.K. Lebbeke Peter Meulenijzer is geschorst. Bert De Schrijver en Kurt Claes- sens zijn gekwetst. De ploeg: Vinck, Dierickx, Peele- man Werner Van Heck, Balis, Cooreman, De Vlieger, Van Lan- genhove, Matthijs, Frankie Van Heck (Van Overberg, Bancheri) Robur Moerzeke Laureys, Fons en Luc Vercauteren, Raemdonck, Verhelst, Ost, Benny en Eddy Huylebroeck, De Malsche, Nimmegeers, Wuytack, Van Moer zeke (De Ruysscher, Ringoot) F.C. Baasrode Baert, Michiels, Van der Vreken, Michel De Man, De Cock, Van Keer, Van Dorpe, Schelkens, Ivan De Man, De Decker, Van Hamme (De Vos, Moens, Pieters) E.G. Tim De Cock, aangesloten bij AC Lebbeke, maar wonend in de Dendermond se Lindanusstraat, sleepte vorige zondagnamiddag te Zottegem zijn vierde kampioenstitel in de wacht in zijn nog jonge karrière. Als miniem werd hij reeds provinciaal kampioen veldlopen, als eerstejaarska- det behaalde hij ook die titel en in die kategorie werd hij ook provinciaal kampioen over de 1500 m. Tim De Cock: 'Vorige zondag in Zottegem ging het vrij gemakkelijk. De heuvelachtige omloop was wel zwaar, maar ik hou daarvan. Daar zit afwisse ling in. Dit provinciaal kampioenschap was dit seizoen slechts mijn zesde of zevende wedstrijd. Op advies van mijn trainer, Frankie De Feyter, heb ik het zachtjes aan gedaan. Zottegem was overigens pas mijn eeiste overwinning Wel stond ik in de overige wedstrijden, op uitzondering dan van Duffel, waar ik vijfde eindigde, steeds op het podium. De Belgische kampioenschappen? Slaag ik erin een goede start te realiseren, dan geef ik mij een kans op een podiumplaats. De belangrijkste tegenstander wordt ongetwijfeld Jurgen Van de Wiele, een Westvlaming, die alle wedstrij den wint waarin hij aanzet. In eigen land komt hij trouwens niet zo veel aan de start; hij geeft er de voorkeur aan in Noord-Frankrijk wedstrijden te betwisten. (p.v.r.) Voetbal. Trainer Toon Pfajf (arch) Toch blijft trainer Pfaff bij dit alles zeer rustig. 'We moeten nog niet te hoog van de toren blazen, weet hij. Het is niet de eerste keer dat Dendermonde flatert in de laatste wedstrijden. In elk geval staan we er schitterend voor maar dat mag onze koncentratie niet verminderen, integendeel. Juist nu moeten alle spelers zich volledig inzetten en begrijpen dat dit wel eens de apotheose zou kunnen zijn van een jarenlange inspanning om deze ploeg tot een goed geheel te makenIndien we dit jaar overgaan dan is dat het resultaat van een goed aan elkaar klittende groep voetballers. De resultaten zie je nu (we spraken met Toon Pfaff in de kantine, na de wedstrijd tegen Denderleeuw); onze jongens blijven bij mekaar zitten, bespreken de match en drinken samen een glas. Zo hebben we het graag'. Indien K.A.V.D. mocht promoveren en bovendien nog kampioen worden dan kan de pret niet op want een dikke maand nadien gaat het Ros Beiaard uit en glijden ze dus van het ene feest naar het andere. Ondertussen vieren de supporters al feest. Tijdens de laatste thuismatchen waren er gemiddeld zo'n achthonderd toeschouwers en dat wil wat zeggen voor eerste provinciale. Wat zal dat eventueel volgend jaar worden? Jeugdvoetbal. Minister Norbert De Batselier had ook een attentie voor de lokaalhoudster van het terrein waarop de preminiemen hun wedstrijden sp elen (xl) Op het terrein van Robur Moerzeke werden de preminiemen-A van KA. V. Dendermonde reeds gehuldigd. Na de ruime overwinning op Robur staat hun eerste plaats nu immers reeds veilig. Vice-voorzitter van de Vlaamse Regering en Gemeenschapsminister Norbert De Batselier gaf elke jonge voetballer en verantwoordelijke een mooi herinneringstrofee. De supporters schonken ook nog bloemen. De feestvreugde kende bij deze tienjarigen geen grenzen. Hopelijk volgen hun oudere collega's dit voorbeeld...(xl)

De Voorpost | 1990 | | pagina 17